Połącz się z nami

News Chicago

Dobra wiadomość dla właścicieli aut marki Kia i Hyundai. Zostaną wyposażone w immobilizery

Opublikowano

dnia

We wtorek Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego NHTSA ogłosiła, że obaj producenci samochodów wprowadzą bezpłatną aktualizację do swoich pojazdów sprzedawanych bez immobilizerów, aby zwalczyć problem kradzieży. Dotyczy to około 3,8 miliona pojazdów Hyundai i 4,5 miliona aut Kia w USA.

W niedzielę wieczorem skradziona Kia uderzyła w Taurusa 71-letniego Donalda Cartera, z Robbins, zaledwie kilka kroków od jego domu. Mężczyzna zginął w wypadku. Według policji jest to najnowszy przykład zjawiska, które stało się ogólnokrajowym fenomenem.

Sprawcami tragedii byli tzw. „Kia Kids”, nieletni, którzy dokonali kradzieży, a następnie zostali zwolnieni z aresztu pod opiekę rodziców ze względu na ich wiek.

„To może się przydarzyć każdemu”, powiedział burmistrz Robbins, Darren Bryant. Wraz z szefem policji Davidem Sheppardem wzywali do zmian w przepisach stanu Illinois dotyczących nieletnich podejrzanych w następstwie śmiertelnego wypadku.

13-latek popełnia trzy przestępstwa w jednym incydencie; od kradzieży samochodu; do prowadzenia pojazdu poniżej wymaganego wieku, a następnie ostatecznie do odebrania komuś życia. Ktoś musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności” – powiedział Bryant.

National Highway Traffic Safety Administration twierdzi, że zgłoszono co najmniej 14 innych wypadków i osiem ofiar śmiertelnych związanych z wyzwaniem publikowanym w mediach społecznościowych, pokazującym kradzież samochodów Kia i Hyundai.

We wtorek Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego NHTSA ogłosiła, że obaj producenci samochodów wprowadzą bezpłatną aktualizację do swoich pojazdów sprzedawanych bez immobilizerów, aby zwalczyć problem.

Plan dotyczy około 3,8 miliona Hyundai i 4,5 miliona Kia w USA.

Dla kierowców z tańszymi systemami opartymi na kluczach, producenci oferują tylko blokadę kierownicy, aby chronić samochody.

Zarówno Hyundai, jak i Kia rozpoczną wdrażanie aktualizacji oprogramowania jeszcze w tym miesiącu. Może jednak minąć kilka miesięcy, zanim wszyscy uprawnieni właściciele otrzymają aktualizacje.

Hyundai dostarczy również właścicielom pojazdów naklejki na szyby, aby ostrzec potencjalnych złodziei, że pojazd jest wyposażony w zabezpieczenie przed kradzieżą.

Właściciele pojazdów mogą kontaktować się z Hyundaiem pod numerem (800) 633-5151 i Kia pod numerem (800) 333-4542 w celu uzyskania informacji na temat aktualizacji wyposażenia.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/ QunicaStudio

News Chicago

Mieszkańcy Illinois przeciwko aborcji: March For Life w Springfield

Opublikowano

dnia

Autor:

17 kwietnia tysiące zwolenników ochrony nienarodzonych dzieci, w tym wiele grup katolickich uczniów szkół średnich i studentów, wzięło udział w Marszu dla Życia stanu Illinois w Springfield. O wydarzeniu pokazującym, że nie wszyscy w stanie Illinois są za aborcją, mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Młodzież katolicka z „Crusaders for Life”, grupy pro-life z parafii św. Jana Kantego w Chicago, była jedną z takich grup, która podróżowała kilka godzin, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Członków grupy można było zobaczyć na przodzie marszu z kolorowymi parasolami i dmuchańcami. Wielu młodych ludzi wiwatowało, tańczyło i grało na bębnach i cymbałach, podczas gdy inni w tłumie skandowali hasła pro-life i modlili się.

Mimo że w Illinois obowiązują jedne z najbardziej proaborcyjnych przepisów w kraju, zezwalających na zabijanie nienarodzonych dzieci aż do chwili ich narodzin, wg organizatorów wydarzenia, tysiące demonstrantów z całego stanu przyniosło „przesłanie nadziei i miłości zarówno dla mam, jak i dzieci”.

Marsz w Illinois, współsponsorowany przez organizacje Prawo do Życia stanu Illinois i Marsz dla Życia, jest corocznym wydarzeniem, które rozpoczyna się przed Kapitolem stanu i przebiega przez centrum Springfield.

Tegoroczny marsz jest ważniejszy niż kiedykolwiek ze względu na trwające wysiłki na rzecz włączenia aborcji do ustawy o prawach człowieka stanu Illinois.

„Mieszkańcy stanu Illinois rozumieją znaczenie świadczenia o życiu na Kapitolu w Springfield teraz, gdy moc ochrony nienarodzonych została zwrócona narodowi amerykańskiemu za pośrednictwem wybranych przedstawicieli po objęciu władzy przez Roe” – powiedziała Jeanne Mancini, przewodnicząca Marszu dla Życia.

„Ustawodawcy są świadkami, jak wielu mieszkańców Illinois opowiada się za wrodzoną godnością nienarodzonego dziecka i matki”. Atmosfera marszu była „przepełniona radością i nadzieją, ale także pełna szacunku ze względu na świadomość, że przynosimy do Kapitolu głos tych, którzy nie mają głosu” – dodała Mancini.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube, March For Life
Czytaj dalej

News Chicago

Zastrzelony policjant Luis M. Huesca zostanie pochowany w poniedziałek

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek, w dniu 31. urodzin chicagowskiego policjanta Luisa M. Huesca, jego zabójstwo, które miało miejsce w weekend, zostało formalnie uznane za śmierć na służbie. Na poniedziałek zaplanowano uroczystości pogrzebowe młodego oficera.

W liście do członków wydziału Komendant Policji w Chicago, Larry Snelling, opisał zastrzelonego policjanta jako „życzliwego ducha, który bardzo troszczył się o swoją rodzinę, przyjaciół i nasze miasto”.

Luis M. Huesca został zaatakowany w niedzielę wczesnym rankiem pod adresem 3100 West 56th Street, gdy jechał z pracy do swojego mieszkania w Gage Park. Policjant, który nadal miał na sobie mundur został wielokrotnie postrzelony i zabrano mu samochód. O zabójstwie informowaliśmy 22 kwietnia.

„Dziś przypadałyby 31. urodziny funkcjonariusza Luisa Huesca” – napisał we wtorek Snelling. „Zamiast tego pozostaje nam opłakiwać stratę młodego oficera na służbie. Chociaż pogrążamy się w żałobie, uhonorujemy i uczcimy człowieka, którym był, oraz trwały wpływ, jaki wywarł na wszystkich, którzy go znali”.

Rodzina funkcjonariusza będzie teraz uprawniona do dodatkowych świadczeń w związku z orzeczeniem, że Huesca zmarł w trakcie pełnienia obowiązków. Zabójstwo funkcjonariuszki Aréanah Preston, zastrzelonej podczas napadu, gdy w maju ubiegłego roku wracała do domu z pracy, także zostało sklasyfikowane jako śmierć na służbie.

22 kwietnia wieczorem policja wydała ostrzeżenie dla społeczności, publikując nagrania z monitoringu przedstawiające osobę poszukiwaną w związku z zabójstwem policjanta. Podejrzany może być uzbrojony i niebezpieczny.

Mężczyzna poszukiwany w związku z zabójstwem policjanta

„Dla swojej rodziny był ukochanym synem i bratem. Dla swojej rodziny w CPD był lojalnym i zaufanym przyjacielem, który dawał przykład. Dla społeczności był oddanym i uczciwym funkcjonariuszem, który reprezentował to, co najlepsze w naszym wydziale”, napisał Snelling.

Uroczystości pogrzebowe Luisa Huesca odbędą się w poniedziałek o godzinie 10:00AM w kościele katolickim św. Rity z Cascia przy 7740 S. Western Ave. w Chicago.

Czuwanie odbędzie się o godzinie 1:00PM w niedzielę, w domu pogrzebowym Blake-Lamb pod adresem 4727 W. 103rd St. w Oak Lawn.

 

Źródło: suntimes
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

C2E2 w Chicago – Największe Wydarzenie Popkultury!

Opublikowano

dnia

Autor:

W dniach 26-28 kwietnia 2024 roku w McCormick Place w Chicago odbędzie się C2E2 Expo, największe wydarzenie popkultury w Stanach Zjednoczonych! Fani komiksów, gier, filmów i seriali nie mogą przegapić tej imprezy!

Wystawcy z całego świata prezentują swoje najnowsze produkcje, od komiksów po gry wideo! Można będzie spotkać  tam swoich ulubionych autorów, artystów i aktorów!

Nie zabraknie także paneli dyskusyjnych, pokazów i konkursów! To będzie niezapomniane wydarzenie dla wszystkich fanów popkultury!

C2E2 Expo odbędzie się w dniach:

  • 26 kwietnia (piątek) – 10:00 – 7:00
  • 27 kwietnia (sobota) – 10:00 – 7:00
  • 28 kwietnia (niedziela) – 10:00 – 5:00

Więcej informacji na stronie: https://www.c2e2.com

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu