Połącz się z nami

News Chicago

Polacy na Mistrzostwach Świata w Yo-Yo. W Radio Deon Kacper Pałatyński i Jakub Pląder

Opublikowano

dnia


Mistrzostwa Świata w YoYo 2019 w Cleveland w Stanach Zjednoczonych zgromadził ponad trzystu konkurentów z dwudziestu krajów świata. W wydarzeniu gracze rywalizowali na najwyższym poziomie w swojej dziedzinie. O tytuł Mistrza Świata walczyli także Polacy, Kacper Pałatyński i Jakub Pląder.

Zabawę z yo-yo mają opanowaną do perfekcji. Do tej pory święcili triumfy na polskich i europejskich arenach, teraz wzięli udział w zawodach w Stanach Zjednoczonych. Kacper Pałatyński, mistrz Polski i mistrz Europy w Cleveland zajął w nich 24. miejsce

Polacy zaprezentowali się na Mistrzostwach Świata w Yo-Yo pierwszy raz od 2010 roku. O tym, jak wyglądała rywalizacja w Cleveland w stanie Ohio, na antenie Radia Deon mówił Kacper Pałatyński

[youtube id=”BEjLupR8W08″ width=”620″ height=”360″]
Mistrzostwa Świata Yo-Yo 2019 odbyły się w dniach od 7 do 10 sierpnia. Brało w nich udział około trzystu zawodników z całego świata. Najlepszy okazał się Gentry Stein zawodnik ze Stanów Zjednoczonych. Jak podkreśla Kacper Pałatyński, zawody były zorganizowane na bardzo wysokim poziomie

Jakub Pląder, ma 19 lat. Swoją przygodę z yoyo rozpoczął 6 lat temu. Yo-yo to jego wielka pasja i kreatywna forma spędzania wolnego czasu.

Posiada sporo osiągnięć, z których najważniejsze to: tytuł Wicemistrza Polski 2016 i 2018, 1 miejsce na Mistrzostwach Słowacji w 2018 r., 3 miejsce na Mistrzostwach Węgier w kategorii Open w 2017 r. Był także finalistą Mistrzostw Europy w 2016, 2017 oraz 2018 r.

Podczas Mistrzostw Świata, które odbyły się w Cleveland 7-10 sierpnia 2019 r. zajął czterdzieste miejsce.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior, Krzysztof Pałatyński

 

 

News Chicago

Młodzieżowy mistrz szachów mieszka w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

15 – letni Avi Kaplan niedawno zajął drugie miejsce w ogólnokrajowym turnieju szachów młodzieżowych. Poznaj młodego szachistę z Chicago.

Kaplan zaczął grać w szachy w pierwszej klasie. Zdolny nastolatek trenuje granie w szachy około 20 godzin tygodniowo, zwiększając tą liczbę do 40 godzin, gdy  przygotowuje się do turnieju.

„Poszedłem do szkoły Chicago Public School i mieli tam fajną drużynę szachową i czuję, że CPS jest naprawdę dobry we wprowadzaniu ludzi do gry” – opowiada Kaplan.

Kaplan mówi, że chce zostać wielkim mistrzem szachowym i przekazywać tajniki gry w szachy młodszym pokoleniom.

 

Źródło: fox 32

Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Masz jeszcze choinkę w domu? Pamiętaj, że możesz oddać żywe drzewko tylko do 22 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Akcja zbiórki i recyklingu choinek w Chicago, rozpoczęta 8 stycznia, dobiega końca. Żywe, ścięte drzewka, są zbierane w kilku punktach w mieście tylko do soboty 22 stycznia. Nie wyrzucaj więc swojej choinki tylko oddaj by mogła być mądrze i korzystnie dla środowiska zutylizowana.

Chicagowski program recyklingu drzewek jest prowadzony od 8 do 22 stycznia. Choinki zebrane podczas akcji recyklingowych przerabia się na ściółkę, która następnie służy do wspomagania uprawy roślin, wzbogacając glebę w miejskich parkach i lasach.

Oddanie choinki do recyklingu jest o wiele bardziej przyjazne i korzystne dla środowiska niż wysyłanie ich na wysypiska śmieci. Oczywiście upewnij się, że wszystkie ozdoby, świecidełka i światła zostały usunięte z Twojego drzewka. Plastikowe torby używane do transportu należy również usunąć przed umieszczeniem drzew w boksach.

Akcja zbierania choinek jest prowadzona w 26 parkach w całym mieście. W sześciu z nich jest również możliwość otrzymania bezpłatnej ściółki od 12 stycznia. Będzie to: Lincoln Park, Margate Park, Mount Greenwood Park, North Park Village, Warren Park i Forestry Site.  

Szczegóły akcji tutaj.

Źródło: wgn

Foto: pixabay/ksyfffka07

Czytaj dalej

News Chicago

Pożar magazynu na Northwest Side. Tutaj są polskie biznesy

Opublikowano

dnia

Autor:

W środę w środę w nocy na Northwest Side wybuchł pożar w opuszczonym magazynie. W dzielnicy Polacy prowadzą swoje firmy. Nikt nie ucierpiał.

Pożar rozpoczął się około 2:30 w pobliżu alej Austin i Dickens. Chicago Fire Department potwierdziło, że magazyn był opuszczony.

Nie zgłoszono poszkodowanych przez pożar osób.

 

Źródło: cbs

Foto: You Tube

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

sierpień 2019
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne