Połącz się z nami

News Chicago

Lori Lightfoot z wizytą w siedzibie Związku Narodowego Polskiego. Burmistrz Chicago dotrzymała słowa

Opublikowano

dnia


Lori Lightfoot odwiedziła w piątek rano siedzibę Związku Narodowego Polskiego. Prezes ZNP i KPA Franciszek Spula podjął burmistrz Chicago śniadaniem. Uczestniczyło w nim około czterdziestu osób reprezentujących rożne organizacje i środowiska polonijne.

Jak podkreśla na antenie Radia Deon Franciszek Spula, spotkanie z burmistrz Lori Lightfoot było okazją do postawienia wielu pytań, a także do wyrażenia refleksji na temat kontaktów i współpracy ze środowiskiem polonijnym

Wśród tematów poruszonych na spotkaniu z burmistrz Lori Lightfoot pojawiły się zagadnienia dotyczące planów budżetowych i rozwoju miasta oraz niskiego poziomu bezpieczeństwa życia w Chicago. Jak podkreśla Franciszek Spula, nie mogło także zabraknąć rozmowy na temat stale podnoszonych podatków

Bardzo dobre wrażenie Lori Lightfoot wywarła na Marku Dobrzyckim. Jak mówi obecny na spotkaniu dyrektor poradni Amicus Poloniae, burmistrz Chicago stara się być dobrym gospodarzem i konsekwentnie dopilnowywać swoich założeń do końca

Lori Lightfoot odwiedziła PNA zgodnie z zapowiedzią przedwyborczą. Obecny na spotkaniu Marek Dobrzycki dyrektor poradni Amicus Poloniae docenia fakt, że burmistrz Chicago dotrzymała w tym względzie słowa

Wśród uczestników spotkania znaleźli się między innymi: Prezes Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego, James Rabczewski, prezes wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej w Illinois, Mirosław Niedziński, Prezes Polonijnej Izby Gospodarczej, Iwona Filipiak oraz Thomas Surma, prezes Metropolitan Crime Commission.

Marta Kędzior, Andrzej Baraniak
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak

 

News Chicago

Planowała strzelaninę w swojej szkole? Dwunastoletnia dziewczynka oskarżona w sprawie treści wysłanego Snapchata.

Opublikowano

dnia

Autor:

Dwunastoletnia uczennica z Niles została oskarżona o wysłanie wiadomości Snapchat, zawierającej zdjęcie broni palnej oraz groźbę jej użycia we własnej szkole, Gemini Middle School.

O wysłanej wiadomości policja z Niles dowiedziała się we wtorek rano. Jednostki patrolowe odwiedziły szkołę.

Jak podała policja, uczennica, która wysłała wiadomość została zidentyfikowana. Nawiązano kontakt z nią oraz jej rodzicem. 

Podczas dochodzenia policja ustaliła, że broń palna przedstawiona na Snapchacie nie znajdowała się w domu dziewczynki. Policja twierdzi, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla szkoły lub społeczności.

30 listopada w strzelaninie w szkole w miejscowości Oxford, Michigan, zginęło czterech uczniów. Dwoje innych zostało rannych. Szkolnej masakry dokonał 15-letni Ethan Crumbley.

W sprawie 12-letniej uczennicy z Niles toczy się śledztwo.

 

Źródło:fox32

Foto:Flickr/Daniel Lobo/Mike Licht , YouTube

Czytaj dalej

News Chicago

Wielkie żeglarskie wydarzenie w czerwcu na jeziorze Michigan! Chicago gospodarzem US Sail Grand Prix 2022

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago jest jednym z siedmiu miast-gospodarzy na świecie, wybranych przez zawodową ligę żeglarską. Grand Prix Stanów Zjednoczonych odbędzie się 18-19 czerwca 2022 a jezioro Michigan zaroi się od super szybkich katamaranów

W 2016 roku w Chicago odbył się wyścig America’s Cup, ale US Sail Grand Prix 2022 ten będzie wydarzeniem jeszcze wyższej rangi.

Dziesięć drużyn będzie się ścigać się na katamaranach F50, które mogą osiągnąć prędkość prawie 60 mil na godzinę.

 

Organizatorzy wydarzenia oczekują, że tysiące fanów będzie oglądać wydarzenie z Navy Pier i wybrzeża jeziora Michigan.

Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona na początku 2022 roku. Informacje o biletach i szczegółach wydarzenia dostępne będą na stronie www.sailgp.com.

 

 

Źródło:abc7, www.sailgp.com

Foto:YouTube

 

Czytaj dalej

News Chicago

Nie jesteś zaszczepiony? Płać sam! Jest nowy pomysł Demokratów

Opublikowano

dnia

Autor:

Projekt nowej ustawy wprowadza wymóg płacenia za leczenie szpitalne od mieszkańców, którzy odmówili szczepienia na COVID-19. Dotyczy sytuacji jeśli taka osoba trafiłaby do szpitala z wirusem

Ustawa miałaby dotyczyć indywidualnej lub grupowej polisy ubezpieczeniowej, która zostanie zmieniona, wydana, lub odnowiona w dniu 1 stycznia 2023, lub później.

Autor projektu Jonathan Carroll, przedstawiciel Partii Demokratycznej, stwierdza w swoim oświadczeniu, że „osoba, która kwalifikuje się do otrzymania szczepionki przeciw COVID-19 i zdecyduje się nie być szczepiona, pokryje wydatki na opiekę zdrowotną z własnej kieszeni, jeśli zostanie hospitalizowana z powodu objawów COVID-19.

Nowej ustawie nie podlegałyby osoby, które nie mogą być zaszczepione z powodów zdrowotnych.

Carroll ma nadzieję, że nowe przepisy będą punktem wyjścia do debaty na temat wirusa i szczepień. Propozycja nowej ustawy już wywołała żywą reakcję i sprzeciw przedstawicieli Partii Republikańskiej.

Republikanin Dan McConchie z Hawthorn Woods, powiedział w krótkim oświadczeniu, że sprzeciwia się temu projektowi, mówiąc, że „odbiera on opiekę zdrowotną mieszkańcom Illinois”.

Według Illinois Department of Public Health prawie 1,9 miliona osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 od początku pandemii w marcu 2020 r. W stanie zmarło ponad 26 000 osób. W tej chwili ponad 500 pacjentów z COVID-19 przebywa na OIOMie.

W stanie Illinois zaszczepionych conajmniej jedną dawką jest prawie 9 milionów mieszkańców w wieku powyżej 5 lat,co stanowi 74,1% populacji.

W całym kraju liczba przypadków zachorowań na COVID-19 rośnie, a światowi liderzy w dziedzinie zdrowia obawiają się, że wariant Omicron może te statystyki znacznie powiększyć. Jednak w tej chwili to wariant delta koronawirusa dominuje będąc odpowiedzialnym za ponad 99% przypadków zachorowań na północy.

Władze nadal nakłaniają ludzi do szczepienia się i brania dawek przypominających, a także do podejmowania środków ostrożności, takich jak noszenie masek w budynkach publicznych.

 

Źródło:fox32, abc7

Foto: YouTube, Flickr/Navy MedicineDr. Partha Sarathi Sahana

 

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

sierpień 2019
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne