Połącz się z nami

News Chicago

W Chicago „Karnawał w Słońcu Italii”. Do śnieżnego miasta przyleciał Patrizio Buanne na 14-tą Galę Karnawałową

Opublikowano

dnia

Czternasta Gala Karnawałowa PaSO zapowiada się sensacyjnie. „Karnawał w Słońcu” to wieczór inspirowany muzyką włoską, a gościem PaSO będzie prawdziwa mega gwiazda – Patrizio Buanne. Zgodnie z tradycją, nie zabraknie muzyki Straussów i walca w niepowtarzalnej choreografii Magdaleny Solarz, w wykonaniu wspaniałych tancerzy Teatru Tańca WICI.

W koncercie „Karnawał w Słońcu” Patrizio Buanne wystąpi z Paderewski Symphony Orchestra i Chórem PaSO pod dyrekcją Andrei Navarro. Barbara Bilszta, dyrektor artystyczny zapewnia, że oprócz tego, że w programie znajdą się najpiękniejsze piosenki z repertuaru wielkich włoski gwiazd, nie zabraknie także przebojów światowych w innych językach

Posłuchaj i zobacz Patrizio Buanne na scenie
[youtube id=”5rJJH3KUljc” width=”620″ height=”360″]
Gościem specjalnym czternastej Gali Karnawałowej będzie prawdziwa gwiazda światowego formatu- Patrizio Buanne. Zachwycający głos, aparycja włoskiego amanta, niezwykły temperament, charyzma oraz repertuar obejmujący największe włoskie przeboje sprawiają, że artysta porywa tłumy. Barbara Bilszta podkreśla, że jego kariera obejmuje swoim zasięgiem wszystkie kontynenty

Patrizio Buanne wystąpi  głównie z repertuarem włoskim, od piosenek neapolitańskich, przez tematy filmowe, po muzykę pop, a także światowe standardy, którym potrafi nadać świeżość i blask, i swój własny, niepowtarzalny styl. Na antenie Radia Deon deklaruje jednak, że na scenie Copernicus Center będzie w znacznej części Polakiem

REKLAMA REKLAMA

Dyrektor generalny Paderewski Symphony Orchestra Barbara Bilszta zaprasza na wyjątkowe wydarzenie do Copernicus Center 19 stycznia w sobotę. Początek o godzinie 7 wieczorem

Patrizio Buanne na swój występ zaprasza w języku włoskim

Bilety są do kupienia w Biurze PaSO, 5844 N. Milwaukee Ave., Księgarni D&Z, Biurach Polameru  oraz w internecie: www.pasochicago.orgwww.copernicustickets.com oraz www.bilety.com

Można dzwonić także pod numer telefonu 773-467-9000

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/Paderewski Symphony Orchestra

News Chicago

Piotr Bobak skazany na 4 lata w sprawie makabrycznego wycięcia dziecka nożem z łona matki

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek 23 stycznia Piotr Bobak został skazany na cztery lata więzienia za utrudnianie dochodzenia w sprawie zabójstwa ciężarnej nastolatki z Chicago w kwietniu 2019 r. Dziecko kobiety zostało wycięte z macicy nożem rzeźnickim.

44-letniemu Piotrowi Bobakowi, który spotykał się z podejrzanym w czasie zabójstwa, uznano czas spędzony w areszcie na poczet zasądzonego wyroku. Mężczyzna opuści więzienie za niecałe cztery miesiące. Następnie musi odbyć sześciomiesięczny okres próbny na podstawie ugody sądowej.

Marlen Ochoa-Lopez, lat 19, była w dziewiątym miesiącu ciąży, kiedy poszła do domu dziewczyny Bobaka, Clarisy Figueroa, wierząc, że dostanie darmowe artykuły dla dzieci po tym, jak skontaktowała się z nią na grupie na Facebooku.

Prokuratorzy twierdzą, że córka Figueroa, Desiree Figueroa, odwróciła uwagę ciężarnej albumem ze zdjęciami, podczas gdy jej matka zaczęła dusić Ochoa-Lopez.

REKLAMA REKLAMA

Synek kobiety, Yovanny Jadiel Lopez, został następnie wycięty z jej macicy nożem rzeźnickim.

Kilka godzin później Clarisa Figueroa rzekomo wybiegła z domu, twierdząc, że właśnie urodziła chłopca i że ten nie oddycha. Chłopiec doznał urazu mózgu i był hospitalizowany, ale zmarł kilka miesięcy później.

Ciało Marlen Ochoa-Lopez znaleziono w koszu na śmieci.

Bobak zeznał na rozprawie, że został wprowadzony w błąd przez swoją „ówczesną dziewczynę” i jej córkę. Powiedział, że nie miał wcześniejszej wiedzy na temat tego, co kobiety planowały zrobić, a po fakcie „źle ocenił sytuację” podczas sprzątania miejsca zbrodni.

Żadna z kobiet nie przyznała się do zarzutów morderstwa, porwania, rozczłonkowania ciała i ukrycia zabójstwa. Ich sprawy wciąż są w toku.

 

Źródło: yahoo
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej

News Chicago

Kolejne zwłoki w jeziorze Michigan. Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci niezidentyfikowanego mężczyzny. Jego ciało zostało wydobyte w niedzielę z jeziora Michigan w pobliżu Museum Campus.

Według policji ciało mężczyzny zostało wydobyte z wody tuż po godzinie 11.00 rano przy 1100 S. Lakeshore Drive w pobliżu Museum Campus.

Osoba została zidentyfikowana jako dorosły mężczyzna, nie mający przy sobie dokumentów.

Śledczy prowadzą śledztwo i czekają na wyniki sekcji zwłok – poinformowała prokuratura. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione.

REKLAMA REKLAMA

Do niedawnych głośnych spraw związanych ze zwłokami znalezionymi w jeziorze Michigan należała śmierć prawdopodobnie zamordowanego Krzysztofa Szubera z Polski, o której pisaliśmy wielokrotnie w grudniu, oraz zaginięcie doktoranta Northwestern University,  Petera Salvino, o którym pisaliśmy 20 grudnia.

Źródło: abc7
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Jeśli J.B Pritzker podpisze ustawę, łatwiej będzie zmienić nazwisko w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Ustawa wysłana do gubernatora J.B. Pritzkera zniosłaby ograniczenia dla mieszkańców Illinois, którzy nie mogą zmienić nazwiska z powodu popełnionych w przeszłości przestępstw. Jej zwolennicy twierdzą, że szczególnie pomogłaby osobom transpłciowym lub ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi.

Khadine Bennett z American Civil Liberties Union of Illinois powiedziała, że sponsorzy ustawy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne, koncentrowali się na potrzebach ludzi mających obawy przed nadużyciami partnerów lub znalezieniem ich przez handlarza.

Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje dożywotni zakaz zmiany nazwisk osób skazanych za kradzież tożsamości lub figurujących w rejestrach państwowych za określone przestępstwa. Inni skazani za przestępstwa mogą czekać 10 lat na zmianę nazwiska.

Zgodnie z nową ustawą, jeśli zostanie podpisana przez gubernatora, sędzia podejmie ostateczną decyzję w sprawie zmiany nazwiska przy udziale lokalnego prokuratora. Z ustawy skorzystają także osoby transpłciowe.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne w tym miesiącu