Połącz się z nami

News Chicago

W Chicago „Karnawał w Słońcu Italii”. Do śnieżnego miasta przyleciał Patrizio Buanne na 14-tą Galę Karnawałową

Opublikowano

dnia

Czternasta Gala Karnawałowa PaSO zapowiada się sensacyjnie. „Karnawał w Słońcu” to wieczór inspirowany muzyką włoską, a gościem PaSO będzie prawdziwa mega gwiazda – Patrizio Buanne. Zgodnie z tradycją, nie zabraknie muzyki Straussów i walca w niepowtarzalnej choreografii Magdaleny Solarz, w wykonaniu wspaniałych tancerzy Teatru Tańca WICI.

W koncercie „Karnawał w Słońcu” Patrizio Buanne wystąpi z Paderewski Symphony Orchestra i Chórem PaSO pod dyrekcją Andrei Navarro. Barbara Bilszta, dyrektor artystyczny zapewnia, że oprócz tego, że w programie znajdą się najpiękniejsze piosenki z repertuaru wielkich włoski gwiazd, nie zabraknie także przebojów światowych w innych językach

Posłuchaj i zobacz Patrizio Buanne na scenie
[youtube id=”5rJJH3KUljc” width=”620″ height=”360″]
Gościem specjalnym czternastej Gali Karnawałowej będzie prawdziwa gwiazda światowego formatu- Patrizio Buanne. Zachwycający głos, aparycja włoskiego amanta, niezwykły temperament, charyzma oraz repertuar obejmujący największe włoskie przeboje sprawiają, że artysta porywa tłumy. Barbara Bilszta podkreśla, że jego kariera obejmuje swoim zasięgiem wszystkie kontynenty

Patrizio Buanne wystąpi  głównie z repertuarem włoskim, od piosenek neapolitańskich, przez tematy filmowe, po muzykę pop, a także światowe standardy, którym potrafi nadać świeżość i blask, i swój własny, niepowtarzalny styl. Na antenie Radia Deon deklaruje jednak, że na scenie Copernicus Center będzie w znacznej części Polakiem

Dyrektor generalny Paderewski Symphony Orchestra Barbara Bilszta zaprasza na wyjątkowe wydarzenie do Copernicus Center 19 stycznia w sobotę. Początek o godzinie 7 wieczorem

Patrizio Buanne na swój występ zaprasza w języku włoskim

Bilety są do kupienia w Biurze PaSO, 5844 N. Milwaukee Ave., Księgarni D&Z, Biurach Polameru  oraz w internecie: www.pasochicago.orgwww.copernicustickets.com oraz www.bilety.com

Można dzwonić także pod numer telefonu 773-467-9000

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/Paderewski Symphony Orchestra

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne