Połącz się z nami

News Chicago

Bądź w tym dniu razem z nami. Katarzyna Romanowska zaprasza na pięciolecie fundacji You Can Be My Angel

Opublikowano

dnia

W niedzielę 8 kwietnia fundacja You Can Be My Angel będzie obchodzić uroczystość pięciolecia swojej działalności. W tym czasie chicagowskim Aniołom udało się pomóc czterdziestu podopiecznym, dzieciom z Polski chorym na raka.

Prezes fundacji, Katarzyna Romanowska na antenie Radia Deon podsumowywała pięcioletni okres funkcjonowania You Can Be My Angel. Podkreślała ogromne zasługi pracujących wolontariuszy, a także otwartość na pomaganie chicagowskiej Polonii

„To jest pięć lat ogromnych cudów, ogromnej dobroci i ogromnej mobilizacji wszystkich aniołów. Nie mówię tylko o wolontariuszach, którzy dedykują swój czas i swoją pracę chorym maluchom. Mówię także o ludziach zupełnie nieznanych, którzy podchodzą do nas na zbiórkach i dziękują, ze jesteśmy. Ja bardzo dziękuję, że możemy być”.

Jak mówi Katarzyna Romanowska, od samego początku istnienia, fundacja You Can Be My Angel krzewi radość pomagania. W ciągu pięciu lat Aniołom udało się uratować kilkudziesięciorga dzieci

REKLAMA REKLAMA

„Z naszych podopiecznych żyje trzydzieścioro sześcioro dzieci. To jest ogromny sukces. Ja o tych dzieciach zawsze mówię z drżeniem w głosie. To są dzieci, które obecnie chodzą do przedszkoli, do szkół, bawią się, grają w piłkę. Na naszej stronie Facebooka można zobaczyć zdjęcia tych dzieci, które dzięki ludziom dobrej woli mogą mieć normalne dzieciństwo i mogą dorastać”.


Pomaganie jest fajne !

Katarzyna Romanowska zachęca do zarezerwowania sobie daty 8 kwietnia, aby świętować razem z Aniołami. Na koncert z okazji pięciolecia działalności You Can Be My Angel, fundacja zaprosiła artystę z Polski, Andrzeja Piasecznego wraz z zespołem. Zaśpiewa także Karolina Baran

„O godzinie trzeciej rozpoczynamy specjalny koncert. Na początku wystąpi Karolina Baran, nasza chicagowska wschodząca gwiazda. Następnie pojawi się Andrzej Piaseczny z zespołem. Będzie grał, śpiewał. Obiecał, że będzie to koncert nie z tej ziemi”.
Jak zapewnia Kasia Romanowska, koncert ma charakter w pełni charytatywny. Cały dochód będzie przeznaczony na pomoc kolejnemu podopiecznemu fundacji

„Cały dochód z koncertu zostanie przekazany dzieciakom chorym na raka. Wszystko to dzięki naszym sponsorom, którzy pokrywają wsystkie koszty związane z koncertem. Wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze planów na niedzielę i chcieliby być z nami, bardzo serdecznie zapraszam do Copernicus Center. To jest święto wszyskich, którzy przez te pięć lat pomagali i wrzucali swoje grosze do przysłowiowej puszki”.

Bilety w cenie 45 dolarów można kupić na stronie www.copernicuscenter.org

Każdy, kto chciałby więcej dowiedzieć się na temat zakupu biletów może dzwonić bezpośrednio do Kasi Romanowskiej pod numer telefonu 773 225 9749

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Facebook.com/You Can Be My Angel Fundation/Peter L. Jezioro

News Chicago

Tragedia Polaka w Chicago. Poszukiwany Krzysztof Szubert został znaleziony martwy

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciało 21-letniego mężczyzny, wydobyte z jeziora Michigan na Oak Street Beach w środę rano, zostało zidentyfikowane jako poszukiwany Krzysztof Szubert, mieszkaniec Tychów. Młody mężczyzna, który przebywał w sprawach służbowych w Chicago, zaginął po weekendowym przyjęciu bożonarodzeniowym w River North.

Chicago Police Department poinformował, że ofiara wyciągnięta z wody około 1:55 w nocy została znaleziona niereagująca, a wkrótce potem stwierdzono zgon mężczyzny w Northwestern Memorial Hospital.

Detektywi z obszaru trzeciego prowadzą śledztwo w sprawie zdarzenia. Rodzina i przyjaciele 21-letniego Krzysztofa Szuberta czekają na odpowiedzi, jak doszło do tragedii.

Polak był ostatnio widziany w sobotę wieczorem w Howl at the Moon, barze przy 26 W. Hubbard St. w River North. Miał wrócić do hotelu Uberem, ale tego nie zrobił.

REKLAMA REKLAMA

We wtorek niektórzy z jego współpracowników wywiesili ulotki w pobliżu baru z informacją, że jest poszukiwany.

Szubert pracował w dziale IT dla Knapp Incorporated, globalnej firmy technologicznej. Od 12 listopada przebywał w USA, pracując nad projektem w Joliet.

W sobotę wraz z kilkudziesięcioma współpracownikami pojechał imprezowym autobusem do centrum Chicago na firmowe przyjęcie bożonarodzeniowe.

Imprezę skończyli w Howl at the Moon. Jego współpracownik powiedział, że Krzysztof zniknął z baru około 9:30 wieczorem i od tego czasu go nie widziano.

Ostatni kontakt z rodziną nawiązał 3 grudnia. Dzień później żaden z jego telefonów nie odpowiadał.

Polak miał wrócić do kraju 17 grudnia.

 

 

Źródło: abc7
Foto: YouTube, SOS Zaginieni

 

Czytaj dalej

Ciekawostki

Spójrz w nocne niebo nad Chicago dzisiaj wieczorem by zobaczyć zaćmienie Marsa

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciekawe zjawiska czekają nas w najbliższym czasie na nocnym niebie ponad Chicago. Dzisiaj będzie to „okultacja Księżyca”, a następnie, około 25 grudnia gołym okiem można było zobaczyć w sumie pięć planet.

To, co Adler Planetarium nazywa „rzadkim wydarzeniem astronomicznym”, „okultacja Księżyca” odbędzie się dzisiaj, wczesnym wieczorem. Pierwszym widocznym obiektem na niebie będzie Mars.

W rzeczywistości planeta osiągała najwyższą jasność przez cały pierwszy tydzień grudnia. Jednak według astronomów w noc pełni księżyca, która przypada w środę, Mars znajdzie się w najwyższym punkcie na niebie w ciągu ostatnich 15 miesięcy.

Gdy wschodzić będzie Księżyc w pełni, Mars faktycznie zniknie z widoku, chowając się za księżycem, tuż po godzinie 9:00 wieczorem. Mniej więcej godzinę później pojawi się ponownie po drugiej stronie Księżyca, kontynuując swoją podróż po nocnym niebie.

REKLAMA REKLAMA

Astronomowie twierdzą, że proces ten nazywa się „okultacją Księżyca”, co jest bardzo podobne do zaćmienia. Miało ono miejsce na początku tego roku, ale spowodowało tylko częściowe zasłonięcie planety i było widoczne tylko w niektórych częściach Azji.

W dalszej części miesiąca astronomowie Adlera twierdzą, że aż pięć planet będzie widocznych gołym okiem.

Wraz z rosnącym półksiężycem na nocnym niebie w okolicach Bożego Narodzenia 25 grudnia, cztery planety pojawią się na niebie w pobliżu księżyca.

Merkury pojawi się jako słaby punkt na południowo-zachodnim niebie, a znacznie jaśniejsza Wenus pojawi się bliżej horyzontu.

Jowisz i Saturn będą również widoczne po przeciwnej stronie Księżyca, podczas gdy Mars będzie wieczorem bliżej północno-wschodniej części nieba.

Kluczem do zobaczenia tego szczególnego spektaklu będzie wyraźna widoczność południowo-zachodniego nieba około 45 minut po zachodzie słońca. Umożliwi to widzom zobaczenie czterech planet w południowej i południowo-zachodniej części nieba oraz Marsa w północno-wschodniej części.

Aby uzyskać więcej informacji, obserwatorzy gwiazd mogą odwiedzić stronę internetową Planetarium Adlera.

Przypominamy, że w każdą środę, w godzinach 4.00PM do 10.00 wieczorem wstęp do planetarium jest bezpłatny dla mieszkańców Illinois.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Artem Peretiatko
Czytaj dalej

News Chicago

Ostatni film w Pickwick Theatre w Park Ridge zakończy historię kultowego kina 8 stycznia

Opublikowano

dnia

Autor:

Koniec historii kultowego Pickwick Theatre w Park Ridge, nadejdzie już w styczniu, po prawie stuleciu goszczenia kinomanów, zapowiedział we wtorek jego współwłaściciel. Historyczne miejsce było duszą miasteczka i lokalnej społeczności od 94 lat.

Współwłaściciel obiektu, 63-letni Dino Vlahakis, powiedział, że jego rodzina zamyka stare kino, które od początku pandemii przynosi straty. Mają jednak nadzieję, że „rycerz w lśniącej zbroi” przejmie to miejsce.

Rodzina Vlahakis jest właścicielem teatru na 900 miejsc od 1967 roku. Stoi on w Park Ridge od 1928 roku po otwarciu jako wodewil i został wpisany do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych w 1975 roku.

Obecnie, jak powiedział Vlahakis, plan jest taki, aby Pickwick pokazał swój ostatni film 8 stycznia. Myśli, że obrazem będzie „Przeminęło z wiatrem”.

REKLAMA REKLAMA

Vlahakis planuje zachować własność budynku, który ma 24 innych najemców. Ale coraz trudniej jest zarobić na prowadzeniu teatru, co częściowo wynika to z mniejszej liczby filmów wyświetlanych w kinach.

„Na przykład w czasie świąt Bożego Narodzenia mieliśmy (historycznie) 10 lub 11 filmów do wyboru. W tym roku mamy tylko pięć takich filmów, które można pokazać w kinie”- mówi współwłaściciel.

Trend w kierunku kin sieciowych także nie pomógł.

„Kiedy otworzyłem firmę w 1981 roku, 50% kin było niezależnymi właścicielami kin, a następnie 50% stanowiły sieci. Dzisiaj to 95% sieci i 5% niezależnych kin”.

Prowadzenie niezależnego kina jest nadal możliwe, ale wymaga większej kreatywności i determinacji niż kiedyś.

Ojciec Vlahakisa kupił teatr w 1967 roku wraz z trzema innymi wspólnikami. Do 1972 roku jego ojciec był jedynym właścicielem. Dino zaczął pracować w Pickwick jako woźny w wieku 13 lat i patrzył na lata jego historii.

Pickwick cieszył się wieloma znaczącymi momentami w ciągu swoich 94 lat działalności.

Krytycy filmowi Gene Siskel i Roger Ebert nakręcili tu wstęp do swojego programu telewizyjnego. Latem odbywały się tu zdjęcia do programu telewizyjnego Chicago Fire a Hillary Clinton, pochodząca z Park Ridge, przemawiała tu w 2019 r.

Kino prowadzi pokaz klasycznej serii filmów, której kuratorem jest Matthew Hoffman.

Oprócz głównego kina w budynku Art Deco, cztery mniejsze kina Pickwicka również zostaną zamknięte, potwierdził współwłaściciel Dave Loomos.

Vlahakis uważa że kluczowym dla przetrwania „rodzinnego kina” przez tyle lat, było wsparcie ze strony mieszkańców Park Ridge i sąsiednich przedmieść.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube, Pickwick Theatre, wikipedia
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu