Połącz się z nami

News Chicago

Jezus Zmartwychwstał. Nacieszmy się tym faktem. Ojciec Tomasz Oleniacz zachęca do zgłębiania tajemnic wiary

Opublikowano

dnia

W Poniedziałek Wielkanocny kontynuuje się świętowanie zmartwychwstania Chrystusa. Został o ustanowiony świętem, aby móc dłużej i głębiej rozważać tajemnice wiary. Oktawa Wielkanocna trwa osiem dni od pierwszej niedzieli po Wielkanocy włącznie.

Ojciec Tomasz Oleniacz radzi, jak świętować w dniu, który nie wszyscy mają wolne od pracy. Jezuita wyjaśnia, że wynika to z dawnej tradycji Kościoła

„Warto przypomnieć sobie, że chrześcijanie w I, II, III wieku nie mieli dni wolnych. Wielu z nich szło na liturgię wielkanocną w nocy, a potem wracali do pracy. W tym wymiarze bardzo jesteśmy dziś do nich podobni. Zachęca nas to do trochę innego sposobu świętowania. To nie jest tylko dzień wolny i siedzenie przy stole, ale zaprasza nas to do głębszego wejścia w to misterium”.

Drugi dzień świąt to czas, kiedy gromadzone są środki na pomoc katolickim uczelniom. Jezuici zachęcają, aby wesprzeć Ignatianum. Ojciec Tomasz Oleniacz wyjaśnia, dlaczego ta uczelnia jest wyjątkowa

„Studenci przygotowywani są do tego, aby nieść światu orędzie o zmartwychwstałym, ale niekoniecznie z ambony, niekoniecznie poprzez głoszenie kazań. Bardziej poprzez swój styl życia. Profesorowie tej uczelni podkreślają, że nie chodzi tylko o przekazanie wiedzy, ale też o wychowanie. A tego nie każda uczelnia jest w stanie zapewnić”.

Niech to dotrze do naszych serc

Niedziela Wielkanocna otwiera okres pięćdziesięciu dni, który nazywany jest Okresem Wielkanocnym. Ponieważ cud Zmartwychwstania nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy. Jak wyjaśnia duchowny przez osiem dni bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał

„Chcemy dać sobie czas, żebyśmy się nacieszyli tym faktem. Żeby on dotarł do naszych serc. Żeby to mocno wybrzmiało. Jezus naprawdę zmartwychwstał, choć to tak ciężkie do uwierzenia”.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źrodło: inf.własna
Foto: Rafał Muskała, pixabay.com

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne