News Chicago
„Czuję, że jestem przebudzony z długiego, długiego snu”. Mirek o trudnej drodze wychodzenia z nałogu alkoholowego

Alkoholizm to choroba, która niezależnie od środowiska, finansów czy wykształcenia może dotknąć każdego. Czasem trudno uchwycić moment, w którym straciło się kontrolę nad piciem i popadło w nałóg. Warto też mieć świadomość tego, że nie jest to wyłącznie choroba ciała, choruje bowiem również dusza oraz umysł.
Gościem w studio Radia Deon był Mirek, od czterech lat utrzymujący trzeźwość alkoholik. W walce z nałogiem pomaga mu terapia prowadzona przez działającą w środowisku polonijnym wspólnotę wolontariuszy- „Światełko”. Na antenie Mirek mówi o tym, że osiągnięcie trzeźwości jest procesem długotrwałym. Trzeba nad nim długo pracować, ale jest to dar, który należy pielęgnować
„Alkoholizm to bardzo poważna, śmiertelna choroba. Nie można jej całkowicie wyleczyć, ale można ją absolutnie kontrolować. Trzeźwość nie jest czymś, co zostało mi dane. Jest to pewien dar, który uzyskałem i teraz muszę go naprawdę pielęgnować”.
Najważniejsza jest chęć do zmiany
Mirek twierdzi, że pierwszym krokiem w podjęciu leczenia jest uświadomienie sobie samemu, że dzieje się coś złego. Najważniejsza, według niego, jest chęć do zmiany
„Doszedłem do punktu totalnej korupcji duchowej i totalnej degeneracji. Postanowiłem, że może tym razem coś zmienię i wyraziłem chęć do tej zmiany. Myślę, że ta chęć właśnie osoby, która jest gotowa coś zrobić, jest najważniejsza. To właśnie to jest pierwszym krokiem. Nikt za mnie tego nie mógł zrobić. Sam musiałem stwierdzić < Dosyć! Muszę coś zrobić, powinienem coś zrobić. Teraz!>”.
Mirkowi udaje się zachować trzeźwość już cztery lata. Na antenie Radia Deon przekonuje, że nie zamieniłby tego stanu na nic innego. Czuje się jak obudzony z długiego letargu
„Nie zamieniłbym tego na nic innego. Czuję się niezwykle, moje życie jest inne. Chcę powiedzieć wszystkim, że jestem przebudzony z długiego, długiego snu”.
Mirek zachęca wszystkich chętnych do udziału w trzecim Balu Trzeźwych Ludzi, który odbędzie się 12 listopada. Szczegóły można znaleźć na portalu www.swiatelko.com
Na tym portalu również jest wiele innych potrzebnych informacji nie tylko dla ludzi uzależnionych. Tam także o tym, gdzie i kiedy organizowane są spotkania terapeutyczne.
Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com
Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała
News Chicago
W sobotę odpala swoje silniki Chicago Auto Show. Sprawdź przydatne informacje

Chicago Auto Show powraca do McCormick Place po raz 116-ty w dniach 11-20 lutego. To będzie 10 dni wielkiego święta wspaniałych samochodów i zakręconych fanów motoryzacji.
Chicago Auto Show to największe i najdłużej odbywające się targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej.
Autorem pierwszego oficjalnego Chicago Automobile Show był Samuel Miles, dawniej promotor pokazów rowerowych. Impreza odbyła się w marcu 1901 roku w Chicago Coliseum znajdującym się przy 1513 S. Wabash Avenue.
Pokaz z 1901 roku obejmował kryty tor, na którym uczestnicy mogli przetestować dziesięć wystawionych pojazdów: pięć z napędem elektrycznym, trzy z napędem parowym i dwa z silnikami benzynowymi. Na wystawie w 1902 roku wystawiono już 100 samochodów.
Tegoroczny Chicago Auto Show rozpoczyna się 11 lutego, w sobotę.
Bilety można kupować na: https://tickets.drivechicago.com/
Strona internetowa wydarzenia: https://www.chicagoautoshow.com/
Lokalizacja: McCormick Place, South Exhibit Hall, 2301 S. Martin Luther King Drive, Chicago, IL 60616
Pokazy publiczne odbędą się 12-19 lutego, 10:00AM – 10:00PM; 20 lutego, od 10:00AM do 8:00PM.
Wstęp: Zaleca się, aby uczestnicy zakupili bilety z wyprzedzeniem przez Internet. Bilety będą również dostępne w kasach biletowych na McCormick Place w dni publicznych pokazów. Ceny biletów
- Dorośli: 15 USD
- Seniorzy (62 lata i starsi): 10 USD
- Dzieci (w wieku 4-12 lat): 10 USD
Bezpieczeństwo: Wszystkie torby podlegają przeszukaniu. Goście zostaną losowo wybrani do kontroli bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia do poruszania się muszą być zatwierdzone przez kierownictwo pokazu. Hoverboard, Segway i podobne urządzenia nie są dozwolone.
Dostępność: Do McCormick Place można łatwo dojechać samochodem lub środkami transportu publicznego. Odwiedź stronę Chicago Auto Show i sprawdź Wskazówki i parkingi, aby uzyskać więcej informacji.
Wypożyczenie skutera kosztuje 55,00 USD dziennie, a wypożyczenie wózka inwalidzkiego kosztuje 20,00 USD dziennie. Scootaround akceptuje wszystkie główne karty kredytowe. Znajduje się przy Bramie 4 McCormick Place (zachodni kraniec Grand Concourse).
Wypożyczenie skutera i wózka inwalidzkiego odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z bezpłatną infolinią Scootaround pod numerem (888) 441-7575. Odwiedź stronę rezerwacji, aby uzyskać więcej informacji.
Kontakt telefoniczny i informacje o Chicago Auto Show pod numerem 630-495-2282.
Źródło: abc7, wikipedia
Foto: YouTube, Chicago Auto Show
News Chicago
Wędkowali na lodzie i wpadli do stawu. Nie żyje małżeństwo z zachodniego Illinois

Para z zachodniego Illinois zmarła w szpitalu kilka godzin po tym, jak zastępca szeryfa wyciągnął ich ze stawu na farmie. Prawdopodobnie doszło do wypadku podczas łowienia ryb pod lodem – poinformowała policja.
Sean D. Chaney, lat 52, i jego żona, Dawn A. Chaney, lat 50, oboje z LaHarpe w stanie Illinois, zmarli w sobotę wieczorem w szpitalu w West Burlington w stanie Iowa po kilkugodzinnych wysiłkach ratowników i lekarzy by ich ocalić – poinformowało biuro szeryfa powiatu Hancock.
Policja znalazła parę w stawie rolniczym w pobliżu Durham w stanie Illinois po tym, jak dyspozytorzy otrzymali telefon około 3:45.PM, że dwie osoby znajdowały się w wodzie.
Zdarzenie zostało opisane jako prawdopodobny wypadek podczas wędkowania pod lodem.
Funkcjonariusz zdołał wyciągnąć mężczyznę i kobietę ze stawu, kilka minut po przybyciu pogotowia na miejsce zdarzenia w pobliżu Durham, nieposiadającej osobowości prawnej społeczności powiatu Hancock, położonej około 100 mil na północny zachód od Springfield, w pobliżu rzeki Mississippi.
Ofiary przewieziono do Great River Medical Center w West Burlington w stanie Iowa, podała policja. Incydent jest nadal badany.
Źródło: nbc
Foto: istock/mariannehoy
News Chicago
Samolot United Airlines z Chicago do Las Vegas musiał lądować awaryjnie. Jeden z silników przestał działać

Samolot United Airlines lecący z Chicago do Las Vegas miał nieplanowane międzylądowanie w Lincoln w Nebrasce w sobotę. Pilot zgłosił problemy z silnikiem.
Mark Grant, operator komunikacyjny na lotnisku w Lincoln, poinformował, że 326 pasażerów i członków załogi było na pokładzie Boeinga 777, kiedy ten wystartował z międzynarodowego lotniska O’Hare.
Po tym, jak samolot stracił możliwość korzystania z jednego z silników około 70 mil (112,65 km) na zachód od Lincoln, pilot zawrócił. Samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Lincoln o godzinie 11:41 AM.
Pasażerowie i załoga czekali na samolot zastępczy, który miał przylecieć późnym popołudniem i zabrać ich do Las Vegas.
Źródło: nbc
Foto: istock/Andreas Haas
-
News Chicago4 tygodnie temu
Tyranozaura i słynne dzieła sztuki z klocków LEGO można oglądać do poniedziałku w Chicago
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW2 tygodnie temu
Ostatnie bilety na Bal Japoński w Chicago. To najlepsza polska zabawa karnawałowa w aglomeracji
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW4 tygodnie temu
To będą wielkie emocje. Wspólnota Małżeństw Katolickich zaprasza na bal japoński w Chicago
-
News Chicago6 dni temu
Bal Japoński Wspólnoty Małżeństw Katolickich już w sobotę rozbawi Chicago
-
News Chicago2 tygodnie temu
Polonia wybiera. Kto dostanie POLONUSA 2022?
-
News Chicago2 tygodnie temu
C3Psnow czy Holy Plow!? Głosujemy na imiona dla pługów śnieżnych do 31 stycznia
-
News Chicago3 tygodnie temu
Chicago głosuje na imiona dla pługów. Wśród propozycji LollaPOWlooza i Plowcasso
-
News Chicago4 tygodnie temu
Pospieszcie się! Świąteczna magia świateł w Lincoln Zoo potrwa do 8 stycznia