Połącz się z nami

News Chicago

„Czuję, że jestem przebudzony z długiego, długiego snu”. Mirek o trudnej drodze wychodzenia z nałogu alkoholowego

Opublikowano

dnia

Alkoholizm to choroba, która niezależnie od środowiska, finansów czy wykształcenia może dotknąć każdego. Czasem trudno uchwycić moment, w którym straciło się kontrolę nad piciem i popadło w nałóg. Warto też mieć świadomość tego, że nie jest to wyłącznie choroba ciała, choruje bowiem również dusza oraz umysł.

Gościem w studio Radia Deon był Mirek, od czterech lat utrzymujący trzeźwość alkoholik. W walce z nałogiem pomaga mu terapia prowadzona przez działającą w środowisku polonijnym wspólnotę wolontariuszy- „Światełko”. Na antenie Mirek mówi o tym, że osiągnięcie trzeźwości jest procesem długotrwałym. Trzeba nad nim długo pracować, ale jest to dar, który należy pielęgnować

„Alkoholizm to bardzo poważna, śmiertelna choroba. Nie można jej całkowicie wyleczyć, ale można ją absolutnie kontrolować. Trzeźwość nie jest czymś, co zostało mi dane. Jest to pewien dar, który uzyskałem i teraz muszę go naprawdę pielęgnować”.

Najważniejsza jest chęć do zmiany

Mirek twierdzi, że pierwszym krokiem w podjęciu leczenia jest uświadomienie sobie samemu, że dzieje się coś złego. Najważniejsza, według niego, jest chęć do zmiany

„Doszedłem do punktu totalnej korupcji duchowej i totalnej degeneracji. Postanowiłem, że może tym razem coś zmienię i wyraziłem chęć do tej zmiany. Myślę, że ta chęć właśnie osoby, która jest gotowa coś zrobić, jest najważniejsza. To właśnie to jest pierwszym krokiem. Nikt za mnie tego nie mógł zrobić. Sam musiałem stwierdzić < Dosyć! Muszę coś zrobić, powinienem coś zrobić. Teraz!>”.

Mirkowi udaje się zachować trzeźwość już cztery lata. Na antenie Radia Deon  przekonuje, że nie zamieniłby tego stanu na nic innego. Czuje się jak obudzony z długiego letargu

„Nie zamieniłbym tego na nic innego. Czuję się niezwykle, moje życie jest inne. Chcę powiedzieć wszystkim, że jestem przebudzony z długiego, długiego snu”.

Mirek zachęca wszystkich chętnych do udziału w trzecim Balu Trzeźwych Ludzi, który odbędzie się 12 listopada. Szczegóły można znaleźć na portalu www.swiatelko.com

Na tym portalu również jest wiele innych potrzebnych informacji nie tylko dla ludzi uzależnionych. Tam także o tym, gdzie i kiedy organizowane są spotkania terapeutyczne.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne