Połącz się z nami

Newsroom

Oskary nie dla Chicago. Słynne statuetki Akademii Filmowej są już produkowane w Nowym Jorku. Dlaczego?

Opublikowano

dnia

Po 34 latach firma R.S. Owens w Chicago straciła umowę na produkcję najcenniejszych statuetek w świecie filmu. W tym roku po raz pierwszy aktorzy, reżyserzy i producenci otrzymają złotego rycerza wyprodukowanego w Nowym Jorku. Chicagowska firma wciąż będzie wytwarzać nagrody Emmy.

Jak robi się Oskary?
[youtube id=”8Ng2GRfdzvw” width=”620″ height=”360″]

Dyrektor artystyczny R.S. Owens przekonuje, że przeniesienie produkcji to „smutny dzień” dla firmy. Joseph Petree dodaje jednak, że jest „Wdzięczny za tak długą współpracą z Akademią Filmową”.

Złoto z Nowego Jorku

24 karatowe statuetki zostały w tym roku po raz pierwszy wyprodukowane przez nowojorską firmę Polich Tallix Fine Art. Foundry, która chciała wrócić do pierwotnego kształtu złotego rycerza. Przedstawiciele firmy twierdzą, że stworzenie 50 Oskarów zajęło trzy miesiące.

Firma R.S. Owens wciąż zajmuje się produkcją mniej znanych nagród Akademii w dziedzinie Innowacji Technicznych oraz statuetek Emmy, przyznawanych za produkcje telewizyjne.

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: chicagotribune.com
Foto: Flickr.com/ Praytino

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Kongres 60 Milionów: Spotkajmy się w lutym w Miami. Bilety na wydarzenie już w sprzedaży

Opublikowano

dnia

Autor:

Kongres 60 Milionów w Miami jest nierozerwalnie połączony z Międzynarodowym Balem Poloneza. Tak też będzie i tym razem. Od pięciu dekad, na bal przybywają najbardziej wpływowe osoby z całego świata. To najstarsze tego typu wydarzenie.

Global Polonia Summit to cykl międzynarodowych wydarzeń skupiających kluczowych liderów biznesu i polityki, a także działaczy kulturalnych i społecznych związanych z Unią Europejską, Polską i Polonią.

Przyszłoroczny Kongres 60 Milionów w Miami odbędzie się w dniach 9 – 12 lutego.

Program kongresu dostępny na https://60mln.pl/#program-kongresu

Prelegentami będą:

 • Andrew J. Futey – Przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Kongresowego Ameryki (UCCA),Wiceprezes Światowego Kongresu Ukraińskiego (UWC)
 • Marta Malak – CEO w Usquare Real Estate
 • Mick Bednarek Mission Solutions, Wiceprezes w DEFENSE

Bilety na Kongres 60 Milionów oraz na PolonaiseBall, tylko do 5 grudnia w specjalnej cenie są dostępne tutaj.

Nazwa Kongresu odzwierciedla ogólną liczbę Polaków i osób polskiego pochodzenia na całym świecie, która wynosi ponad 60 milionów.

Główną zasadą Kongresu jest stworzenie platformy spotkań do wymiany pomysłów, inicjowania dyskusji i oferowania rozwiązań, które doprowadzą do dalszego rozwoju relacji biznesowych i politycznych zgodnie z trendami XXI wieku.

Kongres 60 Milionów to niepowtarzalna okazja, by wykorzystać potencjał prężnej sieci jednej z największych i najbardziej rozpowszechnionych diaspor na świecie – Polonii.

Więcej informacji na stronie internetowej.

 

Źródło: Kongres 60 Milionów
Foto: fb, YouTube
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News Chicago

Nowy program pomocy w Chicago. Sprawdź czy możesz dostać 500 dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago oferuje wsparcie w wysokości 500 USD uprawnionym mieszkańcom miasta w ramach nowego programu pomocy. Termin składania wniosków o obecną rundę pieniężną już się zbliża. Pomoc jest skierowana do mieszkańców mających dorosłe osoby na utrzymaniu.

Jednorazowe płatności będą administrowane za pośrednictwem programu o nazwie Chicago Resiliency Fund 2.0, ogłoszonego przez miasto na początku tego roku, który „ma na celu zapewnienie pomocy pieniężnej mieszkańcom Chicago, którzy mogli zostać pominięci w wypłacie stimulus COVID-19”.

„Fundusz ma na celu wsparcie mieszkańców, którzy mieli trudności z dostępem i kwalifikacją do federalnych płatności zapomogowych w 2020 r., w tym funduszy pomocowych COVID-19” – czytamy na stronie internetowej miasta.

Obecna runda płatności jest skierowana do mieszkańców z dorosłymi osobami na utrzymaniu lub opiekunów osób dorosłych.

Dwie organizacje zostały zobowiązane do przyjmowania wniosków: The Association House Chicago i Chinese Mutual Aid Foundation.

Uprawnieni mieszkańcy będą musieli złożyć wniosek online, a odbiorcy zostaną wybrani na drodze losowania. Zwycięzcy będą musieli okazać dowód, że się kwalifikują. Dozwolony jest tylko jeden wniosek na gospodarstwo domowe.

Według władz miasta wybranych zostanie ponad 4000 beneficjentów wsparcia.

Podania należy składać do 9 grudnia, ale drugi termin zostanie otwarty także pod koniec grudnia dla nieudokumentowanych mieszkańców i pracujących w domu.

Czy kwalifikujesz się do obecnej rundy pomocy? Oto wymagania:

 • Mieszkasz w mieście Chicago
 • Masz ukończone 18 lat
 • Twój poziom dochodu gospodarstwa domowego spadł do 300% federalnego poziomu ubóstwa (FPL) lub poniżej
 • Złożyłeś podatki w 2019 r. oraz informację o posiadaniu na utrzymaniu osoby w wieku 17 lat lub starszej

Aby określić, czy Twój dochód spełnia próg udziału w programie, zobacz, ile możesz zarabiać na podstawie liczby osób w gospodarstwie domowym:

 1. 40 770 $
 2. 54 930 $
 3. 69 090 $
 4. 83 250 $
 5. 97 410 $
 6. 111 570 $
 7. 125 730 $
 8. 139 890 $

W przypadku wnioskodawców z więcej niż ośmioma osobami w domu należy dodać 4720 USD na każdą osobę w gospodarstwie domowym.

Na początku tego roku Chicago uruchomiło miesięczny program pomocy dla rodzin o niskich dochodach, dający miesięczne wsparcie o wysokości 500 USD, ale program ten różni się od obecnej opcji jednorazowej płatności.

W lutym biuro burmistrz Chicago Lori Lightfoot ogłosiło serię inicjatyw na rzecz walki z ubóstwem.

Więcej informacji i szczegółów na temat składania wniosków przez Internet można znaleźć tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, istock/Fabio Camandona/ insta_photos
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

Pożyczki studenckie – co należy wiedzieć o ich umorzeniach?

Opublikowano

dnia

Autor:

Departament Edukacji masowo wysyła powiadomienia do pożyczkobiorców, którzy zostali zatwierdzeni do umorzenia pożyczki studenckiej w wyniku domniemanego niewłaściwego postępowania szkół. Setki tysięcy osób nie będzie musiało spłacać pożyczek studenckich w ramach inicjatywy zwolnienia grupowego.

Wysyłane powiadomienia różnią się od oddzielnej partii e-maili, wysyłanych do pożyczkobiorców zatwierdzonych do jednorazowego planu anulowania pożyczki studenckiej prezydenta Bidena, który wciąż pozostaje zablokowany przez sądy federalne.

Oto, co kredytobiorcy powinni wiedzieć.

Umorzenie pożyczki studenckiej z powodu niewłaściwego postępowania szkoły

Administracja Bidena zapewnia anulowanie pożyczek studenckich za pośrednictwem Borrower Defense to Repayment, programu mającego na celu naprawienie niewłaściwego postępowania w szkole związanego z fałszywymi obietnicami dotyczącymi podstawowych elementów programów edukacyjnych.

W czerwcu administracja ogłosiła, że ​​560 000 pożyczkobiorców, którzy uczęszczali do Corinthian Colleges, otrzyma automatyczne anulowanie pożyczki studenckiej za pośrednictwem Borrower Defense to Repayment, niezależnie od tego, czy poprosili o ulgę lub złożyli formalny wniosek.

Krajowa sieć szkół nastawionych na zysk, która upadła w 2015 roku, została oskarżona o celowe wprowadzanie w błąd i angażowanie się w fałszywe reklamy.

Następnie w sierpniu administracja Bidena ogłosiła, że ​​kolejne 200 000 pożyczkobiorców, którzy uczęszczali do instytutów technicznych ITT, również otrzyma automatyczne umorzenie pożyczki studenckiej.

Podobnie jak Corinthian, ITT zostało oskarżone o szeroko rozpowszechnione wykroczenia związane z przyjęciami i pośrednictwem pracy, zanim upadło w 2016 r.

Pożyczkobiorcy, którzy uczestniczyli w szkołach ITT od 1 stycznia 2005 r. do ich zamknięcia we wrześniu 2016 r., kwalifikują się do zwolnienia grupowego, nawet jeśli nie złożyli formalnego wniosku.

Co pożyczkobiorcy powinni wiedzieć o automatycznym umorzeniu pożyczki studenckiej

Oprócz umorzenia pożyczki studenckiej, pożyczkobiorcy, którzy kwalifikują się do ulgi w ramach tego automatycznego procesu zwolnienia grupowego, mogą również otrzymać zwrot wcześniejszych płatności dokonanych z tytułu tych pożyczek.

Departament Edukacji zachęca pożyczkobiorców do aktualizacji adresu pocztowego, aby mieć pewność, że otrzymają ważną korespondencję, a także czeki zwrotne.

Pożyczkobiorcy mogą uzyskać dane kontaktowe swojego obecnego podmiotu obsługującego pożyczkę, logując się do portalu Departamentu Edukacji na stronie StudentAid.gov.

Ulga ta różni się od innych inicjatyw umorzenia pożyczek studenckich

Co ważne, ta ostatnia runda umorzenia pożyczek studenckich jest całkowicie odmienna od innych niedawnych ulg ogłoszonych przez administrację Bidena, w tym:

 • 6 miliardów dolarów umorzenia pożyczek studenckich dla setek tysięcy pożyczkobiorców w ramach ugody w sprawie ochrony pożyczkobiorcy przed spłatą, która została sfinalizowana w zeszłym tygodniu.
 • Ograniczone zwolnienie PSLF, które zakończyło się 31 października.
 • Korekta Konta IDR, która może skutkować umorzeniem pożyczki wielu pożyczkobiorcom, którzy spłacają ją od dłuższego czasu.
 • Jednorazowa inicjatywa Bidena dotycząca anulowania pożyczki studenckiej, która jest obecnie blokowana przez sądy federalne. Departament Edukacji również zaczął wysyłać masowe powiadomienia drogą e-mail dotyczące tego programu, chociaż nie udzielono jeszcze żadnej ulgi z powodu toczących się orzeczeń sądowych.
Źródło: forbes
Foto: YouTube, istock/DMEPhotography
REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu