Połącz się z nami

News Chicago

Urodziny Kazimiery Bober ze słynnej wytwórni pierogów w Chicago. Życzenia składali jej politycy

Opublikowano

dnia

Kazimiera Bober, przez większość Polaków w Chicago znana jako Pani Kasia, właścicielka renomowanej wytwórni pierogów, biznesmenka, laureatka wielu nagród i hojna filantropka obchodzi urodziny. Z tej okazji życzenia złożyli jej chicagowscy politycy.

Relacja Andrzeja Baraniaka
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ab-urodziny-kaasi-strona” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

Były kosze kwiatów, gratulacje i życzenia. W delikatesach Kasia’s Deli ustawiła się kolejka osób, które chciały złożyć pani Kazimierze najserdeczniejsze powinszowania. Wśród nich był radny 31 Wardy Ray Suarez, zastępca burmistrza Rahma Emanuela, który w swoim i jego imieniu życzył popularnej biznesmence wszystkiego najlepszego. Był też alderman Ariel Reboyras oraz dyrektor biura kongresmana Luisa Gutierreza, Theresa Paucar. Nie mogło zabraknąć przyjaciół, a wśród nich Grzegorza Sztejkowskiego, właściciela firmy Continental Windows and Glass, oraz Agnieszki Kołatek, która przywiozła tort.

Galeria zdjęć

Kazimiera Bober stworzyła swoją firmę od podstaw. Dziś marka Kasia’s Pierogi jest rozpoznawalna pośród całej Polonii. Produkt docenili też Amerykanie. Sam Bill Clinton próbował przysmaków pani Kasi. Serwowano je również w klasie biznes linii lotniczych American Airlines. Firma od lat bierze udział w słynnej chicagowskiej imprezie Taste of Chicago oraz w Taste of Polonia.

Kazimiera Bober dała się poznać również jako hojna sponsorka i filantropka. Jej dokonania dostrzegł sam prezydent RP. Oprócz odznaczenia państwowego pani Kasia została uhonorowana licznymi wyróżnieniami przez wiele chicagowskich organizacji.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

 

News Chicago

Co dalej z Lori Lightfoot? Była burmistrz Chicago będzie wykładała na Uniwersytecie Harvarda

Opublikowano

dnia

Autor:

Była burmistrz Chicago ogłosiła swoje kolejne przedsięwzięcie po odejściu ze swojego stanowiska w zeszłym miesiącu. Lori Lightfoot będzie wykładała na Harvard T.H. Chan School of Public Health.

Lori Lightfoot została mianowana starszym członkiem kadry kierowniczej w Harvard T.H. Chan School of Public Health na nadchodzący semestr jesienny. Poprowadzi na uczelni kurs skupiający się na tym, jak przeprowadziła Chicago przez pandemię COVID-19.

„Zawsze uwielbiałam uczyć, a możliwość powrotu do tego jest czymś, z czego naprawdę się cieszę” powiedziała Lightfoot w oświadczeniu.

Była burmistrz Chicago uważa, że wiele się nauczyła w czasie pandemii i chce podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zarządzania sprawami publicznymi miasta w tym okresie.

Kurs będzie dotyczył decyzji dotyczących porządku publicznego, które podjęła, a które nakreśliły drogę przejścia Chicago przez pandemię. Lightfoot ma doświadczenie w edukacji, wykłada prawo na Northwestern University i University of Chicago.

Dwóch innych byłych burmistrzów dużych miast przyjęło stypendium na Harvardzie, w tym burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio i była burmistrz Bostonu Kim Janey.

Ostatnim dniem urzędowania Lori Lightfoot jako burmistrz Chicago był 15 maja, po nieudanej próbie reelekcji.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Zamień się w Barbie i weź swojego Kena do nowej restauracji w Chicago: Malibu Barbie Cafe

Opublikowano

dnia

Autor:

The Malibu Barbie Cafe: nowe, ekskluzywne doświadczenie kulinarne Bucket Listers rusza w Chicago. Inspirowana kultową lalką Barbie kawiarnia zawita do Wietrznego Miasta 7 czerwca, by przenosić swoich gości do Malibu w Kalifornii z lat 70-tych XX wieku. Lokal będzie działał do 15 września.

Kawiarnia pełna optymistycznych kolorów Barbie, wyluzowanych plażowych motywów i mnóstwem elementów stylu retro pozwoli rozkoszować się klimatem legendarnego Malibu.

The Malibu Barbie Cafe zapewni możliwość robienia sobie zdjęć o tematyce Barbie a jej menu zostało stworzone z myślą o wszystkich gustach i preferencjach i zawiera wyśmienitą gamę klasyków. Są to m.in. naleśniki Pacific Paradise, sałatka Wedge West Coast Wave i kanapka klubowa California Dreamin’.

Będzie to restauracja typu fast-casual, kładąca nacisk na przyjazną kuchnię, pyszne desery i różnorodne drinki. Oferta zawiera również ekskluzywne gadżety.

Organizatorzy uważają, że to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie będzie idealne do tworzenia wspomnień z najlepszymi przyjaciółmi, dziećmi, rodziną, czy spotkań zakochanych.

Wydarzenie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku a lokal oferuje także dodatkowo płatny tor do jazdy na rolkach. Jazda jest dozwolona dla dzieci od 5 lat i będących pod opieką osoby dorosłej. Korzystanie z toru jest możliwe jedynie w zarezerwowanym czasie.

The Malibu Barbie Cafe będzie otwarte w Chicago Loop od 7 czerwca do 15 września 2023 r.

Ceny zaczynają się od 35 USD dla dzieci i 50 USD dla dorosłych (Każdy zakup biletu obejmuje zarezerwowane miejsce, gwarantowany czas na posiłek oraz wybór przystawki i dodatku).

Film „Barbie” wchodzi do kin 21 lipca.

Źródło: bucketlisters
Foto: FB, The Malibu Barbie Cafe
Czytaj dalej

News Chicago

Dzieci w Aurorze dostają darmowe posiłki przez całe lato. Program rusza dzisiaj

Opublikowano

dnia

Autor:

Bank Żywności Północnego Illinois będzie oferował bezpłatne, pożywne posiłki dla dzieci w czterech parkach Aurora od poniedziałku 5 czerwca do piątku 11 sierpnia.

Posiłki będą dostępne w następujących lokalizacjach i godzinach:

  • Plac zabaw Garfield Park, 350 N. Sheffer Road, od 11:00AM do 12:00PM
  • Centrum dla odwiedzających Phillips Park, 1000 Ray Moses Drive, od 11:00AM do 12:00PM
  • McCarty Park, 350 E. Galena Blvd., od 12:30PM do 1:30PM
  • Plum Park, Plum Street 337, od 12:30PM do 1:30PM

Posiłki są bezpłatne dla dzieci do 18. roku życia. Nie jest wymagana rejestracja ani identyfikacja.

Posiłki w dni powszednie należy spożywać na miejscu. Sobotnie i niedzielne obiady zabierane będą do domu wraz z owocami i warzywami i będą wydawane w piątki.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Zurijeta
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu