Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Chicagowskie anioły pomagają po raz kolejny. Fundacja „You Can Be My Angel” zbiera pieniądze na chorą Amelkę

Opublikowano

dnia

Fundacja “You Can Be My Angel” to grupa wolontariuszy, która od dwóch lat pomaga ciężko chorym dzieciom. Amelka Szewczyk to już kolejna podopieczna tej fundacji. Chora na neuroblastome dziewczynka potrzebuje terapii, które koszty szacowane są na 60 tysięcy dolarów. O kolejnej podopiecznej „chicagowskich aniołów” oraz o zbliżającej się akcji pomocy opowiadają Katarzyna Romanowska oraz Małgorzata Pachota.

Posłuchaj rozmowy
[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/ycbma” comments=”false” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Amelka choruje na raka, na neuroblastome, tak jak większość, no i ma niewiele czasu, bo do końca roku musi zebrać 60 tysięcy dolarów, aby włoska klinika zgodziła się ją leczyć. Przed nami gorący czas, dużo akcji, dużo zbierania, a to wszystko dla tej małej dziewczynki, która na nas tam w Polsce czeka” – tak o Amelce Szewczyk mówi Katarzyna Romanowska.1012293_723529387731273_7122885119638518408_n

„W najbliższym czasie pierwszą naszą akcją też będzie coś, co robimy po raz pierwszy. Wspólnie z restauracją <Qulinarnia>, tutaj wielkie dzięki dla pani Agnieszki Janowskiej, która wyszła z tą inicjatywą do naszej fundacji. W każdą trzecią niedzielę miesiąca, właśnie w tej restauracji pani Agnieszka będzie oddawała pieniądze na to, żeby ratować nasze dzieciaczki, 15% tego co zarobi. Będziemy też zachęcać gości <Qulinarni>, aby dołączyli swoją cegiełkę do tego. Mamy nadzieje, że po tej pierwszej akcji, która będzie teraz 23 listopada, większość restauracji chicagowskich, polonijnych i nie tylko, może zechce dołączyć do tej akcji.

Wszyscy restauratorzy, którzy chcieliby się przyłączyć do akcji „You Can Be My Angel” zapraszamy do kontaktowania się z Kasią Romanowską pod numerem telefonu 773 225 9749 lub z Gosią Pachotą pod numerem telefonu 773 744 5589. Więcej informacji na temat pozostałych akcji fundacji „You Can Be My Angel” oraz dzieci, którym fundacja już pomogła można znaleźć na stronie internetowej www.youcanbemyangel.com

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Radio Deon

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Poloniada czyli Dzień Ojca razem, aktywnie i sportowo. Zaprasza Beata Bek

Opublikowano

dnia

Autor:

To będzie bardzo sportowy i aktywny Dzień Ojca, pełen atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Ale w czasie Poloniady nie wyniki zawodów są najważniejsze, tylko to, żeby wyjść z domu i świetnie się bawić spędzając czas na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. W studiu Radia Deon Chicago wydarzenie zapowiada Beata Bek z KD Market.

Nasz polonijna olimpiada, czyli Poloniada, to wydarzenie, którego nie możesz przegapić. Tradycyjnie organizowane jest w Dzień Ojca i dla wszystkich tatusiów to wręcz obowiązek, by wyciągnąć swoje pociechy z domu i razem aktywnie spędzić ten dzień. A zajęć i atrakcji będzie mnóstwo.

Beata Bek z sieci polskich sklepów KD Market zachęca, by nie świętować w restauracji, tylko przyjechać właśnie na Poloniadę.

Rejestracji na Bieg lub Marsz 5K można dokonać tutaj. Najlepiej jest to zrobić z wyprzedzeniem, ale jeśli nie zrobimy tego wcześniej online, to można będzie także zarejestrować się na miejscu.

Bieg jest otwarty dla uczestników w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności, a do wspólnego udziału najlepiej przystąpić całą rodziną. Opłata rejestracyjna obejmuje koszulkę, numer startowy oraz medal na mecie.

Bieg będzie prowadził przepiękną ścieżką spacerową, zapowiada Beata Bek. I choć wezmą w nim udział także zawodowi sportowcy, w tym piłkarze Wisłoki Chicago, to każdy może ten dystans pokonać, nawet z wózkiem z dzieckiem, traktując go jako spacer. Nawierzchnia ścieżki jest bardzo dobra, by wziąć dziecięcy wózek.

Ideą Poloniady nie są oczywiście wyniki sportowe, tylko aktywne spędzenie czasu z rodziną i oderwanie swoich mniejszych i większych dzieci od telefonów, telewizorów czy laptopów, podkreśla Beata Bek.

„Na Poloniadzie przygotowaliśmy tyle atrakcji, że telefon będzie potrzebny jedynie do zrobienia zdjęcia” zapowiada Gośc Radia Deon Chicago.

Wśród zajęć dla najmłodszych są tory przeszkód zaprojektowane specjalnie dla nich, malowanie twarzy, dmuchane zamki do skakania, przejażdżki kucykami. Nie zabraknie również gier i zabaw muzycznych dla dzieci oraz waty cukrowej.

Mini Zoo, czy też raczej mała farma przywiezie zwierzęta, takie jak kozy, owieczki. Dzieci będą je mogły karmić i pogłaskać, zapowiada Beata Bek.

Emocjonujące i bardzo popularne zawody wyłonią Najsilniejszego Polaka i Najsilniejszą Polkę. Ponoć wiele osób, które już startowało w poprzednich latach ćwiczy by zdobyć ten tytuł, zdradza Beat Bek.

Na pikniku będą po raz pierwszy obecni piłkarze klubu Wisłoka Chicago, którego KD Market jest partnerem, wraz z wielką bramką. Ojcowie i dzieci oraz wszyscy chętni, będą mogli się zmierzyć w zdobywaniu goli.

Przedstawicielki charytatywnej organizacji United Colors of Pink Charity, zbierającej fundusze na walkę z rakiem piersi, także będą na Poloniadzie.

Pyszne polskie jedzenie zapewni KD Market a zimnym piwem można będzie ugasić pragnienie po sportowych wysiłkach. Będą też stoiska lokalnych sprzedawców.

Poloniada odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w godzinach od 11:00AM do 6:00PM w Busse Woods w Elk Grove Village, stanowisko numer 5.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.poloniadachicago.com oraz do polubienia Poloniady na Facebooku lub Instagramie.

Nie ważne czy wygracie czy nie: wszyscy są zwycięzcami w tym dniu! Zapraszamy na Poloniadę!

Źródło: informacja własna
Foto: Poloniada
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Nowa piosenka Kaspi & Kroppa każdego wprowadzi w wakacyjny, gorący klimat. Opa Opa!

Opublikowano

dnia

Autor:

Kaspi i Kroppa, czyli Kacper Dwojak i Artur Kropiwnicki nagrali nową piosenkę i teledysk, która premierę miała akurat w polski Dzień Matki, 26 maja. Taneczny utwór zdecydowanie wprowadza słuchaczy w wakacyjne, plażowe klimaty i ma szanse zostać przebojem tego lata. W studiu Radia Deon Chicago muzycy zdradzają kulisy jego powstania.

„Opa Opa” to nowy, bardzo plażowy i wakacyjny utwór z kolorowym teledyskiem nakręconym na plażach Chicago. Idealna propozycja dla fanów disco polo łączy letnie brzmienia z energetycznym rytmem i wpadającym w ucho refrenem.

Kaspi i Kroppa napisali tę piosenkę dużo wcześniej ale podchodzili do jej nagrania kilka razy. Ostateczny utwór jest którąś z kolei wersją „Opa Opa”, co świadczy o tym, że nasi Goście dążyli do perfekcji w tym twórczym procesie.

„Wydaje mi się, że numer będzie na czasie, coś innego na rynku, coś wolniejszego zdecydowanie, zobaczymy jaki będzie odbiór słuchaczy” mówi Kacper Dwojak/Kaspi.

Muzyka disco-polo zmienia się, przechodząc bardziej w stronę stylu dance. Nowa piosenka autorstwa Kaspi i Kroppa też nawiązuje do stylów pokrewnych, więc trafi na pewno do szerszego grona odbiorców.

Piosenka jest pełna wakacyjnego luzu pozytywnej energii i radości, którą zaraża słuchaczy. Na pewno szybko wejdzie do repertuaru polskich imprez i przyjęć weselnych, nie tylko w Chicago.

„Opa Opa” można już usłyszeć w radiu, a Kaspi serdecznie zaprasza także na You Tube, do polubienia piosenki a także do subskrypcji kanału KASPI Oficial.

„Wysłaliśmy piosenkę do organizatorów festiwali muzyki disco-polo, który odbywa się od 25 lat w Ostródzie” mówi Artur Kropiwnicki/Kroppa. Utwór został przyjęty więc naszych Gości można będzie usłyszeć i zobaczyć na polskiej scenie.

Wydarzenie będzie okazją do świętowania jubileuszu tego kultowego festiwalu, który przeniósł się z Ostródy do Augustowa. Przez dwa dni, 18 i 19 sierpnia, na scenie zaprezentuje się ponad 25 gwiazd muzyki tanecznej.

Kaspi i Kroppa wystąpią także w Chicago, na Polish Summer Festival w Shiller Park, który odbędzie się 28-30 lipca. Bilety na wydarzenie można kupić tutaj.

A dużo wcześniej, bo już za kilka dni Kaspi będzie gwiazdą na Pikniku Rodzinnym klubu Wisłoka Chicago, 11 czerwca, który odbędzie się w Shiller Woods, przy Irving Park & Cumberland.

Bawcie się dobrze i cieszcie latem przy „Opa Opa”!

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Uległeś wypadkowi? Koniecznie zadzwoń, radzi mecenas Roman Drewniak

Opublikowano

dnia

Autor:

Nie lubimy wypadków, ale nie unikniemy ich w życiu. Dlatego warto wiedzieć co zrobić jak wypadek już się wydarzy, oraz jakie działania podjąć by dostać należne nam odszkodowanie. Mecenas Roman Drewniak z kancelarii zajmującej się tylko wypadkami służy fachowym wsparciem i zapewnia bezpłatne konsultacje, a w studiu Radia Deon radzi co powinniśmy zrobić.

Kancelaria, w której pracuje mecenas Roman Drewniak specjalizuje się właśnie w rozmaitych rodzajach wypadków.

Są to m.in.: wypadki drogowe, wypadki pieszych, wypadki w środkach transportu, w miejscu pracy, na placu budowy, błędy w sztuce medycznej, pogryzienia przez psy, ataki zwierząt czy zwykłe poślizgnięcia prowadzące do urazów.

Wypadki są związane ze skomplikowanymi procedurami, wiele osób ich po prostu nie zna a często nawet nie jesteśmy świadomi, że np. po doznanym urazie coś nam się należy i możemy dochodzić swoich praw.

Dlatego zawsze warto zasięgnąć porady adwokata, przedstawić mu swój indywidualny przypadek i wszystkiego się dowiedzieć. Konsultacje w kancelarii mecenasa Romana Drewniaka są bezpłatne – w każdej chwili można zadzwonić, podkreśla nasz Gość.

Np. jeśli ktoś idzie chodnikiem i zostanie potrącony przez auto, to zazwyczaj ubezpieczenie samochodowe pokrywa koszty leczenia, ale trzeba to dokładnie sprawdzić.

Polisy niestety często są tak sformułowane, że ich właściciele nie do końca się orientują w zasadach swojego ubezpieczenia. „Pozwólcie, żebyśmy my to przeczytali” radzi mecenas Roman Drewniak. Adwokat najlepiej sprawdzi warunki naszego ubezpieczenia i odniesie je do zdarzenia, które miało miejsce.

Są takie przypadki, że chociaż my sami nie jesteśmy ubezpieczeni, to polisa kogoś z rodziny obejmuje nasz wypadek, tłumaczy Gość Radia Deon Chicago. Takie możliwości także trzeba dobrze sprawdzić.

Zazwyczaj mamy dwa lata od wypadku aby walczyć o odszkodowanie w stanie Illinois, ale termin przedawnienia tak naprawdę zależy od konkretnej sytuacji i przeciw komu wytaczamy zarzuty. Dlatego ważne jest by po wypadku jakiego doznamy jak najszybciej skonsultować się z adwokatem, zaznacza mecenas Roman Drewniak. 

Pamiętajmy, że czas działa na naszą niekorzyść i ważne jest szybkie podjęcie działań.

Jeśli nie zabezpieczymy takich dowodów w odpowiednim czasie, to adwokat może mieć problem żeby nam pomóc.

Gorąco zachęcamy do kontaktu z mecenasem Romanem Drewniakiem, w przypadku gdy doznamy jakiegoś urazu. Nasz Gość jest profesjonalnym adwokatem z dużym doświadczeniem w dziedzinie wypadków, który na dodatek mówi po polsku, co ważne jest dla wielu osób z naszej Polonii.

Konsultacje są bezpłatne a druga dobra wiadomość jest taka, że nic nie ryzykujemy przychodząc z naszą sprawą do mecenasa Romana Drewniaka, ponieważ honorarium pobierane jest tylko jeśli odszkodowanie zostanie wypłacone.

Bezpośredni telefon do mecenasa Romana Drewniaka to numer 312 500 01 01. Jeśli nasz Gość jest akurat w sądzie i nie może odebrać, to na pewno oddzwoni na pozostawiony kontakt.

Życzymy by wypadki nas wszystkich omijały, ale jeśli już się wydarzą, to pamiętajcie by jak najszybciej zadzwonić do adwokata!

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/Akacin Phonsawat/ WUT789/ dimid_86

 

 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu