Połącz się z nami

Nasza UNIA

Odliczanie… czas zacząć. To już mniej niż miesiąc

Opublikowano

dnia

27 kwietnia br. w Rzymie odbędzie się kanonizacja Papieża Polaka. Błogosławiony Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym Kościoła katolickiego dziewięć lat po śmierci i trzy lata po beatyfikacji.123

27 kwietnia, w dniu wyniesienia Naszego Wielkiego Rodaka, bądźmy wszyscy razem! We wszystkich oddziałach Naszej Unii są plakaty przypominający o tym ważnym dniu. Dodatkowo najbardziej lojalni członkowie Naszej Unii otrzymają pamiątkowy, posrebrzany token z wizerunkiem Świętego.  1234www.psfcu.com

Nasza UNIA

Członkowie PSFCU zebrali rekordową kwotę na potrzebujące dzieci

Opublikowano

dnia

Autor:

Prawie 175 tys. dolarów zebrali Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) dla wybranych hospicjów w Polsce oraz na pomoc dla potrzebujących, polonijnych dzieci w Stanach Zjednoczonych w czasie ósmej edycji akcji charytatywnej „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Od 2014 r. udało się zebrać na ten cel już ponad milion dolarów.

Doroczna akcja „Świąteczny Uśmiech Dziecka” rozpoczęła się 26 listopada 2021 r. i trwała do 31 grudnia ubiegłego roku. W tym czasie Członkowie Naszej Unii dokonali w 21 oddziałach PSFCU oraz on-line 7 761 wpłat na łączną kwotę 174 498 dolarów. Ponieważ Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nie pobiera żadnych opłat, wszystkie podmioty biorące udział w akcji charytatywnej otrzymają całość zebranych środków:

 

  • Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej – 66 633 dolarów
  • Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach – 42 962 dolarów;
  • Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie – 40 888 dolarów;
  • Fundacja Uśmiechu Dziecka (Children’s Smile Foundation) z Nowego Jorku – 26 015 dolarów.

“Po raz kolejny okazało się, że Członkowie Naszej Unii mają dobroczynność we krwi”.

„W okresie świątecznym pomiędzy Świętem Dziękczynienia a końcem 2021 r. okazali niesamowitą hojność i zaangażowanie w pomoc potrzebującym dzieciom, ale ponadto pobili rekord dotychczasowych zbiórek, wpłacając prawie 175 tys. dolarów – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Akcję „Świąteczny Uśmiech Dziecka” Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa organizuje od 2014 r. a od kilku lat patronat nad inicjatywą sprawuje Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda. Jak dotychczas największą kwotę – 151 tys. dolarów – udało się zebrać w czasie pierwszej edycji przed siedmiu laty.

Łącznie w ośmiu edycjach, Członkowie Naszej Unii zebrali 1 000 009 dolarów.

Pieniądze te trafiły do 19 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Fundacji Uśmiechu Dziecka (z przeznaczeniem na leczenie ciężko chorych, polonijnych dzieci).

Dziękuję za wszystkie, nawet najdrobniejsze wpłaty. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali – wiemy że specjalne zbiórki organizowały polonijne szkoły, parafie a nawet osoby prywatne. Jak co roku Polonia pokazuje, że zawsze wspiera tych, którzy którzy potrzebują naszej pomocy” – powiedział dyrektor Bogdan Chmielewski.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została założona przez imigrantów z Polski w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po 45 latach działalności jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski. Nasza Unia obsługuje 108 tysięcy Członków PSFCU a wraz z rodzinami ponad 140 tys. osób. Wartość aktywów PSFCU przekracza 2,5 miliarda dolarów. Nasza Unia posiada 21 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois (w okolicach Chicago) i Pensylwania oraz biuro kredytów hipotecznych w New Britain, Connecticut.

 

Foto: You Tube, pixabay/RitaE / onepicnowords/ JessicaHorkey

Czytaj dalej

Nasza UNIA

Paul Juda z piątym tytułem Wschodzącej Gwiazdy. Wręczono nagrodę Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej

Opublikowano

dnia

Gimnastyk Paul Juda Wschodzącą Gwiazdą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w 2021 r.

20-letni członek reprezentacji Stanów Zjednoczonych w gimnastyce otrzymał w poniedziałek tytuł oraz stypendium w wysokości pięciu tysięcy dolarów.

Mieszkający w Deerfield, Illinois Paul Juda jest Członkiem Naszej Unii i studentem 3. roku psychologii na University of Michigan, gdzie ćwiczy też gimnastykę. Jest członkiem kadry gimnastycznej Stanów Zjednoczonych a w 2019 r. zdobył brązowy medal na mistrzostwach USA w ćwiczeniach na drążku.

„Ta nagroda zmobilizuje mnie, aby pracować jeszcze ciężej i jak najlepiej reprezentować University of Michigan, Polonię i Stany Zjednoczone w czasie kolejnych zawodów sportowych” – powiedział Paul Juda.

Nagrodę i towarzyszący jej czek na 5 tys. dolarów wręczył w oddziale PSFCU Bridgeview Paulowi Judzie, dyrektor Rady Dyrektorów PSFCU, Bogdan Ogórek.

„Jesteśmy dumni jako Nasza Unia, że możemy wspomóc tak utalentowanego sportowca. Bardzo cieszy nas fakt, że mamy tak utalentowanych i zdolnych Członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej” – powiedział dyrektor Ogórek.

Ustanowiona w 2014 r. nagroda w wysokości 5 tys. dolarów przyznawana jest młodym Członkom Naszej Unii na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata „w dziedzinie nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”.

Pierwszym laureatem nagrody został w 2014 r. osiemnastoletni Michał Domagała, utalentowany pływak (mistrz Stanów Zjednoczonych juniorów na 200 m stylem dowolnym) i student University of South California.

Drugą laureatką nagrody „Wschodząca Gwiazda Naszej Unii” była Monica Aksamit. Zdobywczyni brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w szabli kobiet nagrodę otrzymała w roku 2016. Trzecim laureatem był w 2018 roku niezwykle utalentowany gimnastyk Tymoteusz Kutyła. 

Czwartą osobą wyróżnioną została w 2019 roku utalentowana 15-letnia wówczas wokalistka z Chicago, Natalia Kawalec.  Finalistka najpopularniejszego muzycznego programu „The Voice Kids” w Polsce. Jej występ i teledysk „Pozwól” na platformie youtube zobaczyło ponad milion dwieście tysięcy fanów.

 

Czytaj dalej

Nasza UNIA

Nasza Unia – instytucja na którą zawsze możesz liczyć. W Radio Deon Chicago Bogdan Chmielewski z PSFCU

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon gościliśmy dyrektora wykonawczego Naszej Uni, Bogdana Chmielewskiego. W tym roku mija 45 lat, odkąd polonijna instytucja działa w Stanach Zjednoczonych pomagając Polakom.

Polish Slavic Federal Credit Union to ogromna instytucja finansowa, posiadająca 21 oddziałów w USA, 108 tys członków i prawie 2,7mld dolarów kapitałuNasza Unia, pomimo kryzysu związanego z pandemią, wciąż się rozwija dzięki zaufaniu i rzetelności swoich członków.

Już od 8 lat, razem z nowojorską fundacją, prowadzi świąteczną akcję charytatywną „Świąteczny uśmiech dziecka” . Pieniądze zebrane w czasie tej akcji przekazywane są dziecięcym hospicjom w Polsce. W tym roku zebrano już ponad 60tys dolarów, a akcja jeszcze trwa.

 

Pomimo pandemii kondycja Naszej Unii jest bardzo dobra, dzięki zbudowanemu kapitałowi i dobrym decyzjom podejmowanym od lat. PSFCU nie zmniejsza swojej pomocy dla Polonii.

Nasza Unia, jako jedyna organizacja prężnie działała niosąc pomoc Polakom w czasie pandemii. Już w marcu 2020 roku kierownictwo instytucji podjęło decyzję o utworzeniu specjalnego funduszu pomagającego ludziom najbardziej potrzebującym w czasie pandemii. Pomoc, w postaci głównie paczek żywnościowych niosła współpracując z lokalnymi organizacjami i parafiami.

 

Mijający rok to już drugi rok rekordowego wzrostu depozytów w PSFCU. Instytucja zanotowała także dużo większą liczbę wniosków pożyczkowych związanych z rynkiem nieruchomości, jako że Polacy bogacą się, kupują i inwestują w nieruchomości. Nie mają także problemów ze spłacaniem kredytów.

Nasza Unia notuje stały przyrost członków, który sięga koł0 10tys nowych osób na rok.

Dla wygody swoich członków i jak najlepszego dostępu, zwłaszcza w czasie pandemii, oferuje wysokiej jakości obsługę internetową.

PSFCU wciąż się rozwija, tworzy nowe oddziały w miastach gdzie migruje Polonia.

W tym roku instytucja otworzyła nowy ośrodek w Connecticut, w przyszłym planuje nowy oddział w okolicy Chicago. Z rejonu Chicago pochodzi prawie 30 tys, czyli prawie 1/3 jej członków. W przyszłości prawdopodobnie będzie także działać w Wisconsin i w stanie Michigan.

Z usług unii można korzystać nawet jeśli nie ma w danym mieście oddziału – np. na Florydzie i już niedługo w Indianie.

W tym roku Polish Slavic Federal Credit Union świętuje 45 lecie swojej działalności.

Jak mówi nasz gość, Bogdan Chmielewski, „Jest to wspólny sukces całej Polonii, z którego się niezmiernie ja cieszę, jestem zaszczycony, że mogę pełnić funkcję dyrektora wykonawczego tak wspaniałej instytucji w Polonii i myślę że kolejny rok, 2022, będzie kolejnym, już 46 rokiem naszego wspólnego sukcesu”

 

Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa  została utworzona w 1976 przez założycieli Centrum Polsko-Słowiańskiego skupionych wokół księdza Longina Tołczyka. Celem działalności PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint.

27 grudnia 1976 władze federalne National Credit Union Administration zarejestrowały „Przemysłowo-Handlową Federalną Unię Kredytową” (Industrial and Commercial Federal Credit Union). Dokument założycielski został podpisany przez ks. Emila Altmajera, Marka Luniewskiego, Jana Raczkowskiego, ks. Longina Tołczyka, Józefa Waltosia, Jerzego Wolińskiego i Halinę Żołnierowicz.

Szegółowe informacje o usługach na stronie internetowej PSFCU.

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

kwiecień 2014
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne