Połącz się z nami

News USA

Paweł WAWRZECKI na Balu LEKARZY w Chicago (ZDJĘCIA)

Opublikowano

dnia

Lekarze i przedstawiciele środowiska medycznego z Chicago spotkali się na dorocznym balu noworocznym. W sobotę (1 lutego) goście bawili się w Hotelu Ritz Carlton w śródmieściu miasta. Oprócz tańca, były także wyróżnienia i puchary. Profesor Ewa Radwańska otrzymała od Prezydenta RP Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Bronisław Orawiec i Katarzyna Kusz zostali okrzyknięci sportowcami roku 2013. Z kolei na parkiecie można było dostrzec zaprzyjaźnionych z lekarskim środowiskiem polonijnych liderów politycznych. Był obecny prezes Związku Narodowego Polskiego, Franciszek Spula, Konsul Generalna w Chicago, Paulina Kapuścińska, a także Arie Zwaig z The Polish American Leadership Political Action Committee “PAL-PAC”. Specjalnym gościem była światowej sławy chirurg plastyczny, profesor nauk medycznych, Maria Siemionow, która na co dzień pracuje w Cleveland. Z Polski przyleciał, znakomity aktor komediowy Paweł Wawrzecki, który był ozdobą tego balu.

Podczas Balu Lekarzy prof. nauk med. Ewa Radwańska otrzymała od Prezydenta RP Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitny wkład w współpracę między Polską a Stanami Zjednoczonymi. W imieniu Prezydenta Bronisława Komorowskiego, to prestiżowe wyróżnienie wręczyła osobiście Konsul Generalnej RP w Chicago Paulina Kapuścińska. Podczas ceremonii otwarcia wręczono, także czterem osobom honorowe członkostwo Związku Lekarzy Polskich w Chicago. Wśród wyróżnionych lekarzy znaleźli się: lek. med. Krystyna Grabowska – Honorowy Konsul RP w Zimbabwe, prof. nauk med. Jadwiga Roguska-Kyts z Uniwersytetu Northwestern, lek.med. Bronislava Sivicka – prezes Związku Lekarzy Polskich na Litwie oraz lekarz stomatolog Stella Nowicki. Wyróżniono również Bronisława Orawca oraz Katarzynę Kusz tytułem  „Najlepszy Sportowiec wśród Polonijnych Lekarzy”.

Gwiazdą muzyczna tego wieczoru była grupa Megitza. Małgorzata Babiarz wykorzystała krótką przerwę między koncertami w Polsce i zjawiła się w Chicago z wielkim kontrabasem i głosem jak dzwon. Lekarze podziwiali talent i osobowość urodzonej w Polsce, a wychowanej w Chicago artystki. Lekarzy do tańca w rytmie poloneza porwał zespół reprezentacyjny Związku Narodowego Polskiego „WICI”. Goście bawili się do 2.30 nad ranem.

Spotkanie w tańcu na parkiecie poprzedziła rozmowa w Muzeum Polskim i Konsulacie RP w Chicago. Lekarze dyskutowali na temat rezydencji dla młodych lekarzy kończących studia w USA, ale zwłaszcza dla powracających do Stanów Zjednoczonych absolwentów po medycznych studiach w Polsce. W spotkaniu uczesniczyli także studenci kierunków medycznych, młodzi absolwenci oraz lekarze rezydenci, którzy na stażu zaczynają dopiero swoja pracę zawodową. Przedstawiciele Związku Lekarzy Polskich w Chicago, zachęcali także młodych stażem lekarzy do wstępowania w szeregi prężnie działającej organizacji. W ostatnich dniach do tej wspólnej lekarskiej inicjatywy przystąpili doświadczeni lekarze: lek. med. Agnieszka Silbert, lek. med. Stanislaw Stepkowski oraz lek. med. Beata Mierzejewska.

Slawomir Budzik
sbudzik@radiodeon.com
fot: Jacek Cwik

News USA

Frontier Airlines eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotów

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek przedstawiciele Frontier Airlines zapowiedzieli, że eliminują opłaty za zmiany w rezerwacji lotu i obiecali większą przejrzystość w zakresie cen. Linie będą działać zgodnie z nowym przepisem administracji Bidena, zgodnie z którym amerykańscy przewoźnicy muszą ujawniać wszystkie opłaty. To dobra wiadomość na początku sezonu wakacyjnych podróży.

Według piątkowego ogłoszenia, Frontier Airlines nie będą pobierały żadnych opłat za zmianę ani anulowanie lotu w żadnej klasie, w tym w klasie ekonomicznej, premium i biznes.

To jedna z kilku zmian wprowadzonych przez przewoźnika, w ramach „nowej ery dla Frontier – takiej, w której zapewniona jest przejrzystość cen, brak opłat za zmianę i najniższa cena łączna”, jak zapowiedział dyrektor generalny linii, Barry Biffle.

Biffle zapewnił, że Frontier Airlines oferuje najlepsze ceny na wszystkie opcje oraz najlepszą obsługę klienta.

Frontier Airlines oferują cztery różne opcje lotów – klasę: podstawową, ekonomiczną, premium i biznesową. Każda opcja będzie miała przejrzyste ceny dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego, a także wyboru miejsc w samolocie. Przewoźnik zapowiedział także wydłużenie terminów ważności środków na bilety lotnicze do roku.

Jeśli klienci znajdą niższą cenę gdzie indziej, otrzymają również 2500 mil od Frontier.

Szereg zmian następuje po ogłoszeniu 24 kwietnia przez Sekretarza Transportu, Pete’a Buttigiega, dwóch przepisów, które zapewnią pasażerom linii lotniczych automatyczny zwrot gotówki i chronią konsumentów przed niespodziewanymi opłatami za śmieci w liniach lotniczych. O nowej ustawie regulującej działalność linii lotniczych informowaliśmy tutaj.

Aby walczyć z opłatami śmieciowymi, linie lotnicze będą zobowiązane do wykazywania z góry kosztów takich rzeczy jak bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty za zmianę i opłaty za anulowanie, tak aby podróżni mieli wszystkie informacje, których potrzebują, aby zdecydować, która opcja podróży jest najlepsza, jeszcze zanim zdecyduję się na zakup biletu.

Amerykański Departament Transportu DOT oszacował, że zmiana ta pozwoli Amerykanom zaoszczędzić łącznie ponad pół miliarda dolarów rocznie.

Airlines for America, organizacja branżowa, prognozuje, że amerykańskie linie lotnicze przewiozą 271 milionów pasażerów w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia. To wzrost o ponad 6% w porównaniu z 2023 r., który był rekordowym rokiem.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: istock/Kar-Tr/sboice/
Czytaj dalej

News USA

Dobra wiadomość: Target obniża ceny 5000 artykułów. Tańsze będzie mleko, mięso i chleb

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek Target zapowiedział, że obniża ceny 5000 popularnych artykułów, aby pomóc konsumentom zaoszczędzić pieniądze. Obniżki cen obejmują między innymi: mleko, mięso, chleb, napoje gazowane, świeże owoce i warzywa, przekąski, jogurt, masło orzechowe, kawę, pieluchy, ręczniki papierowe, karmę dla zwierząt domowych i nie tylko.

Przedstawiciele Target twierdzą, że regularnie aktualizują swoje ceny, aby zachować konkurencyjność na swoich rynkach. Firma obniżyła już wcześniej ceny na około 1500 artykułów i będzie to robić przez całe lato, w tym z okazji Dnia Pamięci, powrotu do szkoły i 4 lipca.

Na przykład obniży cenę 20-uncjowego opakowania zwykłych bajgli Thomasa kosztującego 4,19 USD do 3,79 USD; cenę 75 chusteczek zapachowych Clorox z 5,79 USD do 4,99 USD; a 1-funtowe opakowanie niesolonego masła Good & Gather, z 3,99 USD do 3,79 USD.

Według Biura Analiz Ekonomicznych wskaźnik cen wydatków (PCE), stosowany przez Rezerwę Federalną do pomiaru inflacji, wzrósł w marcu o 2,7% w porównaniu z tym okresem w roku ubiegłym. Fed zazwyczaj dąży utrzymywać tę wartość na poziomie 2%.

 

Źródło: npr
Foto: istock/MDoculus/
Czytaj dalej

News USA

W środę można dostać całkowicie darmowe nuggetsy od McDonald’s

Opublikowano

dnia

Autor:

McDonald’s zaoferuje bezpłatny posiłek składający się z sześciu Chicken McNuggets klientom, którzy złożą zamówienie za pośrednictwem aplikacji McDonald’s w środę, 22 maja. Ta jednodniowa promocja jest dostępna w uczestniczących restauracjach w całych Stanach Zjednoczonych.

Aby skorzystać z tej jednodniowej oferty, klienci muszą pobrać aplikację McDonald’s i dołączyć do programu MyMcDonald’s Rewards.

Aby odebrać darmowe nuggetsy, nie trzeba dokonywać żadnych zakupów, wystarczy złożyć zamówienie za pośrednictwem aplikacji. Klienci mogą również wybrać preferowany sos do maczania, który będzie towarzyszył nuggetsom.

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​ta promocja jest częścią strategii McDonald’s mającej na celu zapewnienie klientom korzystnych opcji w sezonie letnim. To dopiero pierwsza z wielu ofert zaplanowanych na nadchodzące miesiące, których celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników aplikacji i nagrodzenie lojalnych klientów.

Niedawno gigant fast foodów ogłosił swoją promocję obejmującą posiłki za 5 dolarów w USA, aby przyciągnąć klientów zniechęconych rosnącymi cenami. Oferta, którą zapowiadaliśmy 14 maja będzie zawierać McChicken lub McDouble, 4 nuggetsy z kurczaka, frytki i napój do wyboru.

Oferta ma być dostępna od 25 czerwca przez około miesiąc.

Klienci mogą odwiedzić witrynę McDonald’s lub pobrać aplikację z preferowanego sklepu z aplikacjami, aby uzyskać więcej informacji na temat tej i przyszłych promocji.

 

Źródło: fox32
Foto: istock/Lolkaphoto/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2014
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Popularne w tym miesiącu