Połącz się z nami

News USA

Pro-Life Spider-Man: „Trochę się boję ale myślę o tym o co toczy się gra.” Kim jest Maison DesChamps?

Opublikowano

dnia

10 października 24-letni Maison DesChamps wspinał się bez żadnych zabezpieczeń po zewnętrznej stronie zabytkowego 40-piętrowego Accenture Tower w Chicago z jedną myślą: uratować życie nienarodzonego dziecka. Wyczyn, który wykonał już kilka razy na różnych drapaczach chmur w całym kraju, zakończył się aresztowaniem przez policję, ale też zebraniem ponad 20 tys. USD dla kobiety o imieniu Sierra, która była pod presją aborcji ze względu na brak wsparcia materialnego. O aktywiście pro-life mówi Jezuita, Ojciec Paweł Kosiński.

Wspinaczka Maison DesChamps miała na celu zebranie funduszy dla ciężarnej Sierry w imieniu organizacji pro-life Let Them Live. Ustalono kwotę 27 000 dolarów, ale nadal napływają datki.

Wspinaczka bez zabezpieczeń, jaką wykonuje mężczyzna, to tzw. free climbing. Styl, który charakteryzuje się brakiem użycia jakichkolwiek urządzeń pomocniczych.

DesChamps, będący od prawie dwóch lat publicznym aktywistą pro-life, ze względu na swoje liczne wyczyny przyjął przydomek „Pro-life Spider-Man”. Ale kim jest ten ryzykowny wspinacz? I skąd wziął pomysł na wspinanie się po drapaczach chmur dla nienarodzonych?

„Trochę się boję”

Maison DesChamps ukończył już siedem ekstremalnie niebezpiecznych wspinaczek po miejskich drapaczach chmur w ramach zbiórki pieniędzy na rzecz sprawy pro-life, co zazwyczaj kończyło się zarówno jego występami w lokalnych wieczornych wiadomościach, jak i więzieniem.

Po aresztowaniu w maju 2022 r. za wejście na 61-piętrowy Salesforce Tower w San Francisco DesChamps powiedział, że w czasie aborcji „lekarze dosłownie zabijają te dzieci na stole i zostawiają je na śmierć”.

Za każdym razem, gdy Pro-life Spider-Man wspina się na wieżowiec, zbierane są tysiące dolarów dla kobiety rozważającej aborcję, aby wesprzeć ją finansowo do końca ciąży a także po porodzie.

Podczas tych akrobacji naraża swoje życie na znaczne ryzyko.

Maison DesChamps jest świadomy ryzyka, jakie wiąże się z podejmowaniem niebezpiecznych wspinaczek bez lin i uprzęży.

„Prawda jest taka, że trochę się boję. Trochę się denerwuję, ale przezwyciężam to (…) bo myślę o stawce, o którą toczy się gra”

– powiedział mężczyzna w wywiadzie z 12 października.

W 2022 roku otrzymał pracę w Let Them Live, organizacji pro-life, której misją jest wspieranie finansowe i emocjonalne matek w ciąży rozważających aborcję, aby mogły czuć się pewnie wybierając życie. Do jego obowiązków jako „ambasadora” należy promowanie organizacji w każdy możliwy sposób.

DesChamps porzucił więc po trzech latach studiowanie finansów na Uniwersytecie Nevada w Las Vegas  i zaczął pracować na pełny etat w obronie życia.

Trening wspinania się na drapacze chmur

Trenując przed swoją ostatnią wspinaczką, pochodzący z Michigan aktywista, wspinał się po skalnej ścianie w lokalnej siłowni, aż pokonał wysokość około 1000 stóp. Mający 5 stóp i 7 cali wzrostu i ważący 135 funtów DesChamps odbywał tę wędrówkę dwa do trzech razy dziennie, dopóki nie poczuł, że jest przygotowany.

Podczas treningu zerwał ścięgno w dłoni i rozważał odłożenie wspinaczki, ale nie zrezygnował z zadania.

Harmonogram treningów DesChampsa jest ciągły przez cały rok, więc przed wspinaczką nie ma sezonu na rozgrzewkę. Co więcej, aktywista nawet nie odwiedza budynków osobiście, zanim podejmie się wspinaczki na nie. Czasami studiuje je tylko za pomocą Map Google.

„Radykalny punkrockowy protest”

Maison DesChamps wpadł na pomysł wspinania się po budynkach w imię działalności pro-life dzięki Francuzowi nazwiskiem Alain Robert, który w 2008 roku wszedł na szczyt budynku New York Timesa na Times Square, wieszając na szczycie baner z napisem „Światowe ocieplenie zabija co tydzień więcej ludzi niż 11 września”. Robert występuje pod pseudonimem „Francuski Spider-Man”.

DesChamps pomyślał wtedy, że „fajnie byłoby zorganizować tego rodzaju punkrockowy, radykalny protest na rzecz ruchu pro-life”

W tym momencie narodził się „Pro-life Spider-Man”.

Aktywista sam wspiął się na budynek New York Timesa w 2022 roku i przedstawił hasło na wzór Roberta, brzmiące: „ABORCJA ZABIJA WIĘCEJ NIŻ 11 września KAŻDEGO TYGODNIA!”

Chrześcijański mówca

DesChamps, były katolik, który stał się zreformowanym baptystą, w każdy weekend jeździ po całym kraju i przemawia na temat sprawy pro-life, odwiedzając około 40 kościołów rocznie w ramach inicjatywy Let Them Live.

W sierpniu był gościem na wiecu w Ohio przed listopadowym głosowaniem w stanie, w którym zaproponowano wprowadzenie prawa do aborcji.

„To ważna bitwa, w której zagrożone jest życie naszych dzieci” – powiedział DesChamps podczas wiecu, którego głównymi bohaterami byli także gwiazda „Pasji” Jim Caviezel, aktywistka pro-life Abby Johnson i biskup diecezji Tyler w  Teksasie, Joseph Strickland.

Niezrażony aresztowaniami

Maison DesChamps został aresztowany podczas sześciu z siedmiu wspinaczek w obronie życia, ale nigdy go to nie zmartwiło.

„Nie mam nic przeciwko pójściu do więzienia, jeśli ma to uratować życie” – powiedział CNA.

„Nie zachęcam ludzi do łamania prawa. Ale prawda jest taka, że możemy przestrzegać prawa tylko do czasu, gdy prawo naszego rządu stanie na drodze prawu naszego Boga” – podkreślił.

 

Źródło: cna
Foto: Maison DesChamps, YouTube

News USA

Harris w Milwaukee: „Droga do Białego Domu wiedzie przez Wisconsin”

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek wiceprezydent Kamala Harris zorganizowała w Wisconsin pierwszy wiec swojej kampanii prezydenckiej. W czasie spotkania w Milwaukee, w którym uczestniczyło ponad 3000 osób, odniosła się do Donalda Trumpa z punktu widzenia byłej prokurator. Dzisiaj zostaną podjęte ustalenia dotyczące wirtualnego głosowania delegatów Partii Demokratycznej, przed Narodową Konwencją w Chicago.

Odnosząc się do swojej przeszłości jako prokurator, Kamala Harris powiedziała, że walczyła z wszelkiego rodzaju przestępcami – gwałcicielami, oszustami, złodziejami.

„Więc posłuchajcie mnie, gdy mówię, że znam typ Donalda Trumpa” – powiedziała do tłumu.

Harris zaznaczyła, że ​​jej kampania koncentruje się na przyszłości, podczas gdy kampania Trumpa na przeszłości.

Wizyta Kamali Harris na przedmieściach Milwaukee – gdzie w zeszłym tygodniu odbyła się Narodowa Konwencja Republikanów – była jej pierwszym przystankiem na polu bitwy w ramach jej kampanii prezydenckiej. To jej dziewiąta wizyta w Wisconsin w czasie piastowania stanowiska wiceprezydenta i piąta w tym roku, jak podała jej kampania w komunikacie prasowym.

Kamala Harris powiedziała: „Droga do Białego Domu wiedzie przez Wisconsin”, dodając: „Pomogliście nam wygrać w 2020 r., a w 2024 zwyciężymy ponownie”. Złożyła także hołd prezydentowi Joe Bidenowi i jego służbie narodowi.

Joe Biden ogłosił w niedzielę, że wycofuje się z wyborów i poparł Harris. Demokratyczni prawodawcy i inni politycy w całym kraju również szybko zgromadzili się wokół wiceprezydent. Do poniedziałku jej kandydaturę poparła większość delegatów na konwencję Demokratów.

Wśród urzędników Demokratów ze stanu Wisconsin, którzy dołączyli do Harris na wiecu w West Allis Central High School, znaleźli się Gubernator Tony Evers, Senator Tammy Baldwin i Prokurator Generalny Josh Kaul.

Według kampanii Kamali Harris, odkąd Biden ogłosił swoje wycofanie się z wyścigu prezydenckiego, w niedzielę i poniedziałek zebrano 100 milionów dolarów, z czego 62% stanowiły darowizny osób, które przekazały je po raz pierwszy.

Kampania Harris twierdzi, że ma 48 skoordynowanych biur w 43 powiatach w całym stanie Wisconsin i zatrudnia około 160 pełnoetatowych pracowników, którzy budują poparcie dla Harris i Demokratów stanowych przed listopadowymi wyborami.

Partia Demokratyczna planuje kontynuować prace nad wirtualnym apelem, podczas którego delegaci na jej konwencję będą mogli wybrać kandydata na prezydenta przed oficjalnym zgromadzeniem w Chicago w przyszłym miesiącu.

Komisja ds. zasad konwencji spotka się w środę, aby zatwierdzić sposób działania wirtualnego apelu. Nie podano jeszcze daty rozpoczęcia wirtualnego głosowania, ale przewodniczący Narodowego Komitetu Demokratów, Jaime Harrison, powiedział, że proces zakończy się do 7 sierpnia – czyli 12 dni przed rozpoczęciem konwencji partii.

Źródło: nbc, ap
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Szefowa tajnych służb odchodzi po porażce związanej z zamachem na Trumpa

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek szefowa amerykańskich tajnych służb, Kimberly Cheatle, podała się do dymisji po powszechnych wezwaniach ze strony prawodawców do rezygnacji ze stanowiska. Secret Service zaliczyło porażkę w związku z zamachem na byłego prezydenta Donalda Trumpa.

W swoim piśmie ogłaszającym rezygnację, Kimberly Cheatle napisała, że ​​bierze „pełną odpowiedzialność za lukę w zabezpieczeniach”. „W świetle ostatnich wydarzeń z ciężkim sercem podjąłem trudną decyzję o ustąpieniu ze stanowiska dyrektora” – dodała dyrektorka Secret Service, która kierowała agencją od września 2022 r. Nie jest jasne, kiedy będzie jej ostatni dzień pracy na tym stanowisku.

W swoim oświadczeniu prezydent Joe Biden podziękował Cheatle za jej służbę, mówiąc, że „wkrótce mianuje jej następcę na stanowisko szefa Secret Service”. Po próbie zamachu na Trumpa, Biden zlecił niezależną analizę w celu oceny tego, co się stało.

„Wszyscy wiemy, że to, co wydarzyło się tamtego dnia, nie może się już nigdy powtórzyć” – powiedział Biden.

W odpowiedzi na wiadomość o jej rezygnacji Donald Trump napisał w Truth Social: „Administracja Biden/Harris nie zapewniła mi należytej ochrony i zostałem zmuszony przyjąć kulę za Demokrację. TO BYŁ MÓJ WIELKI HONOR, ŻE TO ZROBIŁEM!”

W poniedziałek odbyło się przesłuchanie Kimberly Cheatle przed Kongresem, o którym informowaliśmy tutaj. Jej odpowiedzi nie zadowoliły przywódców Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, która je przeprowadziła.

„Dzisiaj nie udzieliła Pani odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące tej oszałamiającej porażki operacyjnej i nie zapewniła Amerykanów, że Secret Service wyciągnął wnioski i zaczął naprawiać swoje systemowe błędy i niepowodzenia” – napisali Przewodniczący Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, James Comer, i jej członek Kongresmen Jamie Raskin, we wspólnym piśmie do Cheatle kilka godzin po rozprawie.

„Wzywamy Panią do rezygnacji ze stanowiska dyrektora, co będzie pierwszym krokiem umożliwiającym nowym przywódcom szybkie uporanie się z kryzysem i odbudowanie zaufania naprawdę zaniepokojonego Kongresu i narodu amerykańskiego” – napisali Comer i Raskin.

Spiker Izby Reprezentantów, Mike Johnson, i kilku innych czołowych Republikanów, w tym przywódca większości w Izbie Reprezentantów, Steve Scalise, i przewodniczący Konferencji Republikanów Senatu, John Barrasso, również wezwali Cheatle do rezygnacji.

20-letni Thomas Crooks został uznany za podejrzanego, ponieważ „kręcił się w okolicy” choć nie miał zamiaru dostać się na wiec – poinformował pułkownik Policji Stanowej Pensylwanii, Christopher Paris, zeznając we wtorek przed Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentantów.

Podejrzenia przybrały na sile, gdy później widziano Crooksa z dalmierzem, urządzeniem mierzącym odległość od celu. Oprócz Crooksa jako podejrzane uznano trzy inne osoby.

Jednostka służb ratowniczych powiatu Butler (ESU), której zadaniem było zabezpieczenie budynku, z którego Crooks strzelał, przekazała swoje podejrzenia i zdjęcie Crooksa policji stanowej, która następnie przekazała wiadomość Secret Service. Funkcjonariusze z ESU zauważyli Crooksa z okna na drugim piętrze i opuścili posterunek, aby go szukać.

Crooks został uznany za rzeczywiste zagrożenie dopiero na kilka sekund przed otwarciem ognia. Strzały trafiły Donalda Trumpa w ucho, zabiły jednego uczestnika wiecu, a dwóch innych raniły.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News USA

Dzisiaj Biden przemówi na temat swojej decyzji o wycofaniu się z wyborów

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek rano Prezydent Joe Biden napisał na platformie X, że w środę o godzinie 8.00PM czasu wschodniego wygłosi przemówienie do narodu z Gabinetu Owalnego „na temat tego, co nas czeka i jak zakończę pracę dla narodu amerykańskiego”.

Będzie to pierwszy raz, kiedy kraj usłyszy tak obszerne wypowiedzi prezydenta od czasu jego nagłej decyzji o wycofaniu się z wyścigu o reelekcję, którą ogłosił w niedzielę, 21 lipca. Wcześniej, przez tygodnie, Joe Biden upierał się, że nie ma takiego zamiaru.

Prezydent przebywał swoim domu w Rehoboth Beach w stanie Delaware, odkąd prawie tydzień temu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Według jego lekarza, we wtorek uzyskał wynik negatywny i oczekiwano, że wróci do Białego Domu jeszcze tego samego dnia.

W poniedziałek Biden zadzwonił do swojej byłej siedziby kampanii, aby pochwalić Kamalę Harris i obiecać, że będzie „w pełni zaangażowany” w kampanię i dopilnuje ostatnich sześciu miesięcy swojej administracji.

Prezydent również przyznał, że jego decyzja była „zaskakująca”, ale dodał, że „była słuszna”. Polecił swoim byłym pracownikom kampanii, aby pracowali dla Harris, która w poniedziałkowy wieczór zebrała wystarczające poparcie delegatów, aby zapewnić sobie nominację partii w przyszłym miesiącu.

Przemówienia Prezydenta w Gabinecie Owalnym w godzinach największej oglądalności są rzadkie. Jednak środowe przemówienie będzie drugim wystąpieniem Bidena w tym miesiącu do narodu w tym miejscu – mówił z Gabinetu Owalnego niedawno, 14 lipca, na temat zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa, który miał miejsce dzień wcześniej.

Biden jest pierwszym prezydentem od czasu Lyndona B. Johnsona, który zdecydował się nie ubiegać o drugą kadencję.

Jego przemówienie może być podobne do zaskakującego przemówienia prezydenta Lyndona B. Johnsona w Gabinecie Owalnym z 1968 r.

 

Źródło: nbc
Foto: The White House
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu