Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Radio Deon Oficjalnym Partnerem Medialnym najlepszej polonijnej drużyny w USA – Klubu Wisłoka Chicago

Opublikowano

dnia

Studio Radia Deon Chicago odwiedzili przedstawiciele najlepszej polonijnej drużyny w Stanach Zjednoczonych – Klubu Wisłoka Chicago: trener, Wojciech Piotrowski, prezes Marek Raś, vice-prezes Rafał Nowicki oraz członek klubu, Arek Rokosz. Nasza redakcja rozpoczęła współpracę z zarządem klubu, stając się Oficjalnym Partnerem Medialnym Wisłoki Chicago.

Polonijny Klub Wisłoka Chicago, który za rok będzie obchodził 10-lecie swojej działalności, rozwija się i podnosi sobie poprzeczkę, grając coraz lepiej i stając się coraz bardziej profesjonalnym zespołem.

W tym roku po raz pierwszy drużyna pokazała się miastu nie tylko od strony sportowej – mogliśmy zobaczyć członków klubu na Paradzie Dnia Konstytucji 3 Maja.

„Grupa entuzjastów w 2014 roku postanowiła założyć klub piłkarski nawiązując do barw i tradycji jednego z najstarszych klubów w Polsce – Wisłoki Dębica” mówi prezes Wisłoki ChicagoMarek Raś, o początkach zespołu.

 

W międzystanowej United Premier Soccer League UPSL – lidze półzawodowej, w której obecnie gra Wisłoka Chicago, klub radzi sobie bardzo dobrze. Aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli dla regionu Midwest Central, z pięcioma wygranymi meczami i jednym remisem na sześć rozegranych spotkań.

 

Przejście do tej ligi było wyzwaniem, ale też przyniosło sponsorów klubowi, potrzebnych choćby w związku z wyjazdami do innych miast na spotkania meczowe. Dużo ludzi pomaga w takich sytuacjach, nie tylko zarząd pracuje ale wielu entuzjastów, wspierających klub, pomaga wszystko zorganizować, wyjaśnia prezes, Marek Raś.

 

W tej chwili wiodącym zawodnikiem drużyny jest Thomas Pranica, który, jak mówi trener Wisłoki, Wojciech Piotrowski, zwłaszcza w ostatnich trzech meczach się otworzył i strzelił dużo bramek. Piłkarza wypatrzył prezes Marek Raś jeszcze w Polsce, a następnie zawodnik przyjechał do Chicago.

Prawdopodobnie Thomas Pranica odejdzie z drużyny w lipcu, ponieważ jego marzeniem jest kontrakt zawodowy, ale nawet jeśli tak się stanie, to nadal będzie promował Wisłokę Chicago, jako klub z którego wyszedł.

Liga jest mocna i wyrównana, ocenia Wojciech Piotrowski, a klubowi potrzeba dobrych zawodników. Piłkarze, którzy w nim grają chcą być częścią drużyny – nie tylko w czasie treningów czy meczów, ale też poza nimi. To tworzy atmosferę, dzięki której można wiele osiągnąć.

 

Z klubem są także związani wierni kibice, którzy budują oprawę spotkań meczowych. Mecze mają bardzo wysoką frekwencję a po grze odbywają się spotkania przy grillu.

Duże znaczenie dla gry zespołu ma także stadion w Bensenville, który przeszedł remont i w tej chwili bardzo dobrze się prezentuje, podkreśla vice-prezes klubu, Rafał Nowicki.

Pośród planów na najbliższy czas Klub Wisłoka Dębica zamierza wystartować jesienią w profesjonalnym pucharze US Open Cup. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów drużynie i mocno kibicujemy by były kolejne.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie: w niedzielę, 21 maja, Wisłoka Chicago podejmie na stadionie w Bensenville drużynę ze stolicy – Springfield FC. Mecz zaczyna się o godzinie 3.00 PM.

Po meczu, jak zawsze piknik rodzinny z grillowaniem – wspaniała okazja by wziąć dzieci, wspólnie cieszyć się polonijną piłką nożną i wspierać naszych piłkarzy!

Serdecznie Zapraszamy!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Na fantastyczny góralski Piknik z okazji Dnia Dziecka zaprasza Grzegorz Sarna

Opublikowano

dnia

Autor:

Mnóstwo atrakcji, fantastycznej zabawy i wyśmienitego góralskiego jedzenia czeka na wszystkich, którzy odwiedzą Piknik z Okazji Dnia Dziecka w Palos Park w najbliższą niedzielę, 4 czerwca. W studiu Radia Deon Grzegorz Sarna – animator kultury podhalańskiej, wymienia tradycyjne potrawy, które będą serwowane w tym dniu, a nam cieknie ślinka..

Dzień Dziecka obchodziliśmy w czwartek, ale to w niedzielę, 4 czerwca, czeka nas z tej okazji najlepsza możliwa zabawa – Piknik w Palos Park. Imprezę organizuje Szkółka Pieśni i Tańca oraz Zespół HOLNI, działający przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

„Naszych dzieci w zespole mamy prawie sto – mamy co robić, mamy co przygotować, żeby czuły się naprawdę docenione w tym wyjątkowym dniu” mówi Grzegorz Sarna.

Nie tylko dzieci ale wszyscy goście, którzy przybędą na Piknik także przeżyją wyjątkowe chwile. Zaproszeni są oczywiście nie tylko górale – tzw. „ceprów” zawsze zachwyca góralska kultura i kuchnia.

Piknik rozpocznie się Mszą Św. polową o godzinie 12.00PM, po której gości czekają dwa występy. Najpierw zatańczą i zaśpiewają młodsze dzieci ze szkółki tańca, natomiast grupa HOLNI przedstawi sztukę kabaretową pt. „Wiecnie schorowany Ojciec”.

Po występach wszystkich czeka świetna zabawa przy muzyce, nie tylko góralskiej. Zagra Zespół Fox i DJ Nick Varell.

„Jedzenie to podstawa na imprezie plenerowej” mówi Grzegorz Sarna, zapowiadając prawdziwie góralskie specjały, których normalnie w Chicago nie dostaniecie.

Na zaplanowanej loterii będą bardzo cenne nagrody do wygrania, w tym telewizor 65 cali, laptop 15-calowy, wspaniała biżuteria i wiele innych, pięknych rzeczy, zapowiada Gość Radia Deon Chicago. Nie zabraknie też takich atrakcji dla dzieci jak dmuchańce, zabawa balonami czy malowanie buziek.

Jeśli ktoś nie wie jak dojechać do miejsca pikniku przy Peace Memorial Church w Palos Park, Grzegorz Sarna tłumaczy:

Pogoda na ten weekend zapowiada się tak samo wspaniale jak Piknik z okazji Dnia Dziecka.

Serdecznie Zapraszamy, a Górale mówią: Piyknie Wos pytomy na Nas piknik!

 

Źródło: informacja własna
Foto: Zespół HOLNI przy ZG ZPPA
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Marcin Danych: to będzie gorąca Polska Noc WNBA. Poznaj gości z Polski na Pre Game Party

Opublikowano

dnia

Autor:

6 czerwca będzie miał miejsce wyjątkowy wieczór w historii Chicago, kiedy na Wintrust Arenie, zagrają Chicago Sky i Indiana Fever – dwie kobiece drużyny WNBA. A niezwykłość tego wieczoru polega na tym, że będzie to pierwsza Polska Noc WNBA. „Będzie naprawdę gorąco” obiecuje pomysłodawca i jeden z organizatorów tego wydarzenia, Marcin Danych, w studio Radia Deon Chicago. Jeszcze dzisiaj wieczorem Pre Game Party!

Na Polskiej Nocy WNBA wystąpią nasi lokalni artyści, zapowiada Marcin Danych. Będzie to dobrze nam znana w Chicago, utalentowana wokalistka, Natalia Kawalec, która zaśpiewa Hymn Polski, oraz Magdalena Huk, czyli Dzika Fitness, która rozgrzeje publiczność przed meczem.

Imprezę uświetnią także wyjątkowi goście z Polski.

„Specjalnie dla nas z Polski przyleciała grupa cheerleaderek, które zawodowo tańczą w Gdyni – Cheerleaders Gdynia oraz Paweł Kidoń, jedyny Polak, który ma przyjemność grać zawodowo w grupie elitarnej Harlem Globetrotters ”

Polska grupa cheerleaderek jest na światowym poziomie – podkreśla Marcin Danych. „To są dziewczyny, które po prostu robią to zawodowo”.

2 czerwca o godzinie 7.00 PM odbędzie się natomiast Pre Game Party, podczas którego będzie możliwość spotkać się z gośćmi z Polski w klubie sportowym Playbook, przy 6913 North Milwaukee Avenue, Niles, IL 60714.

„Koszykówka damska jest mniej popularna, aczkolwiek myślę, że warto ją promować” mówi Gość Radia Deon.

Drużyna Chicago Sky ma w tym sezonie jak na razie komplet zwycięstw i zdecydowanie zasługują na nasze kibicowanie. A Wintrust Arena sama w sobie robi wielkie wrażenie i warta jest odwiedzenia.

Bilety na Polską Noc WNBA, w cenie 35 dolarów, można kupować poprzez stronę na Facebooku i Instagramie.

Organizatorzy bardzo liczą, że kibice przyjdą i Polonia będzie poprzez sport łączyć się, motywować i cieszyć, mówi Marcin Danych.

Marcin Danych jest właściciel marki Areny NBA Tour – zwiedza i relacjonuje swoje podróże po halach NBA w Stanach Zjednoczonych.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Polska Noc WNBA

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Wisłoka Chicago rozwija się dzięki takim sponsorom jak Joanna Grabowski. W sobotę kolejny mecz

Opublikowano

dnia

Autor:

Renoma polonijnego klubu budzi coraz większy szacunek wśród sympatyków futbolu w stanie Illinois, a marka Wisłoki Chicago staje się coraz bardziej rozpoznawalna. W studiu Radia Deon Chicago Joanna Grabowski, sponsor klubu i agent nieruchomości oraz prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś, mówią o wspólnych planach na przyszłość i sobotnim meczu.

Klub Wisłoka Chicago działa od 2013 roku i z roku na rok rozwija się. W tym roku idzie jak burza w lidzie UPSL i już awansował do play-offów. Przyciąga także coraz więcej ludzi bardzo zaangażowanych w jego działalność, sponsorów, fanów i kibiców.

Nowym partnerem i zarazem sponsorem polonijnego klubu, został niedawno dobrze nam znany i lubiany KD Market. To oczywiście daje klubowi jeszcze lepsze prognozy na przyszłość.

Natomiast Joanna Grabowski, agentka nieruchomości, pracująca na terenie całego miasta, wspiera działalność polonijnego klubu już od ponad 10 lat. „Wisłokę tworzą ludzie i są to ludzie, którzy są moimi znajomymi, przyjaciółmi i klientami” mówi nasz Gość.

Po każdym meczu odbywają się spotkania z kibicami i fanami w rodzinnej atmosferze i wspólne grillowanie. To także bardzo ważne dla atmosfery wśród piłkarzy i działaczy klubowych – można przyjść, porozmawiać, poznać zawodników i razem się pośmiać.

Kontakt do Joanny Grabowski, jeśli chcielibyście Państwo skorzystać z usług doświadczonej agentki nieruchomości, to 630 835 48 31.

Już kilkadziesiąt firm wspiera Wisłokę Chicago, dzięki czemu klub jest w tej chwili w tym miejscu, o którym kilka lat temu nawet nie marzył, mówi prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś. Oczywiście mile widziani są kolejni sponsorzy.

Poziom gry na boisku cieszył oko kibiców w czasie ostatniego spotkania w Bensenville, kiedy Wisłoka Chicago wygrała ze Springfield FC 5:0.

 

Przed klubem jeszcze 3 ostatnie mecze w wiosennej rundzie. Pierwszy z nich już w tą sobotę, 3 czerwca w Indianie, około 115 mil na wschód od Chicago. Przeciwnikiem naszego klubu będzie piąty w tabeli Goshen City FC.

 

„Ważne jest to żeby zająć pierwsze lub drugie miejsce w grupie”, tłumaczy prezes Wisłoki Chicago, Marek Raś. Dzięki temu zyskuje się dobre rozstawienie i mecz domowy. „Jedziemy oczywiście z nastawieniem wygrania tego spotkania”.

Kolejne spotkania to mecz z Panathinaikos Chicago w Bensenville 10 czerwca, a następnie z Chicago Nation FC, zajmującym aktualnie pierwsze miejsce w grupie. To ostatnie spotkanie to będzie „mecz na szczycie” zapowiada Marek Raś.

Nowy partner KD Market pomoże biało-zielonej społeczności w organizacji jednych z najpopularniejszych pikników dla Polonii w Schiller Park, w niedzielę, 11 czerwca.

Ale partnerstwo nie opiera się jedynie na wydarzeniach okolicznościowych, ale również na zaangażowaniu w dni meczowe. Poza strefą gastronomiczną KD Market służy pomocą w promowaniu meczów Wisłoki Chicago na własnym obiekcie, poprzez kolportowanie informacji na ich temat w swoich punktach sprzedażowych.

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu