Połącz się z nami

News Chicago

Miliarder Justin Ishbia rozpoczął wyburzanie 3 domów nad jeziorem Michigan w Winnetka

Opublikowano

dnia

Miliarder Justin Ishbia i jego żona Kristen od 2020 roku wydali 39,9 miliona dolarów na zakup czterech oddzielnych domów nad jeziorem Michigan w Winnetka. Aby zbudować prywatną posiadłość, rozpoczęli już wyburzanie trzech z nich. Jednocześnie prowadzą negocjacje dotyczące zamiany gruntów z dystryktem parkowym.

Od ponad dwóch lat Justin i Kristen Ishbia współpracują z urzędnikami z dystryktu Winnetka Park, próbując dojść do porozumienia w sprawie potencjalnej zamiany gruntów.

Wiązałaby się ona z przeniesieniem własności jednego z domów nad jeziorem przy Sheridan Road — 261 Sheridan Road, który kupili za 6,2 miliona dolarów w 2020 roku — do dzielnicy parkowej. Umożliwiłoby to dystryktowi osiągnięcie długofalowego celu, jakim było połączenie dwóch parków nad jeziorem.

W zamian dystrykt parkowy dałby małżeństwu porównywalnej wielkości działkę, 0,67-akrową część Centennial Park o tej samej szerokości 71 stóp. Następnie para połączy ją z trzema posiadanymi nieruchomościami na południu, aby zbudować nową posiadłość.

Justin i Kristen Ishbia podjęli już kroki wg swojego planu i rozpoczęli wyburzanie trzech posiadłości na południu działki. Niedawno wokół nieruchomości, na których znajdują się trzy domy, zainstalowano ogrodzenie wyburzeniowe.

Jeden dom – budynek z połowy stulecia położony bezpośrednio na południe od Centennial Park, który Ishbia kupił w 2020 roku za 8,2 miliona dolarów – został już zburzony, a drugi dom – zabytkowa nieruchomość, którą kupili w 2020 roku za 9,5 miliona dolarów – jest mniej więcej w połowie rozebrana.

Następnie koparki i buldożery zburzą rezydencję o powierzchni 9 958 stóp kwadratowych, którą para kupiła w lipcu za pośrednictwem trustu za 16 milionów dolarów. Rezydencja została wybudowana w 2015 roku przez Heritage Luxury Homes.

W grudniu rada Winnetki jednogłośnie przegłosowała zezwolenie parze na połączenie gruntu, na którym znajdowały się trzy domy, w jedną działkę o powierzchni 3,7 akra, torując im drogę do budowy domu.

Na grudniowym spotkaniu Kristen Ishbia powiedziała radzie, że muszą odłożyć przeprowadzkę do Winnetki z powodu opóźnień w budowie i że chcą tylko zapewnić moim dzieciom bezpieczne i pełne miłości miejsce dorastania.

Wciąż do ustalenia jest wielkość i koszt nowego domu, który para planuje zbudować na działce o powierzchni 3,7 akra. Prace nad planami nowego domu jeszcze nie zostały ukończone.

Tymczasem małżeństwo i dystrykt prowadzą negocjacje w sprawie ewentualnej zamiany gruntów. Sprawy komplikuje toczący się proces sądowy wniesiony przeciwko okręgowi parkowemu przez mieszkańca, który argumentuje, że stanowa doktryna zaufania do gruntów zabrania dystryktowi parkowemu rezygnacji z jakiejkolwiek ziemi.

Jednak zarówno Justin Ishbia, jak i okręg parkowy potwierdzili, że negocjacje trwają.

Łączny rachunek podatku od nieruchomości pary za cztery domy nad jeziorem wyniósł 568 272 USD w 2021 r.

Justin i Kristen Ishbia są również właścicielami rezydencji o powierzchni 8229 stóp kwadratowych w Lincoln Park, którą kupili w 2021 roku za 12,5 miliona dolarów, oraz mieszkania na 30. piętrze w budynku Near North Side, które kupili w 2018 roku za 5,57 miliona dolarów.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: VHT Studio, YouTube

News USA

Słoń biegał po ulicy Butte w Montanie, a kierowcy przecierali oczy

Opublikowano

dnia

Autor:

We wtorek wystraszony słoń indyjski biegał luzem po ruchliwej ulicy miasta Butte w Montanie, po tym jak uciekł z objazdowego cyrku, spłoszony strzałem. Świadkowie niecodziennego zdarzenia przeżyli chwilę grozy i zdumienia.

Menedżer Butte Civic Center, Bill Melvin, potwierdził, że słoń uciekł z Jordan World Circus, stacjonującego w centrum miasta. Do zdarzenia doszło gdy opiekunowie słoni myli samicę o imieniu Viola poza centrum miejskim, a z przejeżdżającego obok pojazdu ktoś oddał strzał i wystraszył zwierzę.

Słoń przebiegł ruchliwą Harrison Avenue, zatrzymując ruch i wprawiając kierowców w zdumienie, a przewodnik biegł za nim.

Według informacji przekazanych przez Melvina, przestraszone zwierzę wkrótce bezpiecznie i bez obrażeń przewieziono z powrotem do cyrku. W całym chaotycznym zdarzeniu, nikomu na szczęście nic się nie stało.

Film nagrany telefonem komórkowym przez Brittany McGinnis pokazuje słonia biegnącego przez Harrison Avenue oraz przez parking stacji benzynowej Town Pump, z opiekunem biegnącym obok niego i próbującym opanować wystraszone zwierzę.

Miasto Butte leży w południowo-zachodniej Montanie, pomiędzy parkami narodowymi Yellowstone i Glacier. Liczy 35 tys. mieszkańców.

 

Źródło: scrippsnews
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Mnich w żółto-zielonym welomobilu jeździ po Chicago – to Ojciec Efraim

Opublikowano

dnia

Autor:

Na ulicach Chicago można zauważyć kosmiczny niski pojazd przypominający małą łódź podwodną. Tym oryginalnym welomobilem, czyli rowerem wyposażonym w opływowa kabinę, porusza się mnich – ojciec Efraim.

Grecko-prawosławny mnich znany jako Ojciec Efraim pochodzi z Bostonu i posiada tytuł licencjata z inżynierii mechanicznej, zrobiony na MIT.

Około 6 lat temu, szukając spokoju, przeprowadził się do wspólnoty zakonnic na odległej wyspie należącej do Alaski, która nie ma bieżącej wody i zbyt mało prądu, aby zasilić takie podstawowe urządzenia, jak lodówka czy kuchenka.

7 miesięcy temu, Ojciec Efraim zamienił ciszę i spokój Alaski na Northwest Side w Chicago, ale mimo hałasu wokół, sam porusza się cichym pojazdem budząc zaciekawienie kierowców i przechodniów. Policja już dwukrotnie go zatrzymywała, żeby sprawdzić, czy jest to pojazd silnikowy, który wymagałby tablicy rejestracyjnej.

53 letni Ojciec Efraim nie jest fanem samochodów i nigdy ich nie posiadał auta. Dlatego niedługo po przybyciu do Chicago, pragnąc zachować zdrowie zarówno fizyczne, jak i duchowe, zamówił zielono-żółty trójkołowy welomobil z Europy Wschodniej, napędzany pedałami.

„Dzięki niemu dojazdy do pracy lub załatwianie spraw stają się niezwykle przyjemne. Reakcja dzieci jest być może najcenniejsza”, mówi mnich

W mieście, które coraz bardziej stara się, aby jego ulice były przyjazne dla rowerzystów, welomobil Efraima to rzadki widok. Po części dlatego, że do niedawna, jeśli ktoś chciał kupić taki egzemplarz, musiał go sprowadzić od producenta z Rumunii. Jego koszt to około 13 000 dolarów, łącznie z transportem lotniczym.

W zeszłym roku otwarto jednak salon dealerski tych pojazdów w Minnesocie, co potencjalnie obniża cenę welomobilu aż o 1500 dolarów.

Obecnie Ojciec Efraim jest duchownym w greckiej cerkwi prawosławnej św. Atanazego i Jana w Old Irving Park. Jest przyzwyczajony do tego, że kierowcy, piesi i inni rowerzyści zasypują go pytaniami.

Kiedy rozważał przeprowadzkę do Chicago, chciał czegoś, w czym mógłby poruszać się zimą. Tegoroczna zima była wyjątkowo łagodna. Jest jednak pewien, że ze swoim welomobilem przetrwa trudniejszą sytuację.

„Mimo że nie ma w nim ogrzewania, samo pedałowanie generuje tyle ciepła, że musisz pozostawić otwarte nawiewy, aby dopływ świeżego powietrza zapewniał chłód” – mówi Ojciec Efraim.

Jego maszyna nie jest dla każdego – kierowca w welomobilu czuje się, jakby się znalazł się w małej łodzi podwodnej. Ojciec Efraim dojechał nim aż do Wisconsin i z powrotem, osiągając na Green Bay Road prędkość maksymalną 37 mil na godzinę. Dotarcie do Wisconsin zajęło mu 2,5 godziny.

Mnich nigdy nie brał udziału w wypadku, ale twierdzi, że musi zachować czujność, ponieważ znajduje się tak nisko nad ziemią. Niektórzy kierowcy mogą go nie zauważyć.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

„Makers Madness” 2024: Najfajniejsza rzecz wyprodukowana w Illinois to ciężarówka górnicza

Opublikowano

dnia

Autor:

Ciężarówka górnicza wyprodukowana przez firmę Komatsu z Chicago została zwycięzcą konkursu „Makers Madness” 2024, zdobywając tytuł „Najfajniejszej rzeczy wyprodukowanej w Illinois” (“the coolest thing made in Illinois”) przyznany w środę w rezydencji Gubernatora J.B. Pritzkera.

Ciężarówka firmy Komatsu znalazła się wśród ponad 200 zgłoszeń w piątym corocznym konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Producentów stanu Illinois i sponsorowanym przez Comcast Business.

Konkurs trwał 8 tygodni i zebrał prawie 315 000 głosów na zgłoszone produkty, zawężając je do 16 najlepszych, a następnie do finałowej czwórki, która została doceniona w środę.

Według Komatsu, ciężarówka, wyprodukowana przez Komatsu w Peorii, ma udźwig do 400 ton i jest wyposażona w innowacje w zakresie przekładni zawieszenia, technologii napędu elektrycznego i działania autonomicznego. Ciężarówka 980E-5 waży ponad 1,3 miliona funtów.

Dan Funcannon, wiceprezes Komatsu, stwierdził, że ciężarówki to „najfajniejsze maszyny na świecie”. Pojazdy produkowane w Peorii są wysyłane na cały świat w celu wspomagania wydobycia minerałów.

Gubernator J.B. Pritzker pogratulował finalistom, podkreślając, że produkcja ma kluczowe znaczenie dla gospodarki stanu.

„Ta sala jest pełna utalentowanych i pełnych entuzjazmu ludzi, którzy w dalszym ciągu popychają nasz stan w stronę lepszej przyszłości” – powiedział. „Nasz wzrost gospodarczy wynika w dużej mierze z dobrze prosperującego sektora produkcyjnego, który wszyscy pomagacie budować każdego dnia”.

Podczas ceremonii wyróżniono także trzech innych finalistów, reprezentujących szeroką gamę produktów. Mullen’s Imitation French Dressing, to sos produkowany przez J.D. Mullen Company w Palestine, zakład założony przez weterana I wojny światowej i restauratora z Illinois, Johna Mullena.

Stacja tankowania dronów MQ-25 Stingray, zbudowana przez Boeinga w Mascoutah, to pierwszy bezzałogowy statek powietrzny, który zatankuje inny samolot w trakcie lotu.

Natomiast Enviro Buildings’ Mod Box, wyprodukowany przez Craig Industries w Quincy, to modułowy izolowany budynek zewnętrzny.

Według Stowarzyszenia Producentów stanu Illinois branża ta zapewnia prawie jedną trzecią miejsc pracy w stanie i wnosi do gospodarki ponad 580 miliardów dolarów rocznie.

Zwycięzcą w 2023 r. zostało siedlisko księżycowe Rosenberg, wykonane przez firmę Ingersoll Machine Tools w Rockford, o którym pisaliśmy tutaj.

Natomiast motoreduktor do szczelnej pokrywy basenu firmy Bison Gear and Engineering Corp. z siedzibą w St. Charles został uznany za jeden z 16 najfajniejszych produktów wyprodukowanych w Illinois w 2022 roku.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Komatsu
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Popularne w tym miesiącu