Połącz się z nami

News USA

Fremont w Kalifornii najszczęśliwszym miastem w Ameryce trzeci rok z rzędu

Opublikowano

dnia

Miasto w północnej Kalifornii zostało ponownie okrzyknięte najszczęśliwszym miastem w Ameryce. Witryna WalletHub zajmująca się finansami osobistymi umieściła Fremont na szczycie swojego rankingu 2023 r.

W raporcie oceniono ponad 180 największych miast w następujących kategoriach: dobre samopoczucie emocjonalne i fizyczne, dochody i zatrudnienie oraz społeczność i środowisko.

Następnie porównano je za pomocą 30 kluczowych wskaźników szczęścia, w tym wskaźnika depresji, wskaźnika wzrostu dochodów i średniego czasu wolnego spędzanego każdego dnia.

Po ocenie każdego miasta na 100-punktowej skali (gdzie 100 to najwyższa ocena szczęścia w spektrum), okazało się, że Fremont w Kalifornii uzyskało łączny wynik 76,10, zajmując pierwsze miejsce pod względem samopoczucia emocjonalnego i fizycznego, oraz społeczności i środowiska a 34. pod względem dochodów i zatrudnienia.

Wynik ten jest nieco niższy od zeszłorocznego, kiedy miasto uzyskało ocenę 77,13.

Fremont znalazł się na szczycie listy trzeci rok z rzędu. Miał najniższy wskaźnik depresji, a także najniższy wskaźnik separacji i rozwodów. Dwa inne miasta Kalifornii znalazły się w pierwszej piątce, w tym San Jose, które zajęło drugie miejsce i San Francisco, które zajęło piąte miejsce.

San Jose uzyskało wynik 70,35 na 100, zajmując drugie miejsce pod względem samopoczucia emocjonalnego i fizycznego oraz trzecie pod względem dochodów i zatrudnienia.

Madison w stanie Wisconsin dopełniło pierwszą trójkę z wynikiem 69,72, zajmując piąte miejsce pod względem dobrego samopoczucia emocjonalnego i fizycznego oraz ósme pod względem społeczności i środowiska.

W pierwszej dwudziestce znalazło się jedno miasto w Illinois – Aurora. Natomiast najmniej szczęśliwym miastem okazało się Detroit w stanie Michigan.

Pierwsza dwudziestka najszczęśliwszych miast wg Wallethub:

 1. Fremont, Calif.
 2. San Jose, Calif.
 3. Madison, Wis.
 4. Overland Park, Kan.
 5. San Francisco, Calif.
 6. Irvine, Calif.
 7. Columbia, Md.
 8. Sioux Falls, S.D.
 9. South Burlington, Vt.
 10. Burlington, Vt.
 11. Seattle, Wash.
 12. Bismarck, N.D.
 13. Oakland, Calif.
 14. Huntington Beach, Calif.
 15. San Diego, Calif.
 16. Scottsdale, Ariz.
 17. Minneapolis, Minn.
 18. Yonkers, N.Y.
 19. Aurora, Ill.
 20. Fargo, N.D.

 

Źródło: foxbusiness, Martha Stewart
Foto: istock/Sundry PhotographyAyman HaykalKar-Tr

News Chicago

America’s Beauty Show 2024. W Rosemont przez 3 dni rządziło piękno

Opublikowano

dnia

Autor:

„America’s Beauty Show 2024″ w Rosemont dobiegło końca! W poniedziałek dziesiątki profesjonalistów z branży kosmetycznej zebrało się na ostatni dzień trzydniowego wydarzenia, podsumowując niesamowite doświadczenie pełne edukacji, inspiracji i kontaktów.

W dniach 20-22 kwietnia, w Rosemont, IL, odbywały się jedne z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Stanach Zjednoczonych – America’s Beauty Show.

Podczas trzydniowego wydarzenia, uczestnicy mieli możliwość spotkania z największymi gwiazdami branży beauty, w tym celebrytami, influencerami, stylistami i ekspertami w dziedzinie makijażu, fryzjerstwa i pielęgnacji skóry.

Biorąc udział w w warsztatach i szkoleniach, prowadzonych przez specjalistów z branży beauty, mieli okazję do zdobycia nowych umiejętności i wiedzy, a także do networking’u z innymi profesjonalistami z branży.

Uczestnicy wyjechali ze świeżymi pomysłami, nowymi umiejętnościami i odnowioną pasją do branży kosmetycznej.

Tekst i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News USA

Dom Billa Gatesa w stanie Waszyngton sprzedał się w ekspresowym tempie

Opublikowano

dnia

Autor:

Według doniesień Bill Gates ma teraz o jeden dom mniej. Stało się tak na początku tego miesiąca, kiedy współzałożyciel Microsoftu zawarł umowę sprzedaży należącego do niego domu o powierzchni 2430 stóp kwadratowych w Medina w stanie Waszyngton, jak podaje Realtor.com.

Nie wiadomo, za ile ostatecznie poszła nieruchomość. Pierwotnie została wystawiona na sprzedaż 29 marca, a cena wywoławcza wynosiła prawie 4,989 mln dolarów. Biil Gates, którego majątek szacuje się na 131 miliardów dolarów, kupił nieruchomość w kwietniu 2003 roku za 1 310 000 dolarów.

Jak podaje „Fortune”, przy sprzedaży domu Gates współpracował z biurem nieruchomości RE/MAX Northwest.

Nieruchomość z 1954 roku może poszczycić się „spektakularnym i budzącym podziw 180-stopniowym widokiem na Jezioro Waszyngton, panoramę Seattle i MTN” – czytamy w ogłoszeniu. Według opisu, dom znajduje się na działce o powierzchni 0,61 akra, obejmującej prywatną plażę. Do dyspozycji Gości jest tu także duży taras i ogród zen. Budynek jest wyposażony w cztery sypialnie, trzy pełne łazienki i ogrzewanie podłogowe.

Drugi dom Gatesa w Medina, o nazwie „Xanadu 2.0”, pozostaje jego własnością. Miliarder z branży technologicznej zainwestował dziesiątki milionów dolarów w budowę tego domu o powierzchni 66 000 stóp kwadratowych.

Medina zlokalizowana jest w powiecie King, gdzie Microsoft od dawna ma swoją siedzibę.

Bill Gates spędził 15 lat na stanowisku dyrektora generalnego Microsoft, a jego kadencja zakończyła się w 2000 r. W 2020 r. odszedł także z zarządu technologicznego giganta, aby „poświęcić więcej czasu swoim priorytetom filantropijnym, w tym globalnemu zdrowiu, rozwojowi, edukacji i rosnącemu zaangażowaniu w walkę ze zmianami klimatycznymi ”, jak zapowiedział.

Według Bloomberga miliarder nadal posiada około 1% akcji Microsoftu.

 

Źródło: foxbusiness, realtor.com
Foto: YouTube, Realtor.com
Czytaj dalej

News USA

Ogród Zoologiczny w San Francisco otrzyma parę pand wielkich z Chin

Opublikowano

dnia

Autor:

W piątek w Pekinie Burmistrz San Francisco, London Breed, ogłosiła wraz z urzędnikami z China Wildlife Conservation Association (CWCA) wypożyczenie pand dla tutejszego zoo. To pierwszy raz, gdy miasto będzie gościć te zwierzęta na dłuższą metę, o co zabiegało się prowadząc całoroczną kampanię społeczną.

W lutym San Diego ogłosiło, że otrzyma dwie pandy, gdy po raz pierwszy od ponad dwudziestu lat Chiny zgodziły się wysłać pandy do Stanów Zjednoczonych. San Francisco będzie kolejnym miastem, które gościć będzie te sympatyczne zwierzęta.

Chiny są domem jedynego naturalnego siedliska pand i właścicielem większości czarno-białych niedźwiedzi na świecie. Pekin pożycza zwierzęta innym krajom, traktując pożyczkę jako narzędzie dyplomacji i działalności na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

San Francisco współpracowało ze społecznościami chińskimi i azjatyckimi, aby wspierać pandy przez prawie rok, aż do spotkania przywódców Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku w San Francisco w listopadzie ubiegłego roku, podczas którego spotkali się prezydenci USA i Chin.

Sekretarz generalny China Wildlife Conservation Association CWCA. Wu Minglu powiedział, że stowarzyszenie będzie współpracować z urzędnikami San Francisco, aby przygotować się na przybycie pand i zapewnić standardy techniczne dotyczące ich ochrony.

W USA przebywają obecnie tylko cztery pandy wielkie, wszystkie w zoo w Atlancie.

W ostatnich latach Chiny nie przedłużyły umów wypożyczenia tych zwierząt w ogrodach zoologicznych w Waszyngtonie i Memphis w stanie Tennessee, wywołując obawy, że kończą swoją historyczną „dyplomację pand” z krajami zachodnimi ze względu na napięcia geopolityczne.

Czarno-białe misie są symbolem przyjaźni amerykańsko-chińskiej od czasu, gdy Pekin podarował parę pand Narodowemu Zoo w Waszyngtonie w 1972 r., przed normalizacją stosunków dwustronnych. Chiny pożyczyły później pandy ogrodom zoologicznym, aby pomóc w rozmnażaniu młodych i zwiększeniu populacji.

Piątkowe oświadczenie poprzedza planowaną w tym tygodniu wizytę w Chinach sekretarza stanu USA, Antony’ego Blinkena.

W ostatnich miesiącach Waszyngton i Pekin zintensyfikowały wymianę dyplomatyczną, próbując złagodzić eskalację napięcia. Utrzymują się jednak tarcia dotyczące handlu, bezpieczeństwa narodowego i rozbieżnych stanowisk obu krajów w sprawie konfliktów, takich jak inwazja Rosji na Ukrainę i wojna Izrael-Hamas.

 

Źródło: npr
Foto: YouTube, istock/Sam Miz/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu