Połącz się z nami

News Chicago

Wspaniała wystawa Human+Nature w Morton Arboretum zakończy się 28 lutego

Opublikowano

dnia

Human+Nature, wystawa sztuki plenerowej w Morton Arboretum, zawierająca 8 wielkich rzeźb zostanie zamknięta z końcem lutego. Ale niektóre z dzieł będzie można podziwiać jeszcze do końca marca. 26 maja planowane jest otwarcie nowej ekspozycji, autorstwa artystki polskiego pochodzenia, Olgi Ziemskiej.

Znany na całym świecie artysta Daniel Popper stworzył rzeźby o wysokości od 15 do 26 stóp wyłącznie dla Arboretum. Zostały one umieszczone w różnych miejscach na jego 1700 akrach, prowadząc gości do obszarów, których mogli wcześniej nie odkrywać.

Jest to największa jak dotąd wystawa na świecie tego artysty.

W Arbor Court w pobliżu Visitor Center znajduje się rzeźba inspirowana stuleciem Arboretum. Głębiej w East Side, w pobliżu parkingu 14, stoi wysoka postać, a schowana na zalesionej polanie po zachodniej stronie, w pobliżu parkingu 29, wysoka konstrukcja przywołuje na myśl wzajemne powiązania z naturą.

Po stronie wschodniej, w odległości krótkiego spaceru od Visitor Center, goście mogą wejść w ogromną kobiecą postać. Kontynuując spacer o długości mniej niż mili, napotykają majestatyczną postać matki, wysoką jak drzewo, oraz rzeźbę przedstawiającą różnorodne ludzkie rysy twarzy przeplatane strukturami korzeni.

Na West Side dwie ręce połączone przeplatającymi się korzeniami rozciągają się w pobliżu gaju starych dębów, a twarz przywołuje na myśl wzajemne powiązania ludzi i drzew.

Wykonane z betonu, włókna szklanego i stali, każda rzeźba waży kilka ton metrycznych. Największa ma 28 stóp szerokości i 37 stóp długości.

Zwiedzanie wystawy Human+Nature jest wliczone w cenę biletu wstępu do Arboretum. Wystawa zostanie zamknięta do końca lutego 2023 roku.

Niektóre z ośmiu rzeźb artysty Daniela Poppera będą można oglądać jeszcze przez marzec.

Nowa wystawa Of the Earth zawierająca prace polsko-amerykańskiej rzeźbiarki i artystki Olgi Ziemskiej, zostanie otwarta 26 maja 2023 r. Tę wystawę zapowiadaliśmy 16 grudnia.

Więcej informacji na stronie Morton Arboretum.

Źródło: Morton Arboretum
Foto: Morton Arboretum

News Chicago

Chicago Comic and Entertainment Expo: Na fanów czekają postaci z gier i animacji

Opublikowano

dnia

Autor:

Jeśli masz ulubiony program telewizyjny lub komiks, prawdopodobnie znajdziesz dla niego społeczność na C2E2. Targi Chicago Comic and Entertainment Expo powrócą do McCormick Place w dniach 26–28 kwietnia. Do 21 kwietnia można na nie kupić tańsze bilety.

Wydarzenie obejmuje panele, pokazy i gości specjalnych, którzy budują społeczność wokół komiksów, programów telewizyjnych, cosplayu, anime, mangi, gier wideo, animacji, powieści graficznych i zabawek.

Konwencja odbędzie się w dniach 26–28 kwietnia w godzinach od 10:00AM do północy. Podczas targów odbędzie się pokaz cosplayu, interaktywne gry i programy rodzinne, bezpłatne strefy zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Niektórzy goście i paneliści będą rozdawać autografy i zdjęcia, ale większości trzeba będzie za nie zapłacić. Za autografy i możliwość zrobienia sobie zdjęcia goście mogą płacić gotówką lub z góry, online.

Większość sprzedawców targów przyjmuje tylko gotówkę, dlatego organizatorzy wydarzenia sugerują zabranie ze sobą gotówki, ale na terenie kongresu będą również dostępne bankomaty.

Wszyscy uczestnicy w wieku 6 lat i starsi potrzebują biletu, aby wejść do C2E2. Dzieci w wieku 6–12 lat muszą mieć bilet C2E2 Kids, aby wziąć udział w C2E2, natomiast dzieci w wieku 13 lat i starsze muszą kupić bilet dla dorosłych.

Bilety obejmują dostęp do ponad 300 wystawców, panele, pokazy, Artist Alley, doświadczenia marki Show Floor i nie tylko.

Do 21 kwietnia ceny zależą od dnia, w którym planujesz wziąć udział.

Jednodniowe karnety na piątek kosztują 55 dolarów za sztukę, jednodniowe karnety na sobotę i niedzielę kosztują po 65 dolarów. Bilety na niedzielę dla dzieci kosztują 15 dolarów. Karnet trzydniowy kosztuje 115 dolarów za osobę. Karnet trzydniowy dla dzieci kosztuje 30 dolarów.

Po 22 kwietnia nastąpi podwyżka cen biletów.

Jednodniowe karnety na piątek będą kosztować 70 dolarów za sztukę, a jednodniowe karnety na sobotę i niedzielę będą kosztować po 80 dolarów. Niedzielne bilety dla dzieci będą kosztować 20 dolarów. Trzydniowy karnet będzie wówczas kosztować 130 dolarów za osobę dorosłą i 45 dolarów za dziecko.

Pakiet Comic VIP kosztuje 295 dolarów za osobę i obejmuje dostęp do prywatnego salonu VIP C2E2, pierwsze wejście na piętro Show, spotkanie i powitanie ze specjalnymi gośćmi, gadżety oraz bezpłatny bilet na piątek.

Bilety na Targi Chicago Comic and Entertainment Expo można kupić tutaj.

 

Źródło: nbc
Foto: Chicago Comic and Entertainment Expo, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Chicagowska „Gąska” leci na florydzką scenę. Zobaczcie ją koniecznie!

Opublikowano

dnia

Autor:

W przyszły weekend Teatr Nasz z Chicago przedstawi spektakl pt. „Gąska” w Clearwater, Hudson i Sarasocie na Florydzie. Sztuka, entuzjastycznie przyjęta w zeszłym roku przez Polonię z Wietrznego Miasta, opowiada historię artystów, żyjących w mieście bez perspektyw, którzy bardziej niż o karierę walczą o własne szczęście.

W tym roku mieszkańcy Chicago i okolic mieli kilka okazji by zobaczyć sztukę Teatru Nasz. Teraz taką możliwość będą mieć Polacy mieszkający na Florydzie.

„Gąska” to komedia, która nie wszystkich bawi, ponieważ ta refleksja nad zawodem aktora jest alegorią życia i trudnych wyborów, które musimy podejmować w obliczu radykalnych zmian. Jej bohaterowie muszą pogodzić się z przemijaniem, a także okazać swoje skrywane uczucia i pragnienia.

Jak my sami postąpilibyśmy w sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie? Jakich wyborów dokonać gdy stoi się na rozdrożu życiowych dróg? Jak ocenić wybory postaci spektaklu „Gąska”? Przyjdźcie, zobaczcie i zastanówcie się sami.

Reżyseria Andrzej Krukowski, charakteryzacja Anna Chilinski. Obsada: Elżbieta Kasińska, Bartosz Kasza, Aldona Olchowska, Mariusz Skowroński, Iwona Szewczyk.

Przedstawienie odbędzie się:

  • 19 kwietnia o godzinie 7.00PM w Polskim Centrum im. Jana Pawła II, przy 15121 N Saturn Ave, w Clearwater, FL 33755.
  • 20 kwietnia o godzinie 6.00PM w Polish American Social Club of Pasco County, przy 7615 New Jersey Ave, Hudson, FL 34667
  • 21 kwietnia o godzinie 6.00PM w sali parafialnej Stowarzyszenia Polskiego Dziedzictwa Sarasota, Kościół Św. Patryka, przy 7900 Bee Ridge Road, Sarasota, FL 34241

Bilety w cenie 40 dolarów dostępne są na mojbilet.com.

Serdecznie Zapraszamy!

 

Foto: Teatr Nasz, Aleksandra Różalska
Czytaj dalej

Polonia Amerykańska

Film o Polce ratującej Żydów z warszawskiego getta zostanie pokazany w St. Louis

Opublikowano

dnia

Autor:

15 i 16 kwietnia w St. Louis zostanie wyświetlony film „Przysięga Ireny”. Pokazuje on losy polskiej pielęgniarki Ireny Gut-Opdyke, która została odznaczona medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata za niezwykłą odwagę w próbie ratowania polskich Żydów w okupowanej przez nazistów Polsce podczas II Wojny Światowej.

Film „Przysięga  Ireny” to prawdziwa, przejmująca opowieść o ocalaniu człowieczeństwa w nieludzkich czasach II Wojny Światowej. Historia jest oparta na faktach z życia Ireny Gut-Opdyke, która z narażeniem życia ratowała Żydów ukrywających się po likwidacji getta.

W głównych rolach występują gwiazdy światowego kina: Sophie Nelisse i Dougray Scott.

W obsadzie polsko-kanadyjskiej koprodukcji znaleźli się również: Andrzej Seweryn, Filip Kosior, Rafał Mohr, Eliza Rycembel, Tomasz Tyndyk, Irena Melcer, Eryk Kulm Jr, Mateusz Mosiewicz, Rafał Maćkowiak, Maciej Nawrocki, Zuza Puławska, Krzysztof Szczepaniak, Aleksandar Milićević i Agata Turkot.

Reżyserką filmu jest wielokrotnie nagradzana Louise Archambault, a scenariusz napisał Dan Gordon, który jest również autorem sztuki o Irenie Gut-Opdyke. Światowa premiera filmu miała miejsce na 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto.

Premiera filmu w strefie metra St. Louis odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia i wtorek 16 kwietnia. Bilety można kupić tutaj.

 

Źródło: Polish Consulate, polityka
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu