Połącz się z nami

News Chicago

Nowa wystawa w Morton Arboretum już wiosną. Jej autorką jest artystka pochodząca z Polski

Opublikowano

dnia

W czwartek Morton Arboretum ogłosiło, że wiosną zostanie otwarta kolejna duża wystawa rzeźb na jego terenie. Najnowsza z serii wielkoformatowych instalacji „Of the Earth” będzie zawierała prace polsko-amerykańskiej rzeźbiarki i artystki Olgi Ziemskiej.

Polka będzie pierwszą artystką – kobietą zaprezentowaną w ten sposób w arboretum Lisle.

Olga Ziemska stworzy rzeźby z gałęzi, pni drzew i innych naturalnych szczątków leśnych znalezionych w Morton.

W rzeczywistości ponad 90% materiałów użytych do budowy jedynej w swoim rodzaju wystawy będzie pochodzić z arboretum, powiedział Preston Bautista, wiceprezes ds. nauki i zaangażowania.

Produkcja rozpocznie się w marcu, po zamknięciu obecnej wystawy „Human+Nature” autorstwa południowoafrykańskiego artysty Daniela Poppera. „Of the Earth” zostanie otwarta 26 maja i potrwa do wiosny 2025 roku.

REKLAMA REKLAMA

Wystawianie prac w Morton stanowi wyzwanie dla artystów. „Of the Earth” potrwa dwa lata, rzeźby muszą być trwałe, aby wytrzymać wpływ warunków atmosferycznych. Muszą także być duże.

Preston Bautista poznał prace Olgi Ziemskiej w Internecie i za pośrednictwem Franklin Park Conservatory w Columbus Ohio, gdzie wystawa „SPOKE: The Visual Poetry & Environmental Art of Artist Olga Ziemska” trwa do 30 maja.

„Widzieliśmy materiał, którego używała” – powiedział. „Części drzew i gałęzie były jej sposobem wyrażania się”.

Bautista określiła twórczość Ziemskiej jako „prawie autobiograficzną”, odzwierciedlającą jej zainteresowanie nauką i światem przyrody oraz jej doświadczenie jako imigrantki.

Nadchodząca wystawa będzie również zgodna z misją arboretum, polegającą na motywowaniu ludzi do poznawania przyrody.

W przygotowanym oświadczeniu Ziemska powiedziała, że chce, aby jej praca przypominała ludziom, że „wszystko w życiu wywodzi się z tych samych podstawowych elementów, które tworzą wszystko w przyrodzie, w tym nas samych. Nie ma separacji”.

Wg Bautisty wystawy takie jak „Of the Earth” Ziemskiej poszerzają wiedzę zwiedzających o sztuce i samym arboretum, dając im możliwość bliższego zapoznania się z rozległą kolekcją Mortona.

„Ludzie przyjdą, ponieważ jest coś nowego do dodania do ich doświadczenia” – powiedział.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Olga Ziemska

News Chicago

Impreza z morderstwem w tle.. Zgadnij kto zabił biorąc udział w sztuce w Shaumburgu

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek, 9 lutego 2023 r., w bibliotece w Schaumburgu odbędzie się impreza Totally 80s, Totally Murder Mystery Party. Przyjdź po porcję dobrej zabawy i rozwiąż z przyjaciółmi kryminalną zagadkę morderstwa.

Poison Ratenstein jest w mieście na koncercie, ale jego fani chcą zwrotu pieniędzy po tym, jak okazuje się, że dochodzi do morderstwa i trzeba rozwiązać jego tajemnicę. Pomóż tłumowi i detektywowi dowiedzieć się, kto zabił.

Upewnij się, że jesteś ubrany zgodnie z duchem czasu na imprezę z tajemniczym morderstwem z lat 80.!

Chwyć swój najprawdziwszy strój koncertowy z lat 80., aby dać z siebie wszystko w dobrym stylu, jednocześnie rozwiązując zagadkę kryminalną ze znajomymi. Jeansowe kurtki i legginsy ze spandeksu, bujne włosy, bransoletki, ocieplacze na nogi i podarte dżinsy będą hitem tej szalonej nocy pełnej tajemnic.

Murder Mystery Co. organizuje to wciągające doświadczenie teatralne. Grupa artystów oferuje swoje komediowe wydarzenia gościom w całych Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA REKLAMA

Grupa teatralna wierzy, że każdy, bez względu na wiek, płeć czy rasę, powinien angażować swoją wyobraźnię a ich występy stwarzają ku temu okazję.

Wszyscy goście zamieniają się w detektywów i podejrzanych o morderstwo, w sztuce w której mogą sami grać.

Murder Mystery Co. została założona w Grand Rapids w stanie Michigan w 2002 roku jako skromna firma teatralna, której próby i przesłuchania odbywały się w salonie małego mieszkania, a występy wszędzie tam, gdzie można było znaleźć miejsce i zebrać widzów.

Od tego czasu rozrosła się w całym kraju do ponad 40 miejsc w 20 stanach. Dziś The Murder Mystery Company to największa firma teatralna w Stanach Zjednoczonych, wystawiająca wysokiej jakości komediowe sztuki z zagadką kryminalną.

Totally 80s, Totally Murder Mystery Party odbędzie się w czwartek, 9 lutego 2023 r., w godz. 7:00PM – 8:30PM w Centralnej Bibliotece Okręgowej Schaumburg Township.

Rejestracja jest już otwarta. Odwiedź stronę SchaumburgLibrary.org/events lub zadzwoń pod numer (847) 985-4000, aby się zarejestrować lub dowiedzieć się więcej. Biblioteka Centralna znajduje się pod adresem 130 S. Roselle Rd. w Schaumburgu.

Schaumburg Township District Library wzbudza ciekawość i wzbogaca swoją społeczność, łącząc usługi, zasoby i ludzi.

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube, Schaumburg Township District Library, The Murder Mystery Company
Czytaj dalej

News Chicago

Mamo ja nie chcę wojny. Otwarcie wystawy w Narodowym Muzeum Ukraińskim

Opublikowano

dnia

Autor:

Konsulat Generalny RP w Chicago zaprasza na otwarcie wystawy „Mamo ja nie chcę wojny” („Mom, I do not want war”). Wystawa ukazuje postrzeganie wojny oczami dziecka. Składa się z rysunków dzieci polskich z 1946 r. z ich obrazem II wojny zestawionym ze współczesnymi rysunkami dzieci ukraińskich ukazujących wojnę, która obecnie toczy się w Ukrainie.

Otwarcie wystawy „Mamo, ja nie chcę wojny” odbędzie się w piątek, 20 stycznia 2023 r., o godzinie 7.00PM.

W programie planowane są wystąpienia Konsulów Generalnych Polski i Ukrainy oraz przedstawicielek Ukrainian Women’s Association of America i Legionu Młodych Polek. Oprawę artystyczną zapewnią Akademia Muzyki PASO oraz ukraińska grupa wokalna “Elegia”

Wystawa „Mamo, ja nie chcę wojny” będzie dostępna do obejrzenia w „The Ukrainian National Museum of Chicago”, przy  2249 W. Superior St., Chicago, Illinois 60612 w dniach 20 stycznia – 10 lutego 2023 r.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: informacja własna
Foto: istock/Strekalova

 

 

Czytaj dalej

News Chicago

Huśtawka – arcyzabawny komediodramat. Teatr Scena Polonia zaprasza na spektakl!

Opublikowano

dnia

Autor:

Teatr Scena Polonia, obchodzący 10-lecie swojej działalności, zaprasza na komediodramat pt. „Huśtawka”, niebanalną historię dwojga samotnych ludzi. Spektakl możemy zobaczyć w Art Gallery Kafe 10 i 12 lutego. W sam raz by uczcić Walentynki.

W sztuce pt „Huśtawka” występuje para bohaterów, granych przez Kingę Modjeską i Łukasza Antosza.

Ona – to rozchwiana emocjonalnie kobieta po przejściach, poszukująca prawdziwej miłości. Marzy o mężczyźnie, z którym będzie mogła stworzyć stabilny i poważny związek.

On – to podrywacz i bawidamek, który szuka miłosnych przygód na chwilę.

REKLAMA REKLAMA

Co ich łączy? Co ich dzieli? Co wyniknie z ich spotkania?

Komediodramat opowiada o ludzkich pragnieniach, kłamstwach, o naiwności, rezygnacji z marzeń, strachu przed samotnością i poszukiwaniu miłości.

Spektakle odbędą się w piątek, 10 lutego, o godzinie 8.00PM i w niedzielę, 12 lutego o godzinie 3.00PM.

Teatr Scena Polonia zaprasza na przedstawienie do Art Gallery Kafe, przy 127 Front St., Wood Dale, IL 60191
Bilety kosztują 35 dolarów. Można je nabyć na stronie internetowej www.scenapolonia.com lub dzwoniąc pod numery telefonów 630 201 8821 i 630 825 5825.

 

Źródło: informacja własna
Foto: Teatr Scena Polonia
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu