Połącz się z nami

NEWS Florida

Miasta Florydy wśród najlepszych miejsc na wakacje w Stanach Zjednoczonych

Opublikowano

dnia

Nowy raport wymienia cztery miasta położone na Florydzie w pierwszej dziesiątce najlepszych miejsc na wakacje w USA.  To prawie połowa tej listy. Jeśli dodatkowo masz szczęście mieszkać w Słonecznym Stanie, możliwości przyjemnego spędzenia czasu jest mnóstwo.

Raport został stworzony przez Travel Lens i wykorzystał kilka kryteriów do określenia najlepszych miast na wakacyjny pobyt, w tym średni koszt noclegu, liczbę restauracji na 10 000 osób, liczbę atrakcji na 10 000 osób, średnią roczną temperaturę oraz przestępstwa ogółem na 100 tys. mieszkańców.

Orlando

Nie powinno być niespodzianką, że Orlando zajęło 2. miejsce jako najlepsze miasto na spędzenie urlopu w USA. Zakwaterowanie kosztuje tu średnio 224 USD za noc, przy 111 restauracjach i 55 atrakcjach na 10 000 osób. Orlando uzyskało wynik 7,74 na 10 punktów w skali oceny pobytu.

Key West

Piękne Key West uplasowało się na trzecim miejscu ze średnim kosztem spędzenia nocy w wysokości 541 dolarów. Miasto ma 107 restauracji i 336 atrakcji na 10 000 mieszkańców. Jego obszar ma również średnią temperaturę 77 stopni.

Tampa

Tampa zajęła 6. miejsce jako miasto do spędzenia wakacji. Nocleg kosztuje tu średnio 230 USD, a miasto ma 45 restauracji i 19 atrakcji na 10 000 mieszkańców.

Miami

Tuż za Tampą, na 7. miejscu wśród najlepszych miast na urlop, znalazło się Miami. Koszt noclegu wynosi tu średnio 331 USD za noc. Miasto ma 67 restauracji na 10 000 mieszkańców.

Oto pełna lista dziesięciu najlepszych lokalizacji typu staycation w USA, wg analizy Travel Lens:

  1. Myrtle Beach, Karolina Południowa
  2. Orlando na Florydzie
  3. Key West na Florydzie
  4. Strona, Arizona
  5. Moab, Utah
  6. Tampa na Florydzie
  7. Miami na Florydzie
  8. Charleston, Karolina Południowa
  9. Stanley, Idaho
  10. Cape Cod, Massachussetts

Źródło: fox35orlando
Foto: YouTube, istock/DisobeyArt/ Nikita Burdenkov

NEWS Florida

Złodziej zwrócił prochy matki mieszkańca Winter Haven, ale samochód zachował

Opublikowano

dnia

Autor:

Policja w Winter Haven szuka złodzieja lub złodziei, którzy ukradli samochód prosto z podjazdu domu – Dodge Charger SRT Hellcat został skradziony około 3 nad ranem w poniedziałek. Całe szczęście jego cenna zawartość wróciła do właściciela.

Larry Carter Jr. nie słyszał żadnego alarmu, ani pracy silnika. Uważa więc, że złodzieje musieli wypchnąć jego auto na ulicę.

Swój samochód, Dodge Charger SRT Hellcat 2023, zadedykował swojej matce, która zmarła w marcu 2019 r. Kolor fioletowy był jej ulubionym, a na tylnej szybie widniał także napis „In Loving Memory”.

„Ona była całym moim światem” – twierdzi Carter. Część prochów matki umieścił w małej torebce przy uchwycie na kubek, więc mógł zabrać je ze sobą, gdziekolwiek się wybierał.

We wtorek rano Larry Carter Jr. dokonał szokującego odkrycia w swojej skrzynce pocztowej. Złodziej lub złodzieje pozornie musieli odzyskać sumienie i zwrócili mu prochy jego matki. Samochód jednak zatrzymali dla siebie.

Osoby, które zobaczą skradziony samochód proszeni są o kontakt z policją Winter Haven pod numerem 863-401-2256.

 

Źródło: fox13
Foto: Larry Carter
Czytaj dalej

NEWS Florida

Twórczość Taylor Swift będzie tematem jesiennych zajęć na Uniwersytecie Południowej Florydy

Opublikowano

dnia

Autor:

Trzy profesorki z kampusu Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampie łączą w swoich klasach popkulturę i poezję. Jesienią Emily Jones, Michelle Taylor i Jessica Cook będą uczyć o twórczości Taylor Swift.

Kurs LIT3301: Kulturoznawstwo i sztuka popularna, zawsze uwzględniał popkulturę. W nadchodzącym semestrze jesiennym studenci będą mieli okazję wziąć udział w części zajęć z podtytułem „Taylor Swift’s Eras”.

„Inni wykładowcy prowadzili zajęcia wokół Harry’ego Pottera, adaptacji Jane Austen, potworów w fikcji i tego typu rzeczy. Są to więc w dużej mierze zajęcia poświęcone popkulturze” – wyjaśniła Jessica Cook, profesor nadzwyczajna na USF.

Emily Jones, która także jest profesor nadzwyczajną języka angielskiego na uniwersytecie, jest samozwańczą „Swiftie” i twierdzi, że twórczość piosenkarki jest przykładem poezji miłosnej, dzięki której studenci mogą w pewnym sensie nawiązać kontakt z wcześniejszą poezją.

Zespół pedagogów planuje wykorzystać teksty Taylor Swift  i omówić artystkę jako „fenomen popkultury”. Trzy profesorki posłuchają również najnowszego albumu Swift „The Tortured Poets Department” i włączą jej najnowsze utwory do programu kursu.

Według Emily Jones, muzyka współczesna jest kontynuacją tradycyjnej poezji, której uczono się przez wieki. Daje świetną okazję do dalszego wchodzenia w świat muzyki.

 

Źródło: fox13
Foto: USF, YouTube
Czytaj dalej

NEWS Florida

Nie żyje samica manata o imieniu Juliet z Zoo w Tampie. Miała 65 lat

Opublikowano

dnia

Autor:

W niedzielę Zoo Tampa z Lowry Park ogłosiło śmierć jednego z najstarszych znanych manatów na świecie. Pracownicy ogrodu poinformowali, że samica manata o imieniu Juliet miała ponad 65 lat i pozostawiła po sobie światowe dziedzictwo w zakresie ochrony i edukacji manatów.

W grudniu, ważąca 3045 funtów Juliet, została przeniesiona do Zoo Tampa w celu pilnej oceny lekarskiej w ośrodku intensywnej opieki medycznej w Manatee Critical Care Center, Davida A. Straza Jr.

Centrum jest jednym z zaledwie czterech ośrodków w USA zapewniających zaawansowaną opiekę ciężko rannym, chorym i osieroconym manatom.

Przez ponad cztery miesiące Juliet z powodzeniem przystosowywała się do nowego środowiska na basenach rehabilitacyjnych w zoo i utrzymywała kontakty towarzyskie z innymi manatami, według dr Cynthii Stringfield, starszej wiceprezes Zoo w Tampie ds. zdrowia, ochrony i edukacji zwierząt.

W zeszłym tygodniu Juliet przechodziła rutynowe badania lekarskie. Wykazywała problemy zdrowotne, które według lekarzy weterynarii, były związane z jej zaawansowanym wiekiem. Jednak nocy z soboty na niedzielę jej stan się pogorszył.

Jak poinformowały władze ogrodu zoologicznego, zostanie przeprowadzona sekcja zwłok Juliet.

Według pracowników zoo, Juliet była ukochanym zwierzęciem, które podbiło serca wielu osób na całym świecie. Dzięki niej wielu z nich zaczęło troszczyć się o los krów morskich.

 

Źródło: fox13
Foto: Zoo Tampa
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Popularne w tym miesiącu