Połącz się z nami

News Chicago

Złóż wniosek o pomoc w spłacie zadłużenia hipotecznego w Illinois. Masz czas do końca stycznia

Opublikowano

dnia

Do 60 000 USD ulgi hipotecznej mogą uzyskać kwalifikujący się właściciele domów. Fundusz Pomocy Właścicielom Domów w Illinois IHDA uruchomił program pomocy w listopadzie. Złóż wniosek do 31 stycznia, jeśli miałeś problemy finansowe związane z pandemią.

Illinois Homeowner Assistance Fund ILHAF ma zapewnić bardzo potrzebną ulgę mieszkańcom, którzy zmagali się z pandemią COVID-19.

Niezależnie od tego, czy właściciele domów mają kredyt hipoteczny, odwrócony kredyt hipoteczny, czy też nie mają hipoteki, program może sfinansować przeterminowane spłaty za mieszkanie i do trzech miesięcy potencjalnych spłat kredytu hipotecznego.

Program jest bezpłatny, a środków nie trzeba spłacać.

Informacje o aplikacji, programie oraz aktualizacje można znaleźć na stronie illinoishousinghelp.org.

REKLAMA REKLAMA

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 stycznia 2023 r.

Aby zakwalifikować się do pomocy ILHAF, właściciele domów w Illinois musieli doświadczyć trudności finansowych z powodu pandemii COVID-19 po 21 stycznia 2020 r. (w tym trudności, które rozpoczęły się przed 21 stycznia 2020 r., ale trwały po tej dacie).

Muszą również obecnie posiadać i zajmować swój dom w Illinois jako swoje główne miejsce zamieszkania, spóźniać się co najmniej 30 dni z miesięcznymi płatnościami za mieszkanie i mieć dochód gospodarstwa domowego równy lub niższy niż 150% mediany dochodu dla danego obszaru.

Wnioskodawcy muszą wykazać, że albo porozumieli się ze swoim dostawcą kredytu hipotecznego o swojej niezdolności do spłaty, albo szukali porady w organizacji doradczej zatwierdzonej przez HUD.

Zainteresowani właściciele domów mogą wziąć udział w sesji informacyjnej dotyczącej programu pomocy, organizowanej przez IHDA lub jednego z partnerów mieszkaniowych. Do końca miesiąca takie sesje odbędą się jeszcze 26, 30 i 31 stycznia.

Harmonogram sesji jest zamieszczony na stronie illinoishousinghelp.org. Można także kontaktować się z infolinią ILHAF pod numerem 1-866-IL-HELP (866-454-3571).

Właściciele domów, którzy otrzymali pomoc w poprzedniej rundzie ILHAF, mogą ubiegać się o dodatkową pomoc w tej rundzie programu.

Maksymalna pomoc, jaką można zapewnić wnioskodawcom w obu rundach, wynosi 60 000 USD.

ILHAF jest finansowany ze środków z federalnej ustawy o amerykańskim planie ratunkowym z 2021 r., która została podpisana w marcu 2021 r.

Aby uzyskać więcej informacji i aktualizacji programu, odwiedź stronę illinoishousinghelp.org.

 

 

Źródło: illinois.gov
Foto: YouTube, istock/monkeybusinessimages

News Chicago

Uwaga: Próba porwania w Evanston. 18-latce udało się uwolnić. Policja szuka napastników

Opublikowano

dnia

Autor:

Społeczność jest w szoku po tym, jak dwóch mężczyzn próbowało w poniedziałek porwać 18-letnią kobietę na przedmieściach Evanston. Według władz incydent miał miejsce przy 1200 Fowler Avenue, obok Crain Street, tuż przed godziną 4:00PM. Nastolatce udało się uwolnić.

Kobieta powiedziała policji, że szła do pracy, kiedy zobaczyła jadącego w jej kierunku szarego czterodrzwiowego sedana. Samochód zaparkował po drugiej stronie ulicy, a dwóch mężczyzn wysiadło i podeszło do niej.

Podejrzani chwycili nastolatkę i podnieśli ją. Kobieta zaczęła się bronić i zdołała się uwolnić i uciec do sklepu, w którym pracuje.

Ofiara napadu jest wstrząśnięta przerażającym incydentem, a policja pracuje tak ciężko, jak tylko może, aby znaleźć i zatrzymać podejrzanych.

Policja poszukuje nagrań z monitoringu, na których widać zajście, ponieważ ujawniono jedynie niejasny rysopis sprawców. Jeden mężczyzna miał na sobie szarą bluzę z kapturem, czarne spodnie i czarną maskę narciarską, podczas gdy drugi miał na sobie całe czarne ubranie i czarną maskę narciarską.

REKLAMA REKLAMA

Władze radzą również mieszkańcom, aby zrobili dokładnie to, co zrobiła napadnięta nastolatka: bronić się, jeśli znajdą się w podobnej sytuacji.

Jeśli jesteś w sytuacji, w której możesz zostać porwany i zabrany w inne miejsce, policja radzi, aby walczyć o swoje bezpieczeństwo, hałasować, próbować uciec, zwrócić na siebie uwagę przechodniów. Jest wtedy szansa, że ktoś zareaguje, przyjdzie z pomocą, lub wezwie policję.

Każdy, kto ma informacje o wydarzeniu, proszony jest o kontakt z biurem detektywistycznym policji w Evanston pod numerem (847) 866-5040 lub wysłanie wiadomości SMS na numer CRIMES (274637) i rozpoczęcie wiadomości od EPDTIP.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Mama z Arlington Heights urodziła bliźnięta pomimo niepłodności spowodowanej leczeniem raka

Opublikowano

dnia

Autor:

W lutym 2020 roku 34-letnia Shelly Battista z Arlington Heights, mama małej córeczki, dostała druzgocącą diagnozę raka piersi i mutacji genu BRCA 1. Kobieta przeszła ratującą życie chemioterapię, która pozbawiła ją płodności. Mimo tego w zeszłym roku urodziła dwie zdrowe dziewczynki.

Ponieważ chemioterapia atakuje szybko dzielące się komórki, poza komórkami nowotworowymi dotyka komórek jajnika, z których ograniczoną liczbą kobiety się rodzą. Jeśli leczona osoba straci komórki jajowe podczas chemioterapii, nie da się ich uzupełnić.

Dlatego przed rozpoczęciem chemioterapii Battista rozpoczęła proces pobierania komórek jajowych.

9 grudnia 2020 roku Battista została uznana za wolną od raka, po przejściu chemioterapii i podwójnej mastektomii. Jednak chemioterapia uszkodziła jej jajniki, powodując stan, w którym przestają działać przed 40 rokiem życia. Mutacja BRCA 1 zwiększyła również szanse kobiety na raka jajnika, więc zdecydowano na usunięcie jajników i jajowodów.

REKLAMA REKLAMA

Battista przyjmowała hormony uzupełniające, które przygotowały jej macicę do ciąży. Po dwóch nieudanych transferach trzecia próba się udała. USG potwierdziło, że Shelly i jej mąż Robert spodziewali się identycznych bliźniaczek.

Nina i Margot urodziły się 9 grudnia 2022 roku, dokładnie dwa lata po dniu, w którym Shelly została uznana za wolną od raka.

Opieka medyczna związana z płodnością u Shelly została pokryta przez jej ubezpieczenie.

Teraz, z dwiema nowonarodzonymi córeczkami i ich trzyletnią siostrą, Shelly i Robert Battista, mają troje dzieci, o których zawsze marzyli.

 

Źródło: nbc
Foto: nbc screenshot
Czytaj dalej

News Chicago

Jesús García włącza reklamę TV do kampanii wyborczej. Wyścig w Chicago nabiera rozpędu

Opublikowano

dnia

Autor:

Kongresmen USA Jesús „Chuy” García wypuścił we wtorek swoją pierwszą wyborczą reklamę telewizyjną, skupiającą się na walce z przestępczością. Mimo, że prowadził w rankingach, w ostatnich tygodniach wyhamował w swojej kampanii, pozwalając rywalom na nabranie rozpędu. Pozostało pięć tygodni do wyborów 28 lutego.

Reklama zatytułowana „Dom” przedstawia narrację Garcíi, gdy kamera przesuwa się po centrum Chicago i okolicznych domach, po czym skupia się na policyjnych znacznikach dowodów zbrodni. Film koncentruje się na problemie przestępczości w mieście.

Kongresmen mówi w niej o potrzebie zwiększenia liczby policjantów na ulicach Chicago i rekwirowania nielegalnej broni. García mówi także, że chce rozszerzyć lokalne programy zapobiegania przemocy i zająć się „podstawowymi przyczynami przestępczości poprzez inwestowanie w opuszczone dzielnice”.

„Ponieważ powrót do bezpieczniejszego Chicago nie może czekać” — mówi García.

Dla Garcíi reklama pojawia się w krytycznym momencie. Kongresmen wszedł do wyścigu postrzegany jako lider ze względu na jego duże uznanie w wyścigu na burmistrza w 2015 roku i czas spędzony w Kongresie, ale ostatnio jego rywale przyspieszyli.

REKLAMA REKLAMA

Na początku tego miesiąca García przedstawił plan bezpieczeństwa publicznego, który, jak powiedział, obejmowałby „w pełni finansowany” departament policji w Chicago i wzywa do zatrudnienia 1600 dodatkowych funkcjonariuszy w związku z wakatami powstałymi podczas pandemii.

Jego plan spotkał się z krytyką rywalizujących ze sobą kandydatów; komisarza powiatu Cook, Brandona Johnsona i samej Lightfoot, która oskarżyła go o skopiowanie swojego planu dotyczącego bezpieczeństwa publicznego.

Lightfoot, która stoi w obliczu trudnej walki o reelekcję, wypuściła swoje pierwsze reklamy telewizyjne w listopadzie i wydała ponad 1,9 miliona dolarów na reklamę w ostatnich dwóch miesiącach roku, zgodnie z dokumentami stanowej komisji wyborczej.

Johnson i były dyrektor generalny Chicago Public Schools, Paul Vallas, uruchomili własne reklamy na początku tego miesiąca, próbując wybić się na polu dziewięciu kandydatów.

Pierwsze reklamy telewizyjne Lightfoot próbowały zająć się przestępczością w Chicago i złagodzić jej wojowniczy obraz. Pokazały klipy z jej przemówienia inauguracyjnego sprzed prawie czterech lat, mówiące o jej wychowaniu i jej rodzicach, w tym jej matce, która uczestniczyła w wydarzeniu.

Lightfoot emituje również reklamę telewizyjną, w której krytykuje Garcíę za powiązania z oskarżonym byłym przewodniczącym Izby Reprezentantów Illinois Michaelem Madiganem i domniemanym oszustem Samem Bankmanem-Friedem, próbując pokonać czołowego rywala.

We wtorek kampania burmistrz wydała oświadczenie, w którym powtarza twierdzenia, że García kradnie jej platformę i proponuje inicjatywy, które burmistrz już wprowadziła.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu