Połącz się z nami

News Chicago

18-latek aresztowany w związku ze strzelaniną w szkole w Des Moines i śmiercią dwóch uczniów

Opublikowano

dnia

18-letni mężczyzna został oskarżony o morderstwo w związku ze strzelaniną, która miała miejsce w poniedziałek, podczas alternatywnego programu edukacyjnego dla zagrożonej młodzieży prowadzonego w szkole w Des Moines. Dwóch uczniów zginęło a pracownik został ranny.

Policja poinformowała, że Preston Walls z Des Moines został oskarżony o dwa morderstwa i jeden zarzut usiłowania zabójstwa w poniedziałkowej strzelaninie w szkole Starts Right Here. W ataku zginęło dwóch nastolatków – 18-letni i 16-letni.

Założyciel programu, 49-letni William Holmes – raper występujący pod pseudonimem scenicznym Will Keeps – został ranny.

Policja przekazała, że Walls był przez nią nadzorowany przed czekającym go procesem pod zarzutem posiadania broni. Oskarżony zdjął monitorującą bransoletkę z kostki 16 minut przed tym, jak poszedł do szkoły z bronią i zabił dwóch uczniów.

REKLAMA REKLAMA

Wg policji Walls i dwaj uczniowie byli powiązani z gangami i należeli do przeciwnych gangów.

Policja poinformowała, że ekipy ratunkowe zostały wezwane do szkoły, która znajduje się w parku biznesowym, tuż przed godziną 1:00PM. Przybyli funkcjonariusze znaleźli dwóch ciężko rannych uczniów i natychmiast rozpoczęli resuscytację.

Uczniowie zmarli w szpitalu. Dorosły pracownik, później zidentyfikowany jako Keeps, był w poważnym stanie i został skierowany na operację w poniedziałek po południu.

Około 20 minut po strzelaninie funkcjonariusze zatrzymali samochód, który odpowiadał opisom świadków, około 2 mil od miejsca zdarzenia i aresztowali trzy osoby.

Program Starts Right Here, który pomaga zagrożonej młodzieży w klasach 9-12, został założony w 2021 roku. Udziela wsparcia w nadrabianiu zaległości w nauce i pomaga najbardziej potrzebującym i zagrożonym dzieciom.

The Greater Des Moines Partnership, organizacja zajmująca się rozwojem gospodarczym i społecznym w regionie, podaje na swojej stronie internetowej, że Keeps przybył do Des Moines około 20 lat temu z Chicago, gdzie „żył w świecie gangów i przemocy”, zanim wyszedł z niego dzięki muzyce.

Strona internetowa szkoły podaje, że 70% uczniów, którzy tu uczęszczają należy do mniejszości. Okręg szkolny przekazał, że program obsługuje od 40 do 50 uczniów w dowolnym momencie.

Według Education Week, który śledzi strzelaniny w szkołach, strzelanina była szóstą w tym roku w szkole w USA, w której ktoś został ranny lub zabity, ale pierwszą z ofiarami śmiertelnymi.

Na stronie internetowej podano, że w zeszłym roku miało miejsce 51 strzelanin w szkołach, w których doszło do obrażeń lub śmierci, a od 2018 r. było ich 150. W najgorszej strzelaninie w szkole w zeszłym roku zginęło 21 osób.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu