Połącz się z nami

News Chicago

Wczesne głosowanie w wyborach miejskich w Chicago już od czwartku, 26 stycznia

Opublikowano

dnia

Już w ten czwartek mieszkańcy Chicago mogą oddać swój głos na wybranego kandydata na burmistrza miasta oraz osoby starające się dostać do jego rady. Wczesne głosowanie w wyborach miejskich rozpocznie się Superplacówce oraz w urzędzie Komisji Wyborczej w centrum Chicago.

Wczesne głosowanie w Downtown Chicago w wyborach Miejskich, które odbędą się 28 lutego rozpocznie się w czwartek 26 stycznia, w dwóch centrach wyborczych – Superplacówce pod adresem: 191 N. Clark oraz w urzędzie Komisji Wyborczej pod adresem: 69 W. Washington, 6 Piętro.

Superplacówka – 191 N. Clark St., głosowanie od 26 stycznia do 28 lutego:

 • Poniedziałek – Piątek: 9.00AM – 6.00PM
 • Soboty: 9.00AM – 5.00PM
 • Niedziele: 10.00AM – 4.00PM
 • Dzień Wyborów: 6.00AM – 7.00PM (28 lutego)

*Od 20 do 27 lutego – ta placówka będzie czynna od 9.00AM – 7.00PM

REKLAMA REKLAMA

Urząd Komisji Wyborczej – 69 W. Washington St., 6 Piętro, głosowanie od 26 stycznia do 27 lutego (ta placówka nie będzie czynna w dniu Wyborów):

 • Poniedziałek – Piątek: 9.00AM – 6.00PM
 • Soboty: 9.00AM – 5.00PM
 • Niedziele: 10.00AM – 4.00PM

*Od 20 do 27 lutego – ta placówka będzie czynna od 9.00AM – 7.00PM

Bezpieczne skrzynki wrzutowe na wypełnione karty do głosowania korespondencyjnego będą również otwarte i dostępne w obu tych miejscach od czwartku.

Wczesne Głosowanie we wszystkich 50 placówkach wczesnego głosowania będzie otwarte od poniedziałku, 13 lutego do 28 lutego 2023 roku (dzień Wyborów).

Wszystkie 50 placówek wczesnego głosowania oraz Superplacówka Komisji Wyborczej (191 N. Clark) będą czynne jako centra wyborcze w dniu Wyborów. Kliknij tutaj po nazwę i adresy wszystkich placówek wczesnego głosowania.

Wszystkie 50 placówek wczesnego głosowania, czynne od 13 do 28 lutego, w godzinach:

 • Poniedziałek – Piątek: 9.00AM – 6.00PM
 • Soboty: 9.00AM – 5.00PM
 • Niedziele: 10.00AM – 4.00PM
 • Dzień Wyborów: 6.00AM – 7.00PM (28 lutego)

Wszyscy wyborcy w Chicago mogą głosować w którejkolwiek z tych placówek, niezależnie od tego, w której części Chicago mieszkają.

Rejestracja wyborców (nowi wyborcy, zmiany nazwisk i uaktualnienie miejsca zamieszkania) będzie dostępna we wszystkich placówkach wczesnego głosowania. Dwa rodzaje dowodów tożsamości, z których jeden musi zawierać aktualny adres wyborcy, są potrzebne do zarejestrowania się po raz pierwszy, do złożenia informacji o zmianie nazwiska lub do uaktualnienia adresu.

Wyborcy którzy mają pytania, mogą zadzwonić na numer 312-269-7900 lub wysłać email na adres cboe@chicagoelections.gov, w języku polskim na numer 312-269-5702 lub polishvote@chicagoelections.gov.

Rada poszukuje sędziów elekcyjnych na dzień wyborów — zainteresowani wyborcy mogą składać wnioski na stronie http://pollworker.chicagoelections.gov.

Monika Myśliwiec-Gałuszka, dyrektor Komisji Wyborczej w Chicago d/s Polonii

 

Źródło: informacja własna
Foto: Chicago Board of Election Commissioners, istock/bizoo_n

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Ostatnie bilety na Bal Japoński w Chicago. To najlepsza polska zabawa karnawałowa w aglomeracji

Opublikowano

dnia

Bal odbędzie się 4 lutego, o godzinie 7.00 wieczorem, w sali bankietowej Belvedere Events&Banquets w Elk Grove Village. Bilety można jeszcze kupić na stronie organizatora wmkchicago.org., a także pod numerem telefonu 708-983-4158. 

Każdego roku charytatywny bal organizowany przez Wspólnotę Małżeństw Katolickich WMK w Chicago ma inną oprawę tematyczną, zachęcając swoich gości do odpowiedniego ubrania się i wczucia w szczególną atmosferę uroczystego wieczoru.

W poprzednich latach były to bale takie jak np.: gorąca „Havana Fever”, elegancki „Black&White Paris”, uczuciowy „Tylko Miłość” czy swojska „Polska Biesiada”. A ostatnio „Casino Royale with James Bond”.

W przyszłym roku bal WMK odbędzie się pod hasłem „Blask Japonii” – mówią w Studiu Radia Deon Chicago Justyna Jezewicz i Marzena Sipiora.

REKLAMA REKLAMA

Bal charytatywny „Blask Japonii” może być doskonałą propozycją na karnawał lub lutowe Walentynki. Może być także idealnym czasem dla par małżeńskich, wielkim świętem i odskocznią od codzienności.

Przygotowania zaczęły się już we wrześniu, mówi Justyna Jezewicz.

„Pozwólcie państwo, żebyśmy Was zaskoczyli” – mówi Marzena Sipiora, nie zdradzając szczegółów czekającej nas imprezy, czy będzie ona nawiązywała do tradycji japońskiej czy do modernistycznych klimatów.

Pomysł na temat balu zawsze się rodzi z burzy mózgów organizatorów.

Justyna Jezewicz podkreśla, że na bal zaproszeni są absolutnie wszyscy, nie trzeba należeć do Wspólnoty Małżeństw Katolickich.

Charytatywna impreza jest organizowana w Chicago już od 20 lat, po to także by się poznać. Jednym z celów balu jest pokazanie Polonii działalności Wspólnoty Małżeństw Katolickich.

Dochód ze sprzedaży biletów na bal, oraz rozprowadzanych cegiełek jest zawsze w całości przeznaczany na finansowanie wakacyjnych rekolekcji, które co roku prowadzi Wspólnota Małżeństw Katolickich by wspierać pary i budować dobre relacje małżeńskie.

Rekolekcje wspólnoty są przeznaczone dla wszystkich rodzin, które pragną się rozwijać, umacniać swoje więzi oraz w dobrym środowisku wychowywać swoje dzieci.

Bal odbędzie się 4 lutego, o godzinie 7.00 wieczorem, w sali bankietowej Belvedere Events&Banquets w Elk Grove Village, 1170 W Devon Ave. Elk Grove Village, Illinois 60007.

Więcej informacji, a wkrótce bilety, na stronie wspólnoty wmkchicago.org., a także pod numerem telefonu do p. Ewy 7089834158.

 

Źródło: inf. własna
Foto: YouTube, Belvedere Events&Banquets
Czytaj dalej

News Chicago

Jaś i Małgosia oraz zła czarownica w Lyric Opera: Magiczna baśń dla każdego

Opublikowano

dnia

Autor:

Popularna produkcja “Hansel and Gretel”, która zadebiutowała w Chicago 20 lat temu, powraca. Od 25 stycznia możesz zobaczyć baśń Braci Grimm, opowiadającą znaną na całym świecie historię dwojga zaginionych dzieci porwanych przez głodną wiedźmę.

Opera “Hansel and Gretel” była powtórnie wystawiana w Chicago w 2012 r., za każdym razem ciesząc się wielką popularnością.

Sir Andrew Davis dyryguje zachwycającą partyturą niemieckiego kompozytora Engelberta Humperdincka, którą pierwotnie dyrygował Richard Strauss w 1893 roku.

Przystępna dla widzów w każdym wieku opera jest prezentowana w bardzo pomysłowej i nieco surrealistycznej inscenizacji. To „porywająco nowoczesne i zdumiewająco pomysłowe” spojrzenie na baśń Braci Grimm.

REKLAMA REKLAMA

Widzowie z całego serca kibicują Jasiowi i Małgosi w ich walce z czarownicą, która rozgrywa się w ogromnej kuchni.

“Hansel and Gretel” to wiecznie świeże arcydzieło, pełne muzycznych klejnotów, które czynią z niego wspaniałe wprowadzenie do opery dla widzów w każdym wieku.

“Hansel and Gretel” będzie grana od 25 stycznia do 5 lutego w Lyric Opera w Chicago, przy 20 N. Upper Wacker Drive.

Opera jest śpiewana po niemiecku z wyświetlanymi napisami w języku angielskim. Czas trwania to 2 godziny 20 minut z 1 przerwą.

Bilety kosztują od 40 USD i można kupić je tutaj.

 

Źródło: wttw, Lyric Opera Chicago
Foto: Lyric Opera Chicago, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Ceny benzyny ponownie rosną w USA. Illinois w czołówce w kraju

Opublikowano

dnia

Autor:

Ceny benzyny ponownie rosną z powodu większego popytu, a Illinois znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce najdroższych rynków w kraju. W stanie podniesiono w tym miesiącu podatek od sprzedaży paliwa.

American Automobile Association AAA donosi, że średnia krajowa ceny benzyny wzrosła o 12 centów od zeszłego tygodnia i wynosi obecnie 3,42 USD.

To o 33 centy więcej niż miesiąc temu i o 10 centów więcej niż rok temu.

W Chicago obecna średnia cena wynosi 3,97 USD za galon. To o około 20 centów za galon więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Na początku nowego roku podatek od sprzedaży paliwa w Illinois oficjalnie poszedł w górę. Stan wstrzymał roczny wzrost zeszłego lata w związku z rosnącą inflacją, ale obecnie kurs wynosi nieco ponad 42 centy za galon. Na kieszeni kierowców odbije się także druga podwyżka zaplanowana na lipiec.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: fox32
Foto: istock/ BUKET TOPAL
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Popularne w tym miesiącu