Połącz się z nami

News Chicago

Już niedługo zniknie dziura po Chicago Spire. Staną tu dwie wieże o wartości miliarda USD

Opublikowano

dnia

Planowany wieżowiec Chicago Spire w mieście, miał stać się najwyższym budynkiem na zachodniej półkuli. Wieża o wysokości 2000 stóp miała wystrzelić z 400 North Lake Shore Drive, przebijając chmury i oferując ponad 150 pięter o wyjątkowym potencjale. Po latach od przerwania budowy i perypetiach finansowo-prawnych, na jego miejscu staną dwie bliźniacze wieże.

Budowa Chicago Spire rozpoczęła się w czerwcu 2007. Budynek planowany był do oddania na 2012 roku, lecz jego budowa została przerwana już w 2008 r. po wykonaniu fundamentów.

Zaprojektowane przez hiszpańskiego architekta, inżyniera i rzeźbiarza Santiago Calatravę i finansowane przez Fordham Company Christophera Carleya, marzenie o nowoczesnym cudzie z niebiańskimi udogodnieniami nigdy się nie spełniło.

Niezwykle bogaty projekt został jednogłośnie poparty w 2005 roku i choć wkrótce został sprzedany irlandzkiemu deweloperowi Garrettowi Kelleherowi, konsekwentnie nalegano na jego wykonanie.

Niektóre z najdroższych przedsprzedaży kawalerek i mieszkań, jakie kiedykolwiek widziało Chicago, miały miejsce w związku z budynkiem. Dwupoziomowy penthouse za 40 milionów dolarów na szczycie wieży szybko znalazł właściciela w osobie twórcy Beanie Babies, Ty Warnera.

Ambicja, entuzjazm i poświęcenie, które zainspirowały ten sen, napotkały przeszkodę.

W 2007 r. wykopano dziurę o głębokości 78 stóp i szerokości 75 stóp, w miejscu, w którym miał się zaczynać rdzeń budynku, ale światowy kryzys gospodarczy w 2008 r. zniweczył wsparcie finansowe i położył kres planom.

Wykopana dziura została następnie porzucona i od tamtej pory tam jest. W 2014 roku dziewięcioletni projekt został formalnie zakończony, kiedy Kelleher przekazał go firmie Related Midwest pomimo prób podtrzymania marzenia.

Zaniedbany i wyśmiewany punkt orientacyjny może jednak w końcu zostać wypełniony, ponieważ Related Midwest planuje rozpocząć pracę nad nowym projektem dla tego miejsca.

Ten projekt to dwie siostrzane wieże z akcentami z terakoty i skomplikowanymi metalowymi detalami przypominającymi wodospad. Na stronie Related Midwest czytamy, że każda wieża będzie oferować „rozległe tarasy zewnętrzne, które powiększą indywidualne rezydencje poza ich mury”.

W 2018 roku firma Related Midwest ujawniła plany budowy dwóch drapaczy chmur na opuszczonym terenie Chicago Spire z pomocą firmy architektonicznej Skidmore Owings and Merrill (SOM).

Następnie w 2020 roku David Childs z SOM został zmuszony do dostosowania oryginalnych projektów i przedstawienia nowego planu po tym, jak radna Chicago Brenda Reilly wstrzymała rozwój drapaczy chmur, powołując się na potencjalny wpływ, jaki miałyby na sąsiedztwo i kwestie bezpieczeństwa, jednocześnie odrzucając włączenie butikowych pokoi hotelowych.

Childs i SOM następnie poprawili plany i zaproponowali nowe wysokości dla dwóch wież.

Wieża Południowa została obniżona o ponad 300 stóp z 1100 stóp do nowej wysokości 765 stóp, Wieża Północna otrzymała niewielki wzrost z 850 stóp do 875 stóp, a zamiast tego będą to budynki tylko mieszkalne z łącznie 1100 luksusowymi mieszkaniami.

Po uzyskaniu zezwoleń miejskich w 2020 r. siostrzane wieże ze szkła i aluminium zmierzały w kierunku budowy, dopóki plany rozpoczęcia projektu w 2021 r. nie zostały wstrzymane przez nadejście pandemii COVID-19.

Teraz jej przełomowe rozpoczęcie planowane jest w nadchodzących tygodniach.

Każda wieża ma być budowana niezależnie, zaczynając od wieży północnej w 2023 r., a następnie przechodząc do wieży południowej, gdy pierwszy budynek zostanie ukończony.

Projekt obejmie również rewitalizację sąsiedniego niezabudowanego DuSable Park o powierzchni 3,3 akra na wschód od Lake Shore Drive, która rozpocznie się po ukończeniu wież.

Chicago Tribune wcześniej informowało, że pierwsza faza projektu miała trwać ponad 3 lata, a druga faza trwała ponad rok, chociaż docelowa data zakończenia podana na stronie internetowej Related Midwest poświęconej projektowi 400 Lake Shore Drive nadal brzmi: „ukończenie do 2024”.

Biorąc pod uwagę ponad dwuletnie opóźnienie od pierwszego ogłoszenia projektu przez Related Midwest i tak burzliwą przeszłość planistyczną, można jednak bezpiecznie założyć, że to długo oczekiwane przedsięwzięcie nie zostanie ukończone przed 2026 r.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube

News USA

Do 500 USD mogą uzyskać klienci Walmartu w ramach ugody wartej 45 mln USD

Opublikowano

dnia

Autor:

Uwaga klienci: Jeśli kupowaliście artykuły spożywcze w Walmarcie w ciągu ostatnich siedmiu lat, możecie być uprawnieni do otrzymania do 500 dolarów w ramach ugody zbiorowej przeciwko sprzedawcy opiewającej na kwotę 45 milionów dolarów. Co należy wiedzieć, aby złożyć wniosek?

Proponowana ugoda zbiorowa, złożona w sądzie na Florydzie, twierdzi, że Walmart zawyżał ceny dla klientów za towary ważone – pakowane mięso, drób, wieprzowina i owoce morza – oraz cytrusy w workach, takie jak pomarańcze, grejpfruty i mandarynki.

W pozwie stwierdzono, że ceny oznaczone na ważonych i workowanych towarach były wyższe niż cena jednostkowa rzeczywistych artykułów, w związku z czym klienci płacili więcej niż „najniższa cena reklamowana w sklepie” za te konkretne produkty.

Walmart zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom lub odpowiedzialności w tej sprawie.

Klienci, którzy robili zakupy w Walmarcie między 19 października 2018 r. a 19 stycznia 2024 r., są jednak uprawnieni do złożenia wniosku i wciąż jest na to czas, jak podaje witryna ugody. Ostateczna rozprawa w sprawie zatwierdzenia ugody wyznaczona jest na 12 czerwca.

Informacje dla osób chcących złożyć wniosek:

Kto się kwalifikuje do złożenia wniosku?

Zdaniem administratora rozliczeń, do złożenia reklamacji uprawniony jest każdy, kto osobiście dokonał zakupu towarów ważonych lub cytrusów w workach w dowolnym sklepie Walmart w okresie od 19 października 2018 r. do 19 stycznia 2024 r.

Jak pokazuje witryna administratora, niektórzy kupujący mogli otrzymać wiadomość e-mail zawierającą powiadomienie o pozwie wraz z kodem potwierdzającym roszczenie.

Osoby, które chcą złożyć wniosek za pomocą wiadomości e-mail lub bez niej, mogą to zrobić tutaj. Termin na złożenie reklamacji upływa w dniu 5 czerwca 2024 roku.

Czy trzeba posiadać paragon lub dowód zakupu?

Klienci mogą złożyć reklamację bez dowodu zakupu. W takim przypadku kupujący muszą opisać rodzaj zakupionego towaru i rok.

Drugą możliwością jest złożenie reklamacji wraz z dowodem zakupu lub paragonem. Następnie kupujący muszą wprowadzić do wniosku sumę produktów i całkowitą zapłaconą kwotę.

Ile pieniędzy można dostać?

Administrator rozliczeń stwierdził, że kwoty są różne i zależą od tego, ile towarów zostało zakupionych oraz od tego, czy przedstawiono rachunki.

Dla osób nieposiadających dowodu zakupu zapewniono następujące poziomy płatności:

  • Do 50 ważonych towarów i/lub cytrusów w workach: 10 USD
  • Od 51 do 75 ważonych towarów i/lub cytrusów w workach: 15 USD
  • Od 76 do 100 ważonych towarów i/lub cytrusów w workach: 20 USD
  • 101 lub więcej ważonych towarów i/lub cytrusy w workach: 25 USD

Administrator rozliczeń podkreśla jednak, że następujące kwoty w dolarach nie są gwarantowane i mogą wzrosnąć lub zmniejszyć w zależności od liczby osób, które zgłoszą uzasadnione roszczenie.

W przypadku osób, które poświadczą zakup dowodem zakupu, kwota może być wyższa. Według administratora kupujący ci mogą otrzymać 2% całkowitej kwoty zapłaconej za produkty, maksymalnie do 500 dolarów.

Jak podaje witryna, wnioskodawcy mogą wybrać otrzymywanie płatności za pośrednictwem Venmo, Zelle, czeku fizycznego lub wirtualnej karty przedpłaconej.

Kiedy można spodziewać się płatności?

Jak podaje strona internetowa ugody, sąd przeprowadzi ostateczną rozprawę w sprawie zatwierdzenia ugody 12 czerwca. Jeżeli ją zatwierdzi, odwołania mogą opóźnić zakończenie sprawy. Jeśli nie będzie żadnych odwołań, świadczenia z tytułu ugody zostaną „niezwłocznie rozpatrzone” – jak podaje strona.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/artran/
Czytaj dalej

News Chicago

Colectivo Coffee Roasters z Milwaukee otworzy w Chicago 2 nowe lokale

Opublikowano

dnia

Autor:

W poniedziałek firma Colectivo Coffee Roasters ogłosiła plany otwarcia dwóch nowych kawiarni w Chicago: lokalizacji w dzielnicy Ravenswood przy 1825 W. Lawrence Avenue oraz lokalu w dzielnicy Southport przy 3258 N. Southport Avenue.

W komunikacie prasowym podano, że Colectivo Coffee z siedzibą w Milwaukee słynie z klimatycznych kawiarni, jasnych tarasów, oryginalnych napojów kawowych i potraw przygotowywanych od podstaw.

Każda kawiarnia będzie oferować pełne menu składające się z napojów espresso, kawy i zimnego naparu z beczki, całodniowe śniadanie, świeżo przygotowane kanapki i domowe wypieki z własnej piekarni.

Każda lokalizacja zostanie zaprojektowana tak, aby można ją było zintegrować z odpowiednim otoczeniem i będzie miała powierzchnię około 2100 stóp kwadratowych z miejscami do siedzenia wewnątrz dla 40 osób i miejscami do siedzenia na zewnątrz dla 30 osób.

Lokalizacja w Ravenswood będzie również wyposażona w antresolę o powierzchni 400 stóp kwadratowych z widokiem na kawiarnię.

Otwarcie obu lokalizacji planowane jest na przełom 2024 i 2025 roku.

Colectivo zostało założone w Milwaukee w 1993 r., a swoją pierwszą lokalizację w Chicago otworzyło w 2017 r. Obecnie ma 5 lokalizacji na terenie Chicago, w: Wicker Park, Lincoln Park, Logan Square, Evanston i Andersonville, a także 15 kawiarni w Milwaukee i Madison.

Źródło: fox32
Foto: Colectivo
Czytaj dalej

News USA

Gigant Macy’s odnotował straty. Zamknie 150 nierentownych sklepów w USA

Opublikowano

dnia

Autor:

W ciągu najbliższych trzech lat Macy’s zamknie 150 nieproduktywnych sklepów, w tym 50 do końca 2024 r. O decyzji poinformował we wtorek operator domu towarowego po odnotowaniu straty za czwarty kwartał i spadku sprzedaży.

W ramach nowej strategii firma Macy’s zamierza zmodernizować pozostałe 350 sklepów, planując zwiększyć liczbę sprzedawców w przymierzalniach i działach obuwniczych, a także dodać więcej elementów wizualnych, takich jak manekiny.

Jednocześnie firma zasygnalizowała zwrot w kierunku luksusu, który ogólnie wypadł lepiej. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że otworzą 15 luksusowych sklepów Bloomingdale’s i 30 luksusowych sklepów z kosmetykami Blue Mercury.

Firma podała, że sklepy Macy’s, które zostaną zamknięte, generują mniej niż 10% sprzedaży.

Chociaż skorygowany zysk netto i przychody były wyższe od oczekiwań Wall Street, przedstawiciele Macy’s przedstawili ostrożne perspektywy na ten rok. W zeszłym miesiącu odrzucili ofertę przejęcia o wartości 5,8 miliarda dolarów złożoną przez fundusz hedgingowy i menedżera inwestycyjnego Brigade Capital Management.

Jeszcze przed pandemią domy towarowe musiały stawić czoła intensywnej konkurencji ze strony internetowych rywali. Neiman Marcus, JCPenney i Bed Bath & Beyond złożyły wniosek o ochronę przed upadłością.

Konsumenci okazali się odporni i chętni do robienia zakupów nawet po ataku inflacji, chociaż zachowania uległy zmianie i niektórzy Amerykanie przerzucili się na towary po niższych cenach.

Choć inflacja uległa obecnie spowolnieniu, spowolnił także wzrost siły roboczej i płac.

Macy’s manewruje, aby zwiększyć sprzedaż, przyspieszając rozwój sklepów małoformatowych, które mogą zapewnić klientom większą wygodę. W październiku ogłoszono plany dodania do jesieni 2025 r. aż 30 lokalizacji małoformatowych, co zwiększy ich łączną liczbę do około 42. Kolejna runda ekspansji rozpocznie się jesienią tego roku.

Jednak Macy’s nadal redukuje miejsca pracy, aby obniżyć koszty. W styczniu poinformowano, że zwolni około 3,5% całkowitej siły roboczej, czyli około 2350 pracowników, i zamknie 5 lokalizacji.

Strategia dotycząca zmian została opracowana po tym, jak firma Macy’s przeprowadziła ankietę wśród 60 000 klientów na temat tego, co im się podoba, a co nie, w zakupach. Klienci odpowiedzieli, że chcą mniej zagraconych sklepów i lepszej obsługi.

Macy’s dokonuje także przeglądu swoich marek prywatnych, dzięki którym sklepy mogą się wyróżnić, a także osiągać lepsze marże zysku.

Firma odnotowała kwartalną stratę w wysokości 71 milionów dolarów, czyli 26 centów na akcję. Według FactSet, po uwzględnieniu kosztów z tytułu utraty wartości i opłat restrukturyzacyjnych, Macy’s zarobiła 2,45 dolara na akcję, co przekroczyło prognozy z Wall Street na poziomie 1,98 dolara.

Dla porównania, w zeszłym roku w tym samym okresie zysk wyniósł 508 milionów dolarów.

Sprzedaż spadła o prawie 2% do 8,12 miliarda dolarów, ale wciąż jest lepsza od oczekiwanych przez analityków branżowych 8,09 miliarda dolarów. Sprzedaż internetowa spadła o 4%, podczas gdy sprzedaż w sklepach utrzymywała się na mniej więcej stałym poziomie.

Firma spodziewa się zysku za bieżący rok obrotowy w przedziale od 2,45 do 2,85 dolarów na akcję, natomiast sprzedaż powinna wahać się od 22,2 do 22,9 miliarda dolarów.

 

Źródło: suntimes
Foto: istock/Wolterk/J2R/andykazie/
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu