Połącz się z nami

News USA

Kiedy najczęściej rodzą się dzieci? Czasem się zdarza, że w dniu urodzin obojga rodziców

Opublikowano

dnia

Cassidy i Dylan Scott, małżeństwo z Huntsville w stanie Alabama, mają urodziny tego samego dnia, 18 grudnia. Ale od przyszłego roku będą mieć okazję do potrójnego świętowania urodzin, ponieważ właśnie w ten dzień powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Wg statystyk najczęstszą datą urodzin w Stanach Zjednoczonych jest 9 września a najrzadszą 25 grudnia.

Według szpitala z Huntsville, który podzielił się historią rodziny na Facebooku, urodzenie dziecka w dniu swoich urodzin to szansa jedna na 133 000.

Córeczka pary, którą nazwali Lennon, przyszła na świat 18 grudnia o 12:30PM. Za rok szczęśliwą rodzinę czeka więc jedna impreza urodzinowa z potrójnymi prezentami.

Chociaż to zjawisko jest rzadkie, w 2017 roku inna para, która obchodziła wspólne urodziny, również tego samego dnia powitała dziecko – i tak się złożyło, że był to także 18 grudnia, tak samo jak u Scottów.

REKLAMA REKLAMA

Luke i Hillary Gardner z Baldwyn w stanie Mississippi powitali na świecie syna Cade’a Lee Gardnera 27 lat po ich urodzeniu.

Reporter i dziennikarz Matt Stiles, który zbiera historie danych na swoim blogu Daily Viz, uważa, że dzień 18 grudnia zajmuje 56. miejsce ze wszystkich dni, biorąc pod uwagę częstość urodzeń.

Stiles zebrał dane dotyczące urodzeń – średnią dzienną liczbę urodzeń każdego dnia w Stanach Zjednoczonych – od 1994 do 2014 roku.

Według niego, spośród wszystkich dni kalendarzowych, łącznie z dniem 29 lutego, dwie najrzadziej spotykane daty urodzin to 1 stycznia, zajmujący 365. miejsce i 25 grudnia, zajmujący 366. miejsce.

Dzień przestępny, który zdarza się tylko raz na cztery lata, również jest rzadki, zajmując 347. miejsce. Inne niezwykłe urodziny to Wigilia i 4 lipca.

Najczęstszym dniem urodzin w USA jest 9 września.

Stiles podkreślił, że nie ma dużej różnicy między średnimi wskaźnikami urodzeń przez większość dni. 9 września rodzi się średnio 12 301 dzieci, ale dzienna mediana urodzeń wynosi 11 000.

W Boże Narodzenie notuje się średnio 6574 urodzeń, a w Nowy Rok średnio 7792 urodzeń.

Niektóre znane osobistości obchodzą urodziny razem z Cassidy, Dylanem i Lennon. Należą do nich Billie Eilish, Brad Pitt, Sia, Christina Aguilera, Stephen Spielberg, Katie Holmes i Stone Cold Steve Austin, którzy urodzili się 18 grudnia.

Według Urzędu Ubezpieczeń Społecznych imię Lennon zajęło 236. miejsce pod względem popularności imion dla dzieci w USA w 2021 roku.

Oznacza to, że w zeszłym roku imię to otrzymało 1268 dzieci, co stanowi 0,071% wszystkich urodzeń kobiet w 2021 roku.

Imię po raz pierwszy znalazło się na liście 1000 najpopularniejszych imion w 2013 roku, zajmując 932. miejsce i od tego czasu stale pnie się w górę listy popularnych imion.

 

Źródło: cbs
Foto: Huntsville Hospital for Women and children, YouTube

NEWS Florida

7 skoków na 7 kontynentach w mniej niż 7 dni. Akcja ku czci poległych zakończyła się w Tampie

Opublikowano

dnia

Autor:

Uroczystym skokiem w środę w Tampie grupa Legacy Expeditions zakończyła akcję Triple 7. Wykonała siedem skoków ze spadochronem na siedmiu kontynentach w mniej niż siedem dni. Wydarzenie uczciło poległych żołnierzy. Miało także na celu zebranie funduszy na pomoc ich rodzinom.

Była to wyprawa o nazwie „Triple 7”, podczas której dziewięciu byłych członków amerykańskiej i kanadyjskiej służby wojskowej skoczyło ze spadochronem na cześć żołnierzy sił zbrojnych, którzy złożyli najwyższą ofiarę.

Akcja miała również na celu zebranie funduszy i zwiększenie świadomości na temat Folds of Honor, organizacji non-profit, która przyznaje stypendia edukacyjne małżonkom i dzieciom poległych lub rannych członków wojska lub ratowników.

Wyprawa rozpoczęła się na Antarktydzie, następnie skoczkowie udali się przez Andy do Santiago w Chile. Potem wykonali skok w Miami i w Barcelonie w Hiszpanii. Następnie udali się do Egiptu i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zanim finiszowali w Perth w Australii.

REKLAMA REKLAMA

Każdy skok został wykonany na cześć poległych członków służby wojskowej. Uroczysty skok w Tampie uhonorował 13 osób, które straciły życie podczas wycofywania się USA z Afganistanu.

Wg. Andy’ego Stumpfa, jednego z założycieli Legacy Expeditions, kultywowanie pamięci o poległych jest ważna. Grupa ma też ambitny cel, jakim jest zebranie 7 milionów dolarów na Folds of Honor.

„Spróbujemy zmienić życie 1400 osób dzięki temu wydarzeniu”, powiedział Stumpf.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Folds of Honor, kliknij tutaj. Aby uzyskać więcej informacji na temat Legacy Expeditions, odwiedź ich stronę internetową: https://legacyexpeditions.net/.

 

Źródło: fox13
Foto: YouTube, Triple7
Czytaj dalej

News USA

Lodowe Zamki w Wisconsin muszą zaczekać na zimę. Atrakcja opóźnia swoje otwarcie

Opublikowano

dnia

Autor:

Otwarcie popularnej zimowej atrakcji w Lake Geneva zostało przesunięte na 3 lutego. Ice Castles miały zacząć działać w przyszłym tygodniu, ale organizatorom nie udało się zebrać wystarczającej ilości lodu.

Ice Castles mają zostać otwarte w Geneva National Resort & Club drugi rok z rzędu. Atrakcję zapowiadaliśmy 27 listopada.

Ta sezonowa firma rozrywkowa znana jest z tworzenia wyszukanych zamków zbudowanych w całości z lodu w kilku miastach w Ameryce Północnej.

Profesjonalni rzemieślnicy zbierają i ręcznie układają do 10 000 sopli każdego dnia, aby stworzyć atrakcję na świeżym powietrzu. Doświadczenie obejmuje wyrzeźbione w lodzie tunele, fontanny, zjeżdżalnie, przestrzenie do czołgania się i szczeliny, które są oświetlane w nocy za pomocą zmieniających kolor świateł LED.

REKLAMA REKLAMA

W tym roku Ice Castles będą miały również przeprojektowany i ulepszony kulig z zaprzęgiem konnym, nowe oświetlenie i zimowe postacie, które goście będą mieli okazję spotkać.

Bilety na zwiedzanie zamarzniętych fortec będą dostępne od 28 listopada 2022 r. na stronie icecastles.com.

Atrakcja zazwyczaj otwiera się od połowy do końca stycznia, w zależności od pogody, i pozostaje otwarta tylko przez około cztery tygodnie.

Ice Castles ma również cztery inne lokalizacje w Utah, Minnesocie, New Hampshire i Nowym Jorku. Firma została założona przez Brenta Christensena, ojca sześciorga dzieci z Utah, który szukał sposobów, aby jego rodzina mogła wspólnie cieszyć się świeżym powietrzem, nawet zimą.

Stworzył on jaskinię lodową na podwórku ich domu, która stała się popularna nie tylko wśród jego własnych dzieci.

Lodowe zamki znajdują się przy 1221 Geneva National Avenue South w Lake Geneva. Parking w ośrodku Geneva National Resort and Club jest bezpłatny.

Goście są proszeni o odpowiednie zimowe ubranie się, wraz z ciepłymi śniegowcami. Wózki dla dzieci nie mogą się tu poruszać, lepiej wziąć ze sobą sanki. Ice Castles nie zapewnia sanek dla gości.

Źródło: abc7
Foto: YouTube, Ice Castles
Czytaj dalej

News Chicago

Miecz z Field Museum ma 3000 lat. Zobacz niezwykły zabytek na nowej wystawie

Opublikowano

dnia

Autor:

Miecz uważany za replikę i przechowywany w Field Museum od lat dwudziestych XX wieku okazał się prawdziwym zabytkiem. Broń wykonana z brązu i długa na 3 stopy ma 3000 lat. Od 31 marca będzie można ją podziwiać na wystawie pt. „Pierwsi królowie Europy”.

Miecz z brązu został znaleziony na dnie Dunaju około 1920 roku. Wrzucanie mieczy do rzek było częścią tradycji epoki brązu na dzisiejszych Bałkanach i w okolicach. Analogicznie zakopywano topór wojenny przy podpisywaniu traktatu o pokoju.

Muzeum kupiło niezwykle dobrze zachowany miecz z Węgierskiego Muzeum Narodowego wkrótce po tym, jak został wyłowiony, wyjaśnia William Parkinson, kurator antropologii placówki. Jego przyjaciel z węgierskiego muzeum, odwiedzający Chicago zeszłego lata zidentyfikował błąd w opisie miecza, uważanego za replikę.

Przeprowadzone testy potwierdziły błąd. Miecz okazał się 3000-letnim oryginałem.

Nadchodząca wystawa w Field Museum „Pierwsi królowie Europy” prezentująca unikatowy zabytek, przeniesie odwiedzających 5000 lat wstecz.

REKLAMA REKLAMA

Na samym początku epoki brązu ludzie wiedzieli jak wytapiać miedź, wydobywając ja z rudy. Potem zaczęli mieszać ją z cyną, co było wielką zmianą, opowiada Parkinson. Cyna uczyniła metal znacznie silniejszym.

Pod koniec epoki brązu – która trwała od około 3000 r. p.n.e. do 800 p.n.e. – miecze z brązu prawdopodobnie ścierały się z nowomodną żelazną bronią.

O tym, że około 5000 lat temu europejskie plemiona rolników po raz pierwszy zobaczyły konie, które przybyły z południowej Rosji, zwiedzający także dowiedzą się na wystawie, której otwarcie zaplanowano na 31 marca.

 

Źródło: abc7
Foto: YouTube, Field Museum
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu