Połącz się z nami

News USA

Kiedy najczęściej rodzą się dzieci? Czasem się zdarza, że w dniu urodzin obojga rodziców

Opublikowano

dnia

Cassidy i Dylan Scott, małżeństwo z Huntsville w stanie Alabama, mają urodziny tego samego dnia, 18 grudnia. Ale od przyszłego roku będą mieć okazję do potrójnego świętowania urodzin, ponieważ właśnie w ten dzień powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Wg statystyk najczęstszą datą urodzin w Stanach Zjednoczonych jest 9 września a najrzadszą 25 grudnia.

Według szpitala z Huntsville, który podzielił się historią rodziny na Facebooku, urodzenie dziecka w dniu swoich urodzin to szansa jedna na 133 000.

Córeczka pary, którą nazwali Lennon, przyszła na świat 18 grudnia o 12:30PM. Za rok szczęśliwą rodzinę czeka więc jedna impreza urodzinowa z potrójnymi prezentami.

Chociaż to zjawisko jest rzadkie, w 2017 roku inna para, która obchodziła wspólne urodziny, również tego samego dnia powitała dziecko – i tak się złożyło, że był to także 18 grudnia, tak samo jak u Scottów.

Luke i Hillary Gardner z Baldwyn w stanie Mississippi powitali na świecie syna Cade’a Lee Gardnera 27 lat po ich urodzeniu.

Reporter i dziennikarz Matt Stiles, który zbiera historie danych na swoim blogu Daily Viz, uważa, że dzień 18 grudnia zajmuje 56. miejsce ze wszystkich dni, biorąc pod uwagę częstość urodzeń.

Stiles zebrał dane dotyczące urodzeń – średnią dzienną liczbę urodzeń każdego dnia w Stanach Zjednoczonych – od 1994 do 2014 roku.

Według niego, spośród wszystkich dni kalendarzowych, łącznie z dniem 29 lutego, dwie najrzadziej spotykane daty urodzin to 1 stycznia, zajmujący 365. miejsce i 25 grudnia, zajmujący 366. miejsce.

Dzień przestępny, który zdarza się tylko raz na cztery lata, również jest rzadki, zajmując 347. miejsce. Inne niezwykłe urodziny to Wigilia i 4 lipca.

Najczęstszym dniem urodzin w USA jest 9 września.

Stiles podkreślił, że nie ma dużej różnicy między średnimi wskaźnikami urodzeń przez większość dni. 9 września rodzi się średnio 12 301 dzieci, ale dzienna mediana urodzeń wynosi 11 000.

W Boże Narodzenie notuje się średnio 6574 urodzeń, a w Nowy Rok średnio 7792 urodzeń.

Niektóre znane osobistości obchodzą urodziny razem z Cassidy, Dylanem i Lennon. Należą do nich Billie Eilish, Brad Pitt, Sia, Christina Aguilera, Stephen Spielberg, Katie Holmes i Stone Cold Steve Austin, którzy urodzili się 18 grudnia.

Według Urzędu Ubezpieczeń Społecznych imię Lennon zajęło 236. miejsce pod względem popularności imion dla dzieci w USA w 2021 roku.

Oznacza to, że w zeszłym roku imię to otrzymało 1268 dzieci, co stanowi 0,071% wszystkich urodzeń kobiet w 2021 roku.

Imię po raz pierwszy znalazło się na liście 1000 najpopularniejszych imion w 2013 roku, zajmując 932. miejsce i od tego czasu stale pnie się w górę listy popularnych imion.

 

Źródło: cbs
Foto: Huntsville Hospital for Women and children, YouTube

NEWS Florida

Jutro Florida Man Games: najbardziej szalona potyczka sportowa na Ziemi

Opublikowano

dnia

Autor:

Sobotnie „Florida Man Games” to zawody nawiązujące do wizerunku kochającego piwo, posiadającego aligatory i noszącego fryzurę typu mulet zjawiska mediów społecznościowych znanego jako „Człowiek z Florydy”. Pośród konkurencji będą m.in. walka na brzuchy i ucieczka przed policją.

„Florida Man Games” zadebiutują już jutro, w sobotę, 24 lutego w St. Augustine na Florydzie. Gry będą naśmiewać się z reputacji mieszkańców Słonecznego Stanu związanej z publikowaniem dziwnych wiadomości na temat broni, narkotyków, alkoholu i gadów – lub kombinacji tych czterech.

Wśród konkurencji będzie m. in. tor przeszkód w unikaniu aresztowania, podczas którego uczestnicy przeskakują płoty i podwórza, ścigani przez prawdziwych funkcjonariuszy policji; Cash Grab kategorii 5, w którym uczestnicy próbują zgarnąć jak najwięcej pieniędzy w dmuchanej budce i oczywiście zapasy piwnych brzuchów, czyli Florida Sumo.

Nie zabraknie konkursu jazdy na mechanicznym aligatorze, wyborów najlepszej fryzury typu mulet oraz wyboru najpiękniejszej dziewczyny z Florydy.

Koncepcja „Florida Man” wkradła się do świadomości ludzi dziesięć lat temu dzięki kontu @_FloridaMan na ówczesnym Twitterze.

Na koncie opatrzonym hasłem „Prawdziwe historie najgorszego superbohatera świata” pojawiały się takie nagłówki, jak: „Mężczyzna z Florydy podpalił garaż, który skonfiskował jego samochód, niszcząc własny pojazd” czy „Mężczyzna z Florydy próbował zapłacić w McDonald’s trawką.”

Bilety na wydarzenie kosztują od 45 o 145 dolarów i można je kupić tutaj.

Za organizacją „Florida Man Games” stoi mieszkaniec St. Augustine: Pete Melfi, właściciel The 904 Now, mediów zajmujących się powiatem St. Johns.

„To będzie szalony dzień pełen zabaw w błocie i torów przeszkód w stylu Florydy. To naprawdę będzie okazja, aby przez jeden dzień przeżyć życie Florida Man” – zapowiedział Melfi.

Źródło: fox13
Foto: „Florida Man Games”, YouTube
Czytaj dalej

News USA

Bobi zdetronizowany. Nie potwierdzono wieku psa uznanego za najstarszego na świecie

Opublikowano

dnia

Autor:

Pies Bobi, który zakończył życie w zeszłym roku w wieku 31 lat, został pozbawiony tytułu najstarszego psa na świecie po kontroli przeprowadzonej przez Księgę Rekordów Guinnessa (GWR), jak ogłosiła w czwartek organizacja. Nie udowodniono jego sędziwego wieku.

Bobi, pies rasy Rafeiro do Alentejo, stał się sławny jako najstarszy pies na świecie, dopóki w styczniu tymczasowo nie utracił tytułu w oczekiwaniu na wynik śledztwa urzędników Księgi Rekordów Guinnessa GWR. O jego śmierci pisaliśmy w październiku.

Organizacja stwierdziła, że nie ma dowodów, których potrzebuje na poparcie, że Bobi jest rekordzistą.

Mark McKinley, dyrektor ds. rejestrów w GWR, stwierdził, że wszczęto przegląd kartoteki Bobiego w związku z obawami zgłaszanymi przez weterynarzy i innych ekspertów, zarówno prywatnymi, jak i publicznymi komentarzami, a także w związku z wynikami dochodzeń przeprowadzonych przez niektóre media.

Zasadnicze znaczenie miały dane z mikrochipa z portugalskiej bazy danych SIAC, oraz dodatkowe oświadczenie weterynaryjne. Nie przyniosły one rozstrzygających dowodów, które mogłyby ostatecznie potwierdzić datę urodzenia Bobiego.

Obecnie nie jest jasne, kto dzierży tytuł najstarszego psa w historii. Urzędnicy GWR zachęcają właścicieli do zgłaszania swoich czworonogów.

Właściciel Bobiego, Leonel Costa, twierdził, że pies dożył 31 lat i 165 dni. Mówił, że miał 8 lat, gdy w 1992 roku urodził się jego pies. Całe życie spędził w Conqueiros, małej portugalskiej wiosce położonej około 93 mil na północ od stolicy Portugalii, Lizbony.

Według American Kennel Club średnia długość życia psów rasy Rafeiro do Alentejos wynosi około 12–14 lat.

Tytuł najstarszego psa należał wcześniej do australijskiego psa pasterskiego Bluey’a, który urodził się w 1910 i dożył 29 lat i 5 miesięcy.

 

Źródło: cnn
Foto: guinnessworldrecords
Czytaj dalej

News Chicago

Zobacz miasto z perspektywy, jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. FlyOver rusza 1 marca

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już zapowiadaliśmy, tym roku na Navy Pier zawita nowa, ekscytująca przejażdżka, oferująca zupełnie nową przygodę. Wzniesie ona pasażerów ponad niesamowitą panoramą miasta dzięki ogromnemu sferycznemu ekranowi o szerokości 65 stóp, który otacza jeźdźców i ruchome siedzenia.

FlyOver to wciągająca atrakcja łącząca wiodące technologie dronów wraz z imponującymi ujęciami lotniczymi i narracją pierwszoosobową.

Ekscytujący obiekt o powierzchni 48 000 stóp kwadratowych wypuścił swój pierwszy zwiastun na początku miesiąca i ostatecznie zadebiutuje na molo Navy Pier w Chicago w przyszłym tygodniu, w piątek, 1 marca.

„Dzięki tej wciągającej opowieści chcieliśmy uchwycić bogatą różnorodność mieszkańców Chicago i tętniące życiem dzielnice, które splatają tkankę tak wyjątkowego miasta” – powiedziała Lisa Adams, dyrektor operacyjna i producentka wykonawcza Flyover Attractions.

Zgodnie z zapowiedzią kultowe miejsca w Chicago, które zostaną zaprezentowane na platformie FlyOver, to Navy Pier, North Ave Beach, Lake Shore Drive, Chicago Theatre i Joffrey Ballet.

„Od wspinania się na drapacze chmur o wysokości ponad 13000 stóp, przez nurkowanie w dół budynków, prześlizgiwanie się po chodnikach, nurkowanie w kultowych obiektach, takich jak Chicago Theatre, po unoszenie się wśród fajerwerków i nie tylko – to doświadczenie będzie pierwszym tego rodzaju w Chicago” – napisano w komunikacie FlyOver.

Obsługujące jednocześnie 60 gości, fotele ruchome zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać swoim pasażerom poczucie ruchu. Jednocześnie goście doświadczą wiatru, mgły i zapachów.

Bilety są już w sprzedaży i można je znaleźć na stronie www.flyoverchicagonavypier.com.

 

Źródło: secretchicago
Foto: YouTube, Flyover
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu