Połącz się z nami

News Chicago

Uwaga: Zima w Illinois! Jeśli nie musicie wychodzić, pozostańcie w ciepłych domach

Opublikowano

dnia

Silne podmuchy wiatru połączone z niskimi temperaturami i opadami śniegu stworzą „potrójne zagrożenie” w okolicy Chicago już dzisiaj. Dotyczy ono zarówno osób udających się w podróż, ze względu na bardzo trudne warunki na drogach, jak i każdego, kto znajduje się na zewnątrz, ponieważ odczuwalna temperatura przy tym wietrze może spaść do 35 stopni poniżej zera. Część szkół ogłosiła zamknięcie.

Eksperci podkreślają, że chociaż suma opadów śniegu może nie być duża, warunki panujące w czasie śnieżycy sprawią, że podróż będzie prawie niemożliwa, a przebywanie na świeżym powietrzu będzie potencjalnie coraz bardziej niebezpieczne.

Dr Trevor Lewis z Cook County Health, ostrzega, że przy takiej pogodzie odmrożenie rąk może nastąpić nawet w ciągu minut.

Naturalnym mechanizmem rozgrzewania organizmu są dreszcze, to znak ostrzegawczy dla osób przebywających na zewnątrz, aby jak najszybciej dostać się do środka, zdjąć mokre ubranie i się zagrzać.

REKLAMA REKLAMA

Najlepszym sposobem walki z zimnem, jeśli musisz przebywać na zewnątrz jest kaptur z podszewką z futra, ponieważ blokuje większość wiatru i najlepiej utrzymuje temperaturę ciała. Tak wykazało badanie przeprowadzone w 2004 roku na trzech uniwersytetach.

Wyściełany futrem kaptur był znany myśliwym i Inuitom od tysięcy lat.

Ostrzeżenie przed burzą zimową rozpocznie się w czwartek o godzinie 9 rano w powiatach McHenry, DeKalb, Kane, LaSalle, Kendall i Grundy.

Ostrzeżenie zacznie obowiązywać w powiatach Lake, DuPage, Kankakee, Cook i Will w Illinois w południe oraz w Lake, Newton i Jasper w północno-zachodniej Indianie od godziny 3:00 popołudniu.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać w całym regionie do godziny 6 rano w sobotę.

Muzea, ogrody zoologiczne i inne atrakcje w Chicago ogłosiły zamknięcia z powodu ekstremalnej pogody, część szkół także będzie już dzisiaj zamknięta, ich aktualizowaną na bieżąco listę można znaleźć tutaj.

Meteorolog NBC 5 Storm Team, Paul Deanno, zapowiada, że najgorsza burza ma uderzyć między 8:00PM czwartek a 12:00 w południe w piątek, chociaż w niektórych lokalizacjach warunki podróżowania mogą ulec „szybkiemu pogorszeniu” znacznie wcześniej po południu.

Kiedy zacznie padać śnieg?

Śnieg zacznie padać w czwartek rano w zachodniej części Illinois, przesuwając się na wschód w kierunku miasta wczesnym popołudniem.

Jak duży opad śniegu jest spodziewany?

Obecnie prognozowane sumy opadów śniegu nie są bardzo duże, ale to połączenie śniegu, silnych wiatrów i niskiej temperatury stwarza niebezpieczeństwo.

W niektórych obszarach spadnie więcej niż 8 cali śniegu, podczas gdy w innych bliżej 3 cali, chociaż prognozy nadal się zmieniają. Silne podmuchy wiatru będą przenosić akumulujący się śnieg.

Niebezpieczne warunki podróży

National Weather Service ostrzega podróżnych i kierowców – niezależnie od tego, czy wybierają się na wycieczkę poza miasto, czy tylko dojeżdżają do pracy, że warunki podróży podczas szczytu burzy mogą potencjalnie „zagrażać życiu”.

W komunikacie wysłanym w środę po południu policja stanowa Illinois poprosiła mieszkańców o unikanie podróży. Illinois Tollway poinformowało, że planuje zwiększyć liczbę personelu na czas burzy.

Atak zimy nadchodzi w jednym z najbardziej ruchliwych okresów w roku. Według AAA, oczekuje się, że 113 milionów Amerykanów, w tym 5,8 miliona osób w Illinois, przejedzie 50 mil lub więcej między 23 grudnia a 2 stycznia.

Tylko w środę i czwartek Illinois Tollway oczekiwało 1,7 miliona pojazdów korzystających z systemu płatnych dróg.

Według Departamentu Lotnictwa Chicago około 2,9 miliona podróżnych przewinie się przez międzynarodowe lotniska O’Hare i Midway między 21 grudnia a 2 stycznia.

Według NWS najbardziej śnieżne Boże Narodzenie w historii Chicago miało miejsce w 1950 r., kiedy w mieście spadło nieco ponad pięć cali śniegu.

 

Źródło: nbc
Foto: Twitter, youTube, istock/Tatiana Dvoretskaya

News Chicago

Od dzisiaj można kupować jednodniowe bilety na koncert Metalliki w Chicago 2024

Opublikowano

dnia

Autor:

W sierpniu 2024 r. zespół Metallica, zagra dwa koncerty na Soldier Field w Chicago, promując swój nowy album 72 Seasons. Trasa M72 World Tour rozpocznie się w kwietniu w Amsterdamie. Od dzisiaj można kupować bilety na pojedynczy koncert.

Trasa Metalliki będzie obejmowała dwudniowe postoje we wszystkich 22 miastach zgodnie z harmonogramem, a setlisty i składy supportów na oba wieczory będą zupełnie inne, poinformował zespół.

„Począwszy od kwietnia 2023 roku odwiedzimy 22 różne miasta na całym świecie i zagramy dwie noce w każdym z nich, a każdy program „No Repeat Weekend” dostarczy zupełnie wyjątkowych wrażeń: dwie zupełnie różne setlisty z dwoma różnymi zespołami otwierającymi koncert każdej nocy” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Metallica wystąpi na Soldier Field w Chicago 9 i 11 sierpnia 2024 roku.

REKLAMA REKLAMA

Bilety jednodniowe są dostępne od 20 stycznia br., zgodnie z komunikatem.

Trasa M72 będzie miała scenografię, która przeniesie zespół na środek sceny, dzięki czemu fani będą mieli 360-stopniowy widok na występ.

Pantera i Mammoth WVH mają wystąpić na pierwszym koncercie Metalliki w każdym mieście w Ameryce Północnej, podczas gdy Five Finger Death Punch i Ice Nine Kills będą supportować drugiego wieczoru.

Ostatni raz Metallica wystąpiła w Windy City w lipcu tego roku podczas pierwszego dnia festiwalu Lollapalooza.

 

Źródło: fox32
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Aplikacja dla rowerzystów ma zwiększyć ich bezpieczeństwo na ścieżkach w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Lokalny programista internetowy pracuje nad aplikacją, która będzie gromadzić filmy przedstawiające „wrogą infrastrukturę rowerową” miasta. RideReel stworzy mapę niebezpiecznych wypadków w Chicago, by doprowadzić do zmian w istniejących ścieżkach rowerowych.

Zapalony rowerzysta Ben Harvey testuje RideReel, aplikację, która poprosi rowerzystów o przesłanie filmów przedstawiających „przerażające sytuacje”, jakie mają na drogach i ścieżkach rowerowych w Chicago. Ich raporty zostaną następnie naniesione na mapę miasta w celu śledzenia trendów.

Rowerzyści od dawna krytykują miejską sieć ścieżek rowerowych, za dziesiątki wypadków, w których ranni są, lub ponoszą śmierć osoby na rowerach.

Rodzice 3-letniej Elizabeth „Lily” Grace Shambrook, która zginęła podczas jazdy z mamą w Uptown, złożyli w tym tygodniu pozew, twierdząc, że miasto ma „niedostateczne” przepisy wykonawcze, aby powstrzymać kierowców przed blokowaniem ścieżek rowerowych.

REKLAMA REKLAMA

Nowe przepisy mają wprowadzić w Chicago mandaty z kamer dla kierowców, którzy parkują na ścieżkach dla rowerzystów, o czym pisaliśmy wczoraj.

Ale wg Harveya zbyt często miasto zrzuca winę na złych kierowców zamiast na własną infrastrukturę, co stwarza niepewne warunki dla rowerzystów, którzy muszą dzielić drogi z kierowcami.

Przesyłanie niebezpiecznych zdarzeń do RideReel „uczyni dowody niezaprzeczalnymi” – powiedział Harvey.  „Chcemy pokazać wybranym urzędnikom, jak to jest jeździć na rowerze w Chicago”.

Harvey, który jest członkiem grupy aktywistów Chicago, Bike Grid Now!, ma nadzieję, że decydenci przejrzą aplikację, aby zidentyfikować punkty zapalne, które wymagają więcej środków ochronnych. Może to obejmować progi zwalniające, surowsze ograniczenia prędkości i chronione ścieżki rowerowe.

Aplikację testuje teraz mała grupa rowerzystów, mając nadzieję na uruchomienie jej w całym mieście w ciągu następnego miesiąca.

Harvey zachęca rowerzystów, aby kupili uchwyt na telefon i pobrali aplikację z kamerą samochodową, jeśli zdecydują się nagrywać swoje przejażdżki.

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: YouTube, istock/PittsburghDamian
Czytaj dalej

News Chicago

Pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny. Dzieci były niesłusznie przetrzymywane

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek wniesiono pozew przeciwko Departamentowi ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois. Zarzuca on instytucji niesłuszne przetrzymywanie w areszcie dla nieletnich dzieci, pomimo, że sędzia nakazał ich zwolnienie. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

Błędne przetrzymanie dzieci pozbawiło je „codziennych radości, doświadczeń i możliwości dzieciństwa”, wg federalnego pozwu.

Zarzuca on dyrektorowi Departamentu ds. Dzieci i Rodziny stanu Illinois, Marcowi Smithowi, który został osobiście wybrany przez J.B. Pritzkera i jego poprzednikom, to, że nie dopilnowali, aby podopieczni byli umieszczani w odpowiednich obiektach mieszkalnych.

Zamiast tego dzieci pozostały niepotrzebnie w ośrodkach zatrzymań dla nieletnich. Według pozwu, który został złożony w imieniu kilku nieletnich, problem ten trwa już od ponad 30 lat.

REKLAMA REKLAMA

Departament ds. Dzieci i Rodziny DCFS od ponad trzech dekad działa pod nadzorem sądu federalnego z powodu sporów sądowych z American Civil Liberties Union of Illinois wzywających do reformy systemu opieki nad dziećmi.

Departament poczynił postępy w latach 90., ale potem wkroczył w erę kontrowersji, z 14 różnymi liderami agencji od 2003 do 2019 roku.

Rzecznik DCFS, Bill McCaffrey, przekazał w oświadczeniu, że agencja „pracuje tak szybko, jak to możliwe, aby umieścić młodzież w odpowiednich i bezpiecznych warunkach”, a proces zależy od dostępności miejsc.

W roku podatkowym 2022 DCFS miał 57 młodych ludzi, którym pozwolono wyjść z aresztu, ale zostali zmuszeni do pozostania w ośrodkach detencyjnych, ponieważ nie było dla nich miejsca zamieszkania.

Liczba ta spadła z 67 w roku podatkowym 2021 i 64 w roku podatkowym 2020, powiedział McCaffrey.

Dzieci są umieszczane pod opieką DCFS, jeśli istnieje podstawa prawna do objęcia opieki przez państwo. Na przykład agencja bierze odpowiedzialność za dziecko, jeśli istnieją wystarczające dowody na to, że między innymi dziecko było wykorzystywane lub zaniedbywane.

W pozwie stwierdza się, że DCFS musi umieszczać każde dziecko „w najmniej restrykcyjnym (najbardziej rodzinnym) otoczeniu, które leży w najlepszym interesie dziecka”.

Russell Ainsworth, prawnik z firmy Loevy & Loevy, adwokat powodów, nazwał tę sytuację „bardzo prostym problemem z prostym rozwiązaniem”. Wg niego DCFS musi znaleźć więcej miejsca do zamieszkania dla dzieci będących pod jego opieką.

O śmierci 171 dzieci w 2022 roku będących pod opieką DCFS pisaliśmy wczoraj.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Popularne w tym miesiącu