Połącz się z nami

News Chicago

Buffalo Grove będzie głosowało za budżetem wysokości 126 milionów dolarów

Opublikowano

dnia

Podczas gdy przywódcy Buffalo Grove przygotowują się do otwarcia przesłuchań w sprawie budżetu miasteczka na 2023 r., urzędnicy zachwalają jego silną sytuację finansową i stosunkowo niewielkie uzależnienie od podatków od nieruchomości.

W swoim corocznym liście towarzyszącym proponowanemu budżetowi menedżer miasteczka Dane Bragg stwierdził, że Buffalo Grove wejdzie w 2023 r. z ponad 39 milionami dolarów rezerw na operacje, sprzęt i programy kapitałowe.

Buffalo Grove spodziewa się zebrać w przyszłym roku 128 milionów dolarów przychodów, z czego około 17 milionów będzie pochodzić z podatków od nieruchomości.

Ponad 8 milionów dolarów przychodów będzie pochodzić z wpływów z obligacji, a ponad 9 milionów dolarów z rezerw kapitałowych. Pozostała część będzie pochodzić z opłat, podatków od sprzedaży, podatków dochodowych i innych źródeł.

REKLAMA REKLAMA

Oczekuje się, że wydatki wyniosą ponad 126 milionów dolarów, a wynagrodzenia i świadczenia pracowników wyniosą ponad 49 milionów dolarów.

Zgodnie z propozycją budżetu stawki za wodę i kanalizację wzrosną w styczniu z 7,65 USD do 7,94 USD za 1000 galonów, co jest podyktowane polityką wzywającą do corocznej podwyżki stawki o 4%.

Nie planuje się podwyżki opłat za zarządzanie wodami opadowymi ani za wywóz śmieci.

Wydatki kapitałowe powinny wynieść ponad 25 milionów dolarów, w tym 15 milionów dolarów na modernizację budynku przy 1650 Leider Lane dla nowej siedziby robót publicznych.

Obsługa zadłużenia pochłonie dodatkowe 5,4 miliona dolarów. Miasto wyemitowało w tym roku 21 milionów dolarów obligacji na projekt obiektu robót publicznych.

Buffalo Grove planuje kontynuować Program Modernizacji Infrastruktury w 2023 roku, wydając ponad 23 miliony dolarów, z czego 4,8 miliona z lokalnych źródeł finansowania.

Miasto planuje również zainwestować w technologię, w tym wdrożenie noszonych przez policję kamer ciała przed terminem stanowym w 2025 r.

W budżecie jest 3% podwyżka płac dla pracowników niezrzeszonych. Zatrudnienie w miasteczku wynosi 214 pełnych i 38 niepełnych etatów.

Oczekuje się, że powiernicy zatwierdzą budżet 5 grudnia.

 

 

Źródło: dailyherald
Foto: YouTube

News Chicago

Dzisiaj w Chicago otwarcie wystawy upamiętniającej zagładę polskich Żydów w Aktion Reinhardt

Opublikowano

dnia

Autor:

W ramach obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt”, 30 listopada o godzinie 7.00 p.m., zostanie otwarta wystawa pt. „Tak jakby nas nigdy nie było” w Polish National Alliance, przy 6100 N Cicero Ave. Chicago.

Poza specjalnie przygotowanymi wysokiej jakości zdjęciami dokumentującymi „Aktion Reinhardt”, będą tu także formy multimedialne, w tym film Michała Szymanowicza pt. „Tak jakby nas nigdy nie było”.

W prezentowanym o godzinie 7.30 PM filmie mówią świadkowie zagłady 1942 r., osoby mieszkające w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie Zapraszamy!

Więcej o projekcie upamiętniającym „Aktion Reinhardt” można znaleźć na stronie internetowej.

REKLAMA REKLAMA

Organizatorami obchodów Dnia Pamięci o Zagładzie Żydów w 80. Rocznicę „Aktion Reinhardt” są Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowski Instytut Historyczny, Państwowe Muzeum na Majdanku, Towarzystwo Projektów Edukacyjnych oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronatem objął wydarzenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Źródło: informacja własna
Foto: TPE, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś ostatni dzwonek by przedłużyć wygasającą ważność prawa jazdy i dowodu osobistego w Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Po około dwóch latach przesuwania terminu, ostateczne przedłużenie czasu na odnowienie praw jazdy i dowodów osobistych kończy się 1 grudnia. Dzisiaj więc ostatnia szansa by to zrobić.

Sekretarz stanu Illinois Jesse White początkowo przedłużył okres odnowienia ze względu na pandemię COVID-19 w 2020 r. i zapowiedział liczne kolejne przedłużenia.

Przedłużenie ważności dotyczy praw jazdy, dowodów osobistych i zezwoleń szkoleniowych, ale nie obejmuje komercyjnych praw jazdy i zezwoleń szkoleniowych CDL.

White przedłużył datę wygaśnięcia ograniczonych praw jazdy do 1 grudnia, ale tylko w przypadku zezwoleń, które miały wygasnąć między 1 grudnia 2021 r. a 1 grudnia 2022 r.

REKLAMA REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu zachęca ludzi do dokończenia procesu odnowienia online, jeśli to możliwe, chociaż kierowcy mają także możliwość osobistego odwiedzenia urzędu.

W niektórych przypadkach osobista wizyta w Biurze Sekretarza Stanu jest wymagana. Dotyczy to nowych kierowców, nowych posiadaczy karty ID, osób starających się po raz pierwszy o dokument REAL ID, a także kierowców w wieku od 75 lat wzwyż.

Kierowcy z Illinois mogą umówić się na spotkanie w jednym z 30 punktów usług dla kierowców.

Biuro Sekretarza Stanu informuje, że niektóre większe urzędy mogą wymagać umawiania spotkań. Dodatkowe informacje i umawiania się na spotkanie na stronie ilsos.gov.

Rząd federalny przedłużył również do 3 maja 2023 r. termin dostosowania praw jazdy i dowodów tożsamości przez wszystkie stany, w tym Illinois, do nowych przepisów o REAL ID.

Po tej dacie, aby lecieć samolotem rejsu krajowego trzeba mieć przy sobie paszport amerykański, jeśli pasażer nie posiada dokumentu REAL ID.

Prawa jazdy i dowody osobiste w systemie REAL ID nie będą odnawiane drogą pocztową. Mieszkańcy Illinois muszą odwiedzić Biuro Sekretarza Stanu. 

Źródło: nbc
Foto: Illinois Secretary of State, istock/Prostock-Studio
Czytaj dalej

News Chicago

60-latka z Blue Island okradła ciężarówkę bankową na North Side. Uciekła z 200 tys. dolarów

Opublikowano

dnia

Autor:

Mieszkanka Blue Island została aresztowana w poniedziałek po południu po rzekomej kradzieży torby z pieniędzmi z otwartej furgonetki stojącej przed Chase Bank na North Side w Chicago.

Około godziny 12:27PM policja poinformowała, że ​​60-letnia Sharon Carabine-Deirberger zabrała torbę zawierającą nieznaną kwotę gotówki z opancerzonej ciężarówki Brinks w bloku 5700 North Broadway.

Carabine-Deirberger następnie uciekła z okolicy, ale ostatecznie została zatrzymana przez policję w Chicago przy 1100 West Granville Avenue – czyli około mili na północ od miejsca popełnienia przestępstwa.

Policja poinformowała, że ​świadek kradzieży wezwał policję.

REKLAMA REKLAMA

Worek pieniędzy został odzyskany, a Carabine-Deirberger została oskarżona o kradzież przekraczającą 100 000 dolarów, podała policja.

Według doniesień, w torbie znajdowało się 200 000 dolarów w gotówce.

Rzecznik Chase Bank powiedział, że żaden z jego pracowników nie został ranny, ale budynek będzie zamknięty na resztę dnia jako środek ostrożności.

Carabine-Deirberger miała się stawić w sądzie we wtorek.

 

Źródło: fox32
Foto: Chicago Police Department
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu