Połącz się z nami

News Chicago

Kwame Raoul Prokuratorem Generalnym Illinois. Zwyciężył z Thomasem DeVore

Opublikowano

dnia

Po kampanii oskarżanej o zbyt duże emocje związane z między innymi przestępczością i reakcją stanu na pandemię, Demokrata Kwame Raoul odniósł we wtorek  decydujące zwycięstwo nad Republikaninem Thomasem DeVore i rozpocznie drugą kadencję jako Prokurator Generalny stanu Illinois.

Według nieoficjalnych wyników z 87% okręgów, Raoul dostał 55% głosów, a adwokat z południa stanu DeVore, prawie 43%.

Raoul ogłosił zwycięstwo tuż po 10:00 wieczorem, emocjonalnym przemówieniem.

„Jestem Waszym 42. Prokuratorem Generalnym i zamierzam służyć jako taki przez następne cztery lata” – powiedział kibicom na Offshore Rooftop w Navy Pier.

W późniejszym tweecie obiecał rozprawić się z przemocą z użyciem broni, chronić dzieci przed internetowymi drapieżnikami i „zapewnić, że Illinois pozostanie bezpieczną przystanią dla kobiet”

DeVore rozmawiał ze swoimi zwolennikami w The Drake Hotel w Oak Brook.

„Trzy lata temu, kiedy to się zaczęło, nie chodziło nawet o wybory, chodziło o przeciwstawienie się rządowi, który robił rzeczy, których nie powinien był robić” – powiedział DeVore.

„W ciągu tych trzech lat byłem dumny, widząc, że ludzie w całym stanie, nawet w Cook County, stają w obronie tego, co uważają za słuszne”.

Raoul i DeVore różnili się wyraźnie w większości kwestii, wśród których najważniejsze były rozkazy wykonawcze Pritzkera związane z pandemią.

Biuro Raoula wielokrotnie walczyło z DeVore w sądzie, aby bronić stanu przed procesami sądowymi kwestionującymi nakaz Pritzkera i inne przepisy wykonawcze mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Chociaż nie było ostatecznego orzeczenia w żadnym z ponad 30 pozwów, które DeVore złożył przeciwko stanowi, udało mu się tymczasowo zatrzymać niektóre zasady Pritzkera. Postępowanie sądowe posłużyło jako trampolina w kampanii DeVore, który dzięki niemu stał się znany w Illinois.

Raoul miał zdecydowaną przewagę finansową w wyścigu.

DeVore rozpoczął lipiec z niecałymi 16 000 $ w swoim funduszu kampanii po wygraniu prawyborów GOP. We wtorek DeVore poinformował, że zebrał ponad 500 000 dolarów dodatkowych składek, z czego około połowa pochodziła z pożyczki, którą zaciągnął na swoją kampanię.

Raoul otrzymał 1 milion dolarów z funduszu kampanii Pritzkera, a w poniedziałek zgłosił ponad 1,1 miliona innych darowizn, które otrzymał od 1 lipca, oprócz 1,1 miliona w gotówce, które miał pod ręką na koniec czerwca.

Kandydat Partii Libertariańskiej Daniel K. Robin, 45-letni prawnik z Schaumburga, zdobył 2% głosów, zgodnie z nieoficjalnymi wynikami.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube

News Chicago

Gdy oddamy krew, duch Emily z Arlington Heights wciąż będzie pomagał chorym

Opublikowano

dnia

Autor:

25 lutego w parafii Matki Bożej Przydrożnej odbędzie się zbiórka krwi ku pamięci dziewczynki z Arlington Heights, która zmarła w 2007 roku po dwuletniej walce z ostrą białaczką szpikową.

Emily Ann Holum zachorowała na ostrą białaczkę szpikową gdy miała 4 lata. Przez dwa lata dzielnie toczyła swą walkę z wdziękiem, godnością i determinacją. Była mała, ale potężna, dzięki czemu zyskała pseudonim Mighty Mite. Miała 6 lat, kiedy zmarła.

W czasie leczenia Emmy potrzebowała licznych transfuzji produktów krwiopochodnych, przyjęła ich ponad 100. Teraz jej wdzięczna za ten dar rodzina, organizując zbiórki krwi, może nadal pomagać innym. Uważają, że duch Emily pomaga teraz innych chorym.

Zbiórka krwi pamięci Emily Ann Holum potrwa od 8:00AM do 2:00PM w niedzielę, 25 lutego, w parafialnej sali gimnastycznej, przy435 S. Ridge Ave. w Arlington Heights.

Można po prostu przyjść, ale zaleca się umawianie spotkań. W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt pod adresem Parisnurse@olwparish.org.

 

Źródło: dailyherald
Foto: olwparish
Czytaj dalej

News Chicago

Chicago rozbrzmiewa muzyką Polaka. Odwiedźcie festiwal „Chopin In the City”

Opublikowano

dnia

Autor:

W Chicago trwa VIII festiwal „Chopin In the City”. Z tej okazji do niedzieli włącznie możemy brać udział w różnorodnych, wielokulturowych występach uznanych muzyków, wokalistów i artystów. A 1 marca będziemy świętować specjalną uroczystością urodziny polskiego kompozytora.

Sobota, 24.02.2024, godz. 8:00PM

Green Mill | 4802 N. Broadway | Chicago, Illinois
GRUPA GRAŻYNY AUGUŚCIK
Grażyna Auguścik – wokal
Jon Deitemyer – perkusja
Ben Lewis – fortepian
Jan Kregor – gitara
Ethan Philion – bas
Bilety w cenie 20 dolarów płatne gotówką będą dostępne tylko przy drzwiach.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 12:00PM

Centrum Kopernika | 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
Pracownia Artystyczna Patrycji Stępniak | „Malowanie Chopina” | Rodzinny Jarmark Sztuki
KWARTET ANY EVERLING 
Ana Everling – wokal, perkusja
Hunter Diamond – instrumenty dęte drewniane, perkusja
Kenny Reichert – gitara elektryczna
Edinho Gerber – gitara akustyczna
Bilety w cenie 25 dolarów można kupić online.

Niedziela, 25.02.2024 godzina 4:00PM

ProMuzyka | 713 W. Wrightwood Avenue | Chicago, Illinois
„Et pereat mundus” projekt 
Roberts Świstelnicki – fortepian, poezja, kompozycja
Greg Artry – perkusja, wokal
Dave Miller – gitara
Katie Ernst – bas, wokal
Marek Feldman – skrzypce
Jon Irabagon – saksofon
Za wstęp przyjmowane będą wolne datki.

Piątek, 03.01.2024, godzina 7:30PM

Akademia Muzyczna PaSO 5400 Lawler Ave. | Chicago, Illinois
Świętujemy urodziny Chopina
Grażyna Auguscik – głos
Ben Lewis – fortepian
Warren Oja – wiolonczela
Andrzej Krukowski – czytanie poezji
Bilety w cenie 30 dolarów będą dostępne przy wejściu.

Serdecznie Zapraszamy!

„To jest takie ważne, żeby naszą obecnością podkreślać to, że jesteśmy ważni w tym środowisku i ważna jest nasza sztuka”, mówiła Grażyna Auguścik w studiu Radia Deon przy okazji okazji VII festiwalu „Chopin In The  City”.

 

Źródło: Sounds And Notes
Foto: YouTube, Sounds And Notes, Lionello Balestrieri, „Fryderyk Chopin przy fortepianie”
Czytaj dalej

News Chicago

Ostatni Koncert tragicznie zmarłej bezdomnej Polki – Emilii Lipińskiej

Opublikowano

dnia

Autor:

Jak już informowaliśmy, w Chicago zmarła młoda Polka, która była bezdomna i grała na skrzypcach na ulicy. Wolontariusze ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego zarejestrowali jej uliczny koncert, nie wiedząc, że był ostatnim, i że więcej Emilki nie zobaczą.

Mamy nadzieję, że rodzinie Emilii Lipińskiej uda się zorganizować jej ostatnie pożegnanie. Rodzina mieszkająca w Rzeszowie czeka obecnie na informacje z prosektorium i kostnicy w Chicago. Ciało Emilli zostało przywiezione tu 11 lutego.

Emilka mówiła wolontariuszom ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, że na skrzypcach zaczęła się uczyć grać jako dziecko w Polsce, a później już na Florydzie jako nastolatka pobierała prywatne lekcje. Nie wiadomo dlaczego mieszkała na ulicy.

Według informacji uzyskanych przez wolontariuszy WŻCh kilka dni przed śmiercią Emilia miała problemy z palcami u nóg i została przyjęta do szpitala. Polce zaproponowano amputację palców, ale Emilia wyszła ze szpitala przypuszczalnie na własne żądanie.

Niedługo po wyjściu ze szpitala Emilię znaleziono martwą. Na drugi dzień w tym samym miejscu zmarła ponoć koleżanka Emilki, która wzięła jej skrzypce i także grała na ulicy.

Z naszą redakcją skontaktowała się Barbara Ziarko, mieszkająca w Rzeszowie ciocia zmarłej. Napisała, że Emilia utrzymywała stały kontakt ze swoją babcią, Ewą Jeziersk-Klusek.

Babcia Emilii chce przylecieć do Chicago a rodzina chciałaby zapobiec skremowaniu jej ciała i pochowaniu w zbiorowym grobie. Rozważa także możliwość sprowadzenia zwłok do Ojczyzny.

 

Źródło: informacja własna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Popularne w tym miesiącu