Połącz się z nami

NEWS Florida

Setki migrantów przybywających z Kuby i Haiti na prowizorycznych tratwach zatrzymano u wybrzeży Florydy w piątek i sobotę

Opublikowano

dnia

Setki haitańskich i kubańskich migrantów korzystających z 16 różnych, prowizorycznych statków zostało zatrzymanych po tym, jak wylądowali na lądzie lub dotarli do wybrzeży Florydy od piątku do soboty, podał amerykański urząd celny i straż graniczna. W jednym dramatycznym incydencie uratowano ponad 330 migrantów z Haiti po tym, jak w sobotę po południu ich tratwa utknęła na mieliźnie w pobliżu Florida Keys.

W sobotę agenci Straży Granicznej zatrzymali 113 haitańskich migrantów po tym, jak ich żaglowiec osiadł na mieliźnie u wybrzeży Key Largo, w pobliżu zamkniętej społeczności Ocean Reef, poinformowali urzędnicy.

US Coast Guard zamieściła na Twitterze zdjęcia i wideo, które pokazują łódź pełną ludzi, w tym wielu w pomarańczowych kamizelkach ratunkowych. Niektórzy zeskoczyli z łodzi i zostali wyciągnięci z wody.

Dwóch migrantów zostało zabranych do szpitala rejonowego z powodu odwodnienia. W tweecie napisano, że pozostałych 218 migrantów na pokładzie zostało przeniesionych na łódź amerykańskiej straży przybrzeżnej.

REKLAMA REKLAMA

Amerykańska Służba Celna i Ochrony Granic CBP zatrzymała również 150 kubańskich migrantów, którzy przybili do brzegu.

W piątek i sobotę władze federalne zareagowały na 16 lądowań migrantów na Florydzie i aresztowały 268 osób.

Obszar u wybrzeży północnego Key Largo jest od listopada częstym celem podróży haitańskich migrantów. Trwa dochodzenie w celi zidentyfikowania osób organizujących przemyt ludzi do Stanów Zjednoczonych.

Wszyscy migranci zatrzymani w ciągu ostatnich dni podróżowali na prowizorycznych, przeładowanych statkach. Urzędnicy proszą migrantów, aby unikali tych niebezpiecznych podróży, które mogą zakończyć się utonięciem.

 

Źródło: fox13, cnn
Foto: U.S. Coast Guard

REKLAMA REKLAMA

NEWS Florida

Troje nastolatków ukradło Maserati w powiecie Pinellas. Rajd zakończył się tragicznie dla 15-latka

Opublikowano

dnia

Autor:

Troje nastolatków znalazło łatwy do kradzieży pojazd, gdy w niedzielę wczesnym rankiem odkryli odblokowane Maserati z kluczami w środku na podjeździe w północno-wschodnim powiecie Pinellas, po przejściu huraganu Ian. Skutkiem szalonego rajdu było rozbicie super samochodu i śmierć 15-latka.

Trzech chłopców, 15-letni Keondrick Lang, 15-letni Mario Bonilla i 16-letni Malachi Daniels sprawdzali klamki drzwi samochodów pod kątem blokady w sąsiedztwie 29th Street N i 58th Avenue N. w St. Pete.

Kiedy drzwi Maserati się otworzyły, zobaczyli, że klucze są w środku, i wskoczyli do środka.

Tymczasem funkcjonariusze w helikopterze zauważyli nastolatków, gdy wsiadali do samochodu. Śmigłowiec został wysłany wcześniej na miejsce innego przestępstwa – włamania – a policjanci zabierali podejrzanego do aresztu.

REKLAMA REKLAMA

Funkcjonariusze będący na ziemi zostali powiadomieni o możliwej kradzieży pojazdu i próbowali zbliżyć się do pojazdu, ale Maserati wystartował. Prowadził Lang. Bonilla siedziaa na przednim siedzeniu pasażera, a Daniels z tyłu.

Biuro Szeryfa Powiatu Pinellas ma politykę, aby nie angażować się w pościgi na jezdni, ale gdy nastolatki zobaczyły, że w okolicy jest policja, wystartowali, jakby byli ścigani, według szeryfa.

Helikopter śledził ich ruchy z góry, aż do katastrofy.

Maserati wjechał bokiem w budynek przy 62. Alei N, naprzeciwko Winn-Dixie i przewrócił się na parkingu.

Jeden z nastolatków zginął na miejscu, a inny może nie przeżyć, przekazał szeryf powiatu Pinellas.

Bonilla poniósł śmierć w katastrofie, a Daniels może nie przeżyć. Lang został hospitalizowany i jego stan jest poważny, ale oczekuje się, że przeżyje.

Maserati uległo całkowitemu zniszczeniu.

Szeryf poinformował, że nastolatkowie nie mieli kryminalnej przeszłości, chociaż zostali zatrzymani razem przez policję w Kenneth City. W tym czasie wezwano ich rodziców i chłopcy wrócili do ​​domu.

Rodzice nastolatków byli zrozpaczeni katastrofą. Wcześniej próbowali poprawić ich zachowanie. Jeden z chłopców został niedawno przeniesiony do innej szkoły.

 

 

Źródło: fox10
Foto:fox10

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

NEWS Florida

Mieszkańcy powiatów Tampa Bay już mogą ubiegać się o pomoc w związku ze zniszczeniami huraganu Ian

Opublikowano

dnia

Autor:

Amerykańska Administracja Małych Przedsiębiorstw ogłosiła, że ​​otworzy w poniedziałek Centrum Odzyskiwania Biznesu w powiecie Hillsborough, pierwsze z wielu, jakie agencja planuje otworzyć w powiatach dotkniętych huraganem Ian. Centrum zapewni pomoc w ubieganiu się o niskooprocentowane pożyczki dla firm i osób dotkniętych huraganem.

Placówka będzie działać w Chloe Coney Urban Enterprise Center, 1907 E Hillsborough Ave., w Tampie.

Mieszkańcy powiatów Charlotte, Collier, DeSoto, Hardee, Hillsborough, Lee, Manatee, Orange, Osceola, Pinellas, Polk, Sarasota i Seminole mogą ubiegać się o odszkodowanie fizyczne i ekonomiczne.

Małe firmy i organizacje non-profit w powiatach Brevard, Broward, Glades, Hendry, Highlands, Indian River, Lake, Miami-Dade, Monroe, Okeechobee, Pasco, Sumter i Volusia mogą ubiegać się tylko o pożyczki przysługującej na wypadek katastrofy gospodarczej.

REKLAMA REKLAMA

Właściciele domów mogą ubiegać się o pożyczki o wartości do 200 000 USD na poniesione szkody materialne a organizacje non-profit i firmy dowolnej wielkości na kwotę do 2 mln USD.

Pożyczki na zniszczenie mienia osobistego, w tym na pojazdów, są dostępne do 40 000 USD dla właścicieli domów i najemców.

Małe przedsiębiorstwa kwalifikują się do strat z tytułu szkód gospodarczych, nawet jeśli nie doznały szkód fizycznych, ale utraciły działalność. Pożyczki można również wykorzystać do relokacji.

Tylko straty nieobjęte ubezpieczeniem lub inną rekompensatą kwalifikują się do pomocy. Zgodnie z komunikatem prasowym domy drugorzędne, osobiste łodzie rekreacyjne, samoloty i pojazdy rekreacyjne nieużywane do celów biznesowych nie będą kwalifikowane.

Ostateczny termin na składanie wniosków o pożyczki na szkody fizyczne upływa 28 listopada, a termin na pożyczki na szkody gospodarcze to 29 czerwca 2023 r.

Stopy procentowe zaczynają się od 2,188% dla osób fizycznych, 1,875% dla organizacji non-profit i 3,04% dla firm.

Centrum w Tampie będzie działać od 9:00 a.m. do 5:00 p.m. od poniedziałku do piątku i od 9:00 a.m. do 1:00 p.m. w soboty. Należy przynieść dowód osobisty oraz telefon komórkowy, jeśli jest dostępny.

Wnioskodawcy powinni być również przygotowani na składanie deklaracji podatkowych w dalszej części procesu.

Wnioskodawcy powinni zarejestrować się online na stronie DisasterAssistance.gov, pobrać aplikację mobilną Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego lub zadzwonić na bezpłatną infolinię tej agencji pod numer 800-621-3362.

W komunikacie prasowym stwierdzono, że wnioskodawcy mogą również złożyć wniosek online za pomocą elektronicznego wniosku o pożyczkę na stronie disasterloanassistance.sba.gov/ela/s/ i powinni złożyć wniosek zgodnie z deklaracją Small Business Administration nr 17644.

Informacje o pożyczkach na wypadek klęsk żywiołowych i formularze wniosków można również uzyskać dzwoniąc pod numer 800-659-2955 (wybierz 711, aby uzyskać dostęp do usług przekaźnikowych telekomunikacyjnych) lub wysyłając wiadomość e-mail na adres DisasterCustomerService@sba.gov.

Wnioski o pożyczkę można pobrać ze strony sba.gov/disaster, a wypełnione wnioski można przesłać pocztą na adres: Small Business Administration, Processing and Disbursement Center, 14925 Kingsport Road, Fort Worth, Texas 76155.

 

 

Źródło: tampabay
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej

News USA

77 potwierdzonych ofiar śmiertelnych huraganu Ian. Akcja ratunkowa trwa

Opublikowano

dnia

Autor:

Liczba ofiar śmiertelnych huraganu Ian wzrosła w sobotę do ponad 77. To najbardziej tragiczny skutek jednego z najsilniejszych i najkosztowniejszych sztormów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Stany Zjednoczone. Huragan pozostawił po sobie śmiertelnie niebezpieczne powodzie, przerwy w dostawie prądu i masowe zniszczenia.

Ian, który w środę uderzył we Florydę z wiatrem o prędkości 150 mil na godzinę, spowolnił do posttropikalnego cyklonu po przejściu przez Karolinę Południową i oczekiwano, że osłabnie jeszcze bardziej, gdy w sobotę wieczorem dotarł do południowo-środkowej Wirginii, zanim przesunął się na środkowy Atlantyk.

Według National Hurricane Center burza nadal wiała z maksymalnym ciągłym wiatrem o prędkości 35 mil na godzinę.

Ale National Hurricane Center ostrzegło również przed potencjalnymi gwałtownymi powodziami zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich w środkowych Appalachach i południowym regionie środkowoatlantyckim w weekend, a także o ciągłych rekordowych wylewach rzek w niektórych częściach Florydy.

77 potwierdzonych zgonów związanych z burzą zostało odnotowanych na Florydzie i w Karolinie Północnej, zgodnie z zestawieniem urzędników stanowych.

A ponieważ trwają akcje ratunkowe, a wody powodziowe cofają się w miejscach zaśmieconych zrujnowanymi domami, lokalni urzędnicy ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych wciąż może wzrosnąć.

REKLAMA REKLAMA

Co najmniej 1100 akcji ratunkowych zostało dokonanych na Florydzie, odkąd Ian uderzył w stan, poinformował gubernator Ron DeSantis na konferencji prasowej w sobotę.

„Nastąpił wielki wylew wsparcia i widziałem dużą odporność tej społeczności ludzi, którzy chcą się podnieść i chcą postawić swoje społeczności z powrotem na nogi” – powiedział DeSantis dziennikarzom.

„Będziemy tutaj i będziemy pomagać na każdym kroku”.

Admirał Brendan McPherson, który dowodzi Strażą Przybrzeżną na Florydzie, w stanie Georgia, w Południowej Karolinie, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, powiedział w sobotę, że przerwy w dostawie prądu komplikują akcję ratunkową dla ludzi w dotkniętych społecznościach, którzy nie mają dostępu do telefonu komórkowego lub elektryczności.

Ale, jak powiedział McPherson, do większości obszarów, które zostały odcięte w południowo-zachodniej Florydzie, teraz docierają samoloty lub miejskie zespoły poszukiwawczo-ratownicze, które pływały od drzwi do drzwi łodzią.

Na Florydzie prawie 1,3 miliona domów i firm nadal było pozbawionych prądu w sobotę, trzy dni po tym, jak Ian uderzył w stan.

W Południowej Karolinie oko Iana wylądowało w pobliżu Georgetown, małej miejscowości położonej wzdłuż zatoki Winyah, około 60 mil na północ od historycznego Charleston.

 

 

Źródło: nbc
Foto: You Tube

REKLAMA REKLAMA
Czytaj dalej
REKLAMA REKLAMA

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Popularne w tym miesiącu