Połącz się z nami

NEWS Florida

Stan Borys w Klubie w Hudson. Spotkanie z człowiekiem-legendą poprzedzi film dokumentalny

Opublikowano

dnia

Stan Borys, legenda polskiej muzyki, po raz pierwszy wystąpi w Hudson na Florydzie. Wieczór z artystą odbędzie się w klubie polsko-amerykańskim w najbliższą sobotę. Będzie to spotkanie z muzyką Stana Borysa i jego niezwykłym życiem przedstawionym w filmie dokumentalnym.

Stan Borys, pochodzący z Rzeszowskiego Załęża opuścił kraj w 1975r i wyemigrował do Stanów zjednoczonych gdzie pozostał. Rodzinne miasto często jednak odwiedzał. Zeszłą jesienią Rzeszów zorganizował artyście wielkie przyjęcie z okazji 80-tych urodzin.

W sobotę Stan Borys będzie najważniejszym gościem klubu polsko-amerykańskiego. W czasie wieczoru z artystą publiczność czeka niespodzianka – „Wolność jak płomień” – film dokumentalny o niezwykłym życiu polskiej gwiazdy sceny muzycznej.

Stan Borys jest w trakcie rehabilitacji po udarze i nie jest w stanie dać pełnego koncertu. Najważniejsze dla niego będzie spotkanie z publicznością. Jednak na wieczorze z artystą nie zabraknie jego muzyki.

Stan Borys, rozpoczął swoją muzyczną karierę w połowie lat 60. W 1965 roku założył grupę Blackout wraz z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską. W tym samym roku zadebiutował także jako poeta. Od 1968 roku związany był z zespołem Bizony. W 1971 roku wydał pierwszy album i rozpoczął karierę solową, która trwa do dziś. W 1972 roku w filmie „Uciec jak najbliżej” zagrał samego siebie, a w latach 1974/1975 występował w teatrze Syrena w Warszawie. Poza muzyką artysta uwielbia grać w tenisa. Praktykuje również jogę i wyznaje taoizm.

Jego najpopularniejszymi piosenkami są takie utwory, jak: „Jaskółka uwięziona”, za którą dostał nagrodę dziennikarzy na 11. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, „Anna”, „Spacer dziką plażą”, „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, „Idę w drogę nieznaną”, „Wierzę drzewom” czy „Chmurami zatańczy sen”.

Stan Borys od 1975 do 2004 roku mieszkał poza granicami Polski. W 2004 roku błyszczał na największym polskim festiwalu w Syracuse w USA. Po powrocie do Polski w 2006 roku zaczął występować z zespołem Imię Jego 44.

W 2006 roku świętował 45-leci pracy artystycznej.

Stan Borys przez niemal 30 lat żył pomiędzy Polską, a USA, pierwotnie jednak nie miał zamiaru wracać. „Miałem kilka takich okresów, które były ciekawe w mojej karierze. Bardzo ciekawy był mój wyjazd do Ameryki, potem mój przyjazd do Polski po latach, czego się nie spodziewałem, bo pożegnałem się z krajem na zawsze. Ja nie wyjechałem na chwilę.”- opowiada.

„Wróciłem po 30 latach (…) ale co parę miesięcy wyruszam w tamte strony, choćby ze względu na ciepło Kalifornii i ze względu na koncerty. Dlaczego wróciłem? Fajnie było. Już nauczyłem się wszystkiego, co było związane z Ameryką… Mam dwie matki, wspaniale się czuję wiedząc, że mogę przyjechać, kiedy chcę i wyjechać, kiedy chcę”- mówi Borys.

Przyczyną wyjazdu Stana Borysa był konflikt z ówczesnymi władzami komunistycznymi w Polsce.

W kraju nakazano mu ściąć włosy, zgolić brodę, założyć garnitur i koncertować w Rosji.

W 2019 roku Stan Borys przeszedł udar mózgu. Jego lewa strona ciała została sparaliżowana, na nowo więc uczył się mówić i chodzić, przeszedł też operację oczu, ponieważ stracił wzrok. Artysta pod czujnym okiem ukochanej Anny Maleady odbywa rehabilitację i próbuje wracać do zdrowia i pełni sprawności.

Stan Borys trzy razy był żonaty. Od 2009 roku związany jest z Anną Maleady, o której mówi, że jest „najdłuższą” kobietą w jego życiu. Poznali się w Port St. Lucie na Florydzie na turnieju tenisowym dla Polonii. Artysta jest przekonany, że to nie przypadek, że trafili na siebie.

„Nie ma przypadków. Mieliśmy się spotkać i już”

Ania jest nie tylko jego ukochaną, ale jednocześnie jego menedżerką, największym wsparciem i, jak się okazało, najlepszą opiekunką w chorobie. Był związany z kilkoma kobietami, jednak to Anna Maleady ostatecznie skradła jego serce.

 

„Przede wszystkim mamy wspólne myśli i ufamy sobie bardzo. Przecież na miłość nie ma lekarstwa. Znalazłem w naszym związku szacunek, spokój, zrozumienie, a to zasługa Ani. Biorąc pod uwagę moje doświadczenia, przeszłość, nikt nie wierzył, że mogę być z jakąś kobietą dłużej niż w poprzednich związkach i stworzyć z nią taki, w którym oboje będziemy szczęśliwi. Ci, którzy mnie dobrze znają i wiedzą, że mam skomplikowany charakter, mówią o Ani, że jest aniołem i musi być bardzo inteligentna, skoro sobie ze mną radzi. Ja też tak często myślę, bo wiem, jak trudno mnie zrozumieć”- opowiada Stan Borys.

Spotkanie ze Stanem Borysem w Hudson 29 stycznia, o godzinie 6 p.m, w Polish American Social Club, 7615 New Jersey Ave. Hudson, FL. 34668. Bilety w cenie 25$ zawierają koszt podanej kolacji. Telefony do rezerwacji miejsc i uzyskania iformacji: 727 207 8662 i 773 457 7872.

Artysta serdecznie zaprasza.

 

Źródło: viva

Foto: You Tube

News Chicago

Nie musisz jechać do Luwru. To Luwr przyjeżdża do Chicago. Wystawa już w lipcu, nie przegap!

Opublikowano

dnia

Autor:

Muzeum Luwr w Paryżu jest niezaprzeczalnie jednym z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych na świecie, przyciągając rocznie ponad 7 milionów gości spragnionych spotkania ze sztuką na najwyższym poziomie. Ale w lipcu tego roku to Luwr zawita do Chicago z wystawą prezentującą ponad 70 odświeżonych arcydzieł. Koniecznie zapisz się na listę oczekujących!

Udaj się do Luwru nie opuszczając Chicago, aby zobaczyć dynamiczne prace od Mona Lisy Da Vinci po francuskiego artystę Jacques-Louisa Davida Oath w lipcu tego roku.

Dołącz do listy oczekujących tutaj, aby zdobyć bilety na wystawę Louvre™ Fantastique: The Exhibition, gdy tylko zostaną wydane w środę, 25 maja, o 9 rano.

Ta dynamiczna, interaktywna wystawa została przygotowana przez innowacyjnych twórców SEE Global Entertainment (SEE™) i jest doskonałą okazją do poznania najbardziej kultowych obrazów Luwru z całą rodziną bez konieczności lotu do Paryża.

Muzeum Luwr w Paryżu zawiera około 35 000 dzieł sztuki prezentowanych na powierzchni 652 000 stóp kwadratowych. Pierwotnie zbudowane jako twierdza pod koniec XII wieku, muzeum zostało otwarte od 1793 roku i jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji stolicy Francji.

Wystawa, zlokalizowana przy 100 Oakbrook Center w Oak Brook, zostanie otwarta 15 lipca a jej zwiedzanie zajmie około 90 minut.

Bilety na to niezwykłe doświadczenie, kosztują od 32 USD.

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

 

Czytaj dalej

KONCERTY I FESTIWALE W CHICAGO

Musical TO KILL A MOCKINGBIRD od dzisiaj w Chicago. Kultowa powieść na scenie!

Opublikowano

dnia

Autor:

Od dzisiaj w James M. Nederlander Theatre musical TO KILL A MOCKINGBIRD – adaptacja nagrodzonego nagrodą Pulitzera arcydzieła Harper Lee w reżyserii zdobywcy Oscara® Aarona Sorkina. Wg The New York Times Critic Pick  to „najbardziej udana amerykańska sztuka w historii Broadwayu”.

Magazyn Rolling Stone przyznał mu 5 gwiazdek, nazywając go „emocjonalnie wstrząsającą, przełomową produkcją amerykańskiego klasyka”, a New York Magazine nazwał spektakl „prawdziwym fenomenem”.

W reżyserii zdobywcy nagrody Tony Award®, Bartletta Shera, TO KILL A MOCKINGBIRD„największa powieść wszechczasów” — szybko stała się „jedną z największych sztuk w historii” .

Zdobywca nagrody Emmy® Richard Thomas zagra rolę Atticusa Fincha w tournee musicalu po Stanach Zjednoczonych.

Kanwą dla musicalu jest „Zabić drozda”– powieść obyczajowa, która jest uznawana za jedną z najważniejszych książek XX wieku. Jej autorką jest Harper Lee, która zmarła 19 lutego 2016 roku.

„Zabić drozda” została wydana w 1960 roku i w tym samym roku otrzymała Nagrodę Pulitzera.

W 1962 roku powieść została sfilmowana.

Akcja powieści dzieje się w czasie Wielkiego Kryzysu (lata 30. XX wieku) w małym miasteczku w Alabamie. Głównymi bohaterami są Jean Louise i Jeremy, dzieci miejscowego adwokata Atticusa Fincha. Trzecim bohaterem jest ich przyjaciel, Charles Baker Harris.

Książka porusza problemy osób odrzuconych przez społeczność miasteczka Maycomb.

Musical TO KILL A MOCKINGBIRD będzie grany w Chicago, w James M. Nederlander Theatre od 17 do 29 maja. Spektakl trwa 2 godziny, 35 minut z przerwą.

Wszyscy goście, bez względu na wiek, muszą mieć bilet. TO KILL A MOCKINGBIRD jest zalecany dla dzieci w wieku 12 lat i starszych.

Bilety w cenie od 35 dolarów dostępne tutaj.

 

 

Źródło: broadwayinchicago
Foto: You Tube

Czytaj dalej

News Chicago

Chicago Magic Lounge – unikalne miejsce rozrywki w Chicago. Za pralnią ukrywa się bar i sala teatralna

Opublikowano

dnia

Autor:

Za dawnymi pralkami mieszczącymi się w komercyjnej pralni z lat 40. XX wieku znajdziesz ukryty bar a także magiczny teatr. Unikalne miejsce rozrywki, nazwane Chicago Magic Lounge, znajduje się w Andersonville i jest otwarte 7 dni w tygodniu!

Otwarty o 5:00 p.m., The Performance Bar, bar inspirowany Art-Deco, nie wymaga biletu na pokaz by go odwiedzić i jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Posiada także pyszne menu z koktajlami rzemieślniczymi.

Kuchnia otwiera się oficjalnie o 6:00 po południu, a dla osób, które mają bilety na przedstawienie w  teatrze kabaretowym na 110 miejsc Harry Blackstone, menu jest dostępne przez całą noc.

Jest tu także 654 Club, mniejszy 43-osobowy lokal, w którym odbywają się mniejsze pokazy magii, ale jedzenie jest zabronione w tym konkretnym obszarze.

Jeśli jesteś już członkiem Chicago Magic Round Table, udaj się do Biblioteki Okrągłego Stołu, która jest po brzegi wypełniona magiczną wiedzą. Większość zbiorów pochodzi z Biblioteki Waltera Gibsona – amerykańskiego pisarza i maga, który napisał ponad 100 książek o magii.

Chicago Magic Lounge, istnieje od 2018 roku. Przeznaczone jest dla osób powyżej 21 roku życia, lub powyżej 16 lat z obecnością opiekuna.

Sprawdź kalendarz występów i kup bilety na pokaz magii tutaj.

Posiadacze biletów muszą być w pełni zaszczepieni, aby wziąć udział w pokazie. Wykonawcy i personel są również w pełni zaszczepieni.

Chicago Magic Lounge znajduje się przy 5050 North Clark Street, Chicago, IL 60640

 

 

Źródło: secretchicago
Foto: You Tube

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne