Połącz się z nami

NEWS Florida

Senat Florydy obciąża samorządy stratami firm spowodowanymi przez przepisy

Opublikowano

dnia

Senat Florydy uchwalił ustawę nakazującą samorządom wypłacanie odszkodowań, jeśli nowe przepisy przez nie wprowadzone zaszkodzą przedsiębiorstwom. Ustawa została znowelizowana po ostrym sprzeciwie samorządów wobec pierwotnego projektu. Jak wpłynie na firmy działające w stanie?

Ustawa przegłosowana w czwartek umożliwi firmom dochodzenie roszczeń o odszkodowanie, jeśli lokalne zarządzenie lub zatwierdzone przez wyborców referendum spowodują, że ich firma utraci 15 procent lub więcej  zysków.

Gdyby obowiązywała w 2020 r., mieszkańcy Key West, którzy głosowali za zakazem dokowania w portach miejskich statków wycieczkowych z ponad 1300 pasażerami, mogliby być zobowiązani do płacenia liniom wycieczkowym za utracone interesy w miesiącach, w których obowiązywał zakaz.

Gdyby w zeszłym roku było to prawo, powiat Miami-Dade, które nałożyło zakaz stosowania nawozów na trawniki i rośliny w porze deszczowej, aby zapobiec zakwitowi glonów i zabijaniu ryb, mogłoby zostać zmuszone do płacenia firmom, które odnotowały duże spadki sprzedaży nawozów.

A jeśli z kolei, ustawa zostanie uchwalona w tym roku, mieszkańcy Miami Beach, którzy w zeszłym roku w niewiążącym referendum głosowali za wprowadzeniem wcześniejszych godzin na sprzedaż alkoholu w lokalnych barach, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za szkody, jeśli nowe prawo doprowadzi do strat w biznesie.

Prezydent Senatu Wilton Simpson, R-Trilby, wpadł na ten pomysł, aby wypłacać odszkodowania firmom za zw utracone dochody, jeśli wynika to z przepisów lokalnych.

Wszyscy demokraci w Senacie zagłosowali przeciwko temu, mówiąc, że to kolejny atak na rządy wewnętrzne i duże obszary miejskie, w których polityka jest bardziej postępowa niż władza ustawodawcza zdominowana przez GOP.

„Ta ustawa wyrządzi szkody finansowe, umożliwiając firmom pozywanie miast i powiatów za zwykłe wykonywanie ich pracy” ocenił senator Victor Torres, D-Orlando, przeciwnik.

Senat zatwierdził ustawę nr SB 620, z tylko jednym Republikaninem, senatorem Jeffem Brandesem, R-St. Petersburg, przeciwnym. Teraz trafi ona do Izby.

Jakich dokonano zmian w pierwotnym projekcie?

Pierwotna wersja ustawy spotkała się z ostrym sprzeciwem lokalnych władz, którzy ostrzegali, że doprowadzi to do lawiny procesów sądowych, gdy miasta i powiaty uchwalą np. rozporządzenia dotyczące hałasu, zasady zagospodarowania przestrzennego lub środki bezpieczeństwa publicznego mające na celu uregulowanie działalności, którą społeczność uważa za niebezpieczne lub uciążliwe.

Florida TaxWatch, wspierana przez biznes organizacja badawcza, ostrzegła w opublikowanym w środę raporcie, że przepisy „doprowadzą do szeregu finansowo umotywowanych i złośliwych procesów sądowych, które będą kosztować lokalne samorządy ponad 900 milionów dolarów rocznie”.

W obliczu powszechnego sprzeciwu sponsor senator Travis Hutson z Palm Coast zaproponował poprawkę, która znacznie osłabiła pierwotną ustawę.

Senat zatwierdził poprawkę, a projekt ustawy wymaga teraz, aby firma działała w mieście lub powiecie przez trzy lata, zanim będzie mogła pozwać władze. Ale jeśli ci, którzy pozywają, odniosą sukces, firmy mogą odzyskać aż siedem lat utraconych zysków.

Po złożeniu pozwu przeciwko samorządowi, ustawa pozwala miastu lub powiatowi uniknąć płacenia odszkodowań poprzez wykonanie jednej z trzech rzeczy:

  • Uchylenie zarządzenie naruszające prawo.
  • Zmiana zarządzenia w sposób usuwający naruszający przepis.
  • Przyznanie przedsiębiorstwu zwolnienia z trudności, które zostanie określony przez samorząd lokalny.

Istnieje klauzula, aby uniknąć uciążliwych procesów sądowych

Aby nie zachęcać do składania pozwów w celu wyłudzania, ustawa wymaga, aby strona wygrywająca opłacała honoraria adwokackie.

Aby upewnić się, że samorządy lokalne nie ponoszą odpowiedzialności za egzekwowanie ustaw stanowych, ustawa zakazuje procesów sądowych, jeśli ustawodawca wyraźnie upoważnił je do wdrożenia przepisów, podatków od działalności lokalnych i innych zabezpieczeń.

Senator Jason Pizzo z Miami powiedział, że środek idzie za daleko, tłumiąc wolę lokalnej społeczności, zwłaszcza tych, którzy pracują razem, aby przeprowadzić lokalne referendum w powszechnym głosowaniu w celu rozwiązania „uciążliwości lub kwestii bezpieczeństwa życia”.

„Nawet w sytuacji, gdy większość mieszkańców mojego miasta na coś głosuje, zmuszasz ich do zapłaty kary umownej na rzecz firmy” – stwierdził.

Floryda będzie pierwszym stanem, który uchwali taki przepis.

Senat uchwalił również ustawę towarzyszącą, SB 280, który będzie wymagała od samorządów lokalnych sporządzania analiz o wpływie gospodarczym rozporządzeń przed ich przyjęciem i nadania wszelkim wynikłym kwestiom prawnym szybkiego priorytetu w sądzie. Przeszedł z większym poparciem Demokratów w głosowaniu 28-8.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube, pixabay/12019 /advogadoaguilar/ succo/ geralt

News USA

A może by tak kupić latarnię morską? Rząd chce pozbyć się 10 romantycznych wież

Opublikowano

dnia

Autor:

Dziesięć latarni morskich, które od pokoleń stoją jak strażnicy wzdłuż wybrzeży Ameryki, prowadząc marynarzy w bezpieczne miejsce, jest rozdawanych bezpłatnie lub sprzedawanych na aukcji przez rząd federalny. Celem programu prowadzonego przez General Services Administration jest zachowanie dóbr, z których większość ma ponad sto lat.

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym GPS, oznacza, że latarnie morskie nie są już niezbędne do nawigacji, poinformował John Kelly z biura General Services Administration GSA zajmującego się rozporządzaniem nieruchomościami rządowymi.

I chociaż Straż Przybrzeżna często utrzymuje pomoce nawigacyjne w latarniach morskich lub w ich pobliżu, te budowle same w sobie często nie są już potrzebne. Jednak ludzie pozostają zafascynowani latarniami, które są popularnymi atrakcjami turystycznymi i tematem dla niezliczonych fotografów i artystów.

Agencja GSA przenosi własność latarni morskich od czasu, gdy Kongres uchwalił ustawę National Historic Lighthouse Preservation Act w 2000 roku. Do tej pory przekazano około 150 latarni morskich, około 80 rozdano, a kolejne 70 sprzedano na aukcji, które dały ponad 10 milionów dolarów.

W tym roku sześć latarni zaoferowano bezpłatnie federalnym, stanowym lub lokalnym agencjom rządowym, organizacjom non-profit, organizacjom edukacyjnym lub innym podmiotom, które chcą je konserwować i udostępniać publicznie do celów edukacyjnych, rekreacyjnych lub kulturalnych.

Należy do nich, wysoka na 34 stopy, latarnia Plymouth / Gurnet Light w Massachusetts. Ośmiokątna drewniana konstrukcja pochodzi z 1842 r., chociaż latarnia morska znajduje się w tym miejscu od 1768 r. Poprzednia latarnia morska w Plymouth była obsługiwana przez pierwszą amerykańską kobietę – latarnika.

Innym obiektem, który ma być przekazany bezpłatnie jest, efektownie położona na klifie, Warwick Neck Light w Warwick w stanie Rhode Island. Wysoka na 51 stóp latarnia morska z 1827 roku była ważnym narzędziem nawigacyjnym dla marynarzy udających się do Providence.

Pozostałe to: Lynde Point Lighthouse w Old Saybrook w stanie Connecticut; Latarnia Nobska w Falmouth, Massachusetts; latarnia na Wyspie Little Mark w Harpswell, Maine; oraz Erie Harbor North Pier Lighthouse w Pensylwanii.

Niektóre z nich są już utrzymywane przez organizacje non-profit, a agencje te będą miały możliwość ubiegania się o kontynuowanie swojej działalności.

Jeśli nowy właściciel się nie znajdzie, latarnie będą wystawione do licytacji na aukcji.

Jedna z czterech latarni morskich sprzedawanych na aukcji to Cleveland Harbour West Pierhead Light, 50-stopowa stalowa wieża z 1911 roku, do której można się dostać tylko łodzią, oferująca spektakularne widoki na panoramę miasta.

Pozostałe to: latarnia morska Penfield Reef w Fairfield w stanie Connecticut; Stratford Shoal Light pośrodku Long Island Sound między Nowym Jorkiem a Connecticut; i Keweenaw Waterway Lower Entrance Light w Chassell w stanie Michigan.

Niektóre z zakupionych w przeszłości latarni morskich zostały przekształcone w prywatne rezydencje przez ludzi, którzy chcieli mieć wyjątkowy dom.

 

Źródło: abcnews
Foto: YouTube, istock/DougLemke
Czytaj dalej

News USA

Aloha Lodge, wspaniała rezydencja nad jeziorem w Lake Geneva w Wisconsin, jest na sprzedaż

Opublikowano

dnia

Autor:

Aloha Lodge, posiadłość o powierzchni 20 000 stóp kwadratowych, zbudowana w 1900 roku przez Tracy C. Drake’a – założyciela historycznych hoteli Drake i Blackstone w Chicago – jest wyceniona na 35 milionów dolarów. Kto nie chciałby tu mieszkać?

Aloha Lodge oferuje 8 sypialni, 16 łazienek i ponad 100 stóp prywatnej linii brzegowej. Odnowiony w 2011 roku dom płynnie łączy nowoczesne udogodnienia z ponadczasowymi detalami architektonicznymi.

Nieruchomość zdobią oryginalne witraże, w tym jeden przy wejściu od frontu z pięknie wyrytym w szkle napisem „Aloha Lodge”.

Główny poziom rezydencji oferuje wspaniałe, panoramiczne widoki na jezioro z niemal każdego pokoju, w tym salonu, pokoju rodzinnego z wbudowanym barem, biura, salonu, dwóch jadalni i biblioteki.

Na drugim poziomie znajduje się sześć sypialni. A na dolnym poziomie znajduje się sala multimedialna oraz przestronna sala rekreacyjna ze stołem bilardowym i tarczą do gry w rzutki.

Na zewnątrz domu znajduje się basen, wanna z hydromasażem, domek przy basenie i dwie sypialnie dla gości. Altana zapewnia również zacienione schronienie, w którym można cieszyć się bryzą znad jeziora.

Dodatkowe atrakcje to Dom Kapitana o powierzchni 2000 stóp kwadratowych, idealny do zakwaterowania gości, z trzema sypialniami i dwoma łazienkami. Jest też „pociąg”, uroczy budynek zbudowany w 2001 roku, w którym mieści się obszerny zestaw pociągów właściciela.

Posiadłość o powierzchni 12 akrów obejmuje bujne krajobrazy, kamienne ścieżki, mury oporowe, donice pełne roślin i malowniczy kamienny most. Jest tu też szklarnia.

Oszałamiający dom i lokalizacja znajdują się zaledwie półtorej godziny drogi od Chicago.

Źródło: fox32
Foto: Christie’s International Real Estate
Czytaj dalej

News Chicago

Od wtorku w Naperville gotuje Gordon Ramsay. Macie ochotę skosztować?

Opublikowano

dnia

Autor:

Najnowsza restauracja Gordona Ramsaya na przedmieściach Chicago jest położona w centrum Naperville i ma zostać otwarta we wtorek. Lokalizacja jest drugą dla Ramsay’s Kitchen, w rejonie Wietrznego Miasta, po Gordon Ramsay Burger. W planach jest także otworzenie Hell’s Kitchen w Chicago.

W swoim całodziennym menu, restauracja będzie oferować „wgląd w osobistą kuchnię Ramsaya”, które celebruje „najbardziej inspirowane, omawiane i ulubione przez celebrytę – szefa kuchni dania z jego cenionej kariery kulinarnej i podróży”.

Pozycje w menu obejmują takie dania jak kanapka z pieczoną wołowiną, łosoś z chrupiącą skórką, popisowa wołowina Wellington Ramsaya i wiele innych.

„Zespół restauracji i ja jesteśmy zachwyceni zanurzeniem się w cieple Środkowego Zachodu. Wspaniałe jedzenie zbliża ludzi i nie możemy się doczekać, aby powitać gości w restauracji i stać się częścią tej wspaniałej społeczności”- przekazał Gordon w oświadczeniu.

W restauracji ma panować swobodnie elegancka i przystępna atmosfera z miejscami siedzącymi dla ponad 160 gości jednocześnie na przestrzeni o powierzchni 5656 stóp kwadratowych, która obejmuje między innymi bar, salon i sezonowe patio.

Otwarta kuchnia, usytuowana „w sercu budynku”, zapewni gościom widok na wszystkie działania kucharzy i używane składniki.

Projekt ma być połączeniem historii Naperville i brytyjskiego dziedzictwa Ramsaya.

Zanim stał się przestrzenią restauracyjną, w latach 1930-1980 budynek ten zajmowała Apteka Oswalda. Dlatego wystrój wnętrza będzie nawiązywał do dawnego sklepu aptekarskiego a także będzie miał oryginalną ścianę wapienną wykonaną z opuszczonego kamieniołomu, obecnie Centennial Beach.

Brytyjski kucharz-celebryta wcześniej otworzył Gordon Ramsay Burger w Chicago, w grudniu 2021 roku, a także planuje zadebiutować w Chicago z kolejnym konceptem, o nazwie Hell’s Kitchen. Restauracja inspirowana serialem telewizji Fox o tym samym tytule będzie zlokalizowana przy 508 N. State St.

 

Źródło: nbc
Foto: YouTube, Ramsay’s Kitchen
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu