Połącz się z nami

NEWS Florida

Policjant z St.Pete zwolniony za nieuzasadnione użycie paralizatora w czasie aresztowania

Opublikowano

dnia

Komisja rewizyjna policji z St. Petersburga zwolniła funkcjonariusza po tym, jak użył paralizatora na leżącym mężczyźnie, w czasie jego aresztowania. Akcję zarejestrowała kamera policjanta. Użycie paralizatora zostało uznane za nieuzasadnione w tej sytuacji.

Oficer Matthew Cavinder kilkakrotnie użył paralizatora, mimo że 64-letni Timothy Grant „nie stawiał fizycznego oporu w sposób, który uzasadniałby” użycie broni, jak wynika z czwartkowego komunikatu prasowego. Według nagrania z aresztowania, które pochodzi z kamery policjanta, opór Granta słabł, gdy funkcjonariusze próbowali go zakuć w kajdanki.

Przełożony Cavindera sprawdził użycie siły, co jest standardową praktyką, i natychmiast przekazał zawiadomienie do Office of Professional Standards w departamencie, aby wszcząć wewnętrzne dochodzenie. Agencja powiadomi również Florida Department of Law Enforcement, aby zdecydować, czy Cavinder powinien zachować certyfikat organów ścigania.

Cavinder pracował dla departamentu od marca 2020 r. i został przydzielony do Dystryktu 3, który obejmuje dzielnice w najbardziej wysuniętej na zachód części miasta.

Tuż przed 5:00p.m. 20 czerwca Cavinder odpowiedział na wezwanie stacji benzynowej Chevron przy 4890 22nd Ave. S, która zawiadomiła o wtargnięciu żebraka.

Funkcjonariusz rozmawiał z Grantem, który poruszał się na wózku inwalidzkim, i dowiedział się, że ma zaległe nakazy sądowe za niestawienie się w sądzie pod innymi zarzutami. Akta sądowe pokazują, że zarzuty te obejmują posiadanie narkotyków i pobicie funkcjonariusza organów ścigania w związku z aresztowaniem w maju 2020 r. Według akt sądowych sędzia podpisał nakaz aresztowania Granta po tym, jak nie pojawił się na rozprawie w październiku 2020 r. w sprawie zarzutów.

Oficer zaaresztował Granta i wyjaśnił mu dlaczego, ale ten wydał się być zdezorientowany. Pytał wielokrotnie, za co został aresztowany i prosił funkcjonariusza, aby zadzwonił do jego matki.

Cavinder i inny oficer chwycili go za ramiona, a Cavinder  kazał mu zejść na ziemię. Grant usiadł na ziemi z nogami przed sobą. Funkcjonariusze próbowali założyć mu ręce za plecy, aby skuć go kajdankami, podczas gdy Grant wciąż pytał, dlaczego jest aresztowany.

„Masz nakaz aresztowania. Przestań się opierać, albo zostaniesz sparaliżowany” – mówi Cavinder, trzymając paralizator przy lewym ramieniu Granta.

Grant położył się i zapytał, dlaczego został aresztowany, a Cavinder nadal groził mu paralizatorem. Funkcjonariusze podnieśli go z powrotem do pozycji siedzącej, próbując zaciągnąć ręce Granta za jego plecy, ale on odciągał prawą rękę.

Po kilku sekundach zmagania się z prawą ręką Granta, Cavinder przycisnął paralizator do pleców Granta by go użyć na nim. Użył paralizatora jeszcze trzy razy, za każdym razem od 2 do 5 sekund, gdy Grant krzyczał z bólu. Potem nagranie wideo się kończy.

Cavinder aresztował Granta pod zarzutem stawiania oporu funkcjonariuszowi z użyciem przemocy. Napisał, że Grant „nie chciał pozwolić funkcjonariuszom” zakuć go w kajdanki. Jednak według nagrania, Grant w żadnym momencie nie skrzywdził ani nie groził skrzywdzeniem funkcjonariuszy, co jest standardem w prawie florydzkim dla tego oskarżenia.

Grant przyznał się do winy i został skazany na okres, w którym przebywał już w więzieniu powiatu Pinellas – 28 dni – i opłatę w wysokości 500 dolarów.

 

Źródło: tampabay

Foto: You Tube, pixabay/4711018

 

NEWS Florida

Około 250 tys. dzieci utraciło ubezpieczenie Medicaid na Florydzie

Opublikowano

dnia

Autor:

Demokraci z Izby Reprezentantów z Florydy biją na alarm w związku z liczbą dzieci, które utraciły opiekę medyczną, po tym jak stan wznowił coroczne przeglądy kwalifikowalności do Medicaid – proces, który został wcześniej zawieszony ze względu na zagrożenie zdrowia publicznego związane z pandemią Covid-19.

Z nowych danych stanowych wynika, że od kwietnia z programu wykluczono ponad 520 000 mieszkańców Florydy. Prawie połowa z nich – około 250 000 – to dzieci. Analiza przeprowadzona na poziomie powiatów przez Izbę Demokratów pokazuje, że obejmuje ona prawie 36 000 dzieci z powiatów Hillsborough, Pinellas i Pasco.

Zgodnie z opublikowanym na Florydzie planem wznowienia normalnego funkcjonowania Medicaid dzieci, które utraciły ubezpieczenie, powinny zostać automatycznie przeniesione na alternatywne rozwiązania, takie jak stanowe programy ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli się do nich kwalifikują.

Jednak dane stanowe pokazują, że w większości przypadków tak się nie dzieje, a liczba zapisów do programu Florida Healthy Kids wzrosła w tym samym okresie o około 20 000. Z raportów nie wynika, czy dzieci zostały usunięte z Medicaid, ponieważ są obecnie objęte ubezpieczeniem zdrowotnym pracodawcy.

Podczas środowej drugiej debaty prezydenckiej Partii Republikańskiej gubernator Ron DeSantis stanął przed pytaniami dotyczącymi tego, dlaczego wskaźnik osób nieubezpieczonych na Florydzie jest wyższy niż średnia krajowa.

Z badania przeprowadzonego przez Centrum Dzieci i Rodzin Uniwersytetu Georgetown wynika, że w 2021 r. około 7,3% dzieci na Florydzie nie było ubezpieczonych, co plasuje stan w pierwszej dziesiątce w kraju. Średnia krajowa wynosi 5,4%.

Demokraci w Izbie Reprezentantów stwierdzili w komunikacie prasowym, że dotyka to rodziny o niskich dochodach w każdej społeczności i że stan powinien powstrzymać ten proces i zapewnić większą pomoc rodzinom tracącym ubezpieczenie zdrowotne.

Zastanawiają się również, dlaczego stan nie wykorzystał 3,3 miliona dolarów, które prawodawcy przeznaczyli w budżecie stanu na zwiększenie wydajności centrów telefonicznych utworzonych w celu pomocy rodzinom.

Według danych stanowych call center na Florydzie należało do najgorzej działających w kraju, a w maju czas oczekiwania na połączenie wynosił średnio 32 minuty – 38% dzwoniących rezygnowało z oczekiwania na odpowiedź. To skłoniło rząd federalny do wysłania w sierpniu listu do Agencji ds. Administracji Opieki Zdrowotnej Florydy z ostrzeżeniem, że stan może nie przestrzegać wytycznych federalnych.

Jednak urzędnicy Departamentu Dzieci i Rodzin na Florydzie oświadczyli, że zainwestowali w personel call center i utworzyli dedykowaną infolinię dla Medicaid. Czas oczekiwania wynosi teraz mniej niż pięć minut, a stan zatrudnia 2700 pracowników, którzy rozpatrują sprawy dwa razy szybciej niż wymagają tego standardy federalne, poinformowała rzeczniczka Mallory McManus.

Rodzice, których dzieci uznano za niekwalifikujące się do Medicaid, otrzymują informacje o innych tanich opcjach, w tym o programie Florida Healthy Kids.

„Sytuacja wielu mieszkańców Florydy poprawiła się od czasu wstrzymania ponownych decyzji, a przy stopie bezrobocia wynoszącej 2,7% należy się spodziewać, że rodziny o lepszej sytuacji finansowej nie będą się już kwalifikować” do Medicaid– przekazała McManus.

Podczas pandemii liczba osób korzystających z Medicaid na Florydzie wzrosła o 1,7 miliona, kiedy rząd federalny przyznał stanom dodatkowe fundusze, aby zapewnić ubezpieczenie osobom, nawet jeśli nie kwalifikowały się już do świadczeń.

Po zakończeniu stanu nadzwyczajnego dotyczącego zdrowia publicznego Departament ds. Dzieci i Rodzin Florydy rozpoczął w kwietniu sprawdzanie kwalifikowalności około 5 milionów biorców w ramach procesu zwanego ponownym ustaleniem.

W sierpniu koalicja 13 grup stanowych i narodowych złożyła skargę do Biura Praw Obywatelskich, oskarżając Florydę o nielegalną dyskryminację rodzin i dzieci będących Latynosami, Afroamerykanami lub imigrantami.

W skardze powołuje się na badania przeprowadzone przez UnidosUS, największą w kraju latynoską organizację praw obywatelskich, które podczas testów call center na Florydzie wykazało, że czas oczekiwania na połączenia w języku hiszpańskim wynosił średnio ponad dwie godziny, czyli ponad cztery razy dłużej niż w przypadku połączeń w języku angielskim.

Test wykazał, że około 30% połączeń w języku hiszpańskim zostało rozłączonych, zanim konsultant odpowiedział, w porównaniu z 10% w przypadku połączeń w języku angielskim.

W pozwie złożonym w tym samym miesiącu przed sądem federalnym w środkowym dystrykcie Florydy, Florida Health Justice Project i National Health Law Program twierdzą, że zawiadomienia wysyłane przez stan w sprawie Medicaid są mylące i nie wyjaśniają w odpowiedni sposób, w jaki sposób osoby pozbawione ubezpieczenia mogą zakwestionować decyzję stanu.

O tym pozwie pisaliśmy 24 sierpnia.

Według szacunków na Florydzie ostatecznie może utracić ubezpieczenie Medicaid prawie 1 milion mieszkańców.

 

Źródło: TampaBay
Foto: YouTube, istock/PeopleImages/ designer491/ megaflopp/YakobchukOlena/
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kompleks domów w Cortez na Florydzie jest odporny na brak zasilania w czasie huraganów

Opublikowano

dnia

Autor:

Misją dyrektora generalnego Pearl Homes, Marshalla Gobuty, było stworzenie społeczności zasilanych energią słoneczną, które będą zasadniczo odporne na awarie podczas huraganów. Po latach badań i rozwoju wreszcie osiągnął ten efekt w postaci Hunters Point, 86-mieszkaniowego kompleksu zlokalizowanego w Cortez na Florydzie.

Obszar gdzie powstało osiedle jest nie tylko strefą powodziową, ale także gorącym miejscem huraganów. Dla Gobuty’ego było to idealne miejsce do sprawdzenia, czy społeczność korzystająca z czystej energii będzie w stanie utrzymać zasilanie bez przerw podczas huraganów.

Zamiast podłączać się do sieci lokalnego przedsiębiorstwa energetycznego, Hunter’s Point ma własny, niezależny system akumulatorów i zasilania: domowy panel słoneczny zasila akumulator, a o zachodzie słońca akumulator uruchamia się i zasila cały dom przez całą noc.

Domy okazały się już odporne zarówno w obliczu huraganu Ian w 2022 r., jak i huraganu Idalia, który spowodował zniszczenia w stanie w zeszłym miesiącu. W obu przypadkach zasilanie pozostało tu włączone, gdy okoliczne dzielnice zostały pozbawione prądu.

Tymczasem według gubernatora Rona DeSantisa565 000 odbiorców usług użyteczności publicznej na Florydzie straciło prąd z powodu Idalii, która uderzyła w miasta od Tampy – w pobliżu Hunters Point – po Tallahassee.

Wg Marshalla Gobuty domy w jego kompleksie miały zapewniony prąd bez sieci przez dwa tygodnie. Dyrektor Pearl Homes umieścił także domy na wysokości 9 stóp nad ziemią, powyżej granicy 3 stóp potrzebnych w strefie powodziowej, aby zapewnić ochronę domów podczas nadmiernych opadów deszczu.

Każda działka ma powierzchnię 3300 stóp kwadratowych, a każdy dom ma powierzchnię wewnętrzną ponad 1650 stóp kwadratowych.

Cena wywoławcza jednego z domów wynosi 1,45 miliona dolarów, ale mogą one kosztować nawet 1,8 miliona dolarów.

Mimo to jest na nie popyt – stwierdził Gobuty. W budowie są 32 domy, a 18 z nich jest już zamieszkałych. Średni czas sprzedaży wynosi około 34 dni.

Inną kluczową cechą tych domów jest to, że mają zerowy ślad węglowy.

Po tym, jak Pearl Homes zbudowało model testowy domu w Centrum Badań i Projektów, firma zaczęła zdawać sobie sprawę, że dom wytwarzał więcej energii niż zużywał. W rezultacie byli w stanie przejąć nadwyżkę energii i przekazać ją z powrotem do zakładu energetycznego. Z kolei przedsiębiorstwo energetyczne rekompensowało właścicielom domów kupowanie od nich energii.

Gobuty ma nadzieję zainspirować innych budowniczych, aby poszli w jego ślady. Pearl Homes wkrótce rozpocznie budowę kolejnych 56 domów.

 

Źródło: foxbusiness
Foto: Pearl Homes
Czytaj dalej

NEWS Florida

Kolejkę Galaxy Spin otwarto w parku Fun Spot w Kissimmee po sierpniowym wypadku 6-latka

Opublikowano

dnia

Autor:

Prawie dwa miesiące po tym, jak sześcioletni chłopiec wypadł podczas przejażdżki w parku rozrywki Fun Spot America na Florydzie, stan pozwolił na ponowne otwarcie atrakcji The Galaxy Spin. Dziecko zostało znalezione 20 stóp pod torem kolejki górskiej i doznało „traumatycznych obrażeń”. Nie jest jasne, w jaki sposób chłopiec wypadł z wagonika.

„Dochodzenie wykazało, że pojazd był eksploatowany zgodnie ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa i instrukcją obsługi producenta” – podał Departament Rolnictwa i Usług Konsumenckich Florydy w oświadczeniu zezwalającym na ponowne uruchomienie atrakcji w parku Fun Spot w Kissimmee.

Agencja nakazała jednak wprowadzenie dwóch zmian „z dużej ostrożności”:

  • Teraz wymagane jest, aby każde dziecko poniżej 10 roku życia podróżowało z inną osobą, która ukończyła 14 lat
  • Wymaga dodatkowych komunikatów i oznakowań dotyczących bezpieczeństwa wokół atrakcji

W czwartek 4 sierpnia 2023 r. straż pożarna powiatu Osceola odpowiedziała na wezwanie do parku tematycznego Fun Spot w Kissimmee, które mówiło, że sześciolatek wypadł z kolejki i znajdował się pod torami kolejki górskiej. O wypadku pisaliśmy 7 sierpnia.

Straż pożarna powiatu Osceola poinformowała wówczas, że chłopiec doznał „traumatycznych” obrażeń i został zabrany do pobliskiego szpitala. Z raportu biura szeryfa powiatu Osceola wynika, że chłopiec mógł spaść z wysokości nawet 30 stóp.

Po rozpoczęciu dochodzenia atrakcja została natychmiast zamknięta.

Szczegóły dotyczące upadku dziecka nie są znane, podobnie jak szczegóły na temat jego stanu zdrowia. Prawdopodobnie chłopiec przyjechał z wizytą spoza stanu i wrócił już do domu.

Departament Rolnictwa i Usług Konsumenckich Florydy sprawdził pojazd i stwierdził, że jest w normalnym stanie użytkowym i nie ma żadnych problemów mechanicznych. Ustalono również, że przejażdżka „była obsługiwana zgodnie ze wszystkimi procedurami i wytycznymi bezpieczeństwa określonymi przez producenta i standardy branżowe” – czytamy w oświadczeniu.

 

Według strony internetowej Fun Spot Galaxy Spin jest opisywana jako kolejka górska, która „wytwarza duże siły przeciążenia podczas pokonywania ostrych i ciasnych zakrętów”. W wagoniku kolejki do przejażdżki mogą podróżować maksymalnie cztery osoby.

Fun Spot America ma trzy parki tematyczne w USA – dwa na Florydzie i jeden w Atlancie w stanie Georgia. Lokalizacje na Florydzie znajdują się w Orlando i Kissimmee.

24 marca 2022 roku, 14-letni Tyre Sampson, z St. Louis, spadł z dużej wysokości z wieży FreeFall w parku rozrywki ICON Park w Orlando. Nastolatek nie przeżył upadku. O tragedii pisaliśmy 28 marca 2022.

Źródło: fox35
Foto: YouTube, Fun Spot America
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu