Połącz się z nami

Kultura

Musical „Frozen” to magia nie tylko na scenie. Zajrzyj do garderoby w Chicago’s Cadillac Palace Theatre

Opublikowano

dnia

Broadwayowski musical „Frozen” jest grany w w Chicago’s Cadillac Palace Theatre przy pełnej sali. Kostiumy aktorów to prawdziwe dzieła sztuki. Prawdziwą sztuką jest także przebieranie się za kulisami.

Musical „Frozen” to spektakl pełen magii i muzyki, w czasie którego widzowie na żywo największe przeboje z produkcji Disneya. Spektakl, będący hitem na Broadwayu, opowiada historię Anny i Elsy, oraz  miłości, która wszystko przezwycięża. Wspaniała scenografia i oprawa muzyczna gwarantuje niezapomniane przeżycie dla publiczności.

Niesamowite są także stroje, w tym lodowa sukienka Elsy.

„Suknia błyszczy, wygląda jak lód, lśniący lód” – mówi Caroline Bowman, która gra Elsę.

„Ktoś spędził mnóstwo czasu na przyszyciu każdego z tych detali do tej sukienki” – powiedział kierownik garderoby John Furrow. „A każda kobieta, która gra Elsę, ma własną sukienkę”.

Szafa pełna wspaniałych strojów ma kluczowe znaczenie dla sukcesu spektaklu, choć wiąże się również z dużym wyzwaniem.

„Ubrania nie są lekkie. Są zaprojektowane tak, aby były autentyczne, więc ubrania kobiet z miasta są dość ciężkie, ponieważ są uszyte z materiałów pochodzących z Norwegii i Szwecji. Jest dużo ciężkich wełnianych płaszczy, ponieważ większość akcji dzieje się zimą” – wyjaśnił Furrow.

Oczywiście w trakcie spektaklu aktorzy często muszą się bardzo szybko przebierać.  Za kulisami czuwa nad tym jest 16-osobowy zespół, który pilnuje, by wszyscy aktorzy byli w odpowiednich kostiumach i we właściwym czasie na scenie.

„Nasz najszybszy czas to 52 sekundy i obejmuje wszystkich mężczyzn z zespołu, wszystkich dziewięciu” – powiedział Furrow. „52 sekundy od stóp do głów to zmiana peruk, kapeluszy, płaszczy, rękawiczek, szalików, butów i spodni”.

I w ten sposób magia w garderobie towarzyszy magii na scenie.

Jak mówi John Furrow – to niezwykle ekscytujące mieć w niej swój udział.

Musical „Frozen” jest sceniczną adaptacją „Krainy lodu” – filmu animowanego z 2013, wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, w reżyserii Chrisa Bucka oraz Jennifer Lee, inspirowanego baśnią o „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena.

Spektakl będzie grany w Chicago’s Cadillac Palace Theatre do 22 stycznia.

Bilety na „Frozen – The Musical” można kupić na BroadwayinChicago.com.

 

Źródło:abc7, Wikipedia, chicago-theatre.com

Foto:YouTube

News Chicago

ATG Accordion Festival będzie prawdziwym świętem akordeonów w Wheaton

Opublikowano

dnia

Autor:

Uznani muzycy i artyści z całego świata spotkają się na zachodnich przedmieściach Chicago w dniach 19-22 lipca, aby uczcić organizację non-profit, Accordionists & Teachers Guild International (ATG). W czasie ATG Accordion Festival odbędą się trzy specjalne koncerty, a także zabawa dla całej rodziny. Każdy będzie mógł dotknąć instrumentów i spróbować zagrać.

Festiwal rozpoczyna się o godzinie 10.00 rano w środę, 19 lipca, od wydarzenia „Accordion Petting Zoo”, na którym, w sali balowej Hyatt Lisle, można zobaczyć dziesiątki akordeonów, z których każdy można „pogłaskać” i na nim zagrać.

To bezpłatne wydarzenie dla publiczności jest idealne zarówno dla młodych, jak i starszych oraz każdego, kto kiedykolwiek chciał dowiedzieć się więcej o tym instrumencie.

Poprowadzi je artystka występująca  dla dzieci, piosenkarka i autorkę tekstów, Jane Christison z Janie Next Door. Najbardziej znana ze swojego programu „Music with a Smile” i wciągających występów.  Jane uwielbia zapoznawać dzieci z instrumentami, o których nie słyszą zbyt często – takimi jak akordeon.

Uczestnicy „Accordion Petting Zoo” mogą założyć akordeon, pociągnąć za miech, a nawet zagrać melodię , pod okiem wykonawców ATG i nauczycieli pod ręką, którzy zademonstrują jak to zrobić i poprowadzą zabawę.

Wydarzenie odbędzie się także w sobotę, 22 lipca, o godzinie 10.00 rano, w holu Armerding Center w Wheaton College, 520 E. Kenilworth Ave., Wheaton.

Do najważniejszych atrakcji festiwalu należą przede wszystkim trzy urzekające koncerty współprezentowane przez Wheaton College w ramach ich Artist Series.

Wydarzenia koncertowe rozpoczną się w czwartek, 20 lipca, w Armerding Center for Music and the Arts od wystepu UMKC Community Accordion Ensemble pod dyrekcją Joan C. Sommers, wspomaganej przez perkusistów z Wheaton College.

Gościnnie wystąpi Das Duo Kollektiv z Wiednia w Austrii , wprowadzając do programu wyjątkowe połączenie muzyki akordeonowej i fletu.

Drugi koncert ATG i Wheaton College Artist Series będzie w piątek, 21 lipca. Wystąpią Stas Venglevski, Nathaniel Holman, Kevin Friedrich i Tony Payn oraz Orkiestra Polyphonia, 54-osobowy zespół pochodzący z francuskiej wyspy Reunion.

Finałowy koncert ATG i Wheaton Artist Series zakończy festiwal w sobotę 22 lipca, a jego kulminacją będzie występ 50-osobowej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją jedynej w swoim rodzaju Joan C. Sommers.

Joan C. Sommers jest założycielką World Accordion Orchestra.

W skład Orkiestry Festiwalowej wchodzą akordeoniści z całego świata, w tym z Kanady, Austrii, Nowej Zelandii i Australii. W programie znajdzie się także solista Grayson Masefield, urodzony w Nowej Zelandii akordeonista i pierwszy zwycięzca Mistrzostw Świata w kategorii akordeon klasyczny, wirtuozowski i cyfrowy.

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 8.00 wieczorem i odbywają się w Armerding Center for Music and the Arts w Wheaton College.

Bilety na wszystkie wydarzenia ATG Wheaton Artist Series kosztują 30 USD, 20 USD dla seniorów lub 10 USD dla studentów. Wszystkie bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej Wheaton College Artist Series pod adresem wheaton.edu/artistseries.

The Accordionists & Teachers Guild, International jest organizacją non-profit zrzeszającą nauczycieli akordeonu, studentów, kompozytorów, profesjonalnych muzyków i hobbystów z całego świata. Jej celem jest propagowanie uznania dla tego niezwykłego instrumentu i jego muzyki.

Od momentu założenia w 1940 roku przez nieżyjącego już Anthony’ego Galla-Rini i współpracowników, ATG zdobył międzynarodowy prestiż i szacunek dzięki ciągłemu dążeniu do doskonałości w edukacji muzycznej.

Organizacja oferuje stypendia, organizuje seminaria, warsztaty, koncerty, recitale i coroczny festiwal – z których wszystkie zapewniają edukację akordeonową i możliwości występów dla graczy w każdym wieku i na każdym poziomie.

 

Źródło: dailyherald
Foto: Orkiestra Polyphonia, YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Dziś startuje letni targ dla smakoszy w Highwood. Rezerwujcie środowe wieczory

Opublikowano

dnia

Autor:

Celebrate Highwood ogłosiło powrót uznanego Highwood Evening Gourmet Market, który będzie odbywał się w środy, od 7 czerwca do 30 sierpnia. Sezon rozpocznie się specjalną uroczystością w Everts Park 7 czerwca o godzinie 6:00PM.

Publiczność jest zaproszona do zebrania się, aby uczcić nowo zaprojektowany Everts Park i cieszyć się wszystkimi ulepszeniami parku, w tym: nowym placem zabaw, brodzikiem i ogrodem deszczowym, zwiększoną liczbą miejsc siedzących i niesamowitą nową muszlą koncertową.

W tym roku przypada 15. sezon uznanego Highwood Evening Gourmet Market, a uczestnicy mogą spodziewać się aż 60 niesamowitych sprzedawców zmieniających się co tydzień oraz rozrywki na żywo dla wszystkich grup wiekowych.

Targ będzie otwarty w godzinach od 4:30PM do 9:30PM. Nie będzie targu 5 lipca.

Dodatkowo, po niezwykle udanym roku inauguracyjnym, Celebrate Highwood z radością ogłasza powrót Historical Highwood Cocktail Tour z Brucem „Buzzy” Bertuccim, rozpoczynając 7 czerwca od 7:00PM do 9:00PM i kontynuując co tydzień przez cały sezon.

Organizatorzy zapowiedzieli także dwa wieczory tematyczne: Margarita 19 lipca i Garlic Fest 16 sierpnia.

Wieczorny targ dla smakoszy w Highwood prezentuje szeroką gamę lokalnych produktów, przekąsek, domowego chleba i ciastek, szeregu etnicznych przysmaków i lokalnych wyrobów rzemieślniczych. Goście mogą delektować się kolacją i koktajlami, zwiedzając rynek, spotykając się z przyjaciółmi i słuchając co tydzień różnych występów muzycznych na żywo.

Historyczna wycieczka koktajlowa po Highwood

Highwood Historical Cocktail Tours rozpoczną się w środę 7 czerwca, a następnie będą odbywać się w każdą środę aż do 4 października. Zbiórka o 6:45PM, start punktualnie o 7:00PM. Każda trasa będzie miała 4 przystanki. Koszt to 25 USD/osoba i jest ograniczony do pierwszych 15 rejestrujących się osób.

Prowadzona przez przewodnika Bruce’a „Buzzy’ego” Bertucciego, wycieczka pozwala poznać sekrety i historie budynków i firm miasteczka na przestrzeni ostatnich 100 lat, łącząc wydarzenie z degustacją koktajli.

Bilety dostępne tutaj.

 

Źródło: Celebrate Highwood
Foto: Celebrate Highwood
Czytaj dalej

News Chicago

Portorykańskie święto, festiwal i parada w gorącym rytmie tańca już w najbliższy weekend

Opublikowano

dnia

Autor:

45. coroczny Puerto Rican Day Festival i Portorykańska Parada powracają do Humboldt Park w dniach 8-11 czerwca, z paradą 10 czerwca. Prezentowane przez Portorykańskie Centrum Kultury w Chicago, popularne obchody, będą obejmowały paradę, muzykę, jedzenie i świąteczną atmosferę.

W ramach festiwalu odbędzie się karnawał z mnóstwem atrakcji, takich jak turniej domino, występy artystów, muzyka na żywo i nie tylko.

Harmonogram:

  • Karnawał z 25 przejażdżkami, jedzeniem, muzyką i nie tylko rozpoczyna się o 4:00PM 8 czerwca.
  • Festiwal z tradycyjnymi potrawami i napojami, sztuką, warsztatami, występami muzycznymi i plátano Cook-off, wśród wielu ofert i atrakcji, otwiera się o 4:00PM 9 czerwca.
  • 44. doroczna parada z okazji Dnia Ludu w Portoryko rozpoczyna się o godzinie 2:00PM na Division Street przy Campbell Avenue.
  • Festiwal trwa w dniu 11 czerwca.

Nikki Alva, Grupo Mania, Trinere, Michael Stuart, Frankie Negron, Huey Dunbar, Boriqua Posse, Safire i Coro to tylko niektóre z tegorocznych występów muzycznych.

Tegoroczna parada, która odbędzie się na Paseo Boricua, będzie uhonorować 50. rocznicę Portorykańskiego Centrum Kultury oraz zmarłego w tym roku portorykańskiego poety i dziennikarza Juana Antonio Corretjera – podali organizatorzy.

Sąsiedzi, urzędnicy i dobroczyńcy mogli zasmakować tego, co ma nadejść w czwartkowe popołudnie 8 czerwca, podczas uroczystości otwarcia festiwalu w Narodowym Muzeum Sztuki i Kultury Portorykańskiej, 3015 W. Division St.

Dochód z festiwalu wesprze projekt Tu Casa wspierający rozwój i edukację społeczności latynoskich w Chicago.

Jeśli chodzi o sobotnią paradę, rozpocznie się ona na Division Street i Campbell Street, a następnie przejdzie na zachód przez Paseo Boricua w Humboldt Park, a zakończy na Sacramento i Division.

Bilety w cenie od 10 USD  można kupić tutaj.

Zeszłoroczna impreza zakończyła się frustracją niektórych uczestników: około 70 samochodów zaparkowanych wzdłuż parku o tej samej nazwie w Humboldt Park zostało odholowanych za naruszenie ograniczeń parkowania.

Więcej informacji na temat parady i festiwalu można znaleźć tutaj.

Adres: Humboldt Park , 2800 W Division St, Chicago, IL 60622

 

Źródło: blockclubchicago
Foto: puertoricanfest, Paseo Boricua Tour Co, change.org
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu