Połącz się z nami

News Chicago

Marszałek Kornel Morawiecki gościem honorowym w Chicago. Parada 3 Maja po raz 128. przejdzie ulicami Wietrznego Miasta

Opublikowano

dnia

W sobotę 4 maja 2019 roku w Chicago odbędzie się 128. Parada 3 Maja. W centrum Wietrznego Miasta wiele polonijnych organizacji po raz kolejny zamanifestuje polską tradycję i kulturę. Tegorocznym gościem honorowym parady będzie marszałek Kornel Morawiecki.

O tym, jak wielkim zaszczytem będzie wizyta Kornela Morawieckiego, mówiła na antenie Łucja Mirowska –Kopeć. Rzecznik Prasowy Komitetu Organizacyjnego Parady podkreśla, że jej organizatorzy są dumni z tego, że polscy politycy chcą świętować razem z chicagowską Polonią

W tym roku organizatorzy Parady 3 Maja postanowili przyznać tytuł Honorowego Przyjaciela Polonii skarbnikowi powiatu Cook, Marii Pappas. Jak podkreśla Łucja Mirowska –Kopeć, polityk jest od wielu lat związana z Polonią i służy jej zawsze z otwartym sercem

Łucja Mirowska-Kopeć zaprasza i zachęca wszystkie polonijne organizacje, stowarzyszenia, kluby, szkoły polskie, biznesy oraz osoby indywidualne do udziału w tym prestiżowym, patriotycznym wydarzeniu w życiu Polonii. Na antenie Radia Deon podaje adres strony internetowej, na której można dokonać zgłoszenia

Wszystkie informacje oraz formularze dostępne są na stronie internetowej: www.polishparade.org

Kalendarz organizacyjny Parady 2019 roku oraz wydarzeń towarzyszących:

15 lutego
Termin nadsyłania propozycji na Marszałka Parady (zgłoszenia wyłącznie od instytucji i organizacji) oraz hasła parady (instytucje, organizacje i osoby indywidualne) na adres: May 3rd Parade Committee ~ 5835 W. Diversey Ave, Chicago, IL 60639

28 lutego godz. 19:30
Otwarte Zebranie Komitetu, wybór hasła parady oraz ogłoszenie Marszałka Parady. Możliwość zgłoszenia propozycji hasła parady podczas zebrania. Mozliwość zamówienia rydwanu od godz. 18:00, 5835 W. Diversey Ave, Chicago, IL

23 marca godz. 18:00
Wybory Królowej Parady – Lone Tree Manor; kontakt: Ewa Rumiński, 773-742-1477; 3maj@usa.com

30 marca
Termin nadsyłania prac na konkurs plastyczny; kontakt: Malgorzata Tys, malgorzatatys@interia.pl

15 kwietnia
Termin składania zgłoszeń uczestnictwa w paradzie: May 3rd Parade Committee ~ 5835 W. Diversey Ave, Chicago, IL 60639

3 maja
Podniesienie polskiej flagi – Daley Plaza – szczegóły w terminie późniejszym

4 maja
Pre-Parade Brunch – Chicago Society – szczegóły w terminie późniejszym

4 maja godz. 11:30
Początek Parady

4 maja godz. 14:00
Koncert Konstytucyjny; Chopin Garden, Grant Park, Chicago.

4 maja godz. 18:00
Bankiet z okazji 228 rocznicy Konstytucji 3 Maja w Chicago; Lone Tree Manor; kontakt: Ewa Rumiński, 773-742-1477; 3maj@usa.com. Wręczenie nagród w konkursie plastycznym.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Facebook.com/Łucja Mirowska-Kopec, Twitter.com/Kornel Morawiecki

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne