Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Chcesz kształcić się w Stanach Zjednoczonych? Wykorzystaj swój potencjał i możliwości. Pomoże ci doradca edukacyjny Anna Frontczak

Opublikowano

dnia

Studia w Stanach Zjednoczonych to okazja do zdobycia wykształcenia oraz dokumentu uczelni, który może otworzyć drzwi na świat. Aby rozpocząć naukę Polacy emigrujący do Ameryki zobowiązani są do posiadania wizy studenckiej. W Chicago istnieją biura, które pomagają rodakom w uzyskaniu stosownych dokumentów.

Gościem w studia Radia Deon była Anna Frontczak, założycielka Nobel International Inc. Firma zajmuje się pomocą dla osób, które myślą o wykształceniu w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreśla Anna Frontczak wiza studencka jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które wiążą przyszłość z Ameryką, ale także dla tych, którzy chcą podszkolić język angielski lub zdobyć konkretny kierunek studiów

Anna Frontczak mówiła o sposobach uzyskania wizy studenckiej. Na antenie Radia Deon wymieniała kryteria, jakie trzeba spełniać

Przebywanie na wizie studenckiej ma wiele zalet i przywilejów. Dlatego, jak mówi Anna Frontczak, naprawdę warto się o nią ubiegać czy to na terenie Polski, czy z innego zakątka świata, umożliwiając sobie kontynuowanie nauki i utrzymywanie legalnego statusu podczas swojego pobytu w USA. Proces ubiegania się o wizę studencką zajmuje od 1 do 2 miesięcy i można ubiegać się o nią kilka miesięcy wcześniej przed planowanym przyjazdem do USA

Na wizie studenckiej możemy przebywać na terenie USA tak długo, jak się uczymy, od miesiąca do nawet kilku lat. Na wizę studencką możemy przyjechać na naukę języka angielskiego, kurs zawodowy oraz na konkretny kierunek studiów. O wizę studencką może ubiegać się każda osoba bez względu na wiek, poziom wykształcenia i, co ważne, nie trzeba być obecnie studentem polskiej uczelni.

Więcej informacji na temat możliwości studiowania w Stanach Zjednoczonych można uzyskać pod numerem telefonu 312 280 1077 oraz na stronie internetowej www.naukawusa.com

MartaKędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Marta Kędzior

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

Czytaj dalej

Adwent

MAGICZNE ŚWIĘTA Fundacji Copernicus. Wielki świąteczny festiwal rodzinny już 12 grudnia

Opublikowano

dnia

Autor:

Gość Radio Deon Chicago Agata Paleczny, aktorka, animator kultury i zalożycielka Warsztatów Teatralnych Little Stars, serdecznie zaprasza na niezwykły festiwal rodzinny do Copernicus Center. Magiczne Święta fundacji Copernicus już w niedzielę 12 grudnia.

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Magicznych Świąt. Współorganizatorami, jak co roku, są: Akademia Muzyki PaSO, Warsztaty Teatralne Little Stars i Zespół Pieśni i Tańca Polonia, działający przy PRCUA. Wszystkie grupy związane są z Copernicus Foundation, gdzie narodziła się idea Magicznych Świąt.

W programie festiwalu oczywiście atrakcje; na scenie pokazy taneczne, koncert muzyki klasycznej oraz wzruszające przedstawienie, w czasie którego będziemy przygotowywać wigilijną wieczerzę z dziećmi z Domu Dziecka.

Teatralna opowieść zakończy się pięknym zimowo-świątecznym koncertem, w którym wspólnie pośpiewamy sobie kolędy. To będzie też rewia wspaniałych kostiumów, pieśni i układów tanecznych z różnych z regionów Polski.

A jeszcze przed samym koncertem, od godziny 11, fundacja Copernicus zaprasza na kiermasz świąteczny, spotkanie ze Św. Mikołajem, wspaniałe atrakcje dla dzieci przygotowane przez Fundację You Can Be My Angel oraz wystawę prac plastycznych pracowni Patrycji Stępniak.

Ci, którzy już o 11 godzinie zawitają do Copernicus Center na pewno nie będą się nudzić. 

Bilety na festiwal dotyczą tylko części koncertowej, która zaczyna się o godzinie 15. Między 11 a 15 wstęp jest bezpłatny. Bilety na Magiczne Święta są do nabycia za pośrednictwem strony Fundacji Copernicus, a także można je nabyć drogą telefoniczną poprzez kontakt z biurem Akademii Muzyki PaSO, Warsztatów Teatralnych Little Stars lub Zespołu Pieśni i Tańca Polonia.

 

Foto: Flickr/ Jarosław Pocztarski

Czytaj dalej

Adwent

Ty także możesz być … Aniołem albo Mikołajem. Katarzyna Romanowska zaprasza na charytatywne wydarzenie

Opublikowano

dnia

Autor:

Fundacja YCBMA czyli You Can Be My Angel co roku organizuje charytatywną imprezę mikołajkową. Gościem Radia Deon Chicago była prezes fundacji, Katarzyna Romanowska, która zaprasza całe rodziny na dzień pełen atrakcji ze Św Mikołajem w niedzielę, 5 grudnia, w Paradise Elegant Banquets, Bridgeview.

Po zeszłorocznej przerwie, spowodowanej pandemią, fundacja powraca ze wspaniałym, rodzinnym wydarzeniem. Prezes Katarzyna Romanowska tym razem jest pewna, że Św.Mikołaj przybędzie.


W programie imprezy jak zawsze mnóstwo atrakcji; występy taneczne, kolędowanie, możliwość robienia zdjęć ze Św. Mikołajem.

Poza tym poczęstunek, loteria i świąteczny kiermasz. Kasia Romanowska gorąco namawia żeby nie kupować wcześniej świątecznych prezentów i kartek. Zwłaszcza że dochód z wydarzenia jest jak zawsze przeznaczony na ważny cel, leczenie Huberta walczącego z chorobą nowotworową.

Honorowy patronat nad Mikołajkami objął Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago.  A impreza odbędzie się w Paradise Elegant Banquets, 9220,Harlem Ave, Bridgeview.

Fundacja You Can Be My Angele organizuje tą impreze od początku swojej działalności w Stanach Zjednoczonych.

 

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne