Połącz się z nami

News Chicago

Złote Globy rozdane po raz 76. „Green Book” i „Bohemian Rapsody” wielkimi zwycięzcami

Opublikowano

dnia

„Bohemian Rhapsody” został zwycięzcą Złotych Globów w kategorii najlepszy film dramatyczny. W Los Angeles odbyła się 76. ceremonia wręczenia nagród Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej przy Hollywood. Uroczystość tradycyjnie została zorganizowana w Beverly Hills. Gospodarzami tegorocznej ceremonii byli Sandra Oh i Andy Samberg. Nominacje przyznano w 25-ciu kategoriach.

W kategorii najlepszy aktor komediowy nagrodę odebrał Christian Bale. Zagrał w filmie „Vice” Dicka Cheneya – byłego wiceprezydenta USA.  Iza Lech, krytyk filmowy Radia Deon w tym wypadku zupełnie zgadza się z werdyktem

Za najlepszy film dramatyczny przyznający Złote Globy członkowie Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Zagranicznych uznali „Bohemian Rhapsody” Bryana Singera o historii kultowego zespołu „Queen” i jego lidera Freddiego Mercury’ego. Jak mówi Iza Lech, było to dla niej dużym zaskoczeniem.  Zgadza się natomiast, że na Złoty Glob dla najlepszego aktora zasłużył wyróżniony nim Rami Malek za rolę Freddiego Mercury’ego

Jak twierdzi Iza Lech, Złote Globy wcale nie muszą być wyznacznikami gali Oscarowej. Jej zdaniem, nadal możemy mieć nadzieję na to, że „Zimna Wojna” będzie wśród nominowanych obrazów

W branży filmowo-telewizyjnej Złote Globy uznawane są za najważniejsze wyróżnienia zaraz po Oscarach. Nagrody wręczone zostały w 25 kategoriach filmowych i telewizyjnych.

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Twitter.com/daily picture of rani malek/IndieWire

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne