Połącz się z nami

News Chicago

Bezpośrednie loty do Afryki już z O’Hare. Chicago dołączy do elitarnego grona

Opublikowano

dnia

Chicagowski Wydział Ruchu Lotniczego oraz Etiopskie Linie Lotnicze ogłosiły nowe połączenia. Samoloty będą kursować trzy razy w tygodniu bez śródlądowania między Chicago O’Hare a Addis Ababa w Etiopii.

To nie jedyne nowe połączenie. Już w listopadzie nowozelandzkie linie lotnicze Air New Zealand rozpoczną loty między O’Hare a Auckland. Chicago dołączy do elitarnego grona pięciu miast, które mają loty pasażerskie bez śródlądowania do sześciu największych regionów świata. Pozostałe miasta to Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Doha w Katarze, Johannesburg w RPA oraz  Londyn w Anglii.

Wraz z połączeniami z Addis Abeba i Auckland zostanie uruchomionych także 15 innych nowych połączeń międzynarodowych – łączących Chicago z miastami takimi jak Oranjestad, Aruba i Wenecja we Włoszech. Rocznie lotnisko O’Hare w Chicago obsługuje blisko 12,4 miliona pasażerów na trasach międzynarodowych. Lotniska w San Francisco, Miami, Los Angeles i Nowym Jorku obsługują jeszcze więcej pasażerów. Rekordzista w lotach międzynarodowych jest nowojorskie lotnisko Johna Kennedygo, z 32 milionami pasażerów.

Departament Lotnictwa w Chicago poinformował, że w roku 2018 ruch na międzynarodowym terminalu numer pięć wzrósł o około 10 procent w porównaiu z rokiem ubiegłym. Przypomnijmy, że rusza także projekt rozbudowy terminali na O’Hare o wartości 8,5 miliarda dolarów. Na początku tego roku miasto Chicago osiągnęło zgodę z głównymi przewoźnikami lotniczymi. Najbliższe plany obejmują rozbudowę głównego środkowego terminalu, który w krótkim czasie pomoże rozwinąć listę połączeń międzynarodowych. Obiekt ten będzie główną siedzibą dwóch gigantów lotniczych linii United oraz American Airlines.

redakcja@radiodeon.com

Źródło: www.abc7chicago.com
Foto: Twitter.com/Ethiopan Airlines

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne