Połącz się z nami

News Chicago

Twój włos jest na wagę złota. Fundacja You Can Be My Angel zaprasza do akcji na rzecz chorych dzieci

Opublikowano

dnia

W niedzielę 10 czerwca fundacja „You Can be My Angel” organizauje akcję „Mój włos-twoja peruka”. W trzech miejscach, na północy Chicago w zakładzie fryzjerskim „Zig Zag” i na południu w zakładach „Estetica” i „Top One” będzie można obciąć włosy z przeznaczeniem na peruki dla dzieci chorujących na raka. Wymagana długość włosów to minimum osiem cali.


Do wzięcia udziału w akcji zapraszała na antenie Radia Deon Chicago Katarzyna Romanowska. Prezes chicagowskiej fundacji apeluje zarówno do dorosłych, jak i dzieci. W tym roku kolejna lokalizacja fryzjerska przyłącza się do akcji

Wszyscy są mile widziani

Jak podkreśla na naszej antenie właściecielka salonu fryzjerskiego Estetica, Ewa Boczek, włosy przeznaczone do obcięcia nie muszą być naturalnego koloru. Istotna jest jedynie ich odpowiednia długość

Jak zaznacza Ewa Boczek, akcja „Twój włos- moja peruka” z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Aby uniknąć kolejek  właścicielka salonu apeluje o umycie włosów przed ścięciem ich na cel charytatywny

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji, ale nie mogą w niedzielę przyjść do zakładów fryzjerskich Kasia Romanowska zachęca do przynoszenia już obciętych włosów

Chorzy na raka potrzebują twoich włosów

Prezes chicagowskiej fundacji You Can be My Angel zaprasza do udziału w przedsięwzięciu. Przekonuje, że podopieczni szpitali, którzy leczą się na raka tych włosów naprawdę potrzebują

Więcej informacji na temat pomocy oraz kolejnych akcji można znaleźć na portalu społecznościowym Facebook

https://www.facebook.com/YouCanBeMyAngel/

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Sławomir Budzik, Facebook.com/ You Can be My Angel Foundation

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

czerwiec 2018
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne