Połącz się z nami

News Chicago

Możesz odmienić swoje życie. Andrzej Cichocki o sensie, prawdzie i sercu otwartym na ludzi

Opublikowano

dnia

Niesamowita historia, cud przemiany, wreszcie posługa, która naprawia. Andrzej Cichocki, life coach, trener biznesu oraz kapelan więzienny sam jest przykładem na to, że każde życie można zmienić. Szukał sensu i znalazł. Dziś dzieli się swoją siłą i prawdą. Pokazuje innym, że jedyne ograniczenia są w nich samych.

Andrzej Cichocki jest praktykiem życia i biznesu. Jako mówca motywacyjny, stara się przekonywać ludzi do tego, aby wypełniali pustkę w swoim życiu. Na antenie Radia Deon przywołuje moment, który był punktem zwrotnym w jego przemianie

„Przez kilkanaście lat pracowałem dla korporacji. Piastowałem wysokie stanowiska, łącznie z zarządami najwyższych spółek na świecie. Uświadamiałem sobie jednak, że samo doświadczenie biznesowe i same sukcesy finansowe absolutnie nie gwarantują szczęśliwego życia. To był taki moment, kiedy stwierdziłem, że warto wrócić do tego, co było kiedyś dla mnie ważne. Chciałem wrócić do spokoju, który uzyskiwałem, jako dziecko jeszcze, w modlitwie. Zacząłem więc szukać Boga i znalazłem go. Na nowo”.

Andrzej Cichocki wskazuje pięć obszarów, które w życiu powinno się łączyć i rowijać. Bez tego, jak sam przekonuje, nie można osiągnąć ani pełni szczęścia ani spełnienia

„Jednym z takich obszarów są finanse, drugim jest duchowość, trzeci to rodzina i łączące ją relacje. Bardzo ważny jest także rozwój. Jeśli ludzie się nie rozwijają, nie nadążają. Jeżeli nie nadążają za tym, co się dzieje, jest im źle. Ostatni z obszarów to zdrowie. Jeżeli chce się rzeczywiście żyć pełnią życia, to właśnie te pięć obszarów powinno się zbalansować. Żaden z nich nie powinien zostać gdzieś odrzucony”.

Podstawą jest duchowość

Główne przesłanie, jakie płynie z nauk Andrzeja Cichockiego ma udowadniać, że w życiu nie ma sytuacji, z których nie można byłoby wyjść z podniesioną głową. Podstawą jest jednak duchowość i wiara w Boga

„Nie ma tak trudnych sytuacji, takiego bagna, z którego nie możesz się wydostać. Musisz tylko zwracać uwagę na to, co się dzieje dookoła. Musisz wiedzieć, dlaczego to chcesz zrobić. Musisz otworzyć się na ludzi, oni ci pomogą. Zawsze potarzam, że najlepszym sposobem na wypełnienie pustki w człowieku jest wypełnienie jej Bogiem. Bóg jest niezmienny. On cię nie zawiedzie. Najwyżej ty jego”.

Andrzej Cichocki jest autorem książki pt. „Pokonać siebie”. To także uczestnik licznych prelekcji oraz wystąpień mających na celu budowanie w ludziach umiejętności właściwego i świadomego zarządzania samym sobą. Jego publikacja stworzona na podstawie faktów z jego życia jest kwintesencją jego życiowych i zawodowych pasji.

Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w konferencjach, które prowadził będzie Andrzej Cichocki, mogą dzwonić pod numer telefonu 312 473 4444 . Odbędą się one na początku 2018 roku.

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źrodło: inf.własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Faceci w spódniczkach czyli Chicago Scots zapraszają na Festival Szkockiej Kultury

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago Scots zapraszają na 38. doroczny Scottish Festival & Highland Games.

W dniach 14-15 czerwca 2024 roku, w Weathon odbywa się Festival of Scottish Culture, organizowany przez Chicago Scots. Festiwal będzie celebrował kulturę i tradycje szkockie, z muzyką, tańcem, jedzeniem i atrakcjami dla całych rodzin. Goście festiwalu będą mogli zobaczyć występy zespołów szkockich, w tym pipe bands i Highland dancers.

Dodatkowo, będzie możliwość spróbowania szkockiej kuchni, w tym haggis, Scotch broth i shortbread. Nie możecie przegapić tegorocznych gości, Gordona McInally’ego, Prezydenta Rotary International i Szefa Kuchni Gary’ego Macleana, Krajowego Szefa Kuchni Szkocji!

Strefa dla dzieci będzie pełna rozrywek, można będzie spotkać się i przywitać z krowami rasy Highland prosto ze Szkocji. Oczywiście nie zabraknie najsilniejszych Szkotów, którzy będą rywalizować w sportach siłowych. Dla dzieci wiele atrakcji w tym wystawa psów szkockich ras.

W tym roku powracają nasze kultowe, ulubione wydarzenia, w tym Caber Toss. Niesamowity, masowy występ zespołu odbędzie się w sobotę o 6.30PM.  I nie zdziwcie się kiedy zobaczycie mężczyzn w spódniczkach.

Scottish Festival & Highland Games odbywa się pod adresem 2015 Manchester Road, Wheaton.

Reporter i zdjęcia: Jacek Boczarski
Czytaj dalej

News Chicago

Dzieci z chicagowskich szkół zrobiły znaczące postępy w czytaniu w tym roku

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek dyrektor generalny Chicago Public Schools, Pedro Martinez, ogłosił, że więcej uczniów szkół podstawowych biegle czyta w porównaniu z zeszłym rokiem, jak pokazują wstępne wyniki testów stanowych. Po raz pierwszy wyniki z czytania są wyższe od ich poziomu sprzed pandemii.

Pedro Martinez poinformował, że za tym wzrostem stoją uczniowie czarnoskórzy, którzy dokonali największego postępu. Dyrektor generalny Chicago Public Schools otrzymał brawa podczas wydarzenia o nazwie Promise & Progress, w którym uczestniczył wraz z dwoma poprzednimi dyrektorami generalnymi CPS, a także z naukowcami uniwersyteckimi.

Zdaniem Martineza biegłość w matematyce na corocznych egzaminach stanowych nie poprawiła się w takim stopniu jak w czytaniu, choć odnotowano pewien wzrost.

Jednak nawet przy tym wzroście CPS nadal ma niski poziom biegłości – tylko około 31% uczniów szkół podstawowych uważa się za biegłych w czytaniu, a 19% w matematyce. W zeszłym roku biegłość w czytaniu osiągnęło 26% uczniów, a w 2019 było to 28%.

Stan zazwyczaj jesienią publikuje ostateczne wyniki egzaminu dla uczniów klas od trzecich do ósmych z egzaminu Illinois Assessment of Readiness IAR z czytania, matematyki i nauk ścisłych.

Wstępne wyniki IAR opublikowano po ustaleniach badaczy z Harvardu i Stanforda z początku tego roku, które wykazały, że CPS zajęła pierwsze miejsce pod względem poprawy umiejętności czytania po pandemii Covid-19 wśród dużych okręgów szkolnych w całym kraju, oraz 13. miejsce w matematyce.

19% uczniów osiągnęło biegłość w matematyce, co stanowi wzrost o 2% w porównaniu z 2023 r.

Martinez przyznał, że nadal jest wiele do zrobienia, ale zauważył również, że wielu uczniów robi postępy, nawet jeśli nie osiągnęli jeszcze poziomu klasy.

To już drugi rok od pandemii, w którym CPS odnotowuje poprawę wskaźników biegłości. Jednak podczas czwartkowego wydarzenia Fundacji Joyce’a profesor Harvardu, Tom Kane, powiedział, że analiza może wymagać przeglądu jeszcze w tym roku.

Kane powiedział także, że okręgi szkolne muszą ostrzegać rodziców, jeśli ich dzieci nie osiągają dobrych wyników, aby mogli podjąć działania. Powiedział także, że okręgi szkolne muszą stawić czoła chronicznej absencji, która wzrosła podczas pandemii i nie powróciła do poziomu sprzed pandemii.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/
Czytaj dalej

News Chicago

Prawdziwi kosmici wylądowali w Chicago. Dziś otwarcie nieziemskiej wystawy

Opublikowano

dnia

Autor:

Tego lata wszyscy miłośnicy spotkań trzeciego stopnia, początkujący ufolodzy i osoby zafascynowane kosmitami będą mogli odkrywać tajemnice istot pozaziemskich na nowej wystawie „Spotkanie w Strefie 51” („Area 51 Encounter”). Ekspozycja otwiera się w piątek, 14 czerwca na pierwszym piętrze dawnego John Hancock Center.

Wystawa nawiązuje do tzw. Strefy 51 – amerykańskiej bazy wojskowej służącej do testowania nowych rozwiązań technicznych, zbudowanej w roku 1955. Znajduje się ona w zachodniej części powiatu Lincoln na południu stanu Nevada, w Strefie Sił Powietrznych Nellis i powstała dla Centralnej Agencji Wywiadowczej USA (CIA).

Do roku 2001 roku rząd USA podtrzymywał, że Strefa 51 nie istnieje.

W sierpniu 2013 CIA oficjalnie potwierdziło istnienie bazy. Najpopularniejsze teorie spiskowe związane ze Strefą 51 dotyczą przetrzymywania i badania pozaziemskich form życia pochodzących z obiektu, który rzekomo rozbił się w 1947 roku w pobliżu Roswell w stanie Nowy Meksyk.

Debiutująca dzisiaj wystawa „Spotkanie w Strefie 51” zaprosi wszystkich dociekliwych Ziemian do zwiedzania 7 galerii, które kwestionują to co jest prawdziwe, a co science fiction, dzięki dowodom, historiom, teoriom, a nawet rzeczywistym artefaktom rzekomo odzyskanym z UFO.

Zaprojektowana, aby wzbudzić zainteresowanie i ciekawość Ziemian w każdym wieku, wystawa umożliwi gościom spotkanie twarzą w twarz z „oryginalnymi i reprodukowanymi artefaktami obcych”, jednocześnie podkreślając współczesne obserwacje, zaangażowanie wojskowe i fascynację popkultury życiem pozaziemskim.

„Zebraliśmy dowody – odkrywasz prawdę. Ponad dwie trzecie Amerykanów wierzy, że istnieją inteligentne formy życia, a odsetek ten wkrótce wzrośnie w Chicago, gdy tego lata tego lata w sercu miasta odbędą się bliskie spotkania tego rodzaju” – czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów wydarzenia.

Wystawa zawiera elementy interaktywne, w tym nagrania wideo i audio słynnych obserwacji, krótki film 3D, strzelankę laserową polegającą na polowaniu na kosmitów, symulację uprowadzenia przez kosmitów oraz eksplorator Księżyca w wirtualnej rzeczywistości.

W międzyczasie zwiedzający będą mogli odkrywać nowe światy dzięki fascynującemu nurkowaniu w Kosmicznym Teleskopie Jamesa Webba.

Bilety kosztują 27 dolarów dla dorosłych i 22 dolary dla dzieci, natomiast dzieci do lat trzech mają wstęp bezpłatny.

Wystawa „Spotkanie w Strefie 51” będzie otwarta w godzinach 11:00AM–7:00PM od niedzieli do czwartku oraz od 10:00AM do 8:00PM w piątki i soboty na pierwszym piętrze dawnego John Hancock Center przy 875 North Michigan Avenue.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.area51encounter.com.

Źródło: secretchicago, wikipedia
Foto: „Area 51 Encounter”
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Popularne w tym miesiącu