Połącz się z nami

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Znajdź mężczyznę idealnego. Kinga Modjeska i Edyta Luckos zapraszają na wspólną zabawę z teatrem

Opublikowano

dnia

Zaskakujące zwroty akcji. Zabawne dialogi.  Znakomity humor. 26 sierpnia po raz  Teatr Scena Polonia zaprasza na amerykańską wersję wyśmienitej komedii o damsko-męskich relacjach. „Mężczyzna idealny” to sztuka dla wszystkich, którzy szukają niewybrednej rozrywki.

Kinga Modjeska, założycielka Teatru Scena Polonia i równocześnie reżyser komedii przekonuje, że podczas oglądania spektaklu nie zabraknie dobrej zabawy

„Aktorzy są bardzo dobrze przygotowani, czują publiczność, ale to tylko połowa sukcesu. Druga połowa to świetnie napisany tekst. Komedię stworzył John von Duffel. Jest w niej mnóstwo bardziej lub mniej śmiesznych sytuacji, a przecież o to chodzi. W tym przypadku to jest komedia także z elementami farsy, czasem ociera się wręcz o absurd”.

To, że sztuka jest doskonałą komedią, potwierdziła reakcja publiczności, która już miała okazję obejrzeć spektakl

„Publiczność bawiła się świetnie, wręcz nie chciała wyść. Gdy ludzie opuszczają  budynek kina, czy  teatru, przypadkowy przechodzień powinien się zorientować po emocjach na twarzach, czy właśnie ta grupa zobaczyła komedię, czy dramat. U nas wszyscy wychodzili z odromnym uśmiechem od ucha do ucha. Tego życzylibyśmy sobie także w najbliższą sobotę”- mówiła Kinga Modjeska.

Edyta Luckos jest bardzo zadowolona, że miała okazję zagrać w spektaklu główną rolę. Helenka, postać, którą odtwarza, jest według aktorki groteskowo zabawna

„Dostałam duży kredyt zaufania i myślę, że wywiązałam się z tego zadania. Bardzo dobrze czuję się jako Helenka. Jestem w tej roli śmieszna,  aczasem nawet groteskowo śmieszna”.

Na antenie Radia Deon Kinga Modjeska zachęca do obejrzenia sztuki. Zaznacza, że podejmuje ona tematy uniwersalne i wiecznie aktualne

„Sztuka <Mężczyzna idealny> jest przede wszystkim o miłości. O tym, że nieustannie się kochamy i nienawidzimy. Podejmuje także temat relacji, jakie mamy z rodzicami. Arcyzabawne i arcyśmieszne w tej komedii są mamy. Ingerują one w nasze życie, tak jak robiły to trzydzieści, czterdzieści czy pięćdziesiąt lat temu i nadal będą robić. O tym również jest ten tekst”.

To sztuka dla wszystkich

Kinga Modjeska przekonuje, że „Mężczyzna idealny” to sztuka dla wszystkich. Zaprasza do teatru zarówno panie jak i panów

„Zapraszam do teatru na sztukę, która przyniesie wiele dobrego uśmiechu. Rozpoczynaliśmy lato <Mężczyzną idealnym> i kończymy nim lato. To jest świetny tekst dla pań, które poszukują mężczyzny idealnego. Zapraszam też panów, którzy chcieliby poznać wszystkie tajniki damskich manipulacji”.

Sztuka odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 7 wieczorem w teatrze Vittum. Bilety na spektakl są do nabycia pod nr tel. 630 201 8821 lub na stronie internetowej www.scenapolonia.com

Vittum Theatre

1012 N Noble St
Chicago, IL 60642

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Chcesz mieć pewność że zostaniesz wpuszczony do Polski? Posłuchaj naszego gościa i zadbaj o polski paszport

Opublikowano

dnia

Autor:

W tych niepewnych czasach pandemii, gdy wciąż zmienia się sytuacja geopolityczna i z dnia na dzień zamykane są granice państw, ważne by zapewnić sobie możliwość odwiedzenia Polski. Romuald Głuch tłumaczy jak to zrobić na antenie Radio Deon Chicago.

Sytuacja związana z zamykaniem granic zmienia się w sposób nieprzewidywalny. Jeśli chodzi o podróżowanie do Polski, tylko polski paszport daje gwarancję wpuszczenia do kraju, niezależnie od podejmowanych obostrzeń. Tą kwestię podkreśla Romuald Głuch z biura Polski Paszport.

 

Wiele osób nie ma uregulowanych spraw urzędowych, np zmienionych nazwisk, zarejestrowanych małżeństw czy rozwodów. W takich przypadkach starania o paszport mogą znacznie się wydłużyć. Jednak nawet gdy nie mamy takich zaległości to wyrobienie nowego paszportu trwa od 2 do nawet 4 miesięcy.

 

Więc nawet jeśli mamy paszport ważny jeszcze przez kilka miesięcy to już teraz musimy koniecznie pomyśleć o przedłużeniu jego ważności. Zwłaszcza jeśli w przyszłym roku planujemy podróż do Polski. Niektóre linie lotnicze żądają aż 6 miesięcznej ważności paszportu.

 

Biuro Polski Paszport oferuje pomoc w załatwieniu formalności zarówno dotyczących dokumentów amerykańskich jak i polskich.

Są to wszelakie sprawy związane z między innymi: wyrobieniem lub odnowieniem paszportu amerykańskiego i polskiego, wypełnieniem wszystkich potrzebnych formularzy, umówieniem w konsulacie,  a także potwierdzeniem obywatelstwa polskiego. 

Biuro pomaga także w zakładaniu kont bankowych w Polsce, tłumaczeniu pism urzędowych, załatwianiu dokumentów notarialnych i wielu innych spraw administracyjnych i prawnych.

Ważnym elementem działalności są różnego rodzaju pełnomocnictwa, na mocy których, można załatwiać sprawy w Polsce, bez konieczności opuszczania Stanów.

 

Biuro Polski Paszport oferuje także wykonanie profesjonalnych zdjęć biometrycznych.

Kontakt do biura Romualda Głucha 312 2242700. Wszelakie szczegóły na stronie www.polskipaszport.com.

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Niech przez życie niosą Cię zdrowe nogi! Doktor Piotr Brukasz w Radio Deon zachęca do dbania o żyły

Opublikowano

dnia

Autor:

Czy jesteś zagrożony wystąpieniem chorób żył? Czy znajdujesz się w grupie zawodowej najbardziej na nie narażonej? Czy powinieneś się bać pierwszej wizyty u specjalisty? Na antenie Radio Deon Chicago specjalista chorób żył, doktor Piotr Brukasz, odpowiada na pytania i mówi jak dbać o swoje nogi.

Problemy z naczyniami żylnymi w kończynach dolnych dotyczą głównie kobiet, ale nie tylko, mężczyźni także są na nie narażeni. Warto pomyśleć o profilaktyce i nie dopuszczać do poważnych chorób swoich żył, wymagających skomplikowanego leczenia, zachęca Piotr Brukasz.

Do pierwszych, niewidocznych tak bardzo objawów, które mogą świadczyć o złym stanie żył należą uczucie ciężkości w nogach, ból czy obrzmienie. A najbardziej narażeni na wystąpienie problemów naczyniowych kończyn dolnych są wszyscy którzy spędzają długie godziny w pozycji siedzącej lub stojącej, np. kierowcy, pracownicy fabryk, pielęgniarki.

Mimo wzrostu świadomości i tego, że lepiej dbamy o soje zdrowie, wiele osób boi się pierwszej wizyty. Doktor Piotr Brukasz zapewnia że nie ma się czego obawiać. W czasie pierwszej wizyty wykonywane jest tylko usg i wstępna konsultacja. Podjęcie dalszych decyzji i ewentualnych działań jest dyskutowane z pacjentem.

 

Warto podjąć leczenie już teraz, w okresie zimowym, by latem cieszyć się i pięknymi i zdrowymi nogami.

Piotr Brukasz przyjmuje w Instytucie Zdrowych Żył, (The Institute for Vein Health),który ma dwie dogodne lokalizacje; na północnym zachodzie, w Addison, 1450 Lake Street i na południu, w Palos Hills, 10510 S Roberts Road.

Telefon do instytutu to 630 401 7102. Szczegółowe informacje na internetowej stronie instytutu.

 

Foto:YouTube

 

 

 

 

Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

sierpień 2017
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Popularne