Połącz się z nami

News Chicago

Już w lipcu możesz jeść owoce ze swojegu sadu. Specjalista podpowiada, jak przygotować ogród na przyjście wiosny

Opublikowano

dnia

Wiosna w ogrodzie to czas rozpoczęcia prac porządkowych i pielęgnacyjnych. To także czas przygotowania ogrodu do nowego sezonu. Jakie prace należy wykonać wiosną w ogrodzie? Jakie rośliny sadzić na wiosnę? Co zrobić, by sadzonki dobrze rosły, kwitły i plonowały? Odpowiedzi udzielał Jan Kryński.

Właściciel sieci sklepów „Dom itp”na antenie Radia Deon mówił o rodzajach drzewek owocowych, które można kupić w jedny z jego sklepów w Chicago

 „Mamy dwa rodzaje drzewek wiśniowych, w tym jedna z nich to odmiana niższa. U nas można dostać także bardzo trudno dostępną czereśnię białą. Mamy też dwa rodzaje śliwek węgierek. Jedna będzie miała owoce w sierpniu, druga we wrześniu. Mamy w ofercie także jabłonie: McIntosh i słynną Papierówkę”.

Jan Kryński zapewnia, że wsadzone teraz drzewka za kilka miesięcy wydadzą już owoce

REKLAMA REKLAMA

„Jabłka, na przykład Papierówki, są już u nas. To są obecnie drzewka już dwuletnie, z których jabłka będzie można zjeść już pod koniec lipca”.

Drzewka owocowe dostępne są w sklepach „Dom itp” do piętnastego kwietnia. Już wkrótce pojawią się także często poszukiwane owocowe krzewy

 „Już niedługo w ofercie pojawią się także krzewy owocowe. Bardzo często poszukiwane są czarna i czerwona porzeczka, agrest, malina i  jeżyna. Wszystko to będziemy mieli w naszych sklepach”.

Stosujmy jak najmniej środków chemicznych

Właściciel sieci sklepów przekonuje, że w ofercie wiosennej „Dom itp” można nabyć także bardzo wiele środków organicznych chroniących rośliny. Według niego każdy, kto chce mieć piękny i zdrowy ogród, powinien wykorzystywać przy jego pielęgnacji jak najmniej środków chemicznych

„Posiadamy w ofercie wiele rzeczy pomocnych do prowadzenia ogrodu. Są wśród nich takie, które trudno znaleźć w innych sklepach. Na przykład mamy w sprzedaży wiele środków organicznych. Przy uprawie ogródka starajmy się używać jak najmniej chemii”.

Jan Kryński zachęca tych, którzy są zainteresowani prowadzeniem zdrowego ogrodu do odwiedzenia sklepów. Na miejscu można dowiedzieć się szczegółowo, kiedy i w jaki sposób używać poszczególne preparaty

„Proszę przyjść do nas. My spokojnie na miejscu wytłumaczymy i pokażemy, jak i kiedy stosować dany środek. Podkreślam, że jest to bardzo ważne”.

Lista sklepów, w których można kupić rośliny, nasiona oraz akcesoria pomocne w prowadzeniu ogrodu:

4747 N Harlem Ave
Harwood Heights, IL
(708) 867 3802

Woodfield Mall
Schaumburg, IL
(847) 995 0150

6840 W Belmont Ave
Chicago, IL 60634
(773) 282 6430

5212 W. Belmont Ave
(773) 545 56 18

Nortbrook Ct Shopping Mall
(847) 272 4222

Firma prowadzi także sprzedaż w sklepie internetowym www.domitp.com

Marta Kędzior
mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, Flickr.com/Amanda Capasso

News Chicago

4 restauracje z okolic Chicago najbardziej romantycznymi w USA wg nowego rankingu

Opublikowano

dnia

Autor:

Zaplanowałeś już idealne Walentynki ze swoją ukochaną? Jeśli szukasz bardzo wyjątkowego klimatu w ten dzień, odwiedź jedną z czterech restauracji z okolic Chicago. Znalazły się one na liście 100 najbardziej romantycznych restauracji w Ameryce, stworzonej przez platformę OpenTable.

Obszerna lista, sporządzona przez platformę rezerwacyjną, opiera się na ponad 13 milionach recenzji, zgodnie z komunikatem prasowym OpenTable.

Z okolic Chicago na liście znalazły się następujące lokale: 3 Arts Club Cafe w RH Chicago w Gold Coast, Andy’s Jazz Club w River North, Mon Ami Gabi w Lincoln Park i Meson Sabika w Naperville.

Już najwyższy czas aby rezerwować stolik na Walentynki, zanim ich zabraknie. OpenTable podaje, że w 2022 r., 54% rezerwacji walentynkowych zostało zamówionych do 7 lutego.

REKLAMA REKLAMA

Aby posiłek walentynkowy był nieco mniej gorączkowy, OpenTable sugeruje, by świętować uroczystość w weekend i rezerwować stolik przed 6:00PM lub po godzinie 8:00PM, poza godzinami szczytu.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Inside Creative House
Czytaj dalej

News Chicago

Policyjna akcja aresztowania mężczyzny w West Garfield Park wymagała pomocy SWAT

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicagowska policja wezwała oddział SWAT do domu w West Garfield Park po tym, jak grupa mężczyzn próbowała uwolnić innego zatrzymanego mężczyznę w poniedziałek wieczorem. Uzbrojeni napastnicy strzelali do funkcjonariuszy.

Według władz incydent miał miejsce przy 4400 West West End Avenue około godziny 9:41 wieczorem w poniedziałek. Policja twierdzi, że chciała wziąć do aresztu uzbrojoną osobę, gdy grupa osób próbowała pomóc uwolnić mężczyznę.

Funkcjonariusze porazili paralizatorem jedną z interweniujących osób, podała policja.

Osoba aresztowana i osoba, która została porażona, zabarykadowały się w domu i chwilę później oddały strzały do funkcjonariuszy. Wezwano zespół SWAT. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a broń zabezpieczona – poinformowały władze.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Ajax9
Czytaj dalej

News Chicago

Ogromny pożar w Chicago Heights. Spłonął magazyn mebli i tkanin

Opublikowano

dnia

Autor:

Kilka jednostek straży pożarnej odpowiedziało w poniedziałek na alarm pożarowy w magazynie Morgan Li, przy 1101 Washington Ave., w Chicago Heights, krótko po 6 rano, poinformował rzecznik miasta David Ormsby. Magazyn, w którym sprzedaje się meble i tkaniny był całkowicie objęty płomieniami.

Wielkie ciemne kłęby dymu unosiły się w poniedziałek do południa nad Chicago Heights. Wszystkim pracownikom udało się wydostać z ogromnego pożaru, nikt nie został ranny.

Morgan Li to firma rodzinna, która ma cztery inne zakłady produkcyjne. Niedawno sfinalizowała zakup zakładu produkcyjnego o powierzchni 230 000 stóp kwadratowych, który obejmuje 13 akrów powierzchni.

„Uważamy wszystkich naszych pracowników za naszą rodzinę; zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odbudować to, co zostało utracone i nadal wspierać naszych ludzi i całą społeczność Chicago Heights” – przekazała firma w opublikowanym poście.

REKLAMA REKLAMA

Przyczyna pożaru nie była od razu znana. Przedstawiciele firmy współpracują z władzami w prowadzonym  dochodzeniu, zgodnie z wydanym oświadczeniem. Komendant Straży Pożarnej stanu Illinois rozpoczął dochodzenie w poniedziałek po południu.

Funkcjonariusze policji zablokowali ulice East 12th i East 11th w pobliżu Washington Avenue, podczas akcji gaśniczej strażaków.

Pożar został ugaszony w południe, ale ekipy pozostały na miejscu, aby dogasić gorące punkty i sprawdzić cały budynek. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a ogień nie rozprzestrzenił się na okoliczne konstrukcje – przekazała straż pożarna.

Ekipy ComEd i Nicor Gas przybyły na miejsce zdarzenia ale nie znalazły problemu z żadnymi przewodami elektrycznymi ani gazowymi.

Chicago Heights i jego okolice wciąż borykają się z problemami ekonomicznymi, katastrofa spowoduje utratę miejsc pracy przez mieszkańców.

 

Źródło: chicagotribune
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu