Połącz się z nami

News Chicago

Baseballiści Chicago Cubs w finale National League. To cudowny powrót z niebytu i wielkie święto w mieście

Opublikowano

dnia

Baseballiści Chicago Cubs drugi rok z rzędu awansowali do finału National League. W żydowskie święto Yom Kippur Niedźwiadki zaliczyły cudowny powrót z niebytu i pokuta nie będzie potrzebna. A było już bardzo niebezpiecznie, Giganci z San Francisco prowadzili już 5:2 po pięciu inningach.

Relacja Sławka Sobczaka

chicago-cupsSkończyło się szczęśliwie 6:5 dla Cubs i to w Chicago w sobotę nasi pałkarze  jako zespół z najlepszym dorobkiem po sezonie zasadniczym ugoszczą kolejnych rywali. Z kim zagrają zawodnicy z północnej części Chicago jeszcze nie wiadomo. W starciu Los Angeles Dodgers z Washington Nationals jest remis i o awansie zadecyduje jutrzejszy mecz w stołecznym Nationals Park. Ewentualna wygrana w następnej serii spotkań pozwoli chicagowianom na awans do wielkiego finału, nazywanego w USA mistrzostwem świata.wrigley-field-home-of-the-chicago-cubs-site-of-chicago-s-next-pzytyh-clipart

Świadczy to o megalomanii Amerykanów bo w organizowanym od 1938 prawdziwym baseballowym mundialu Stany Zjednoczone wygrały zaledwie czterokrotnie podczas gdy tacy Kubańczycy wywalczyli złoto 25 razy! Mecze o World Series rozgrywane są od 1903 roku. Dwa razy, w 1907 i 1908 roku triumfował zespół Chicago Cubs i powtórka jest marzeniem kibiców oraz prawie całego miasta. Prawie bo nie mniej sympatyków ma Chicago White Sox mający na koncie trzy tytuły.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Bari D.

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne