Połącz się z nami

News Chicago

Rusza nowy sezon w lidze hokejowej NHL. Czy Blackhawks z Chicago powalczą w finałach o Puchar Stanleya ?

Opublikowano

dnia

Dziś rozpocznie się sezon 2016/2017 w lidze hokejowej NHL. Dojdzie do czterech meczów, m.in. w nowej hali – Rogers Place zawodnicy Edmonton Oilers zmierzą się z Calgary Flames. To dwie drużyny, których mecz zainaugurował rozgrywki 99 lat temu. Drużyna St.Louis Blues zmierzy się z Chicago Blackhawks.

Relacja Sławka Sobczaka

Zdobywcy Pucharu Stanleya, hokeiści Pittsburgh Penguins sezon zainaugurują jutro spotkaniem przed własną widownią z Washington Capitals. National Hockey League istnieje od 1917 roku. 507px-ChicagoBlackhawksLogo.svgWiek temu do rozgrywek przystąpiły cztery kanadyjskie zespoły, obecnie rywalizuje ich aż 30, z Kanady i USA, skupionych w czterech Dywizjach oraz dwóch Konferencjach.  Rozegranie czterech spotkań zaplanowane jest pod „gołym niebem”.

W Nowy Rok drużyna Maple Leafs na stadionie BMO Field w Toronto podejmie Detroit Red Wings. Natomiast 2 stycznia na stadionie baseballowym Busch Stadium w St. Louis dojdzie do meczu Bluesmanów z Blackhawks. Mecz Gwiazd (All-Star Game) odbędzie się 29 stycznia w Los Angeles. Sezon regularny zakończy się 9 kwietnia, a następnie rozpocznie się faza play off i walka o Puchar Stanleya. Oby z udziałem naszych Czarnych Jastrzębi.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/ Matt Lilek

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne