Połącz się z nami

News Chicago

Cięcia w budżecie Chicago. Rahm Emanuel zapowiada redukcję nadgodzin policjantów miejskich

Opublikowano

dnia

Plan budżetu na przyszły rok przedstawiony przez burmistrza Chicago zakłada znaczną redukcję nadgodzin policjantów miejskich. Rahm Emanuel zapowiedział ograniczenia mające przynieść w 2017 roku 40 milionów dolarów oszczędności. W roku ubiegłym funkcjonariusze dorobili poza wymaganym minimum rekordowe $116.1 mln – ponad 17 procent więcej niż w 2014 r.

Relacja Sławka Sobczaka

city-hallW tym roku jest podobnie. Niedobór siły roboczej w policji ma być zlikwidowany przez zatrudnienie 975 stróżów prawa. Alex Holt, dyrektor budżetowy chicagowskiego ratusza stwierdził podczas wczorajszej prezentacji planu wydatków, że oszczędzone na nadgodzinach 40 milionów wystarczy na pensje i świadczenia dla nowo przyjmowanych policjantów.

Radni są sceptyczni co do funduszu mającego pokryć zatrudnienie 250 patrolujących ulice, 37 sierżantów, 50 poruczników, 92 instruktorów i 100 detektywów bez podnoszenia cen i podatków co zapowiedział Emanuel.chicago-policeman

Pomóc ma kasowanie kierowców parkujących w strefach ładowania towarów w trzech „wardach” w okolicy śródmieścia. Stawka to 14 dolarów za godzinę, novum w sumie przynieść ma $18 mln.

Podwojone zostaną stawki za parkowanie przy Wrigley Field podczas eventów co ma przynieść kasie miejskiej $2,4 mln. Kierowcy limuzyn i taksówek z przedmieść zapłacą natomiast podatek przewozowy, $3,50 za pierwszy kurs na lotnisko.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: Flikr.com/Daniel X. O’Neil

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne