Połącz się z nami

News Chicago

„Jest nadzieja, że będzie dobrze”. Siostra Marta o przebiegu remontu w Domu Samotnej Matki w Chicago

Opublikowano

dnia

Mimo wielu problemów i utrudnień ze strony biurokracji remont w Domu Samotnej Matki w Chicago trwa . Wciąż pojawiają się osoby dobrej woli, które oferują swoją pomoc. Siostry zakonne prowadzące dom mają nadzieję, że prace zostaną jeszcze w tym roku zakończone, bo w kolejce czekają kolejne matki z dziećmi, które szukają pomocy.

Na antenie Radia Deon siostra Marta, misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Chrystusa Króla dla Polonii mówiła o tym, jak przebiegają prace remontowe

„Mamy nadzieję, że pierwsza rocznica kupna domu będzie dla nas radosna i pozytywna. Remont potrwa jeszcze na pewno do przyszłego roku, ale myślę, że w tym roku zakończymy pewien etap. W następnym roku odbędzie się poświęcenie domu i uroczyste zakończenie całego remontu. Jest nadzieja, że będzie dobrze”.

Siostra Marta przekonuje, że wszyscy którzy wykonują prace, starają się, żeby remont nie utrudniał życia mieszkającym w domu mamom i dzieciom

„Obecnie w domu mieszka sześć mam, ale remont im nie przeszkadza. Ta część, która jest już odnowiona jest już wyposażona w nowe piece i okna. Wszystko jest dobrze zabezpieczone. Nie ma sytuacji, w których mamy czy dzieci by ucierpiały. Nowa część też już wkrótce będzie miała nowe ogrzewanie, wszystko prawie będzie nowe”.

11 września w ośrodku Casa Italia w Stone Park odbył się piknik charytatywny zorganizowany przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii na rzecz wsparcia remontu Domu Samotnej Matki. Na antenie Radia Deon siostra Marta serdecznie dziękowała wszystkim, którzy wsparli inicjatywę

 „Serdecznie dziękuję. Dochód był bardzo dobry – udało się zebrać 26 tysięcy. To dla nas ogromna kwota. Środki przeznaczymy na remont, a później na wyposażenie domu. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w pikniku, którzy wspierali nas w jakikolwiek sposób, fantami, pieniędzmi, czy nawet modlitwą. Była piękna pogoda, wszystko się pięknie udało, więc dziękujemy jeszcze raz za pomoc i serce”.

Siostra Marta podkreśla, że potrzebni są wciąż sponsorzy i wolontariusze. Osoby chętne do współpracy mogą kontaktować się bezpośrednio z siostrą Martą, dzwoniąc pod nr telefonu 773 574 10 82.

Przypominamy również o akcji „Chleb z przepisu Siostry Marty”. Organiczny bochenek można kupić w polskich sklepach spożywczych w Chicago i na przedmieściach miedzy innymi w Montrose Deli oraz Wally’s Market. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Dom Samotnej Matki.

Marta Kedzior

mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Za pogrzeb „covidowy” zapłaci stan Illinois. Sprawdź czy dostaniesz pieniądze za najbliższych

Opublikowano

dnia

Autor:

Pomoc finansowa związana z pogrzebami podczas pandemii  dla mieszkańców stanu Illinois i całego kraju.

Ogromne straty finansowe większości amerykanów spowodowane pandemią, doprowadziły rząd federalny do ogłoszenia pandemii katastrofą, umożliwiając Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) zaoferowanie pomocy finansowej ponad pół milionowi rodzin, które straciły swoich bliskich na skutek koronowirusa.

„Naszą misją w FEMA jest pomoc ludziom przed w trakcie i po katastrofach” ‐ powiedział pełniący obowiązki administratora FEMA, Bob Fenton.

Osoby, które się kwalifikują do pomocy, mogą dzwonić pod numer 844-684-6333 , pod którym można wypełniać wnioski o pomoc. Wnioskodawcy muszą być obywatelami USA, którzy stracili bliską osobę i ponieśli koszty pogrzebu, po 20 stycznia 2020.

Pomoc jest ograniczona do maksymalnej kwoty 9 tysięcy dolarów.

Źródło:chicago.nbclocal.com
Foto: Flickr/he National Guard

Czytaj dalej

News Chicago

Stan Illinois chce szczepić specyfikiem Johnson&Johnson

Opublikowano

dnia

Autor:

Już od przyszłego tygodnia w United Center, będzie oferowana szczepionka firmy Johnson&Johnson. Nie wiadomo jak zareagują władze stanowe na ostrzeżenie federalne, aby wstrzymać szczepienia tą szczepionką.

Według doniesień prasowych biura burmistrza, od 20 kwietnia osoby, które umówiły się na wizytę, otrzymają szczepionkę Johnson& Johnson, na którą Departament Zdrowia zgłosił duże zapotrzebowanie ze strony mieszkańców.

Wizyty dla mieszkańców Chicago można już rezerwować na stronie zocdoc.com/vaccine oraz umawiać pod numerem telefonu 312-746-4835. Osobom, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w United Center, znajdująca się w tym punkcie drive-thru, będzie wydawać drugą dawkę.

Mieszkańcy Illinois w wieku 16 lat i starsi, będą otrzymywać szczepienia od 19 kwietnia.

Źródło:chicagotribune.com
Foto: Flickr/Glorius Gaduang

Czytaj dalej

News Chicago

Szantaż w chicagowskich szkołach. W środę pracownicy szkół średnich nie przyjdą do pracy

Opublikowano

dnia

Autor:

Pracownicy szkół średnich z chicagowskich szkół publicznych, odmówią przyjścia do pracy w następną środę, Stawiaja warunki.

Jeżeli plan ponownego otwarcia szkół nie będzie po myśli pracowników CPS, nie wrócą oni do pracy do budynków szkolnych. Chicago Public School określiło 19 kwietnia jako docelową datę otwarcia klas.

Jednak patrząc na duże rozbieżności między zarządem a pracownikami, data ta może okazać się nierealna w dotrzymaniu.

Krytyczne punkty sporne obejmują: zakwaterowanie, plany zajęć w liceach, które minimalizują przenoszenie wirusów, pracę zdalną, zwłaszcza, że większość uczniów pozostanie w systemie zdalnego nauczania oraz szczepionki dla uczniów i ich rodzin.

Źródło:WGNTV
Foto: WGNTV

Czytaj dalej

Facebook

Reklama

Facebook

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne