Połącz się z nami

News Chicago

„Jest nadzieja, że będzie dobrze”. Siostra Marta o przebiegu remontu w Domu Samotnej Matki w Chicago

Opublikowano

dnia

Mimo wielu problemów i utrudnień ze strony biurokracji remont w Domu Samotnej Matki w Chicago trwa . Wciąż pojawiają się osoby dobrej woli, które oferują swoją pomoc. Siostry zakonne prowadzące dom mają nadzieję, że prace zostaną jeszcze w tym roku zakończone, bo w kolejce czekają kolejne matki z dziećmi, które szukają pomocy.

Na antenie Radia Deon siostra Marta, misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Chrystusa Króla dla Polonii mówiła o tym, jak przebiegają prace remontowe

„Mamy nadzieję, że pierwsza rocznica kupna domu będzie dla nas radosna i pozytywna. Remont potrwa jeszcze na pewno do przyszłego roku, ale myślę, że w tym roku zakończymy pewien etap. W następnym roku odbędzie się poświęcenie domu i uroczyste zakończenie całego remontu. Jest nadzieja, że będzie dobrze”.

Siostra Marta przekonuje, że wszyscy którzy wykonują prace, starają się, żeby remont nie utrudniał życia mieszkającym w domu mamom i dzieciom

REKLAMA REKLAMA

„Obecnie w domu mieszka sześć mam, ale remont im nie przeszkadza. Ta część, która jest już odnowiona jest już wyposażona w nowe piece i okna. Wszystko jest dobrze zabezpieczone. Nie ma sytuacji, w których mamy czy dzieci by ucierpiały. Nowa część też już wkrótce będzie miała nowe ogrzewanie, wszystko prawie będzie nowe”.

11 września w ośrodku Casa Italia w Stone Park odbył się piknik charytatywny zorganizowany przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii na rzecz wsparcia remontu Domu Samotnej Matki. Na antenie Radia Deon siostra Marta serdecznie dziękowała wszystkim, którzy wsparli inicjatywę

 „Serdecznie dziękuję. Dochód był bardzo dobry – udało się zebrać 26 tysięcy. To dla nas ogromna kwota. Środki przeznaczymy na remont, a później na wyposażenie domu. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w pikniku, którzy wspierali nas w jakikolwiek sposób, fantami, pieniędzmi, czy nawet modlitwą. Była piękna pogoda, wszystko się pięknie udało, więc dziękujemy jeszcze raz za pomoc i serce”.

Siostra Marta podkreśla, że potrzebni są wciąż sponsorzy i wolontariusze. Osoby chętne do współpracy mogą kontaktować się bezpośrednio z siostrą Martą, dzwoniąc pod nr telefonu 773 574 10 82.

Przypominamy również o akcji „Chleb z przepisu Siostry Marty”. Organiczny bochenek można kupić w polskich sklepach spożywczych w Chicago i na przedmieściach miedzy innymi w Montrose Deli oraz Wally’s Market. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Dom Samotnej Matki.

Marta Kedzior

mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

W sobotę odpala swoje silniki Chicago Auto Show. Sprawdź przydatne informacje

Opublikowano

dnia

Autor:

Chicago Auto Show powraca do McCormick Place po raz 116-ty w dniach 11-20 lutego. To będzie 10 dni wielkiego święta wspaniałych samochodów i zakręconych fanów motoryzacji.

Chicago Auto Show to największe i najdłużej odbywające się targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej.

Autorem pierwszego oficjalnego Chicago Automobile Show był Samuel Miles, dawniej promotor pokazów rowerowych. Impreza odbyła się w marcu 1901 roku w Chicago Coliseum znajdującym się przy 1513 S. Wabash Avenue.

Pokaz z 1901 roku obejmował kryty tor, na którym uczestnicy mogli przetestować dziesięć wystawionych pojazdów: pięć z napędem elektrycznym, trzy z napędem parowym i dwa z silnikami benzynowymi. Na wystawie w 1902 roku wystawiono już 100 samochodów.

REKLAMA REKLAMA

Tegoroczny Chicago Auto Show rozpoczyna się 11 lutego, w sobotę.

Bilety można kupować na: https://tickets.drivechicago.com/

Strona internetowa wydarzenia: https://www.chicagoautoshow.com/

Lokalizacja: McCormick Place, South Exhibit Hall, 2301 S. Martin Luther King Drive, Chicago, IL 60616

Pokazy publiczne odbędą się 12-19 lutego, 10:00AM – 10:00PM; 20 lutego, od 10:00AM do 8:00PM.

Wstęp: Zaleca się, aby uczestnicy zakupili bilety z wyprzedzeniem przez Internet. Bilety będą również dostępne w kasach biletowych na McCormick Place w dni publicznych pokazów. Ceny biletów

  • Dorośli: 15 USD
  • Seniorzy (62 lata i starsi): 10 USD
  • Dzieci (w wieku 4-12 lat): 10 USD

Bezpieczeństwo: Wszystkie torby podlegają przeszukaniu. Goście zostaną losowo wybrani do kontroli bezpieczeństwa. Wszystkie urządzenia do poruszania się muszą być zatwierdzone przez kierownictwo pokazu. Hoverboard, Segway i podobne urządzenia nie są dozwolone.

Dostępność: Do McCormick Place można łatwo dojechać samochodem lub środkami transportu publicznego. Odwiedź stronę Chicago Auto Show i sprawdź Wskazówki i parkingi, aby uzyskać więcej informacji.

Wypożyczenie skutera kosztuje 55,00 USD dziennie, a wypożyczenie wózka inwalidzkiego kosztuje 20,00 USD dziennie. Scootaround akceptuje wszystkie główne karty kredytowe. Znajduje się przy Bramie 4 McCormick Place (zachodni kraniec Grand Concourse).

Wypożyczenie skutera i wózka inwalidzkiego odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z bezpłatną infolinią Scootaround pod numerem (888) 441-7575. Odwiedź stronę rezerwacji, aby uzyskać więcej informacji.

Kontakt telefoniczny i informacje o Chicago Auto Show pod numerem 630-495-2282.

 

Źródło: abc7, wikipedia
Foto: YouTube, Chicago Auto Show
Czytaj dalej

News Chicago

Wędkowali na lodzie i wpadli do stawu. Nie żyje małżeństwo z zachodniego Illinois

Opublikowano

dnia

Autor:

Para z zachodniego Illinois zmarła w szpitalu kilka godzin po tym, jak zastępca szeryfa wyciągnął ich ze stawu na farmie. Prawdopodobnie doszło do wypadku podczas łowienia ryb pod lodem – poinformowała policja.

Sean D. Chaney, lat 52, i jego żona, Dawn A. Chaney, lat 50, oboje z LaHarpe w stanie Illinois, zmarli w sobotę wieczorem w szpitalu w West Burlington w stanie Iowa po kilkugodzinnych wysiłkach ratowników i lekarzy by ich ocalić – poinformowało biuro szeryfa powiatu Hancock.

Policja znalazła parę w stawie rolniczym w pobliżu Durham w stanie Illinois po tym, jak dyspozytorzy otrzymali telefon około 3:45.PM, że dwie osoby znajdowały się w wodzie.

Zdarzenie zostało opisane jako prawdopodobny wypadek podczas wędkowania pod lodem.

Funkcjonariusz zdołał wyciągnąć mężczyznę i kobietę ze stawu, kilka minut po przybyciu pogotowia na miejsce zdarzenia w pobliżu Durham, nieposiadającej osobowości prawnej społeczności powiatu Hancock, położonej około 100 mil na północny zachód od Springfield, w pobliżu rzeki Mississippi.

REKLAMA REKLAMA

Ofiary przewieziono do Great River Medical Center w West Burlington w stanie Iowa, podała policja. Incydent jest nadal badany.

 

Źródło: nbc
Foto: istock/mariannehoy
Czytaj dalej

News Chicago

Samolot United Airlines z Chicago do Las Vegas musiał lądować awaryjnie. Jeden z silników przestał działać

Opublikowano

dnia

Autor:

Samolot United Airlines lecący z Chicago do Las Vegas miał nieplanowane międzylądowanie w Lincoln w Nebrasce w sobotę. Pilot zgłosił problemy z silnikiem.

Mark Grant, operator komunikacyjny na lotnisku w Lincoln, poinformował, że 326 pasażerów i członków załogi było na pokładzie Boeinga 777, kiedy ten wystartował z międzynarodowego lotniska O’Hare.

Po tym, jak samolot stracił możliwość korzystania z jednego z silników około 70 mil (112,65 km) na zachód od Lincoln, pilot zawrócił. Samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Lincoln o godzinie 11:41 AM.

Pasażerowie i załoga czekali na samolot zastępczy, który miał przylecieć późnym popołudniem i zabrać ich do Las Vegas.

REKLAMA REKLAMA

 

Źródło: nbc
Foto: istock/Andreas Haas
Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu