Połącz się z nami

News Chicago

„Jest nadzieja, że będzie dobrze”. Siostra Marta o przebiegu remontu w Domu Samotnej Matki w Chicago

Opublikowano

dnia

Mimo wielu problemów i utrudnień ze strony biurokracji remont w Domu Samotnej Matki w Chicago trwa . Wciąż pojawiają się osoby dobrej woli, które oferują swoją pomoc. Siostry zakonne prowadzące dom mają nadzieję, że prace zostaną jeszcze w tym roku zakończone, bo w kolejce czekają kolejne matki z dziećmi, które szukają pomocy.

Na antenie Radia Deon siostra Marta, misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr Chrystusa Króla dla Polonii mówiła o tym, jak przebiegają prace remontowe

„Mamy nadzieję, że pierwsza rocznica kupna domu będzie dla nas radosna i pozytywna. Remont potrwa jeszcze na pewno do przyszłego roku, ale myślę, że w tym roku zakończymy pewien etap. W następnym roku odbędzie się poświęcenie domu i uroczyste zakończenie całego remontu. Jest nadzieja, że będzie dobrze”.

Siostra Marta przekonuje, że wszyscy którzy wykonują prace, starają się, żeby remont nie utrudniał życia mieszkającym w domu mamom i dzieciom

„Obecnie w domu mieszka sześć mam, ale remont im nie przeszkadza. Ta część, która jest już odnowiona jest już wyposażona w nowe piece i okna. Wszystko jest dobrze zabezpieczone. Nie ma sytuacji, w których mamy czy dzieci by ucierpiały. Nowa część też już wkrótce będzie miała nowe ogrzewanie, wszystko prawie będzie nowe”.

11 września w ośrodku Casa Italia w Stone Park odbył się piknik charytatywny zorganizowany przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii na rzecz wsparcia remontu Domu Samotnej Matki. Na antenie Radia Deon siostra Marta serdecznie dziękowała wszystkim, którzy wsparli inicjatywę

 „Serdecznie dziękuję. Dochód był bardzo dobry – udało się zebrać 26 tysięcy. To dla nas ogromna kwota. Środki przeznaczymy na remont, a później na wyposażenie domu. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w pikniku, którzy wspierali nas w jakikolwiek sposób, fantami, pieniędzmi, czy nawet modlitwą. Była piękna pogoda, wszystko się pięknie udało, więc dziękujemy jeszcze raz za pomoc i serce”.

Siostra Marta podkreśla, że potrzebni są wciąż sponsorzy i wolontariusze. Osoby chętne do współpracy mogą kontaktować się bezpośrednio z siostrą Martą, dzwoniąc pod nr telefonu 773 574 10 82.

Przypominamy również o akcji „Chleb z przepisu Siostry Marty”. Organiczny bochenek można kupić w polskich sklepach spożywczych w Chicago i na przedmieściach miedzy innymi w Montrose Deli oraz Wally’s Market. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Dom Samotnej Matki.

Marta Kedzior

mkedzior@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

News Chicago

Nie będzie cudownie kwitnących wiśni w tym roku w Chicago

Opublikowano

dnia

Autor:

Wiśnie w Chicago nie zakwitną tej wiosny z powodu niesprzyjającej pogody. Władze Chicago Park District podały, że kwietniowa zimna i mokra aura uniemożliwiła otwarcie kwiatowych pąków 190 drzew wiśni w Jackson Park przy 6401 S. Stony Island Ave. już drugi rok z rzędu.

Niektóre pąki otworzyły się w cieplejsze dni na początku tego miesiąca, ale pogoda szybko się zmieniła, a po nim nastąpił silny wiatr i śnieg, które spowodowały opadanie płatków z drzew – twierdzą urzędnicy parku.

W parku znajduje się gaj 190 różowo-białych drzew kwitnących wiśni. W 2023 r. drzewa nie osiągnęły tu także pełnego rozkwitu, z powodu niestabilnej wiosennej pogody. W tej chwili wiśnie w Jackson Park robią zielone, mimo że drzewa nie kwitły, wypuściły już liście.

Według Spencera Campbella, kierownika kliniki roślin w Morton Arboretum, na pojawienie się kwiatów wiśni wpływają warunki środowiskowe, takie jak temperatura, opady i wiatr. Gwałtowne wahania temperatury są niekorzystne dla roślin, które mają wtedy trudności z dostosowaniem swojego zachowania.

Władze parku poinformowały, że w ciągu najbliższych trzech lat w Jackson Park posadzonych zostanie 60 nowych drzew kwitnących wiśni, aby uczcić 60. rocznicę powstania Japońskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Chicago.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube
Czytaj dalej

News Chicago

Uber weryfikuje tożsamość pasażerów dla bezpieczeństwa swoich kierowców

Opublikowano

dnia

Autor:

W czwartek Uber uruchomił nowy program pilotażowy weryfikacji pasażerów, mający na celu potwierdzenie tożsamości pasażerów w 12 miastach, w tym w Chicago. Ma on zapewnić większe bezpieczeństwo kierowców.

Kierowcy Ubera od dawna wyrażają obawy o swoje bezpieczeństwo. Ryzyko w tej pracy jest zwłaszcza duże nocną porą, gdy kierowcy są narażeni na napady w celu kradzieży samochodu.

26 grudnia 2023 roku zastrzelona została 34-letnia Adriana Arocha-Duque, kierowca Lyft. Na nagraniu widać cztery osoby uciekające z jej pojazdu. Policja podała, że zdarzenie wyglądało na próbę rabunku.

Nowy program Ubera ma na celu „zapewnienie kierowcom trochę spokoju” – poinformował Andrew Hasbun, dyrektor ds. komunikacji na temat bezpieczeństwa w firmie przewozowej – dzięki niemu kierowcy będą wiedzieć kto wsiada do ich pojazdu.

Program pilotażowy ma być pierwszym krokiem do celu jakim jest 100% obowiązkowa weryfikacja dla każdego konta pasażera, w każdym mieście. W ramach pilotażu Uber chce zebrać opinie na temat sposobu, w jaki pasażerowie i kierowcy korzystają z tej funkcji.

Według Ubera, kierowcy, decydując się na przyjęcie zlecenia na przejazd, zobaczą identyfikator zweryfikowanego pasażera i mogą przyjąć lub odrzucić każdą ofertę bez żadnych kar.

Konta wielu pasażerów zostaną automatycznie zweryfikowane na podstawie podanych informacji, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek dalszych działań ze strony pasażerów.

Podczas procesu weryfikacji Uber porówna informacje o kontach pasażerów z bazami danych stron trzecich, takimi jak ich imiona i nazwiska oraz numery telefonów, które użytkownicy podali podczas rejestracji.

Jeśli Uber nie może zweryfikować tych informacji, użytkownicy mogą przesłać dokument tożsamości wydany przez organ państwowy, taki jak prawo jazdy lub paszport.

Według Ubera kierowcy zobaczą tylko imię pasażera, liczbę gwiazdek, zweryfikowaną plakietkę pasażera i szczegóły podróży. Nazwiska i numery telefonów klientów nie będą udostępniane.

 

Źródło: suntimes
Foto: YouTube, istock/RECVISUAL/
Czytaj dalej

News Chicago

„Beautiful – The Carole King Musical” opowiada ożyciu i twórczości legendy muzyki

Opublikowano

dnia

Autor:

Teatr Paramount w Aurorze zaprasza na nominowany do 7 nagród Tony „Beautiful: The Carole King Musical”. Spektakl opowiada inspirującą historię Carole King, która stała się jedną z piosenkarek, autorek tekstów i muzyków odnoszących największe sukcesy w historii muzyki popularnej. Musical będzie grany od 24 kwietnia do 16 czerwca.

Carole King, mająca skromne korzenie i początki, stała się autorką tekstów odnoszących największe sukcesy ostatnich czterdziestu lat XX wieku. „Beautiful: The Carole King Musical” to muzyczny przegląd jej życia i wspaniałych piosenek.

Musical pokazuje najważniejsze momenty życia King, począwszy od późnych lat 50-tych XX wieku na Tin Pan Alley (strefie autorów piosenek na Broadwayu w Nowym Jorku) po triumfalny koncert solowy w Carnegie Hall w latach 70-tych. Po drodze pojawiają się zmiany społeczne lat 60-tych i legendarne partnerstwo w pisaniu piosenek, a także smutek po rozstaniu i ewolucja rozpoczynania od nowa.

To amerykański sen i amerykański śpiewnik zebrane w jeden wietrzny wieczór, a prawda o Carole King w musicalu jest widoczna od początku do końca.

Dorobek Carole King obejmuje takie utwory, jak „You’ve Got a Friend”, „[You Make Me Feel Like] A Natural Woman”, „It’s Too Late”, „I Feel the Earth Move”, „Will You Love Me Tomorrow”, „So Far Away” i wiele innych.

Artystka stworzyła coś więcej niż piękną muzykę – napisała ścieżkę dźwiękową swojego pokolenia.

„Beautiful: The Carole King Musical” prezentowany jest po specjalnym uzgodnieniu z Music Theatre International [MTI]. Wszystkie autoryzowane materiały eksploatacyjne są również dostarczane przez MTI.

„Beautiful: The Carole King Musical” będzie grany w Paramount Theatre Aurora od 24 kwietnia do 16 czerwca. Spektakl trwa 2 i pół godziny.

Bilety w cenie od 66 dolarów można kupić tutaj.

 

Źródło: Paramount Theatre Aurora, imdb
Foto: Paramount Theatre Aurora
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Popularne w tym miesiącu