Połącz się z nami

Sport

Czy Igrzyska Olimpijskie w Rio będą wielką porażką? Sportowcy mają coraz więcej powodów do pozostania w kraju

Opublikowano

dnia

 Za 35 dni rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Na całym świecie trwa jeszcze walka o miejsca w reprezentacjach. Już wiemy, że wielu wspaniałych sportowców amerykańskich w Brazylii nie zobaczymy.

Relacja Sławomira Sobczaka

Powodów jest wiele. Wirus Zika, kontuzje, brak formy, porażka w eliminacjach. Albo jak w przypadku golfisty Adama Scotta nieodpowiednia formuła rozgrywania zawodów. Golf wraca po 112-letniej przerwie do olimpijskiej rodziny. – Myślę, że powinni zmienić format. Rozegranie kolejnej partii na 72-dołkowym, słabszym jakościowo do tych na jakich gramy na co dzień polu naprawdę nie wzbudza mojego zainteresowania – stwierdził przyciśnięty przez dziennikarzy w Firestone Country Club zawodnik, ósmy w światowym rankingu. I tu jest pies pogrzebany.

W reprezentacji USA może zagrać tylko czterech graczy. Będą to: Jordan Spieth, Dustin Johnson, Bubba Watson i Rickie Fowler zajmujący w rankingu światowym miejsca: 2.,3., 6., i 7., więc fakt czy naprawdę reguły i pole w Rio Scottowi się nie podobają, nie ma znaczenia. Wczoraj w Akron w Ohio rozpoczęły się mistrzostwa świata golfistów. Scott jest na razie daleko i do prowadzącego Amerykanina Williams McGirta traci 7 uderzeń. Niestety w 60. golfistów jacy pojadą do Rio z całego świata nie ma Polaka.

Sławomir Sobczak
redakcja@radiodeon.com

Foto: wikipedia.org

News Chicago

Super szybkie katamarany śmigać będą po Michigan. Macie już bilety na widowisko?

Opublikowano

dnia

Autor:

Spieszcie kupować bilety na emocje związane z SailGP powracającym na Skyline w Chicago w czasie Rolex United States Sail Grand Prix na Navy Pier. Widowiskowe wyścigi katamaranów będzie można oglądać w dniach 16-17 czerwca 2023.

Dwudniowy spektakl emocjonujących wyścigów odbędzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Navy Pier, by fani żeglarstwa mogli go oglądać. Wydarzenie zapowiadaliśmy już początkiem marca.

Dziewięć drużyn z różnych krajów, w tym zespół Jimmy’ego Spithilla ze Stanów Zjednoczonych, zmierzy się w krótkich, emocjonujących wyścigach rywalizując na katamaranach F50 – łodziach wyścigowych, które „wylatują” z wody i mogą osiągnąć prędkość przekraczającą 60 mil na godzinę.

Navy Pier zostanie przekształcone w SailGP Race Village i tu będzie jedyna możliwość żeby oglądać zawody z lądu. Bilety zaczynają się od 35 USD za tzw. General Admission.

Ten bilet zapewnia dostęp do wioski SailGP Race Village na wschodnim krańcu Navy Pier, bezpośrednio przylegającej do toru wyścigowego. Dla dzieci poniżej 12 lat kosztuje 20 USD.

Miejsca na trybunach na wschodnim krańcu Navy Pier, bezpośrednio przylegającym do toru wyścigowego kosztuje 75 USD. Bilet ten obejmuje również wyłączny dostęp do najbliższych miejsc w strefie ogólnodostępnej, z których można oglądać wyścigi.

Jest także możliwość oglądania wyścigów z własnej łodzi, opcja Bring Your Own Boat Premium zapewnia najbliższy dostęp do miejsca zawodów i jest przeznaczona dla łodzi poniżej 80 stóp.

Właściciele większych łodzi mogą skorzystać z programu Adrenaline Yachts.

Więcej informacji oraz bilety dostępne są nas stronie internetowej.

 

Źródło: eventbrite
Foto: YouTube, istock/Kommercialize
Czytaj dalej

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Idolem Thomasa Pranicy z Wisłoki Chicago, jest Ronaldinho. Pójdzie w jego ślady?

Opublikowano

dnia

Autor:

20-letni Thomas Pranica urodził się w Stanach Zjednoczonych ale karierę piłkarską zaczął w Polsce. Obecnie zdobywa najwięcej bramek z polonijną drużyną Wisłoka Chicago, ale marzy o karierze w zawodowej Lidze Major League Soccer (MLS). W studiu Radia Deon opowiada o swojej dotychczasowej sportowej drodze i planach na przyszłość.

Wisłoka Chicago to obecnie najlepsza polonijna drużyna w Stanach Zjednoczonych, grająca w półzawodowej lidze United Premier Soccer League UPSL. Zespół radzi sobie znakomicie, zajmując pierwsze miejsce w tabeli w czasie wiosennych rozgrywek.

Za Wisłoką już 7 spotkań meczowych, z których tylko jedno zakończyło się remisem. W tej fazie pozostało do rozegrania jeszcze 3 mecze, z których najbliższy odbędzie się w Indianie 3 czerwca.

W ostatnim meczu, w którym Wisłoka Chicago rozgromiła zespół Springfield FC, 5:0, Thomas Pranica strzelił dwie bramki. Pozostałe gole zdobyli: dwie Patryk Szatko, oraz jedną – Gabriel Wasilewski.

Tak mówił nasz Gość po ostatnim zwycięstwie:

Wcześniejszy mecz, z Isthmus City FC w Madison, w stanie Wisconsin nasza drużyna wygrała 3:0 a wszystkie gole należały do Thomasa.

Gość Radia Deon Chicago gra jako napastnik, ale mówi, że najlepiej się czuje grając na skrzydle.

Drużyna Wisłoki Chicago gra z zaangażowaniem, a piłkarze naprawdę walczą, mówi Thomas Pranica nawiązując do dwóch ostatnich, wysoko wygranych, spotkań meczowych.

Thomas Pranica przez kilka ostatnich lat grał w Polsce i tam wypatrzył go prezes Wisłoki Chicago – Marek Raś, który namówił go do powrotu do Stanów Zjednoczonych i rozwijania dalszej kariery tutaj. Trafił do FC Dallas ale nie doszło do podpisania kontraktu.

Thomas Pranica ma na pewno spory udział w zwycięstwach Wisłoki Chicago, jednak młody piłkarz celuje wyżej – marzy o graniu w zawodowej Major League Soccer MLS – lidze znajdującej się na najwyższym szczeblu rozgrywek w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Obecnie gra w niej 28 klubów z obu krajów.

Niedługo już zakończy się sezon wiosennych rozgrywek – w lipcu otworzy się okno transferowe dla zawodników a Thomas prowadzi rozmowy z zawodowymi klubami. Na razie nie chce jednak zdradzać do której drużyny mógłby się dostać.

W amerykańskiej Major League Soccer MLS panuje duża konkurencja, ocenia nasz Gość, a wielu zawodników gra bardzo dobrze i chciałoby się do niej dostać. Bardzo ważna jest motywacja i dążenie do celu.

Z tej ligi można trafić do światowego futbolu najwyższej klasy.

Thomas Pranica marzył wcześniej, aby grać w Europie. W wieku 12-13 lat postarał się o polskie obywatelstwo i wyjechał do ojczyzny swoich rodziców. Żeby obowiązki szkolne nie przeszkadzały mu w graniu, przeszedł na naukę online.

Rodzice Thomasa pochodzą spod Nowego Targu.

W Polsce nasz piłkarz grał w III-ligowej drużynie NKP Podhale, potem wrócił na pół roku do USA, by ponownie przenieść się do polskiego klubu – Górnika Zabrze, gdzie przez 3 lata był w składzie rezerwowym i rozegrał ponad 60 meczy w III lidze.

Następnie zmienił drużynę na II-ligową Garbarnię Kraków, z którą grał pól roku, do 11 stycznia 2023 r. by powrócić do Stanów Zjednoczonych. Kolejnym klubem była już Wisłoka Chicago.

Piłkarskim idolem Thomasa Pranicy jest Ronaldinho.

Najbliższym celem Thomasa i jego drużyny – Wisłoki Chicago – jest teraz wygranie ostatnich trzech meczy w tym sezonie.

Pierwsze spotkanie to mecz Wisłoki Chicago na wyjeździe z Goshen City FC w stanie Indiana blisko 115 mil na wschód od Chicago. Będzie to ósma kolejka ligi półzawodowej United Premier Soccer League UPSL Midwest Central Division.

Mecz zostanie rozegrany 3 czerwca o godzinie 7.00PM na obiekcie szkoły średniej Goshen Collage, przy 1700 S Main St, Goshen IN 46526.

Kolejne spotkania to mecz z Panathinaikos Chicago a następnie z Chicago Nation FC, zajmującym aktualnie drugie miejsce w grupie.

Gratulujemy Thomasowi dotychczasowych sukcesów i kibicujemy kolejnym!

Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago

 

 

 

 

 

 

Czytaj dalej

News USA

III Międzynarodowy Polonijny Turniej Tenisa Ziemnego – Gdynia, 15-18 czerwca 2023

Opublikowano

dnia

Autor:

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni im. Bohaterów Westerplatte, zapraszają na III Międzynarodowy Polonijny Turniej Tenisowy, który odbędzie się w Gdyni w dniach 15-18 czerwca 2023 r. Zgłoszenia należy przesłać do 3 czerwca.

Rozgrywki przeprowadzone zostaną na kortach Klubu Tenisowego Arka Gdynia nowoczesnego centrum tenisowego, znanego w całym kraju a także poza jego granicami.

Klub jest organizatorem wielu międzynarodowych turniejów w tym meczów rozgrywanych w ramach Pucharu Davisa czy zawodów seniorskich i juniorskich odbywających się pod auspicjami ITF.

Siłą Arki jest wyjątkowo urokliwe położenie kortów, jednych z najpiękniejszych w Europie.  Od południa i zachodu Arkę otacza rezerwat leśny, a od wschodu brzeg Morza Bałtyckiego. Naturalna i bogata zieleń parkowa stwarza niepowtarzalny klimat dla wypoczynku po trudach treningu.

Klub Tenisowy Arka Gdynia to wspaniałe miejsce dla relaksu, spacerów i przede wszystkim gry w tenisa. Jest ozdobą pięknego miasta i jego wizytówką. Dzięki zapleczu oraz bogatej infrastrukturze tenisowej (20 kortów – w tym 6 krytych, 1 kort twardy, szeroka ścianka treningowa) obiekt tętni życiem przez cały rok.

Organizatorzy zapraszają do rejestracji na zawody a widzów do kibicowania Polonii i Polakom z zagranicy!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

III Międzynarodowy Polonijny Turniej w Tenisa Ziemnego odbędzie się w dniach 15-18 czerwca 2023 roku.

  • Turniej będzie rozgrywany na kortach Klubu Tenisowego KT ARKA GDYNIA, 81-409 Gdynia, ul. Ejsmonda 3, Gdynia.
  • Organizatorzy pokrywają koszty noclegu i wyżywienia.
  • Zakwaterowanie: Hotel Antares, Komandorska 59, 81-232 Gdynia
  • Organizatorzy pokrywają koszty turnieju.
  • Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży na Turniej.
  • Uczestnicy muszą być ubezpieczeni na podróż oraz pobyt we własnym zakresie.
  • Opłata rejestracyjna wynosi 100,00 PLN.
  • Opłatę rejestracyjną należy zapłacić na rachunek: Alior Bank numer rachunku : PL 73 2490 0005 0000 4600 3713 8763; SWIFT: ALBPPLPW Adres Banku: Warszawa, ul. Łopuszańska 38D

Rozpoczęcie turnieju – 16 czerwca 2023 rok godz. 11.00AM

Rejestracja uczestników do 3 czerwca 2023 roku. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i szczegóły turnieju dostępne są na portalu Wspólnoty Polskiej.

 

Źródło: pai
Foto: pai, istock/PeopleImages

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Kalendarz 2021

Popularne w tym miesiącu