Sport
Dyskryminacja amerykańskich piłkarek. Znane sportsmenki składają zażalenie o niskie zarobki

- Share
- Tweet /home/slawekbu2034/public_html/deon24/wp-content/plugins/mvp-social-buttons/mvp-social-buttons.php on line 65
https://deon24.com/wp-content/uploads/2020/04/6964918545_9794cd1afa_k-2.jpg&description=Dyskryminacja amerykańskich piłkarek. Znane sportsmenki składają zażalenie o niskie zarobki', 'pinterestShare', 'width=750,height=350'); return false;" title="Pin This Post">
Zawodniczki amerykańskiej reprezentacji w piłce nożnej oskarżyły rodzimą federację o dyskryminację. Hope Solo, Alex Morgan, Megan Rapinoe i Becky Sauerbrunn złożyły w imieniu drużyny skargę do Komisji Równości Zatrudnienia. Reprezentuje je Jeffrey Kessler, prawnik znany choćby ze sprawy niedopompowanych piłek, gdzie bronił interesów Toma Brady’ego. Kessler cytowany przez New York Times stwierdził, że to największa sprawa dyskryminacji kobiet sportowców z jaką miał do czynienia.
Relacja Sławomira Sobczaka
redakcja@radiodeon.com
News Chicago
Super szybkie katamarany śmigać będą po Michigan. Macie już bilety na widowisko?

Spieszcie kupować bilety na emocje związane z SailGP powracającym na Skyline w Chicago w czasie Rolex United States Sail Grand Prix na Navy Pier. Widowiskowe wyścigi katamaranów będzie można oglądać w dniach 16-17 czerwca 2023.
Dwudniowy spektakl emocjonujących wyścigów odbędzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Navy Pier, by fani żeglarstwa mogli go oglądać. Wydarzenie zapowiadaliśmy już początkiem marca.
Dziewięć drużyn z różnych krajów, w tym zespół Jimmy’ego Spithilla ze Stanów Zjednoczonych, zmierzy się w krótkich, emocjonujących wyścigach rywalizując na katamaranach F50 – łodziach wyścigowych, które „wylatują” z wody i mogą osiągnąć prędkość przekraczającą 60 mil na godzinę.
Navy Pier zostanie przekształcone w SailGP Race Village i tu będzie jedyna możliwość żeby oglądać zawody z lądu. Bilety zaczynają się od 35 USD za tzw. General Admission.
Ten bilet zapewnia dostęp do wioski SailGP Race Village na wschodnim krańcu Navy Pier, bezpośrednio przylegającej do toru wyścigowego. Dla dzieci poniżej 12 lat kosztuje 20 USD.
Miejsca na trybunach na wschodnim krańcu Navy Pier, bezpośrednio przylegającym do toru wyścigowego kosztuje 75 USD. Bilet ten obejmuje również wyłączny dostęp do najbliższych miejsc w strefie ogólnodostępnej, z których można oglądać wyścigi.
Jest także możliwość oglądania wyścigów z własnej łodzi, opcja Bring Your Own Boat Premium zapewnia najbliższy dostęp do miejsca zawodów i jest przeznaczona dla łodzi poniżej 80 stóp.
Właściciele większych łodzi mogą skorzystać z programu Adrenaline Yachts.
Więcej informacji oraz bilety dostępne są nas stronie internetowej.
Źródło: eventbrite
Foto: YouTube, istock/Kommercialize
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW
Idolem Thomasa Pranicy z Wisłoki Chicago, jest Ronaldinho. Pójdzie w jego ślady?

20-letni Thomas Pranica urodził się w Stanach Zjednoczonych ale karierę piłkarską zaczął w Polsce. Obecnie zdobywa najwięcej bramek z polonijną drużyną Wisłoka Chicago, ale marzy o karierze w zawodowej Lidze Major League Soccer (MLS). W studiu Radia Deon opowiada o swojej dotychczasowej sportowej drodze i planach na przyszłość.
Wisłoka Chicago to obecnie najlepsza polonijna drużyna w Stanach Zjednoczonych, grająca w półzawodowej lidze United Premier Soccer League UPSL. Zespół radzi sobie znakomicie, zajmując pierwsze miejsce w tabeli w czasie wiosennych rozgrywek.
Za Wisłoką już 7 spotkań meczowych, z których tylko jedno zakończyło się remisem. W tej fazie pozostało do rozegrania jeszcze 3 mecze, z których najbliższy odbędzie się w Indianie 3 czerwca.
W ostatnim meczu, w którym Wisłoka Chicago rozgromiła zespół Springfield FC, 5:0, Thomas Pranica strzelił dwie bramki. Pozostałe gole zdobyli: dwie Patryk Szatko, oraz jedną – Gabriel Wasilewski.
Tak mówił nasz Gość po ostatnim zwycięstwie:
Wcześniejszy mecz, z Isthmus City FC w Madison, w stanie Wisconsin nasza drużyna wygrała 3:0 a wszystkie gole należały do Thomasa.
Gość Radia Deon Chicago gra jako napastnik, ale mówi, że najlepiej się czuje grając na skrzydle.
Drużyna Wisłoki Chicago gra z zaangażowaniem, a piłkarze naprawdę walczą, mówi Thomas Pranica nawiązując do dwóch ostatnich, wysoko wygranych, spotkań meczowych.
Thomas Pranica przez kilka ostatnich lat grał w Polsce i tam wypatrzył go prezes Wisłoki Chicago – Marek Raś, który namówił go do powrotu do Stanów Zjednoczonych i rozwijania dalszej kariery tutaj. Trafił do FC Dallas ale nie doszło do podpisania kontraktu.
Thomas Pranica ma na pewno spory udział w zwycięstwach Wisłoki Chicago, jednak młody piłkarz celuje wyżej – marzy o graniu w zawodowej Major League Soccer MLS – lidze znajdującej się na najwyższym szczeblu rozgrywek w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Obecnie gra w niej 28 klubów z obu krajów.
Niedługo już zakończy się sezon wiosennych rozgrywek – w lipcu otworzy się okno transferowe dla zawodników a Thomas prowadzi rozmowy z zawodowymi klubami. Na razie nie chce jednak zdradzać do której drużyny mógłby się dostać.
W amerykańskiej Major League Soccer MLS panuje duża konkurencja, ocenia nasz Gość, a wielu zawodników gra bardzo dobrze i chciałoby się do niej dostać. Bardzo ważna jest motywacja i dążenie do celu.
Z tej ligi można trafić do światowego futbolu najwyższej klasy.
Thomas Pranica marzył wcześniej, aby grać w Europie. W wieku 12-13 lat postarał się o polskie obywatelstwo i wyjechał do ojczyzny swoich rodziców. Żeby obowiązki szkolne nie przeszkadzały mu w graniu, przeszedł na naukę online.
Rodzice Thomasa pochodzą spod Nowego Targu.
W Polsce nasz piłkarz grał w III-ligowej drużynie NKP Podhale, potem wrócił na pół roku do USA, by ponownie przenieść się do polskiego klubu – Górnika Zabrze, gdzie przez 3 lata był w składzie rezerwowym i rozegrał ponad 60 meczy w III lidze.
Następnie zmienił drużynę na II-ligową Garbarnię Kraków, z którą grał pól roku, do 11 stycznia 2023 r. by powrócić do Stanów Zjednoczonych. Kolejnym klubem była już Wisłoka Chicago.
Piłkarskim idolem Thomasa Pranicy jest Ronaldinho.
Najbliższym celem Thomasa i jego drużyny – Wisłoki Chicago – jest teraz wygranie ostatnich trzech meczy w tym sezonie.
Pierwsze spotkanie to mecz Wisłoki Chicago na wyjeździe z Goshen City FC w stanie Indiana blisko 115 mil na wschód od Chicago. Będzie to ósma kolejka ligi półzawodowej United Premier Soccer League UPSL Midwest Central Division.
Mecz zostanie rozegrany 3 czerwca o godzinie 7.00PM na obiekcie szkoły średniej Goshen Collage, przy 1700 S Main St, Goshen IN 46526.
Kolejne spotkania to mecz z Panathinaikos Chicago a następnie z Chicago Nation FC, zajmującym aktualnie drugie miejsce w grupie.
Gratulujemy Thomasowi dotychczasowych sukcesów i kibicujemy kolejnym!
Źródło: informacja własna
Foto: Wisłoka Chicago
News USA
III Międzynarodowy Polonijny Turniej Tenisa Ziemnego – Gdynia, 15-18 czerwca 2023

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polski Komitet Olimpijski oraz Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni im. Bohaterów Westerplatte, zapraszają na III Międzynarodowy Polonijny Turniej Tenisowy, który odbędzie się w Gdyni w dniach 15-18 czerwca 2023 r. Zgłoszenia należy przesłać do 3 czerwca.
Rozgrywki przeprowadzone zostaną na kortach Klubu Tenisowego Arka Gdynia nowoczesnego centrum tenisowego, znanego w całym kraju a także poza jego granicami.
Klub jest organizatorem wielu międzynarodowych turniejów w tym meczów rozgrywanych w ramach Pucharu Davisa czy zawodów seniorskich i juniorskich odbywających się pod auspicjami ITF.
Siłą Arki jest wyjątkowo urokliwe położenie kortów, jednych z najpiękniejszych w Europie. Od południa i zachodu Arkę otacza rezerwat leśny, a od wschodu brzeg Morza Bałtyckiego. Naturalna i bogata zieleń parkowa stwarza niepowtarzalny klimat dla wypoczynku po trudach treningu.
Klub Tenisowy Arka Gdynia to wspaniałe miejsce dla relaksu, spacerów i przede wszystkim gry w tenisa. Jest ozdobą pięknego miasta i jego wizytówką. Dzięki zapleczu oraz bogatej infrastrukturze tenisowej (20 kortów – w tym 6 krytych, 1 kort twardy, szeroka ścianka treningowa) obiekt tętni życiem przez cały rok.
Organizatorzy zapraszają do rejestracji na zawody a widzów do kibicowania Polonii i Polakom z zagranicy!
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
III Międzynarodowy Polonijny Turniej w Tenisa Ziemnego odbędzie się w dniach 15-18 czerwca 2023 roku.
- Turniej będzie rozgrywany na kortach Klubu Tenisowego KT ARKA GDYNIA, 81-409 Gdynia, ul. Ejsmonda 3, Gdynia.
- Organizatorzy pokrywają koszty noclegu i wyżywienia.
- Zakwaterowanie: Hotel Antares, Komandorska 59, 81-232 Gdynia
- Organizatorzy pokrywają koszty turnieju.
- Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży na Turniej.
- Uczestnicy muszą być ubezpieczeni na podróż oraz pobyt we własnym zakresie.
- Opłata rejestracyjna wynosi 100,00 PLN.
- Opłatę rejestracyjną należy zapłacić na rachunek: Alior Bank numer rachunku : PL 73 2490 0005 0000 4600 3713 8763; SWIFT: ALBPPLPW Adres Banku: Warszawa, ul. Łopuszańska 38D
Rozpoczęcie turnieju – 16 czerwca 2023 rok godz. 11.00AM
Rejestracja uczestników do 3 czerwca 2023 roku. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Formularz zgłoszeniowy, regulamin i szczegóły turnieju dostępne są na portalu Wspólnoty Polskiej.
Źródło: pai
Foto: pai, istock/PeopleImages
-
News Chicago6 dni temu
Czas na piknik! W Chicago jest mnóstwo idealnych miejsc na posiłek wśród natury
-
News Chicago4 dni temu
Piknik w Chicago? Czemu nie. Zobacz idealne miejsca by cieszyć się bujną przyrodą
-
News Chicago4 tygodnie temu
4 czerwca Ojcowie Salwatorianie zapraszają do Merrillville polskich kierowców ciężarówek
-
News Chicago2 tygodnie temu
Chwyć za wiosło i ruszaj na spływ rzeką Chicago z Urban Kayaks. Bądź aktywny w mieście
-
GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW6 dni temu
Viola Brzezińska zaśpiewa w Chicago. To idealna okazja by uczcić polski Dzień Matki
-
News Chicago3 tygodnie temu
Dzisiaj Msza Św. za naszą Ojczyznę w Kościele Św. Trójcy w Chicago o 10.00AM
-
News Chicago2 tygodnie temu
Wspaniały Tall Ship Windy jest już na Navy Pier, więc ruszajcie w rejsy pod żaglami
-
News Chicago2 tygodnie temu
Młody Polak zginął jadąc motocyklem. Poszukiwany jest sprawca wypadku