Połącz się z nami

spoleczne

W jaki sposób wykorzystać swoją szansę. Co zrobić, aby nie przegapić naszego sukcesu

Opublikowano

dnia

Niektórzy ludzie myślą dużo o tym, jakich pozytywnych zmian chętnie by dokonali, ale – ponieważ każdego dnia trzymają się utartej drogi i nie zmieniają zwykłego trybu życia – wszystko zostaje po staremu. Podobno nie ma na to lekarstwa. Czy na pewno?

Rutyna codzienności chroni w dużej mierze przed nieprzyjemnymi niespodziankami. Powoduje jednakże również to, że człowiek kostniej e w swoich przyzwyczajeniach, traci witalność i dynamikę oraz nie jest w stanie sprostać ewentualnym przyszłym wymaganiom stawianym przez życie. Człowiek, który w ten sposób ucieka od radości dających siłę w życiu wraz z jakością życia redukuje nieuchronnie również swoją kreatywność i pozbawia się tym samym podstaw codziennego działania oraz motywacji. Podobno nie ma na to lekarstwa. Czy na pewno?

Przyzwyczajenia dają poczucie bezpieczeństwa i nadają naszemu życiu indywidualny charakter. Nasz ty dzień jest ułożony od przerwy na kawę w biurze, przez omówienie w poniedziałek rano spraw służbowych i uprawianie sportu w czwartek wieczorem, aż do przyjemnego śniadania w niedzielę: wtedy wiemy, jak żyć i co mamy robić…

Zorganizowanie w taki sposób dnia powszedniego jest szkodliwe, gdy konwencje, których przestrzegamy, stają się krępującym nas sztywnym gorsetem, decydującym o wszystkich najdrobniejszych szczegółach naszego życia. Wtedy też zaczynamy coraz bardziej bronić się przed zmianami i nowymi doświadczeniami – działając zgodnie z motywami, przez które upadły już niejednokrotnie zarówno małe zakłady, jak i wielkie przedsiębiorstwa: „Zawsze tak było!”, „Jeszcze nigdy nie robiliśmy tego inaczej!” lub w ogóle „Gdzie nas to zaprowadzi!”.

REKLAMA REKLAMA

Gdyby…

Wielu ludzi widzi (najpóźniej w trakcie wieczornego bilansu dnia), że część ich osobowości ucierpiała z powodu kieratu obowiązków i pozornych osiągnięć. Niejeden człowiek czuje się jak bezduszne kółko w trybach działań zawodowych oraz prywatnych i z tego powodu ma niewielką nadzieję na zmianę.

Tego problemu nie da się rozwiązać, przypisując winę zewnętrznym czynnikom („gdyby tylko nowy szef nie był…”, „gdybym się nie ożenił…”) ani czekając na lepsze czasy („gdy nareszcie będę na emeryturze…”, „gdy dzieci wyprowadzą się z domu. ..”). Klucz do zmiany na lepsze leży w odpowiedzi na pytanie, jak bardzo zaniedbujemy na co dzień naszą osobowość.

Każdy z nas stanowi jedność złożoną z ciała, ducha, uczuć i związków. Gdy jeden z tych obszarów lub, co gorsza, więcej z nich jest zaniedbane, powstaje deficyt jakości życia. Na dłuższą metę może to prowadzić do poważnych problemów psychicznych, zdrowotnych i społecznych. Aby zapobiec takiemu rozwojowi sytuacji, powinniście sprawdzić, które strony Waszej osobowości nie dochodzą do głosu w waszym życiu. Pomagaj ą przy tym następujące pytania: Co robię, żeby się dobrze czuć we własnej skórze? Czy szukam jeszcze jakichkolwiek duchowych wyzwań? Czy dbam o swoją zmysłowość i radość przeżywania? Czy regularnie poświęcam czas ludziom, których kocham i którzy są dla mnie ważni?

Wspierać dobre strony życia

Jakby nie wypadł bilans robiony przez Was, to występujące w ciągu dnia braki dają decydujące wskazówki, jakie zmiany w stylu życia są konieczne, aby poprawiła się jego jakość. Przepis jest bardzo prosty. To, co było do tej pory zaniedbywane, powinno w przyszłości znaleźć w życiu codziennym więcej miejsca: dobra kondycja fizyczna, bodźce ożywiające serce i umysł, radość z towarzystwa innych ludzi. Wszystko, co w rytmie 24 godzin dzieje się dobrego, stanie się również naszym dobrem emocjonalnym.

Chodzi przy tym mniej o ilościowe, a bardziej o jakościowe polepszenia. Nie szkodzi zatem, że zostaje nam mało czasu na kontakt z dobrymi przyjaciółmi, na koncert lub spacer po pracy. Najważniejsze, że to się w ogóle zdarza i że się tym cieszymy! Czujemy się bowiem tak, jak traktujemy na co dzień siebie samych.

Źródło: deon.pl
Foto: Flickr.com/ Brett Monroe

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

REKLAMA REKLAMA

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

Czytaj dalej

News Chicago

Czekają nas nowe obostrzenia. Czy restauracje będą tylko dla zaszczepionych?

Opublikowano

dnia

Autor:

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 wciąż rosną w Illinois. Możliwe, że zostaną wprowadzone bardzie rygorystyczne środki ostrożności.

W tej chwili obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach i zachowanie dystansu społecznego.

Gubernator JB Pritzker zachęca jednak władze lokalne do wdrażania bardziej rygorystycznych obostrzeń, jeśli uznają je za stosowne. Czynnikiem decydującym ma być wskaźnik transmisji i infekcji w danej okolicy.

Chicago jest jednym z regionów, które same rozważają rozszerzenie reżimu sanitarnego w miarę wzrostu liczby przypadków. Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w tym tygodniu, że urzędnicy miejscy rozważają różne strategie w celu ograniczenia rozprzestrzenianie się wirusa.

REKLAMA REKLAMA

Komisarz Chicago Department of Public Health, dr Allison Arwady, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​być może będzie brany pod uwagę wymóg szczepienia w przypadku niektórych działań i miejsc publicznych.

Jednak Pritzker nie myśli o wprowadzeniu takiego wymogu w całym stanie.

Lightfoot, rozmawiając w poniedziałek z mediami, powiedziała – „Przyglądamy się wielu różnym strategiom, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z tym najnowszym wzrostem, ale zawsze robimy to we współpracy i w komunikacji z osobami i firmami, których to dotyczy”. „Nie narzucamy niczego jednostronnie”.

Lightfoot i inni urzędnicy publiczni wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą nowych zachorowań zarówno w mieście, jak i w stanie Illinois. Miasto tylko w poniedziałek zgłosiło prawie 1000 nowych przypadków COVID-19, co skłoniło do dyskusji na temat rozszerzenia potencjalnych strategii przeciwdziałania pandemii.

Lori Lightfoot  wyklucza zastosowanie tak zdecydowanych posunięć jak całkowity lockdown. Wyklucza również wprowadzenie polityki jaką uchwalono w Nowym Jorku. Tamtejsze przepisy wymagają od wszystkich prywatnych firm narzucenia swoim pracownikom przymusowych szczepień.

„Nie zobaczymy tego tutaj, w Chicago”, powiedziała na początku tego miesiąca.

Arwady powiedziała, że miasto rozważy objęcie większej liczby firm i miejsc zakazem wstępu dla gości i klientów nieszczepionych.

„Czy możemy zacząć wymagać dowodu szczepienia w przypadku większej liczby aktywności i miejsc publicznych? Tak, myślę, że możemy” – powiedziała.

Miejskie obiekty sportowe, w tym United Center, ustanowiły wymagania dotyczące szczepień lub negatywnych testów dla swoich klientów. Ale pomysł może dotyczyć również niektórych firm, w tym w restauracji i sal koncertowych. Rozważane są także ograniczenia liczby osób w obiektach.

Na tą chwilę gubernator Illinois J.B. Pritzker podkreśla, że głównym celem jego administracji będzie egzekwowanie obecnie istniejących mandatów dotyczących masek, ale powiedział, że nie wyklucza dodatkowych kroków w przyszłości.

„Patrzymy na wszystko, co zostało zrobione w ciągu ostatnich kilku lat, ale tak naprawdę skupiamy się na upewnieniu się, że ludzie przestrzegają wymagań dotyczących noszenia maseczek w pomieszczeniach” – powiedział. „Dziękuję wszystkim, którzy to robią”.

 

Żródło: nbc, twitter

Foto: YouTube, Twitter, pixabay/ HakanGERMAN, Flickr/ Chad Davis

Czytaj dalej

Adwent

Niesamowita świąteczna akcja dla potrzebujących rodzin w Elgin. Oni także będą się cieszyć Bożym Narodzeniem

Opublikowano

dnia

Autor:

Społeczność Elgin jednoczy się w świątecznej akcji pomocy. Dzięki hojności darczyńców wiele potrzebujących wsparcia rodzin będzie mogło cieszyć się Bożym Narodzeniem.

Armia Zbawienia i Centrum Kryzysowe Społeczności Elgin połączyły swoje siły, aby zorganizować to wydarzenie.

„Dzięki połączeniu jesteśmy w stanie uzyskać wsparcie naszych wolontariuszy i darczyńców, co pomaga nam w zapewnieniu tej akcji sukcesu” – powiedziała Melissa Owens z Community Crisis Center.

Dla każdej, zarejestrowanej rodziny przygotowana została osobna paczka, a w niej zabawki dla dzieci, piżama i produkty na świąteczny obiad, łącznie z indykiem. W paczkach umieszczono 3-5 prezentów na dziecko, każdy oddzielnie zapakowany i gotowy do otwarcia w Boże Narodzenie.

REKLAMA REKLAMA

Z pomocy korzysta prawie 800 rodzin. Każda z nich była umówiona tak, by przy odbiorze paczek mogła zachować dystans społeczny i nie dopuścić do zbytniego zatłoczenia placówki. Dla wielu, którzy zmagali się z pandemią przez ostatnie półtora roku, pomoc jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.

„Chcemy tylko upewnić się, że dzieci dostaną zabawki na całym świecie. Wszyscy powinni cieszyć się świętami Bożego Narodzenia” – powiedziała kapitan Linnea Forney z Armii Zbawienia.

 

 

Źródło: abc7

Foto:pixabay/Bru-nO / Bob_Dmyt 

 

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu