Połącz się z nami

audycje

Maciej Wisławski i Krzysztof Hołowczyc na bankciecie Piotra Feteli. Wielki sukces rajdowca w Mistrzostwach Ameryki

Opublikowano

dnia

Polonijny rajdowiec Piotr Fetela zajął trzecie miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Ameryki. Wielkim zwieńczeniem tego święta będzie uroczysty bankiet na który przyjejały gwiazdy polskich wyścigów radjowych – Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Rajdowcy w bardzo ciepłych słowach wypowiadali się o Piotrze, jak również udzielali mu cennych rad.

Krzysztof Hołowczyc podziwia Piotra Fetelę nie tylko za przygotowanie, ale również za to radzenie sobie na „naprawdę przeciętnym sprzęcie”

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/fetela-2″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„[Piotr] potrafi poprzez dobrą organizację na trzeba sobie powiedzieć naprawdę przeciętnym sprzęcie – to nie jest końcówka stawki, ale daleko jej do sprzętów, które walczą o zwycięstwo. Dojechanie w tym roku na podium, zdobycie takiego dobrego wyniku. Trzeba spoglądać z perspektywy jego możliwości i zaplecz, i sponsoringu. To wszystko bardzo ładnie poskładał, zrobił bardzo dobry wynik i możemy się tym cieszyć”.

REKLAMA REKLAMA

Z kolei Maciej Wisławski podkreśla „mądrość rajdową” Piotra Feteli

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/fetela-3″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Kierowca rajdowy takim jaki jest Piotrek, w tym miejscu w jakim on w tej chwili jest to musi być właściwie wszystkim. Musi być organizatorem, musi być dyrektorem,szefem finansowym, księgowym, mechanikiem, naprawdę ma wiele, wiele do zrobienia. Ja uważam, że też ma bardzo, bardzo dobrą i niezbędną cechę dla kierowscy rajdowego – ja to nazywam taką mądrością rajdową, on ma taką dyplomację rajdową”.

Krzysztof Hołowczyc jako utytułowany kierowca ma dla Piotra Feteli cenne rady

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/fetela-4″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Ja ostatnie lata mówiąc o Dakrze spędziłęm z profesjonalnym zespołem X-Raid, gdzie byłem kierowscą fabrycznym, gdzie budżety to było miliony Euro, które fruwały z lewej i prawej strony. Ja byłem tym trybikiem, tą machinką, niektórzy mówią wykończeniem tego procesu. To staram się Piotrowi przekazac. Bardzo zespołowy sport, musisz mieć świadomość, że twoi mechanicy, ludzie, którzy są wokół ciebie, cała logistyka jest piekielnie ważna, że musisz być tym człowiekiem, który buduje tą dobrą energię, który ten zespół porusza i idzieicie do przodu”.

Maciej Wisławski osobiście zaprasza na uroczysty bankiet z okazji wielkiego sukcesu Piotra Feteli

[soundcloud url=”https://soundcloud.com/radio-deon/fetela-04″ comments=”true” auto_play=”false” color=”ff7700″ width=”100%” height=”81″]

„Naprawdę bardzo gorąco chciałbym zaprosić wszystkich ludzi, którym bliskie są sprawy moto-sportu, sprawy rajdów samochodwych. Jest niebywała okazja, żeby spotkać dwóch wybitnych ludzi, dwóch ludzi, których ja stawiam na jednym poziomei jeśli chodzi o talent, o zaangażowanie, o emocjonalne zaangażowanie ze sportem. Oni potrafią wam bardzo dużo opowioedzieć – jutro będzie okazja”.

Bankiet odbędzie się w sobotę 7 listopada w Sali bankietowej Belveder przy 8055 W. 103 Rd. w Pallos Hills na południu Chicago. Więcej informacji oraz bilety pod numerem telefonu – 224  595  9405

Rafał Muskała
rmuskala@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała

audycje

Wystawa „Generał Kukliński. Polska samotna misja” w Muzeum Polskim w Ameryce. Zaprasza Filip Frąckowiak

Opublikowano

dnia

„Generał Kukliński. Polska samotna misja” to tytuł wystawy, którą będzie można zwiedzić w Chicago 15 grudnia w Muzeum Polskim w Ameryce. Ekspozycja przedstawia życiorys Ryszarda Kuklińskiego, a także prezentuje sowieckie, amerykańskie i peerelowskie dokumenty, które były zbierane przez ponad dwadzieścia lat.

Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci płk. Kuklińskiego w Warszawie, mówi, że dzięki wystawie Polacy mieszkający poza granicami swojej ojczyzny mogą bliżej poznać postać płk. Kuklińskiego. Zachęca więc do jej zobaczenia

Jak mówi Filip Frąckowiak, wystawa „Generał Kukliński. Polska samotna misja” będzie podróżować po Stanach Zjednoczonych przez kilka tygodni. Oprócz podziwiania eksponatów, będzie można wziąć udział także w wykładach dotyczących postaci Ryszarda Kuklińskiego

Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć na stronach internetowych www.polshmuseuminamerica.com lub www.generalkuklinski.com

REKLAMA REKLAMA

Marta Kędzior
redakcja@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Rafał Muskała, www.polshmuseuminamerica.com

Czytaj dalej

audycje

Sukces pierwszego Rodzinnego Kongresu Modlitewnego w Chicago. Tysiące uczestników

Opublikowano

dnia

Uroczysta msza święta w chicagowskiej archikatedrze pw. Najświętszego Imienia Jezus zakończyła dwutygodniowy pierwszy Rodzinny Kongres Modlitewny “Przyjdź i rozbudź wiarę”. Podczas nabożeństwa życzenia wiernym złożył osobiście kardynał Blase Cupich.

Relacja Andrzeja Baraniaka

22 kwietnia, w katedrze matce wszystkich kościołów w aglomeracji Chicago spotkali się uczniowie polonijnych szkół, rodzice i pedagodzy. Mszę odprawił ks. Przemysław Wójcik w asyście o. Łukasza Buksy i ks. Ryszarda Fedka, opiekuna Polonii z ramienia archidiecezji. Punktem kulminacyjnym nabożeństwa było rozdanie nagród w konkursie plastycznym pt. “Jezus mówi do ciebie w modlitwie”, zorganizowanym w ramach kongresu. Pierwsze miejsce zajęła Julianna Mulica ze szkoły im. św. Błażeja. W sumie spośród 140 prac wyłonionych zostało 12, które trafią do kalendarza ewangelizacyjnego dla polskich szkół na terenie Chicago.

Galeria zdjęć

REKLAMA REKLAMA

Rodzinny Kongres Modlitewny trwał dwa tygodnie, podczas których w licznych spotkaniach w siedmiu parafiach polonijnych archidiecezji Chicago wzięło udział 3 i pół tysiąca osób, mówiła Marta Stępniak odpowiedzialna w archidiecezji za współpracę z Polonią, która wraz z ks. Markiem Smółką organizowała kongres.

O znaczeniu kongresu mówił franciszkanin, o. Łukasz Buksa z Krakowa, który przewodniczył modlitewnym spotkaniom.

“Był to wyjątkowy czas, kiedy mieliśmy możliwość otwierania swego serca i budzenia w sobie świadomości, jak Bóg jest blisko każdego z nas, jak Bóg nas kocha, jak Bóg wychodzi nam ciągle naprzeciw, jak Bóg ofiaruje nam siebie. Przepiękny czas spotkań z Kościołem dzieci, młodych, dorosłych, rodzin, katechetów i sióstr zakonnych. Wszystko po to, żeby się przebudzić i odkryć obecność Boga, który daje nam siłę, żeby żyć jeszcze piękniej, godniej, szczęśliwiej i treściwiej”.

Inicjatorem Rodzinnego Kongresu Modlitewnego był ks. Marek Smółka, który chciał, aby rekolekcje dla kilkuset uczniów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, które rok temu poprowadził o. Łukasz Buksa, miały swoją kontynuację. I tak zrodził się pomysł na kongres.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: inf. własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Czytaj dalej

audycje

Wielki sukces Królowej Związku Podhalan w Ameryce Północnej. „Ten bal jest tym wszystkim, co naprawdę kocham”

Opublikowano

dnia

Dom Podhalan pękał w szwach, parkingi były wypchane po brzegi, a przed wejściem ustawiała się kolejka. Tak wyglądał Bal Królowej Związku Podhalan w Ameryce Północnej, Karoliny Nowobilskiej, w którym wzięło udział ponad 700 gości.

Relacja Andrzeja Baraniaka

 Podczas sobotniej imprezy sam prezes Związku Józef Cikowski przecierał oczy ze zdumienia twierdząc, że przynajmniej od dwudziestu lat Dom Podhalan nie przyjął pod swoją strzechę za jednym razem takiego tłumu ludzi. Wielkim sukcesem najprawdopodobniej okaże się również wynik zbiórki charytatywnej. Jeszcze przed balem, królowa Karolina Nowobilska cieszyła się, że uzbierała już 30 tysięcy dolarów. Liczyna to, że końcowa kwota sięgnie 50 tysięcy. Wszystko będzie wiadomo po podliczeniu wszystkich kosztów. Uzbierane w ramach balu fundusze tegoroczna królowa ma zamiar w całości przeznaczyć na rzecz potrzebujących dzieci w Polsce oraz w Illinois.

Galeria zdjęć

REKLAMA REKLAMA

Karolina Nowobilska w swojej nowej roli odnajduje się znakomicie.

“Pół roku jestem królową i powiem szczerze, ja to bardzo lubię. To mi taką radość daje być między ludźmi, rozmawiać, pośmiać się, zaśpiewać, to jest naprawdę takie niesamowite. Ten bal jest wszystkim tym, co naprawdę kocham (…) Cieszę się bardzo, że mogę tutaj być, a dzieki ofiarności licznej grupy ludzi uzbierać pieniążki na pomoc dla chorych dzieci tam pod Tatrami i tutaj nad jeziorem Michigan (…) Znalazłam już organizacje i fundacje, które będę chciała wesprzeć” – mówiła Karolina Nowobilska.

Za szczodrość sponsorów wdzięczni są również rodzice królowej, którzy są dumni z bardzo odpowiedzialnej i konsekwentnej córki, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, jak mówi tata Karoliny, Stanisław Nowobilski.

Dla królowej to bardzo intensywny rok. Lada moment zostanie absolwentką szkoły średniej i zamierza rozpocząć studia biomedyczne. Imprezę rozpoczął występ zespołu Ślebodni, którego członkiem królowa jest od wielu lat. Gratulacje Karolinie Nowobilskiej składali przedstawiciele Związku Podhalan w Ameryce Północnej z Józefem Cikowskim na czele, konsul generalny Piotr Janicki, kapelani Jacek Palica i Wacław Lech, wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Bogdan Strumiński i prezes Koła 42 Białka Tatrzańska Marian Łukaszczyk.

Emocjonalnym momentem spotkania było wykonanie przez królową piosenki dedykowanej jej rodzicom. Serca gości zdobyła również mała Gabrysia Mulica, która wyrecytowała wiersz o bohaterce wieczoru.

Dopełnieniem części artystycznej była pełna góralskiego humoru sztuka teatralna, do której scenariusz napisała mama królowej, Maria Nowobilska.

Emilia Sadaj
esadaj@radiodeon.com

Źródło: inf. Własna
Foto: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Czytaj dalej
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

REKLAMA REKLAMA

Kalendarz 2021

listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Popularne w tym miesiącu