Połącz się z nami

spoleczne

Seks i nierozwiązane konflikty małżeńskie, czyli co się dzieje kiedy namiętność nagle gaśnie

Opublikowano

dnia

Kiedy namiętność gaśnie nagle, muszą być ku temu ważne powody. Jeśli wcześniej dopisywał wam popęd seksualny i pożycie kwitło, a teraz w waszej sypialni zapadła cisza, uważniej przyjrzyjcie się temu, jak wygląda obecnie wasza relacja.

Czy dobrze się ze sobą czujecie? Które z was unika zbliżenia? Czy jest coś, co was dzieli? Czy jesteście skonfliktowani? Czy macie o coś żal do współmałżonka? A może gniewacie się na nią lub na niego? Jak długo ma miejsce ta sytuacja? Czy dręczy was coś, o czym nie powiedzieliście współmałżonkowi z lęku lub wstydu? A może czujecie, że to wasz współmałżonek coś przed wami ukrywa? To, co się dzieje w waszej relacji, znajduje odbicie także w sypialni. Te dwie strefy zawsze ze sobą współgrają. Libido jest jak czujnik, odzwierciedla nie tylko temperament seksualny, ale też porozumienie między żoną i mężem. Jest barometrem bliskości. Kiedy się od siebie z różnych przyczyn oddalacie, czasem nawet podświadomie, cierpi na tym również wasza relacja intymna. Między dwiema kochającymi się osobami nie może być inaczej.

Czasem wspominam moją ciotkę, na której życiu położyła się cieniem sprzedaż domu rodzinnego. Zdecydował o niej jej mąż i ciotka zawsze już miała o to do niego żal. Poczuła, jakby rezygnując z tego drogiego jej miejsca, zarazem ją odtrącił. Kiedyś powiedziała mi w sekrecie, że po tym zdarzeniu nigdy nie był dla niej tym, kim był wcześniej, dlatego ostentacyjnie wyprowadziła się ze wspólnej sypialni i do końca swoich dni tam nie powróciła. Oczywiście, to skrajny przypadek, ale w naszym życiu pojawiają się zdarzenia, które mogą aż tak bardzo poróżnić nawet najbardziej kochających się małżonków, że żal pozostaje na długo, czasem nawet na zawsze.

Pomyślcie o tym, co czujecie obecnie do waszej żony lub męża. Jakie są wasze odczucia w chwili, gdy jesteście blisko? Czy wcześniej też takie były? Ważne jest, co się zmieniło i dlaczego. Odkrycie tych ważnych faktów sprawi, że każda ze stron będzie mogła lepiej zrozumieć sytuację. Żale, gniewy, ale też niedopowiedzenia nie służą relacji małżeńskiej. Długie okresy milczenia czy zażarte kłótnie tylko pogarszają sytuację. W konsekwencji następuje tylko jeszcze większe oddalenie się od drugiej osoby. Niekiedy wystarczy jedna rozmowa, by wszystko sobie wytłumaczyć i aby pożycie wróciło.

Jeśli jednak kwestia dotyczy poważnych zaszłości czy braku zgody w ważnych kwestiach, powinniście udać się na terapię małżeńską. Wtedy ktoś trzeci będzie czuwał nad waszą rozmową, przedstawi wam obiektywny punkt widzenia i pomoże dojść do porozumienia. Najlepiej, aby była to osoba z doświadczeniem w podobnych sprawach, rekomendowana przez poradnię małżeńską. Takich rozmów nie należy się obawiać. Czasem mogą być ostatnią deską ratunku, gdyż problem w sypialni bywa czubkiem góry lodowej. A zatem pozwólcie sobie pomóc, jeśli sytuacja tego wymaga.

Źródło: deon.pl
Foto: Flickr.com/ Chiara Cremaschi

GOŚCIE BUDZIK MORNING SHOW

Jak spisać polski testament mieszkając w USA? Mecenas Leszek Lis wskazuje na różnice między USA a Polską.

Opublikowano

dnia

Autor:

Na antenie Radio Deon Chicago mecenas Leszek Lis tłumaczył sprawy związane z prawem spadkowym. Jak przygotować testament w Polsce, by był ważny w USA?

Mecenas Leszek Lis mówił o błędach popełnianych w czasie sporządzania testamentu i o tym, że każdy dokument musi być sądownie zbadany pod kątem prawnych wymogów.

Gość Radio Deon wyjaśniał kwestie ważne dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale mających majątek w Polsce.

W przypadku dysponowania nieruchomością w Polsce decyzję co do jej dziedziczenia musi podjąć sąd polski. Jest to pewien problem, na który można zaradzić przygotowując osobny dokument dotyczący wyłącznie tego majątku w formie własnoręcznej, a nie w formie aktu notarialnego.

Testament napisany własnoręcznie nie potrzebuje opieczętowania. Musi być jednak odpowiednio skonstruowany, aby był ważny.

Poza nieruchomościami powinniśmy także pomyśleć o kontach bankowych w Polsce, jeśli odkładamy tam emeryturę. Dziedziczenie tych pieniędzy także powinniśmy uregulować.

Warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności jakie niesie życie i nie zostawiać rodziny z problemem nieuregulowanej sprawy spadkowej.

Dla wszystkich zainteresowanych sprawami spadkowymi podajemy numery telefonów do kancelarii mecenasa Leszka Lisa:  773 244 1190 oraz 773 744 2412.

 

Foto:Flickr/John Marino/

Czytaj dalej

News Chicago

Czekają nas nowe obostrzenia. Czy restauracje będą tylko dla zaszczepionych?

Opublikowano

dnia

Autor:

Statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 wciąż rosną w Illinois. Możliwe, że zostaną wprowadzone bardzie rygorystyczne środki ostrożności.

W tej chwili obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach i zachowanie dystansu społecznego.

Gubernator JB Pritzker zachęca jednak władze lokalne do wdrażania bardziej rygorystycznych obostrzeń, jeśli uznają je za stosowne. Czynnikiem decydującym ma być wskaźnik transmisji i infekcji w danej okolicy.

Chicago jest jednym z regionów, które same rozważają rozszerzenie reżimu sanitarnego w miarę wzrostu liczby przypadków. Burmistrz Lori Lightfoot powiedziała w tym tygodniu, że urzędnicy miejscy rozważają różne strategie w celu ograniczenia rozprzestrzenianie się wirusa.

Komisarz Chicago Department of Public Health, dr Allison Arwady, powiedziała na początku tego miesiąca, że ​​być może będzie brany pod uwagę wymóg szczepienia w przypadku niektórych działań i miejsc publicznych.

Jednak Pritzker nie myśli o wprowadzeniu takiego wymogu w całym stanie.

Lightfoot, rozmawiając w poniedziałek z mediami, powiedziała – „Przyglądamy się wielu różnym strategiom, które mogą nam pomóc w radzeniu sobie z tym najnowszym wzrostem, ale zawsze robimy to we współpracy i w komunikacji z osobami i firmami, których to dotyczy”. „Nie narzucamy niczego jednostronnie”.

Lightfoot i inni urzędnicy publiczni wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą nowych zachorowań zarówno w mieście, jak i w stanie Illinois. Miasto tylko w poniedziałek zgłosiło prawie 1000 nowych przypadków COVID-19, co skłoniło do dyskusji na temat rozszerzenia potencjalnych strategii przeciwdziałania pandemii.

Lori Lightfoot  wyklucza zastosowanie tak zdecydowanych posunięć jak całkowity lockdown. Wyklucza również wprowadzenie polityki jaką uchwalono w Nowym Jorku. Tamtejsze przepisy wymagają od wszystkich prywatnych firm narzucenia swoim pracownikom przymusowych szczepień.

„Nie zobaczymy tego tutaj, w Chicago”, powiedziała na początku tego miesiąca.

Arwady powiedziała, że miasto rozważy objęcie większej liczby firm i miejsc zakazem wstępu dla gości i klientów nieszczepionych.

„Czy możemy zacząć wymagać dowodu szczepienia w przypadku większej liczby aktywności i miejsc publicznych? Tak, myślę, że możemy” – powiedziała.

Miejskie obiekty sportowe, w tym United Center, ustanowiły wymagania dotyczące szczepień lub negatywnych testów dla swoich klientów. Ale pomysł może dotyczyć również niektórych firm, w tym w restauracji i sal koncertowych. Rozważane są także ograniczenia liczby osób w obiektach.

Na tą chwilę gubernator Illinois J.B. Pritzker podkreśla, że głównym celem jego administracji będzie egzekwowanie obecnie istniejących mandatów dotyczących masek, ale powiedział, że nie wyklucza dodatkowych kroków w przyszłości.

„Patrzymy na wszystko, co zostało zrobione w ciągu ostatnich kilku lat, ale tak naprawdę skupiamy się na upewnieniu się, że ludzie przestrzegają wymagań dotyczących noszenia maseczek w pomieszczeniach” – powiedział. „Dziękuję wszystkim, którzy to robią”.

 

Żródło: nbc, twitter

Foto: YouTube, Twitter, pixabay/ HakanGERMAN, Flickr/ Chad Davis

Czytaj dalej

Adwent

Niesamowita świąteczna akcja dla potrzebujących rodzin w Elgin. Oni także będą się cieszyć Bożym Narodzeniem

Opublikowano

dnia

Autor:

Społeczność Elgin jednoczy się w świątecznej akcji pomocy. Dzięki hojności darczyńców wiele potrzebujących wsparcia rodzin będzie mogło cieszyć się Bożym Narodzeniem.

Armia Zbawienia i Centrum Kryzysowe Społeczności Elgin połączyły swoje siły, aby zorganizować to wydarzenie.

„Dzięki połączeniu jesteśmy w stanie uzyskać wsparcie naszych wolontariuszy i darczyńców, co pomaga nam w zapewnieniu tej akcji sukcesu” – powiedziała Melissa Owens z Community Crisis Center.

Dla każdej, zarejestrowanej rodziny przygotowana została osobna paczka, a w niej zabawki dla dzieci, piżama i produkty na świąteczny obiad, łącznie z indykiem. W paczkach umieszczono 3-5 prezentów na dziecko, każdy oddzielnie zapakowany i gotowy do otwarcia w Boże Narodzenie.

Z pomocy korzysta prawie 800 rodzin. Każda z nich była umówiona tak, by przy odbiorze paczek mogła zachować dystans społeczny i nie dopuścić do zbytniego zatłoczenia placówki. Dla wielu, którzy zmagali się z pandemią przez ostatnie półtora roku, pomoc jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.

„Chcemy tylko upewnić się, że dzieci dostaną zabawki na całym świecie. Wszyscy powinni cieszyć się świętami Bożego Narodzenia” – powiedziała kapitan Linnea Forney z Armii Zbawienia.

 

 

Źródło: abc7

Foto:pixabay/Bru-nO / Bob_Dmyt 

 

Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu