Połącz się z nami

Kościół

Patriarchat Moskiewski krytykuje legalizację związków homoseksualnych w Ameryce

Opublikowano

dnia

Ostrą krytykę Patriarchatu Moskiewskiego wywołała decyzja Sądu Najwyższego USA o zalegalizowaniu we wszystkich stanach tego kraju związków jednopłciowych. Zrównała ona tym samym ich status ze związkiem małżeńskim mężczyzny i kobiety. Wypowiadając się w imieniu patriarchatu przewodniczący jego Wydziału ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem ks. Wsiewołod Czaplin nie omieszkał wykorzystać tego faktu do zaatakowania zachodniego modelu demokracji.

Zaalarmował on Rosjan, zwłaszcza, jak się wyraził, tych „zapatrzonych w amerykański model wartości i demokracji”, aby zwrócili uwagę na niemożność połączenia tego modelu z przywiązaniem do tradycyjnych wartości. Wskazał na słowa jednego z sędziów Sądu Najwyższego USA, który zdefiniował małżeństwo jako związek dwojga osób mogących wyrazić swoje uczucia niezależnie od swej płci.

Protojerej Czaplin podkreślił, że stoi to w całkowitej sprzeczności z definicją małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Dodał, że związek małżeński mężczyzny i kobiety nie stanowi wyłącznie konstrukcji prawnej, ale ma ustanowioną przez Boga naturę, nie jako przestrzeń do realizacji określonych praw, ale jako miejsce, w którym mężczyzna i kobieta przekazują życie, a następnie wychowują wydane na świat dzieci.

Ks. Czaplin wyraził obawę, że zadekretowany ostatnio model związku jednopłciowego państwo amerykańskie zechce zafundować pozostałym krajom świata.

Źródło: KAI
Foto: Flickr.com/ archibald jude

Polonia Amerykańska

Msza Św. za Naszą Ojczyznę i ofiary stanu wojennego zostanie odprawiona w niedzielę

Opublikowano

dnia

Autor:

Komunikat Koła „Solidarność” dotyczący zbliżającej się rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

„Uprzejmie informujemy że w tym roku przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez „sprawujący władzę” reżim komunistyczny.

Z tej okazji dnia 10-go Grudnia o godzinie 9:00 rano w kościele Św. Trójcy zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Naszej Ojczyzny Polski i ofiar stanu wojennego oraz wszystkich którzy oddali życie za WOLNOŚĆ naszej Ojczyzny Polski.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkie Organizacje Polonijne, Młodzież, Harcerzy oraz całą Polonię.

Kościół Św. Trójcy znajduje się pod adresem 1118 N Noble St. w Chicago IL 60642

Po szczegółowe informacje prosimy dzwonić: tel. 708-254-2355.

W imieniu organizatorów

Prezes Koła „Solidarność”

BOGDAN STRUMINSKI
President
struminskib@yahoo.com

 

Źródło: informacja własna
Foto: ipn
Czytaj dalej

Kościół

Ks. Maciej Gierula, prezes Fundacji Pro Spe: „Dom Pokoju” w Betlejem potrzebuje naszej pomocy

Opublikowano

dnia

Autor:

Do wsparcia finansowego „Domu Pokoju” w Betlejem zachęca w rozmowie z Family News Service ks. Maciej Gierula, prezes Fundacji Pro Spe. Jak wskazuje, prowadzony przez siostry elżbietanki sierociniec jest oazą pokoju w tym regionie świata. Fundacja razem z siostrami w Betlejem, zachęca do włączenia się do zbiórki funduszy, aby zapewnić żywność i niezbędne produkty, w szczególnie trudnym czasie, gdy Bliski Wschód targany jest wojną.

„Dzieci są tam na stałe, ten sierociniec funkcjonuje jak dom dziecka, jest znakiem pokoju w tej części świata” – podkreśla ksiądz Gierula.

Symbolem tego miejsca jest zmarła w 2019 roku Siostra Maria Rafała Włodarczak. Właśnie z jej inicjatywy na Górze Oliwnej w Jerozolimie 8 grudnia 1967 roku powstał „Home of Peace”. Następnie siostry wybudowały drugi dom w Betlejem.

Jak piszą: „choć dzieci różnią się pochodzeniem, narodowością, językiem, kulturą czy religią w naszym Domu uczą się, że możemy żyć razem, w zgodzie, niezależnie od tego jak bardzo jesteśmy różni. Pragniemy wychowywać je w duchu miłości do Boga i drugiego człowieka. Pragniemy pokazać im inny świat, świat bez przemocy i nienawiści, świat pełen miłości, dobra, pokoju i nadziei na lepszą przyszłość”.

Dokonania siostry zauważył papież Franciszek, w 2017 roku odznaczył polską Siostrę M. Rafałę Włodarczak krzyżem „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Obecnie sierociniec w Betlejem daje schronienie ponad 40 dzieciom, jednak wojenna rzeczywistość spowodowała, że dachu nad głową szukają tam też nie tylko następne dzieci, ale też całe rodziny.

Ksiądz Maciej Gierula podkreśla, że siostry najlepiej wiedzą, jak rozdysponować środki ze zbiórki. Fundacja Pro Spe ściśle z nimi współpracuje.

Więcej informacji jak wspomóc dzieci i ubogich w „Domu Pokoju” jest na stronie Fundacji Pro Spe: https://prospe.org/pomoc-dla-dzieci-i-rodzin-dotknietych-wojna-w-ziemi-swietej/

Family News Service

 

Foto: dom pokoju
Czytaj dalej

News USA

W Senacie USA dyrektor FBI musiał się gęsto tłumaczyć z dochodzenia dotyczącego katolików

Opublikowano

dnia

Autor:

Z opublikowanego w poniedziałek raportu Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów, wynika, że dochodzenie w sprawie tradycyjnych katolików prowadzone przez FBI, mogło może być bardziej ekspansywne, niż twierdzą urzędnicy agencji. 5 grudnia w Senacie USA odbyło się w tej sprawie przesłuchanie, o którym mówi Ojciec Paweł Kosiński SJ.

W czasie przesłuchania Senator Josh Hawley wdał się w pełną napięcia wymianę zdań z dyrektorem FBI, Christopherem Wrayem, na temat raportu, który zawiera wyniki wielomiesięcznego śledztwa w sprawie ujawnionej wewnętrznej notatki agencji, w której omawiano prowadzenie dochodzeń w sprawie katolików jako potencjalnych krajowych terrorystów.

O dokumencie, który stwierdzał rzekomy związek między tak zwanymi radykalnymi tradycjonalistycznymi katolikami a brutalnymi ekstremistami o podłożu rasowym lub etnicznym, pisaliśmy 10 lutego i 12 kwietnia.

Wg raportu agenci FBI zwrócili się do księdza i dyrektora chóru, prosząc ich o przekazywanie informacji o parafianach.

Wray kłócił się z Hawleyem, twierdząc, że myli dwie różne rzeczy: notatkę, którą biuro FBI w Richmond unieważniło, oraz odrębne śledztwo w sprawie mężczyzny, który gromadził koktajle Mołotowa i groził.

W odniesieniu do notatki dotyczącej katolików dyrektor FBI stwierdził, że pracownicy zostali ukarani i sprawa dochodzenia może mieć wpływ na ich wynagrodzenia.

Z raportu wynika, że notatka wewnętrzna została udostępniona innym biurom terenowym FBI, a agencja nadal może badać rzekome powiązania wspomniane w notatce oraz że agenci przeprowadzili wywiady z księdzem i dyrektorem chóru stowarzyszonym z Bractwem Św. Piusa X pod koniec 2022 r.

Memorandum dotyczące katolików, zostało rozpowszechnione w całym FBI, co jest sprzeczne z wcześniejszymi twierdzeniami, że ograniczało się do biura terenowego w Richmond. Jak stwierdzono w raporcie, zostało ono opublikowane w systemie obejmującym całe FBI.

We wtorkowym oświadczeniu dla CNA FBI zaprzeczyło twierdzeniom raportu.

„Wszelkie twierdzenia, że FBI atakuje katolików, są fałszywe” – czytamy w oświadczeniu.

W raporcie Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów stwierdzono, że FBI musi podjąć zdecydowane działania, aby odbudować zaufanie publiczne, zauważając, że biuro w Richmond nie wydało publicznych przeprosin ani nie usunęło żadnych pracowników zaangażowanych w tworzenie notatki.

 

Źródło: cna
Foto: YouTube
Czytaj dalej
Reklama
Reklama

Facebook Florida

Facebook Chicago

Reklama

Kalendarz

lipiec 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Popularne w tym miesiącu